|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
24.1.2010 16:15:18   
Didy
Možda je off topic, ali da li neko može da promeni naziv teme u "BaPske priče", jer se tako pravilno izgovara i piše?

Ništa lično, samo mi malo bode oči.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Da li verujete u babske priče?
24.1.2010 16:18:12   
Dora
user posted image a meni sve bilo glupo da kažem...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Da li verujete u babske priče?
24.1.2010 22:55:40   
Didy
Iko?user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Da li verujete u bapske priče?
24.1.2010 23:00:55   
Lu
Obaviješten nadležni moderator user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 24.1.2010 23:02:59 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Da li verujete u bapske priče?
24.1.2010 23:02:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Možda je off topic, ali da li neko može da promeni naziv teme u "BaPske priče", jer se tako pravilno izgovara i piše?

Ništa lično, samo mi malo bode oči.user posted image


Ju!? user posted image

Da sam juče umrla, ne bih znala. Evo ga. user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 1:03:06   
eugenija
Ne verujem uopšte u priče, a kamoli bapske.

Kada baba neka dođe i počne da priča ja na lošem francuskom kažem da je ništa ne razumem i tu je fin svake dalje diskusijeuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 7:06:43   
lothroniell

IZVORNA PORUKA: eugenija


Kada baba neka dođe i počne da priča ja na lošem francuskom kažem da je ništa ne razumem i tu je fin svake dalje

diskusijeuser posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 7:59:32   
minavb
Doneli mi sestra i zet iz Novog Sada krevetac. Kad je sveki to cula, uspanicila se sto unosimo bebece stvari pre vremena. Prvo je meni pokusala da progura pricu daje to lose, pa sam je oduvala i rekla joj da me to apsolutno ne zanima i da mi ne pada na pamet da u poslednjem trenutku sredjujem stvari zbog bapskih gluposti. Onda je mm-u ispricala isto, u mom odsustvu naravno, ali je i od njega dobila isti odgovor. Izludjuju me te bapske gluposti!!!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 9:19:03   
Anck Su Nmaun
Mene jako nervira pogadjanje pola moje bebe  po mom izgledu i tome kako se ponasam i kakve potrebe imam!! Pa cak ni mene toliko pol neinteresuje koliko druge ljude!
NE verujem puno u  to ali mi je jos gore nametnje tudjeg misljenjauser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 9:28:23   
Lu
Meni je najčudnije od svega ovo za pripremanje dječijih stvari,pa ko još čeka da se skoro porodi pa da kupuje opremu za bebu i kako to može da utječe na bebu,glavo ludauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 9:33:58   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Meni je najčudnije od svega ovo za pripremanje dječijih stvari,pa ko još čeka da se skoro porodi pa da kupuje opremu za bebu i kako to može da utječe na bebu,glavo ludauser posted image


Ja sam za to prvi put čula u Srbiji (rođena sam u Zg). Ali to nije oduvek bilo tako - baš sam pričala sa svekrvom, oni su Šumadinci, kaže ona da je to nešto novijeg datuma, da to nije bilo ranije. Meni je taj običaj bzvz (ne mogu da zamislim svog, tada ionako sluđenog mm, kako jurca da pokupi rezervisane stvari, pa organizacija ko će da pere, pegla, sklapa...)


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 9:37:55   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Meni je najčudnije od svega ovo za pripremanje dječijih stvari,pa ko još čeka da se skoro porodi pa da kupuje opremu za bebu i kako to može da utječe na bebu,glavo ludauser posted image


Ja sam za to prvi put čula u Srbiji (rođena sam u Zg). Ali to nije oduvek bilo tako - baš sam pričala sa svekrvom, oni su Šumadinci, kaže ona da je to nešto novijeg datuma, da to nije bilo ranije. Meni je taj običaj bzvz (ne mogu da zamislim svog, tada ionako sluđenog mm, kako jurca da pokupi rezervisane stvari, pa organizacija ko će da pere, pegla, sklapa...)



Da, da  to je ovde normalo ... meni nije i ne mislim da cekam zadnji dan ...neeepada mi napamet!

Pa onda kad se dete rodi tata juri po radnjama i kupuje... ko da on zna sta je nej bolje..nemozete mu bas sve objasniti!Gluposti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 9:55:51   
bebironcic
i ovde je to obicaj,i meni stvarno nije jasno zbog cega?!sta ima lose u tome sto ce buduci mama i tata sami pre porodjaja odabrati ono sto je najlepse za njihovu bebu?!ne obracajte paznju na takve stvari,mislim da je najbolje da uradite ono kako vi mislite i zelite

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.1.2010 9:57:50   
minavb
Ma ne zanimaju me te prica sta valja a sta ne. ASko neko ima neki koristan savet, saslusacu. Ako nema, neka cuti. Jedva cekam da pocne da tupi jos nesto pa da budem malo grublja.

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.2.2010 15:50:19   
Zvoončica
da li primati posete pre nego što prodje 40 dana?

lično , ne verujem u babske priče, ali mislim da nije humano da se gosti nakače na glavu, jer pretpostavljam da mama i beba moraju da uspostave neki svoj mir.

meni lično, kumovi insistiraju da će doći i pre 40 dana, i uopšte mi nije jasno zasto?

imam jo 10 tak dana do porodjaja

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Da li verujete u bapske priče?
3.2.2010 15:54:28   
kleopatra*
bebironcic

i ovde je to obicaj,i meni stvarno nije jasno zbog cega?!sta ima lose u tome sto ce buduci mama i tata sami pre porodjaja odabrati ono sto je najlepse za njihovu bebu?!ne obracajte paznju na takve stvari,mislim da je najbolje da uradite ono kako vi mislite i zelite


U pravu si to su po meni ciste gluposti

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.2.2010 16:09:04   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Zvoončica

da li primati posete pre nego što prodje 40 dana?

lično , ne verujem u babske priče, ali mislim da nije humano da se gosti nakače na glavu, jer pretpostavljam da mama i beba moraju da uspostave neki svoj mir.

meni lično, kumovi insistiraju da će doći i pre 40 dana, i uopšte mi nije jasno zasto?

imam jo 10 tak dana do porodjaja


Obicaj je ja mislim zbog toga...da bi se ti prvo odmorila i beba je tada osetljiva pa da ne dolazi u kontakt sa svakim!
A svako ce hteti da je pipne poljubi isl. naravno nema nista lose u tome ali bebina koza je osetljiva..na sta ljudi nemaju obzira!

I ja sam za to da se ne dolazi bar prvih mesec dana!!!!!!!

(odgovor članu Zvoončica)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Da li verujete u babske priče?
16.2.2010 8:57:33   
Iwana87
Pitam ja ovde zasto se ne prima niko u kucu do 40 dana,jer to kod mene nema,bas naprotiv svi smo jurili posle 5-6 dana da vidimo neko bebce koje se rodilo.I odgovor sledeci,ako neka zena ima menstruaciju tad kad dodje da vidi bebu a ne kazheuser posted image (sta ima ko meni da se izjashnjava "ej dobila sam')beba ce biti crvena po licu???Ja sam "rumena" sto kazu babe,takav mi chale,takva njegova majka.Iako sad stalno napominjem da ja to necu da dozvolim stvarno me hvata neki strah kako cu da se izborim sa svekrvom kad beba dodje i ostalim koji ce da mi prosipaju svoju pamet.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.2.2010 10:05:52   
Anoniman
Kako ja volim ovu temu, tako se slatko nasmejem svaki put. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 16.2.2010 10:06:05 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.2.2010 10:08:04   
Iwana87
Nekad mi je smesno,nekad mi je ljudske gluposti preko glave pa mi se place,nekad mi dodje da sve oteram u puser posted image   muser posted image i takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Da li verujete u babske priče?
16.2.2010 10:10:29   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Iwana87

Pitam ja ovde zasto se ne prima niko u kucu do 40 dana,jer to kod mene nema,bas naprotiv svi smo jurili posle 5-6 dana da vidimo neko bebce koje se rodilo.I odgovor sledeci,ako neka zena ima menstruaciju tad kad dodje da vidi bebu a ne kazheuser posted image (sta ima ko meni da se izjashnjava "ej dobila sam')beba ce biti crvena po licu???Ja sam "rumena" sto kazu babe,takav mi chale,takva njegova majka.Iako sad stalno napominjem da ja to necu da dozvolim stvarno me hvata neki strah kako cu da se izborim sa svekrvom kad beba dodje i ostalim koji ce da mi prosipaju svoju pamet.


Joj, ovo je meni rekla moja kuma. Kao, neću da dođem jer sam dobila, ne valja. Ja sam se začudila, ali OK, to je njen izbor.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.2.2010 10:13:42   
LillyT
I ja isto, jer nemam pojma za neke obicaje pa kada cujem bude mi smesno (a vise je zalosno). A za ovih 40 dana (ne znam zasto se sve kod nas zaokruzuje na 40 dana), ja imam logicno objasnjenje. Sta ce mi gosti tada?!? Ok je da dodju (i odu) moji, njegovi, brat, sestra i to je dosta. Tetke i ostali andraci neka sacekaju neko vreme (ne mora da bude 40 dana), jer je ipak potrebno da se naviknemo i mi na dete. Nama je ok rodbina (manje-vise) pa nece da cmacu bebu, ali ne verujem da cu biti zeljna da ih vidim....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Da li verujete u babske priče?
16.2.2010 10:17:45   
Iwana87
Znas sta me najvise nervira sto se tu ne upotrebljuje mozak nego samo jezik.100 puta ne mogu da objasnim neke stvari,sad ovo nema veze sa temom,inace je slaba struja ovde,i svekrva umislila kako zbog toga slika na tv-u losa,a veze sa tim nema jer je na nasem tv-u super i ne vezano sa strujom niti se kvari niti bilo sta,samo smo mi antenu kupili pre mesec dana a ona njenu pre 10 godina.Ajd nateraj da razmisli malo logicki o nekim stvarimi.Nema sanse,Da li je moguce da ne treba majki da kazes kad se poradjas jer ce onda vise da te boliuser posted image ne planiram da joj javim kad mi pocne porodjaj jer znam da ce da brine sve vreme,ali da mi majka pomisli tako nesto,jao Boze.Ili ako dodju moji do 40 da im ne dajem nista iz kuce da mi ne odnesu mleko,mislim stvarno.Ajd i da mi kazu to za nekog al' opet kazem da li majka moze da pozeli nesto tako svom detetu.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.2.2010 10:18:28   
bebironcic
Ja bi totalno promenila te neke obicaje...toliko su smesni i jadni,primitivni...a i obicaji se razlikuju od grada do grada!Ja sam iz Nisa i kada sam se udala u Krusevac bas sam se zaprepastila,kao da je daljina preko hiljadu a ne sto kilometara a obicaji se razlikuju sacuvaj boze!Meni se iskreno ti neki glupavi obicaji ne svidjaju i sve bi ja to iskorenila...ali na zalost ja se ne pitam...



_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Da li verujete u babske priče?
16.2.2010 10:21:18   
Iwana87
Lilly,mozda sam bezobrazna ali niko nece smeti da mi poljubi dete ni moji ni njegovi.Nije to lutka nego zivo bice sa slabim imunitetom kome ako se nesto desi ja treba da stojim po celu noc nad glavom ne daj Boze,i izvinte ali mi je takodje odvratno kad roditelji ljube dete u usta user posted image I sad ne dozvoljavam babama da me cmacu,samo rukovanje,mada se baba mm ljuti ali ne sme nista da mi kaze.Kad se porodim pa me cmaci.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here