|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Masaze za trudnice
13.8.2009 20:45:39   
smizla
opet spominjem ord. mladenovic, vec sam ih nahvalila za vezbe, a znam i za masazu, super je, imaju maserku koja to radi spec uljima za trudnice, posebna je i tehnika, a optimalno je 1x nedeljno. kosta oko 1500 dinara, nisam sigurna mozda malo vise, ali ispod 2000 je sigurno. ista drugarica koja je isla na vezbe, isla je uporedo i na masazu, savrseno. ona me je uputila. ja sam tek 17ta nedelja, ali ici cu kasnije sigurno. user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Masaze za trudnice
29.9.2009 9:35:06   
Anoniman
Pitanje  nije vezano za masaze jer njih izbegavam u trudnoci ali...
Da li je dozvoljeno koristiti one preparate (kreme, plinge, gelove) protiv celulita? Pre trudnoce sam to koristila za noge, butine ...sad ne znam da li smem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Masaze za trudnice
12.11.2009 5:00:27   
She Ra
Bravo za temu!

Bas sam se pitala kako bih kao trudnica uspela da budem na masazi u lezecem polozaju/na stomaku user posted image
Prosto sam zamislila da postoji neki sto koji na sredini ima rupu slicnu onoj za glavu na vrhu user posted image

Masaze praktikujem samo u kucnoj varijanti.
Kada imam glavobolje, onda su to intenzivne masaze ledjnog dela i glave. Obicno se nadje "zacepljenje" koje mora da se "razbije" u mom slucaju, da bi glava prosla. Za to su zaduzeni mm koji je mnogo jak user posted image i moj tata koji ima neku moc u rukama (uvek sam u to verovala)user posted image user posted image

A svakodnevno imam od mm jednu kratku seansu stopala i potkolenica i jakooo mi prija user posted image


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Masaze za trudnice
12.11.2009 9:55:43   
*Alexx*
A svakodnevno imam od mm jednu kratku seansu stopala i potkolenica i jakooo mi prija


Blago tebi user posted image

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Masaze za trudnice
7.3.2010 16:49:18   
MASHKA
a da li znate jel smemo u trudnoći da se masiramo u onim masažnim foteljama? ima salon kod mene u komšiluku i jako je povoljno...user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Masaze za trudnice
7.3.2010 17:16:28   
LillyT
Kada sam bila na jednoj od glupih promocija kojekavih proizvoda, bila je i ta masazna stolica. Zenska koja radi je svaku od nas pitala da li je trudna jer se trudnicama ne preporucuje. Takodje, kada idem na pedikir, nikada mi ne ukljucuju kadicu da me masira, rece mi kozmeticarka, gledaju da izbegavaju vibracije u trudnoci. Iskreno, meni su te fotelje bezvezne, bolje uhvati muza da te masira, lepse je user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Masaze za trudnice
7.3.2010 17:18:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MASHKA

a da li znate jel smemo u trudnoći da se masiramo u onim masažnim foteljama? ima salon kod mene u komšiluku i jako je povoljno...user posted image


Neko mi je nedavno rekao da je bio na nekoj promociji gde je između bilo i tih fotelja i da joj nisu dali da sedne jer je trudnica. user posted image

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Masaze za trudnice
7.3.2010 18:22:14   
MASHKA
hvala vam devojke,eto kako čovek može lako da se prevari, a ja mislila da je bezazleno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Masaze za trudnice
17.4.2010 19:15:58   
miskic
drage moje ima li neko iskustva sa nenormalnim bolovima u donjem dijelu kicme? Ja ne mogu da ustanem ni kada sjedim ni kada lezim.... Bolovi su strasni.... Moj ginekolog se inace bavi i namjestanjem kicme (ali bas ljekar ne ono onako) i nagovorio me da dodjem na tretman? Da li neko zna kako to izgleda? Sta se tu radi? Da li je to pametno raditi sada? Pomoc ako iko ista zna o tome? Pozzz

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Masaze za trudnice
30.11.2010 11:44:06   
marijaTusevljak
pozzzz svima
recite mi molim vas postoje li posebne masaza za trudnice i kako to izgleda? mene pocinju ledja da bole a tek sam 4ti mesec user posted image

(odgovor članu miskic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Masaze za trudnice
6.1.2011 14:35:35   
strahinja11
Smeskice, ja bih da idem na masazu, ali se plasim?

Odnosno, plasim se maserke koja nema iskustvo sa trudnicama...
Ako bi mogla da mi preporucis tu tvojum vidim da dosta zna?

Mozes da mi posaljes u poruci:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Masaze za trudnice
9.1.2011 21:41:06   
buduca mamaa
juce sam bila na masazu.
nisam znala da masaza moze tako da utice.
imala sam tegobe i glavobolje.
masaza je trajala oko 2 sata. mislim da masaza prija svakome. posetite salon masaze, nalazi se na ulici orfelinova br.60, mislim da imaju i veb sajt ali ne znam kako se zove, mislim da je mocdodira.com ili tako nesto.
u svakom slucaju moje tegobe su nestale. mislim da treba da posetite salon.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Masaze za trudnice
9.1.2011 21:43:23   
buduca mamaa
postoje, ja sam bila i zaista sam zadovoljna masazom.
imate na banovom brdu
i ja sam imala tegobe ali nekoliko sati posle masaze , nestale suuser posted image


EDIT: Adrese  i brojevi telefona se šalju pp-om


< Poruku je uredio Lilly RR -- 9.1.2011 22:43:18 >

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Masaze za trudnice
9.1.2011 22:20:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: strahinja11

Smeskice, ja bih da idem na masazu, ali se plasim?

Odnosno, plasim se maserke koja nema iskustvo sa trudnicama...
Ako bi mogla da mi preporucis tu tvojum vidim da dosta zna?

Mozes da mi posaljes u poruci:)



DRaga...vidim da si ti iz b
Beograda...moja maserka radi u Subotici user posted image

(odgovor članu strahinja11)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Masaze za trudnice
10.1.2011 10:18:46   
strahinja11
Jbg, u svakom slucaju hvala...

pozz:***

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Masaze za trudnice
5.3.2011 22:25:03   
JMPM
Imamo li neku temu o masazama ali ne za trudnice user posted image

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Masaze za trudnice
8.3.2011 9:23:32   
Didy
IZVORNA PORUKA: Didy
Inače, danas sam čula da se u trudnoći ne sme raditi masaža celog tela, jer, navodno, može da izazove kontrakcije.user posted image Da li neko zna nešto o tome? Ja sam išla jednom mesečno na masažu celog tela i već sam postala zavisnik. Otkako sam zatrudnela, bila sam još dva puta i htela sam ove nedelje da odem još jednom dok još mogu na stomaku da ležim, a sad tačno ne znam šta da radim... Imate li neki savet?
Jedva sam se navikla da više ne idem na aerobik, sad ako ne smem ni na masažu, osećam kao da ću sva zakržljati i okoštati.user posted image Šalim se, ako je zboguser posted image , nije problem, ali ne bih da prestajem sa masažom zbog nečeg što je mit o trudnoći. Ako jeste.user posted image


IZVORNA PORUKA: *boka*
Didy evo ja cu da ti objasnim, posto se u to prilicno razumem, jer imam kozmeticki salon. Tacno je da su odredjene vrste masaza zabranjene za trudnice jer mogu izazvati kontrakcije. To se desava zato sto se na nasem telu nalazi mnostvo akuprasurnih tacaka i pritiskom na pojedine mozemo izazvati kontrakcije materice. Kada nismo trudne to nam ne smeta, cak naprotiv, one koje imaju bolne cikluse, njima masaza moze ublaziti tegobe. Ali nama trudnicama to moze i te kako da steti. Naravno, mogu se raditi blage masaze ledja, radi opustanja, ali bez preteranog pritiska.
Takodje anticelulit masaze nije preporucljivo raditi u trudnoci (kao ni za vreme ciklusa), jer se tada pod uticajem hormona nagomilava tecnost u tkivima ( takoreci oticemo) i pojavljuje nam se tzv. trudnicki celulit, koji nije pravi, vec nastaje kao posledica zadrzavanja vode i u glavnom nestaje nakon porodjaja i nakon prestanka delovanja hormona. Ovo vezano za oticanje i celulit se posebno odnosi na bubulence, koja se zabrinula za svoje butinice user posted image , Ne brini bubi, u trudnoci ne mozemo imati bas realnu sliku koliko smo se zaista ugojile, a koliko nam se vode u organizmu zadrzalo. U trudnoci je dozvoljena samo limfna drenaza, koja sprecava nakupljanje suvisne vode u organizmu i koju naravno mora obavljati onaj ko je za to strucan.
Eto, nadam se da sam ti lepo to objasnila user posted image


IZVORNA PORUKA: Didy
Boko, hvala na objašnjenju. Znači samo leđa i to blaga masaža. A ja prošli put došla na masažu celog tela, a moja maserka mi kaže da ima vremena samo za leđa. Verovatno zna da bih ja insistirala, pa me slagala.user posted image
A je l' bi smela masaža celog tela, ali jako blaga?user posted image To je kao ono - Doktore, samo ćemo malo i bićemo pažljivi.user posted image


IZVORNA PORUKA: Didy
Inače, celulit masaže nisam ni radila. Jednom mi je letos maserka počela žešće da masira noge i ja je pitala da li je normalna. Kaže - Leto je, svi hoće i celulit da skinu. -Ma, rekoh, došla sam da se opustim i da uživam, a ne da izađem od tebe kao da me je neko tukao. Zanemari celulit, ja sam hedonista.user posted image


IZVORNA PORUKA: *boka*
Pa moj ti je savet da izbegavas bilo kakve masaze dok si trudna. Cak i ledja kad masiras, to je cisto radi opustanja i vise kao mazenje nego masaza, a to moze i muz kod kuce da ti radi. U salonima radi mnooogo nestrucnih "maserki", bez pravog medicinskog znanja, koje pojma nemaju koliko je i zasto masaza opasna za trudnice (pogotovo relax). Masazu bi u salonima trebalo da obavljaju iskljucivo fizioterapeuti, a ne priucene osobe, a na zalost vise je tih priucenih.
Ako si u mogucnosti, gledaj da se uzdrzis od masaza u ovom periodu, jer ti mogu doneti vise stete nego koristi. Veruj mi, ja bih tako rado otisla da me neko doooobro izmasira, jer me sve zivo boli od par meseci konstantnog lezanja, ali ipak cu da se strpim.


IZVORNA PORUKA: Didy
Ok, Boko. Ipak ću te poslušati... Bolje da se ne zezam. Hvala.user posted image


IZVORNA PORUKA: *boka*

IZVORNA PORUKA: Didy

Inače, celulit masaže nisam ni radila. Jednom mi je letos maserka počela žešće da masira noge i ja je pitala da li je normalna. Kaže - Leto je, svi hoće i celulit da skinu. -Ma, rekoh, došla sam da se opustim i da uživam, a ne da izađem od tebe kao da me je neko tukao. Zanemari celulit, ja sam hedonista.user posted image

A po ovome se tek vidi koliko je "strucna" devojka koja te masira. Trebalo bi da zna da se anticelulit masaze nikada ne zapocinju u sred leta. Sa anticelulit programom se pocinje u zimskom periodu i jednom kada se krene, mora da se odradi u kontinuitetu minimum 3-4 serije, da bi se videli rezultati. Sve devojke koje dodju na anticelulit postavljaju isto pitanje: "hoce li meni biti dovoljno 10 tretmana da ga skinem?" Naravno da nece, jer celulit nismo ni dobile za deset_ dana, pa ga ne mozemo za deset_ dana ni skinuti. Da je tako, nijedna od nas ne bi brinula sta i koliko jede i kako zivi, kada zna da ce za deset_ dana biti tip-top. Anticelulit masaze se rade u nekoliko faza i serija, uvek posle menstruacije i serija moze trajati do ulaska u PMS. Tada se pravi pauza do sledeceg ciklusa i nastavlja se sa novom serijom. Nakon prve serije tretmana nase noge izgledaju katastrofalno, jer se u toj prvoj fazi razbija tvrdokorni celulit, koji se kasnijim tretmanima sitni i "pegla". Zato se nikada u toku leta, kada idemo na plazu, nosimo mini suknjice i sortseve, ne zapocinje sa tretmanima.
I jos nesto sto mnoge devojke ne znaju. Celulit nije estetski problem, vec bolest. To je oboljenje vezivnog tkiva koze i celulit se treba leciti, ali ono sto se treba znati da se celulit nikada ne moze potpuno otkloniti i iznaciti iz organizma, vec ga jedino mozemo kontrolisati i odrzavati glatkim da se ne bi primecivao. Jednom kada ga dobijemo, zauvek ce biti tu sa nama. Jedino sto mozemo je da ga "peglamo" masazama, limfnom drenazom, i kretanjem i da promenom nacina ishrane uticemo da se ne nagomilava jos. Naravno, kome je to bitno.. kome ne smeta, moze kako zeli user posted image









_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Masaze za trudnice
14.1.2012 0:24:33   
crazymama
da li je bezbedno masirati stopala u trudnoci, jer sam cula da masaza istih moze da izazove kontrakcije...? ili to vazi samo za prvi trimestar?
ja najvise uzivam u masazi stopala, rado bih otisla, ali ne znam da li smem...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 43
   [Obrisana poruka]
16.4.2012 13:16:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Masaze za trudnice
16.4.2012 13:24:04   
Bebilina
Crazy meni mm masira stopala, clanke i listove svake veceri user posted image A dvaput sam vec isla i na refleksologiju, ali kod proverenog profesionalca. Ovde moraju za to dobiti ovlascenje i biti registrovani za refleksologiju u trudnoci.
Inace refleksologiju najtoplije preporucujem- i u trudnoci, i van user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Masaze za trudnice
16.4.2012 14:50:43   
crazymama
bebilina, otkad sam pisala ovo, ja sam isla 4 puta na masazu celog tela, sa sve stopalima i jako mi je prijalo... sad sam vec pred porodjajem i rekla mi je maserka da sada nece da me masira, ali da se vidimo posle porodjaja kad se malo oporavim.
svima bih preporucila prenatalnu masazu, ali kod proverenih masera.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Masaze za trudnice
16.4.2012 17:17:52   
Bebilina
Crazy sto nece sad? Ja sam zakazala refleksologiju za poslednju nedelju trudnoce- da mi pokrene porodjaj user posted image Moja je prijateljica tad isla i hvali je na sva zvona. Ona je prenela skoro 2ned, nista nije palilo, cak ni "swab" u porodlisitu, i navodno je u roku od 12h od refleksologije dobila kontrakcije.
Moja terapeutkinja (ili kako bi joj bio naziv profesije posto mi maserka nije dovoljno precizno) moze da oseti sta se desava sa svakim ponaosob organom, sa matericom, da li je beba spremna. Navodno moze bebu i da podstakne da se spusti... Jedva cekam da isprobam da li radi user posted image a do tad cu i dalje povremeno ici na masazu celog tela i refleks.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Masaze za trudnice
5.8.2012 20:43:04   
coka11
Ima li neko da preporuči salon na Novom Beogradu gde rade masaže za trudnice?

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Masaze za trudnice
5.8.2012 22:51:06   
Bebilina
Dan pred porodjaj isla sam na masazu. Trazila sam da se skoncentrise na donji deo ledja gde je uterosakralni ligament vezan za kicmeni stub. Ranije mi je u trudnoci to teralo bebu da se pomera, toliko da su morali da tu zonu obilaze. Sada nije bilo neprijatno, beba nije previse bila aktivna, ali cela masaza je prijala. Isla sam najvise jer su mi prethodnog dana pocele kontrakcije i znala sam da treba da opustim karlicu i pripremim se najbolje sto mogu za veliki dan. Te veceri smo otisli u porodiliste po naseg deckica user posted image
Masaza u trudnoci- samo reci hvale user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Masaze za trudnice
1.10.2012 21:42:48   
Saki81
Masažu sam upražnjavala na početku trudnoće i baš mi je prijala, onda se maserka "prepala" i nije htela da me masira user posted image ...Prošle nedelje sam konačno rešila i zakazala masažu u drugom salonu i bila sam preporođena...fantastičan user posted image osećaj, krivo mi je što sam se par meseci odrekla masaža i sada na ulazu u deveti mesec, ponovo sam otkrila njene dobrobiti. Za preporuku svima koji mogu da dopuste sebi taj užitak..sledeće nedelje idem opet.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

svekrva
Admin

sta uraditi kada je vas muz vezan za roditelje

(82%)

(18%)


Ukupan broj glasova: 76

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here