|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 15:56:42   
Lu
Crnogorka, svako je dobrodošao na ovaj forum, naravno ukoliko se ponaša u skladu sa pravilima i ne kažem time da si ih ti kršila... evo izražavam ti dobrodoščlicu!user posted image
Ova tema se ni meni ne sviđa ali ne krši pravila foruma i sve dok se kulturno raspravlja na njoj neće biti zaključana! 
Bilo bi lijepo da se prestanete svi opterećivati sa ovom temom i da se nastavimo družiti na drugim, ljepšim, zanimljivijim i korisnijim!
Ovo ne govorim kao moderator nego kao jedan član forumauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 16:16:54   
jabudic
IZVORNA PORUKA: Diabla

Crnogorka, nemoj da se ljutisuser posted image , pridruzi nam se. 
Divno je sto si patriota cijeli srcem, i ja se deklarisem kao Crnogorka, ali nikada ne ulazim u (zustre) rasprave bas iz tog razloga da ne dodjem u konflikt sa dragim mi ljudima. Svi imamo svoje misljenje iza kojeg cvrsto stojimo, kao i osoba sa kojom se raspravljamo. I koji je onda ishod? Nista! Svadja jedino. Zato nam se priduzi na ostalim temama da se zajedno zezamo, smijemo, dijelimo radost, tjesimo jedni druge, dajemo savjete.

Potpuno se slazem sa ovim sto je Diabla napisala, isto osjecam, i vjerujem da niko na toj temi nije mislio nista lose, iako mi, moram priznati, nije bilo svejedno kad je otvorena...
Zato nam se pridruzi i vjerujem da ces vidjeti da grijesis, i da ces pronaci sebi drustvo kao sto sam ja, a i ostale Crnogorke na ovom forumu!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 16:51:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: crnogorka

Posjetila sam i rr iz Bosne i iz Hrvatske i tamo ni jedna rijec ne upucuje na nacionalnu netrpeljivost a ovdje postoji cijela tema o tome.

Kada se konstituise crnogorski jezik, i kada sastavite svoj recnik, pogledaj odrednicu *nacionalan i to sa kvalifikatorom "netrpeljivost" (lako ces naci jer to je okamenjena fraza), da bi shvatila s kolikom kolicinom neznanja upotrebljavas neke termine. A ako ti je dugo da cekas na vas Recnik, ja cu ti pozajmiti svoj. U njemu su sve one sekvence na kojima su doktorirali profesori koji ce se baviti jezikom u Crnoj Goriuser posted image Jer, svidjalo se to nekom ili ne, Njegos je svoj "Gorski vijenac" napisao na srpskom, a ta "novootkrica" sa grafemama koje nikada, ALI NIKADA, na teritoriji Crne Gore nisu postojala, mozes da prodajes nekom drugom, ali meni ne. Ja se jezikom bavim, volim ga, postujem svaki jezik i svako narecje, i nikada ga ne koristim u politicke svrhe, a imala bih stosta da kazem na tu temu. E sad, ako i pored ovog nesto nije jasno, pravac Beograd, Katedra za srpski jezik i knjizevnost ili institut SANU, ili Matica srpska, pa trazi potvrdu na sve ovo od ljudi koji su crnogorske nacionalnosti. I jos samo jedno-iz tvojih reci ne vidim diskusiju o jeziku, vec propagiranje nekog umisljenog separatizma. Srbija se ne buni uvodjenju crnogorskog jezika. Srbija se nije bunila ni zbog politickih okolnosti otcepljenja. Ali ja se bunim kada mi neko teoretise o necemu u sta se ne razume!!
Hvala!

(odgovor članu crnogorka)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:17:18   
Alexis79
Vala verolino odje sto ti napisa svaka ti je na mjestu user posted image ,mi filolozi moramo da se drzimo zajedno.

Meni je iskreno ova tema bila onako komicno-zabavna.
Kao kad sam kupila hrvatsko-engleski recnik ,pa da bi znala sta je tu pesnik hteo reci trebao mi je i srpsko-hrvatski recnikuser posted image


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:19:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexis79

Vala verolino odje sto ti napisa svaka ti je na mjestu user posted image ,mi filolozi moramo da se drzimo zajedno.



Bitno je voleti jezik i ne koristiti ga neprimereno. A mislim da misljenje valja slobodno iskazivati, uvek, kada ima smisla.user posted image

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:22:16   
Volta
A onda Šćepana malog,pa Luču mikrokozmu i eve ti je dooomaća književnost i jezikuser posted image

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:24:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Volta

A onda Šćepana malog,pa Luču mikrokozmu i eve ti je dooomaća književnost i jezikuser posted image


Jeste da nije u vezi sa temom, ali moram da kazem da Scepana ne volEmuser posted image , ali Luca je sjajna...Njegos je sve najbolje od sebe uneo u Lucu i pesmu Noc skuplja vijeka...

(odgovor članu Volta)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:25:33   
Volta
Kada sve ovde budemo u prst znale Ivića i Belića,a i Pipera,pa i  Lompara i prethodnike mu,e onda rasprava ima smisla...a do tada,see you u drugim temamaaaaaaaaaaaauser posted image

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Volta)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:28:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Volta

Kada sve ovde budemo u prst znale Ivića i Belića,a i Pipera,pa i  Lompara i prethodnike mu,e onda rasprava ima smisla...a do tada,see you u drugim temamaaaaaaaaaaaauser posted image


Ti si sa Filoloskog??..I znas Lompara..Nadam se da ti nije rodjak posto ga ne volem...Dzigericu mi je iscedio na romantizmu...Znala sam da postoji neki skriveni razlog zasto mi se dopadas, sestro po nauciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Volta)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:29:44   
Volta
Inače Crnu Goru,a naročito Boku oboooooooooožavam!!!!!!!! I muž mi vodi poreklo od tamo,ne skorije,ali vodi,i to plava krv...mislimuser posted image user posted image   Pozdrav za sestre i braću,ali o jeziku više ne od onoga što sam već abšrajbenovala!!!

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Volta)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:30:53   
Volta
Krempi,recimo da da,ali nije mi to primarno zanimanjeuser posted image

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:32:00   
Volta
A ja sam Lompar lično,samo se pravim da sam žena,aaaaaaa,hahahahahuser posted image

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:32:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Volta

Krempi,recimo da da,ali nije mi to primarno zanimanjeuser posted image


Nema veze....
Primarno zanimanje je i meni trenutno muckanjeuser posted image user posted image user posted image
'ajd na lepse teme...

(odgovor članu Volta)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:33:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Volta

A ja sam Lompar lično,samo se pravim da sam žena,aaaaaaa,hahahahahuser posted image


Polozila ja davno davno romantizam, sad i kafu mozemo piti...user posted image

(odgovor članu Volta)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:34:54   
Volta
IZVORNA PORUKA: Volta

Krempi,recimo da da,ali nije mi to primarno zanimanjeuser posted image
Mislim ja sam široko obrazovana ženska,ha ha ha user posted image


_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Volta)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
17.1.2011 17:36:19   
Volta
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Volta

Krempi,recimo da da,ali nije mi to primarno zanimanjeuser posted image


Nema veze....
Primarno zanimanje je i meni trenutno muckanjeuser posted image user posted image user posted image
'ajd na lepse teme...
Kreeempiuser posted image

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
18.1.2011 0:39:20   
choopa choops
Elem da i ja prokomentarisem,
ja najiskrenije mislim da Njegosu da je ziv ne bi prijalo ovo prevodjenje na crnogorski jezik. Zasto? Ja razmisljam...rodjena sam u CG, imam crnogorsko drzavljanstvo i da sam kojim slucajem literarno talentovana (a nisam jbgauser posted image user posted image ) i napisem neko poznato djelo na svom maternjem jeziku (srpskom jelte) i umrem i sutra mi ga prevedu na crnogorski, ja bi se zasigurno okretala u grobu user posted image
Ma nebitno. Bitno da se ovdje slazemo u onim temam koje nas sve interesuju i da pruzamo podrsku jedna drugoj pa makar bile iz Bangladesa. Crnogorka velkom i na druge teme.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Volta)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: GORSKI VIJENAC-se prevodi na CRNOGORSKI ...
18.1.2011 1:10:43   
liliana
Čupa, legendo!!! E, sva ka ti je Njegoševa!!!!!!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here