|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:37:51   
Verus
Most formula fed infants developed symptoms of allergic reaction to cow milk proteins before one month of age. About 50-70 % experienced rashes or other skin symptoms, 50-60% gastrointestinal symptoms and 20-30% respiratory symptoms. The recommended therapy is to avoid milk

Pediatric-Allergy-Immunology 994

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:41:01   
Anoniman
Ma da, jasno mi je da se vrtimo u krug! Ali, valjda će sada sve leći polako na svoje mesto!

Dodatno je još i malokrvan (HGB 83), a kažu da malokrvnost isušuje kožu, tako da će mu i gvožđe dati da pije.

Sve se nadaaaam da će napokon sada biti bolje. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:44:06   
Anoniman
Jao Tasho ..... bez teksta sam user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:47:02   
Anoniman
Ma neka Smeški, bar znamo šta je. Onda ćemo lakše. Do sada smo se borili sa vetrenjačama! user posted image

Nego, razmišljala sam zašto moja dijeta nije urodila plodom. Par dana nakon što sam počela dijetu mi je ponestalo mleka, i uvela sam mu hipoalergijsku formulu koja nije bez kazeina, i sve se zeznulo.
BTW, ova Allernova je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:47:11   
Verus
Hoce videces!  Sad bar znas sta je, a hvala bogu nacin da se uhvatis u kostac postoji, tako da ce doci na svoje mesto, polako ali sigurno.  user posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

Ma da, jasno mi je da se vrtimo u krug! Ali, valjda će sada sve leći polako na svoje mesto!

Dodatno je još i malokrvan (HGB 83), a kažu da malokrvnost isušuje kožu, tako da će mu i gvožđe dati da pije.

Sve se nadaaaam da će napokon sada biti bolje. user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:48:30   
Verus
Ma smrdi garant ko onaj Similac Alimentum sto je Helena trebala piti!  Nego, krkaj puno mesa, i uvedi neki mastan namaz biljnog porekla: i to na hleb za dorucak itd.  To je meni dodalo masnocu mleku, to i kojekakve slanine, salame itd.  Ma jela sam ko smuk, bolelo me uvo za sve, samo da njoj sto pre bude bolje, a i ti si takva, tako da ce se on brzo dovesti u red!!
IZVORNA PORUKA: Tash

Ma neka Smeški, bar znamo šta je. Onda ćemo lakše. Do sada smo se borili sa vetrenjačama! user posted image

Nego, razmišljala sam zašto moja dijeta nije urodila plodom. Par dana nakon što sam počela dijetu mi je ponestalo mleka, i uvela sam mu hipoalergijsku formulu koja nije bez kazeina, i sve se zeznulo.
BTW, ova Allernova je user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:49:41   
Verus
*Cow's milk allergy is associated with recurrent ear infection during childhood
Acta Otolaryngol 1999

Pazi ovo!!

Saljem ti link za ovaj sajt da vidis...


Citam i dodje mi da opet izbacim sve mlecno iz svoje ishrane...manje sam prdila (sa oprostenjem), opet me sinusi zezaju, jednostavno se osecam losije!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:52:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Ma neka Smeški, bar znamo šta je. Onda ćemo lakše. Do sada smo se borili sa vetrenjačama! user posted image

Nego, razmišljala sam zašto moja dijeta nije urodila plodom. Par dana nakon što sam počela dijetu mi je ponestalo mleka, i uvela sam mu hipoalergijsku formulu koja nije bez kazeina, i sve se zeznulo.
BTW, ova Allernova je user posted image user posted image user posted image



Ma naravno...samo mi zao shto se uopshte muchite...user posted image

A mleko...bitno da njemu nije user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:53:18   
Verus

*Common milk protein allergy symptoms (CMPA) in children include vomiting, occult or overt blood in the stool with resultant iron deficiency anemia, allergic colitis; and intractable diarrhea.


Evo, deca sa alergijom na mleko su anemicni: citala sam davno (jos kada je Heelna kuburila) da puno dece krvari kroz creva, ali su mikrokrvarenja, ne vidljiva golim okom, i zato naravno ,anemicna....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:54:56   
Ana RR
Tash, dobro je što ste otkrili šta je u pitanju. Biće to dobro, videćeš user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:01:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR


*Common milk protein allergy symptoms (CMPA) in children include vomiting, occult or overt blood in the stool with resultant iron deficiency anemia, allergic colitis; and intractable diarrhea.


Evo, deca sa alergijom na mleko su anemicni: citala sam davno (jos kada je Heelna kuburila) da puno dece krvari kroz creva, ali su mikrokrvarenja, ne vidljiva golim okom, i zato naravno ,anemicna....


Pa pomaže li onda gvožđe?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:05:16   
indy_25
Tasho evo nesto googlah na internetu pa nadjoh jedan tekst veoma dugacak o atiopijskom dermatitisu pa reko da ti ga kopiram da procitas mozda nadjes nesto korisno. Idi samo dole misem jer je tekst dugacak imas kako se prave kremice za bebe do 7 mjeseci i svasta nesto pa procitaj.

http://www.etericnaulja.net/aromaterapija/atopijski-dermatitis-neurodermitis-odrasli-djeca-bebe-prirodno-lijecenje-kozmetika.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:06:37   
Verus
Pomaze gvozdje i sama cinjenica sto vise nece imati u telu protein kazein koji mu razara creva, izaziva mikrokrvarenja i anemiju-bas se radujem sto ce biti dobrouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:15:31   
Anoniman
Postoji li spisak namirnica koje ne sadrže kazein (u smislu namirnica za doručak)... salame, viršle, margarin, hleb... ima li u tome kazeina?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:16:26   
Didy
Joj, Tasho, pa vi se baš patite.user posted image Baš mi je jako žao. Nadam se da će biti sve u redu. Nemam iskustva na ovu temu, pa neću da pametujem, ali šaljem podršku.user posted image
I sad će biti lakše jer ćeš znati bar u kom smeru treba da se zaputite, ovako je bilo lupanje glavom o zid gde god krenete.
Možda da razmisliš i o homeopatiji. Ja nisam još čula slučaj alergije ili osipa koji je klasična medicina potpuno izlečila, a u homeopatiji jesam. Samo želim da pomognem, ne želim da budem napadna. Prenosim svoje pozitivno iskustvo o homeopatiji kod upale 3. krajnika. Moje dete je preporođeno, povremeno crvenilo lica nestalo potpuno, a bila sam jako skeptična u početku dok nisam shvatila da klasična medicina ne može da mu pomogne.
Kako god, želim da se to reši i da bubica bude konačno dobro.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:27:13   
Verus
hleb uglavnom ima...mama mi mesila sa samo vodom, i ja sam kasnije i bude lep hleb.  Od ostalih stvari pratis sastojke (jel to moze tamo, mislim ima li lista?).  Od biljnog sira cu ti reci da sigurno ima kasein, jer je ok ukusa, a ja ti kazem iz iskustva da sir bez kaseina (od pirinca) je ukusa kartona (ne da sam jela karton al mogu da pretpostavim).  Moj ker koji je hodaju kanta nije hteo da ga pojede kada mi je pao na kuhinjski pod.  Margarin sam jedan  nasla bez kaseina...Inace pij pirincano mleko i uzimaj kalcijum dodatak.  Moj zubar je rekao da je on bitan za zube dok se formiraju, tako da oni nece patiti, ali kosti mogu...
IZVORNA PORUKA: Tash

Postoji li spisak namirnica koje ne sadrže kazein (u smislu namirnica za doručak)... salame, viršle, margarin, hleb... ima li u tome kazeina?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:29:20   
Anoniman
Propustila si kada sam pisala za Bancha čaj... ima više kalcijuma od mleka. user posted image

Hm... moraću da se pozabavim svim ovim... idem da čitam šta su ti žene pisale da jedeš. Baš me nervira taj doručak.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:32:07   
Crvenkapa85
Tash da li ste imali i ovako po telu kao mi ????user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 23:55:01   
Anoniman
Gore draga. 

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
16.1.2011 0:56:47   
Crvenkapa85
ma znam ja da ovo nije tako strasno....sad mi krivo sto nisam uslikala to na ruci sto joj se vuklo od letos,puj puj da ne ureknem sad se povuklo,al vratice se za koju nedelju ko i uvek....
na ruci su joj bile rane...popucalo....krv krene,pa ne smem da mazem......uf......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
16.1.2011 10:28:43   
Anoniman
to kad su zive rane mozes mazati pantenolom

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
16.1.2011 10:30:23   
Olga75
Tash , repliciram ti na jedan od predhodnih postova : gde god ima mleka verovatno ima kazeina

< Poruku je uredio Jeca RR -- 16.1.2011 12:57:23 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
16.1.2011 18:48:27   
Anoniman
to mi je jasno. Ali da li ga dodaju jos u neke namirnice (hleb, salama, virsle, pastete, margarin)?

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
16.1.2011 21:30:46   
Verus
dodaju, samo neki nece imati a ti moras paziti sta: obicno kvalitetnije sunkarice recimo nece imati: virsle jedin one kosher ( sto su od visoko kvlitetnog mesa) nece imati....poslala sam ti onaj sajt na email ne znam jesi dobila? nisam stigla gledati email danas...
IZVORNA PORUKA: Tash

to mi je jasno. Ali da li ga dodaju jos u neke namirnice (hleb, salama, virsle, pastete, margarin)?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
16.1.2011 21:37:21   
Anoniman
Dobila sam, ali danas luda kuća. Luka nešto besan od jutros, a Mareta extra svrbi glava, pa kenjka ceo dan. Sada sam nešto umorna da čitam na engl. user posted image Mislim da sam prosledila mami pod parolom "da mi prepričaš...!" user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here