|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor kod dece
4.5.2012 10:58:54   
Anoniman
Malena, kakva mu je generalno ishrana? unosi li dovoljno vode? jede li vockice (kruska, kivi, pomorandza, a ne jabuka ili banana)? jede li supice?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Zatvor kod dece
4.5.2012 16:49:37   
Figaro88
Malena mi smo ovo sredili tako sto su slatkisi strogo zabranjeni,sokove pije samo sveze cedjene,dosta tecnosti,kuvano i sada je bolje,i dalje ponekad ima jako tvrdu stolicu ali mnogo redje nego pre...Kada se muci dam joj pre jela na prazan stomak ujutru sveze cedjenu pomorandzu,ili kasicicu meda razmucenu u vodi....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Zatvor kod dece
7.10.2012 20:40:36   
madre
da li je neko davao ISILAX sirup? kakva su iskustva?


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Zatvor kod dece
16.1.2013 21:12:28   
Martica
ja imam curu od 2god i ima problem sa zatvorom,to su muke,nista ne pomaze,sve samprobala,sada pije sirup isilax..dajte neki dobar savet.. hvala puno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Zatvor kod dece
28.3.2013 0:47:17   
Skockica
Sta dati bebici koja ima dva i po meseca a ne kaki po nekoliko dana? Evo danas je kakio posle devet dana. Dajem mu bebelac uglavnom samo uvece, inace sisa. Pocela sam da mu kuvam kompot od sljiva ali i tad mu je trebalo dva dana , odnosno prekjuce sam mu dala da bi tek danas imao stolicu.A kad kaki stenje dosta i napreze iako je stolica sasvim normalna.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Zatvor kod dece
28.3.2013 1:22:27   
Moiraina
Hm, pa ako je stolica normalna, to onda nije zatvor. Ili grešim? user posted image
Za dojene bebe je normalno da nemaju stolicu i po 10 dana, zato što se majčino mleko skoro u potpunosti svari, tako da malo toga ostaje da se "izbaci". Ako ga ne muči stomačić, to je onda sve normalno.
Ono što bih ja pokušala je masaža stomačića kružnim pokretima u smeru kazaljke na satu, kako bi se pospešio rad creva. Možeš TI da piješ kompot od šljiva (ili da jedeš suve šljive), čaj od komorača...
Ako potraje duže od 10 dana, onda bi trebalo da ga pogleda pedijatar.
Eto to je ono što mi sada pada na pamet, javiće se sigurno još neko.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Zatvor kod dece
28.3.2013 6:29:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: Martica

ja imam curu od 2god i ima problem sa zatvorom,to su muke,nista ne pomaze,sve samprobala,sada pije sirup isilax..dajte neki dobar savet.. hvala puno

Doručak palenta i jogurt, izbaciti  slatkiše, ručak i večera samo kuhano ali ne samo jedan dan i sigurno će da kaki normalno.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Martica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Zatvor kod dece
13.5.2013 22:25:52   
New Mom
Sa Kaćom ovaj problem mesecima! Naravno znam šta je uzrok - slatkiši. Matorci je čuvaju najveći deo vremena, a naravno da je najlakše linijom manjeg otpora.
Što se jela tiče, u stanju je da gladuje po ceo dan, na nju nemam uticaja da je nateram da jede išta što neće.

Da kaki izbegava jer je boli, stalno su joj zato ubrljane gaće. A malo-malo moram da upotrebim nešto da izazove da kaki. Baš sam joj večeras stavljala čepiće.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Zatvor kod dece
14.9.2013 10:03:53   
Rosita
I mi se patimo. Kad je ustanovljena alergija na pkm i intolerancija laktoze, ja sam presla na dijetu i tada je samo sisao, a opet poceo je da kaki na 2-3 dana. Bila je kasasta stolica. Sad mu dajem voce i povrce i bas se muci. Kaki na 3 dana, bude suvo, kao da se stvori cep, pa ako se prokaki onda bude normalnije kasasto. Ali problem je sto on danima nije sam kakio. Sve uz vezbe i masazu. Bojim se da ne navikne na to, da to ceka kao znak da treba da kaki, da izbegava jer ga boli, ociti zadrzava kaku jer kad s teskom mukom izbacimo to suvo i tvrdo, dolazi normalna stolica. Oko hrane nalazim kontradiktorne informacije. Recimo predlazu se bundeva i banana. Na spisku koji mi je dr dala pise- nikako! Tako mi i ona rece. Problem je sto on popije mizernu kolicinu tecnosti. Dajem na kasikicu. Dr kaze- ok, ako nece, dovoljno mu je sto posisa. Ali, da li je? Sve te prve namirnice od povrca moram da izbegavam- krompir, sargarepu. Predlaze se karfiol npr, ali on od toga bas ima gasove. Samo kad bi sam poceo da kaki!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Zatvor kod dece
2.10.2013 13:51:08   
jovicaa
ne znam gde bih pitala pa hajde ovde.
posto je aleks imao salmonelu, nosili smo stolicu na koprokulturu.
u nalazu pise da je crevna flora redukovana? zanima me sta ovo znaci.
i da ima malo kandide, ne znam da li se leci kada je kandida u malom broju?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Zatvor kod dece
7.10.2013 14:40:06   
Rosita
Na ovu temu niko ne zalazi, dzabe jovice. Ja svercovala pitanja kojekuda... :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Zatvor kod dece
7.10.2013 14:47:12   
Peace*
Rosita, banana navodno pospešuje stolicu ako ne skidaš one trakice (ono što sav normalan svet skine user posted image ).
Probaj tikvice, karfiol zaista nadima.
I barena šargarepa takođe treba da smekša stolicu.

Jovice, kandida se ne leči ako je u malom broju, kako su meni obajsnili. Rekoše, leči se ako dete ima zelene tečne česte stolice 7 dana.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Zatvor kod dece
17.5.2014 16:41:26   
Sanjalicaaa
Mame, beba ima 3 mesecu i do pre dve nedelje je samo sisala i tada je imao stolicu na po 7-10 dana. Po savetu lekara veli smo mu aptamil comfort kao dohranu posle dojenja, medjutim od tada se bas muci. Kaki na 4-5 dana i to bas malo. Svaki put pre nego sto kaki on bude nervozan i place. Imate li neki savet sta bih mogla da mu dam?
Radimo vezbice nogicama, masiramo stomacic, dajemo mu biogaju, ali nista. Ne znam kako da mu pomognem, tesko mi je da ga gledam kako se muci

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Zatvor kod dece
18.5.2014 8:05:47   
Trcosava
Sanjalice, probajte jedino u toplu vodu da ga stavljate. Ani je pomagala topla voda. Napunim kadicu i stavime. Dešavalo se da se i u kadici iskaki ili odmah posle toga.

Gledam šta je taj aptamil comfort i vidim da je samo za lakšu probavu.
Dodatno, Ani sam davala Novalac IT (čini mi se da je taj). Mleko ima više Mg i čini mi se laktoze - mnogo lakše je kakila.

Proverila - jeste novalac it - one je protiv zatvora i Ani je pomagao.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 18.5.2014 8:17:37 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Zatvor kod dece
18.5.2014 9:03:45   
Sanjalicaaa
Trco hvala. Sta mislis da li mogu posle aptamila da predjem na novalak? bas bih probala, ali kazu ne treba menjati mleko.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Zatvor kod dece
18.5.2014 9:09:53   
Trcosava
Sanjalice ne znam, Ana je od starta bila na Novalacu, ali čini mi se da znaju i lekari da kažu da se proba drugo mleko. Ako se već vidi da ima problema sa jednim.

To je moje iskustvo. Ana nije imala nikakvih problema, kakila je možda jednom u 2-3 dana mada bez plakanja i sl. Ona je imala problem mnog o kasnije.

Probaj prvo sa toplom kupkom (čak je i komšinica iz Bg punila svakodnevno kadu kad joj je mala imala problem). Ako vam to ne pomogne, posavetuj se sa pedijatrom da probaš i Novalac IT.

Koliko sam razumella to vam je samo dohrana, on sisa. Pretpostavljam da vodiš i računa šta jedeš. Biogaia je po meni shit, jer nije pomagala ni oko grčeva, sumnjam da može i problem sa stolicom da popravi.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Zatvor kod dece
18.5.2014 10:45:20   
Sanjalicaaa
Da, samo dohrana i od pocetka pazim sta jedem. Hvala ti Trco, imamo kontrolu za 10-ak dana pa cu videti sa doktorkom. Uzela sam mu neki cajic, probacu i sa kupkom pa videcu kako ide.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Zatvor kod dece
5.9.2014 23:05:57   
mtajcica83
Moj svrco vec par dana se zali da ga boli stomak, kad krene da kaki, nateze se i ne moze, i tako nekoliko puta dnevno.Onda sam ja pocela malo vise sljive da mu daljem, palentu, kamilicu i super posle nekog vremena, iskaki se on , bude bas trda stolica i jedva to odradi..Posle nekog vremena se opet zali na stomak, sinc mi je plakao u snu da ga boli..Medjutim i jutros je imao nuzdu skroz tvdu.Ovdem ga ja kod dr.Ona ga ispipa , cijeli stomak, kaze da mu je malo naduvan, da su mu mozda malo lijena crijeva i da hranom pokusam to da mu sredim, i ja kazem sto sam i kako sam radila ovih danam i da on ipak kaki medjutim posle se opet zali.Kaze ona pa sve dokle mu je stolica kjako tvrda njega ce boljeti stoma, on ustvari ima yatvor..Dala nam je da radimo stolicu na parazite i gljivice, i urinokulturu...
Ja se brinem moze li sto da bude jer je ona nesto spomenula i slijepo crijevo ali kaze to su bolovi dijete bi se daleko bilo savijalo od njih..
Vidjece kaze posle nalaza, a ako ga i do tada bude boljelo dace nam uput za hirurga user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Zatvor kod dece
5.9.2014 23:08:14   
Misha i Ljisha
sok od kruske, linex, i sve sto si vec navela. Ali moju d ne radi sljiva vec kruska. Seme lana potopi u jogurt pa daj i to.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Zatvor kod dece
5.9.2014 23:09:26   
mtajcica83
linex..kapsule??

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Zatvor kod dece
5.9.2014 23:10:40   
Misha i Ljisha
to pitaj u apoteci on ima 3 god, ne znam da li i dalje on pije baby linex ili vec za odrasle.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Zatvor kod dece
5.9.2014 23:13:39   
mtajcica83
Sad ce u okt 4 user posted image .. Pitacu sutra.Hvala

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Zatvor kod dece
5.9.2014 23:22:09   
bubulence
da, kruska i nama pomogne po nekad. ali i supice, supice, supice. masne, pilece. sto masnije mleko, lanene plocice da gricka ili kao sto MiLJ kaze potopis mu lan u jogurt.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Zatvor kod dece
5.9.2014 23:33:19   
Mala Elena
Nisam znala za krusku , a za sljivu i jabuku jesam. E sam dala kasu od jabuke i kakila mi 3 puta u roku od sat vremena. Mogu da zamislim koliko ce mi pelena trebati kad uvedem kzuvedem krusku .user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 7:42:28   
mali_mis
I ovas je dobar isto. Ja A. napravim ovsenu kasicu sa sljivama, to nam super pomaze. On kaki svaki dan, al se napreze, i place da me dusa boli. Bar to nije morao da nasledi od mene.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Click Here