|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samostalno hranjenje
21.7.2017 13:54:29   
degu
Anck ukapirace on to u vrticu ocas posla, previse si se opteretila, pa koliko ima dece koje sa godinu dana pojma nemaju nista sa jedu, pa znaju tovaspitacice, sigurna sam da vecina ne zna, i sigurna sam da je bolji od vecine.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Samostalno hranjenje
21.7.2017 14:09:03   
Anck Su Nmaun
Hha Degu hvala sto me tesis , videcemo.
Jutros sam probala kao hleba i pavlake da mu dajem, na svaki treci zalogaj se davio, a zalogaji malo veci od mrvice user posted image
Al zato Barnija smaze bez problema user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Samostalno hranjenje
21.7.2017 14:09:29   
veselicaa
Svasta nauce u vrticu,eto vidis obicno deca sve trpaju u usta a on nista,koliko je dobro zbog opasnih stvari koje moze da proguta toliko i nije zbog hrane.Mada ne opterecuj se,da ti ne polazi u vrtic ne bi se ni brinula.Samo napomeni vaspitacicama da je voli da jede rucicama i ne voli mnogo da zvace,da znaju.Sigurno nije jedino takvo dete u vrticu,znaju one sta treba da rade.

< Poruku je uredio veselica -- 21.7.2017 14:10:46 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Samostalno hranjenje
21.7.2017 17:04:28   
degu
Nije ni T nista stavljala u usta, dugo sam joj nudila fingerfood, nudila i bacala. Pokazivala joj, uspevalo je, ali nije bila puno zaunteresovana. Jedino je naucila brzo na komadice. A kad se setim koliko puta nam se davila, nije mi dobro. Dan danas zna da se davi jer trpa i guta.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Samostalno hranjenje
21.7.2017 22:45:32   
Anck Su Nmaun

.Mada ne opterecuj se,da ti ne polazi u vrtic ne bi se ni brinula

Pa ne bih sigurno al ovako mi je bitno da pocne bar malo sam, znam da ce tamo lako nauciti sa drugom decom.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2017 11:30:28   
vocicana
Ja bi isto volela da ga vidim sa kasicicom u rukama. Mada, sa komadicima hrane koje stavi sam u usta cine me srecnom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2017 12:33:41   
Milena18
M hoće da uzme kašičicu i njome kao jede, mada naravno sve isprosipa, ali važno je da pokazuje interesovanje. Ali kad joj dam nešto u ruku, npr. neko voće, samo se igra, kao da to nije hrana.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2017 12:37:30   
vocicana
od mene obrnuto Milena, jede on sve jer sve i zna sta je sta. ALi kasicicu ili viljuscicu, Boze sacuvaj, do skoro nije sam hteo vodu da pije, sada uzme u rucice i iscucla ceo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2017 12:45:35   
Milena18
Pa bolje tako, Voci, a kašičicom će naučiti. Da li si probala da mu daš kašičicu i kažeš da da tebi da jedeš? M je tako naučila, prvo je hranila mene i tatu, pa sad kao počela i sebe.
Mene je i strah da joj dam u ruku nešto što nije skroz meko. Malopre sam joj dala šljivu i kažem joj "stavi u usta i ručkaj", ona je odgrizla toliki komad da sam se prepala. Posle je samo nastavila da se igra njom i razvlači je po podu.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2017 12:54:58   
vocicana
Dajem mu kasicicu, drzi u ruci i da isti taj sistem, kao on mene hrani. Ali sam mu stavljala i komadice hrane, stavim mu parce mesa, parce pohovane tikvice, napravim kuglicu od pirinca, stavim ispred njega i on jede dok je gladan, kada nece vise, baci na pod i to je znak da je zavrsio.
A slatko si me nasmejala za sljivu, ja sma mu pre neke dve mnnedelje ostavila plazmu da jede, dok sam zavrsavala nesto, on je celu plazmu izgrickao, smao vidis obraze sa strane i mrvice koje ispadaju iz usta dok je zvakao. Msm sine pa polako...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2017 21:13:28   
veselicaa
Nina grabi kasicicu i tanjiric,danas sam morala da joj dam prazan tanjiric isti da ne trazi ovaj sa kasicom.Inace obozava da zvace,uvek joj ostavim malo krupnije a grasak obavezno ceo obozava tako da jede.

< Poruku je uredio veselica -- 22.7.2017 21:15:00 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2017 22:00:02   
Anck Su Nmaun
Hahah V obozava kasike ( njegove plasticne) da se igra i da ih glodje. A u hranu gura samo prste user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Samostalno hranjenje
24.1.2018 23:25:26   
MamaNecaVo
Prvo sam ludela a onda izbacila hranilicu u kuhinju.
Sada A jede sam dok ja zavrsavam po kuhinji sta ima.
Da se ne lazemo,hrane bude svuda,ali svaki danom sve bolje hvata.user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 8:57:40   
Milena18
Isto je i kod nas. Ona jede sama dok ja, na primer, perem sudove. Kad hoće, može lepo da jede. Ali čim više nije gladna, krene da razbacuje hranu ili uzme šolju sa jogurtom, iz koje je prethodno sasvim lepo pila, i nagne je pa posmatra kako jogurt curi. Naravno, dok ja primetim šta radi, oko nje i na njoj je već haos user posted image


< Poruku je uredio Milena18 -- 25.1.2018 8:59:05 >

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 9:19:29   
dddaca
Sve dok sedi u hranilici je dobro. Kad je prebacis za sto i pocne da prosipa po stolici, tepihu, ne znas sta je gore. Da li supa, da li jogurt ili cokoladno mleko

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 9:36:51   
Milena18
Neće ona meni za sto pre polaska u školu user posted image Zezam se, meni se sviđa što sve hoće sama, nije mi teško da očistim. E sad, što kažeš Daco, kad ne bude više htela da sedi u hranilici, biće nam veselo.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 9:48:20   
MamaNecaVo
Ja sam iz tog razloga i stavila hranilicu i kuhinju na plocice.
Muka mi je bilo od kupovine dm spreja za fleke i suvog pranja tepiha.
Jednog sam ga podigla i cedila stvari u kuhinji.
Vise supe po stvarima,nego sto je pojeo,ali neka.
Bili smo kod rodjaka gde klinca od 7 godina hrani mama jer ne zna sam.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 9:54:33   
Duškić
Moji jedu sami, mladji urnise sve ali jede. Sta me briga sve se opere a hranilica je zakon.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 9:57:33   
dddaca
Nije ni to resenje, ali nekad uhvatim sebe kako je i sad ja hranim, kad hocu da pozurimo

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 10:04:27   
Sanjica26 RR
Hranilica je zakon. Starija je pocela u vrticu samostalno da jede sa dve i po. A ova mladja ranije jer ona i voli da jede. I ja hranim nekad ovu stariju i to zbog toga sto kasnimo u skolu. Ne vidim nista lose u tome. Zna sama da jede, ali je jako spora. Bas me briga kad je kod kuce, ali kad se negde ide tad treba da pozuri.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 10:10:41   
MamaNecaVo
Sanjice,ovo dete nije uceno da jede samo.Od starta ga neko hrani.
Krece u skolu a ne zna sokoc bukvalno da otvori.

Hranilica jeste zakon.Sve sam mislila da je izbacim i spakujem jer kao kede za stolom,al ipak ne.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 10:25:04   
dddaca
Jeste zakon. Mi smo je tek pre nekoliko meseci izbacili i to zato sto mi je zauzimala mnogo prostora.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 10:44:15   
MamaNecaVo
Ja samo gomilam,al odricem se jednih kolica,nju ne dam.user posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 20:32:22   
vocicana
Damjan hoce ka nesto, ali da mi pravi haos za stolom ne dolaz u obzir. Ne zeli da sedi u hranilici vise, ali zato se uredno popne na stolicu, sedne i ceka. Drzi pribor za jelo u rukama, udara po tanjiru, ali da se hrani sam...na putu od tanjira do usta, samo stoljnjak strada.
Mada je uzeo palacinku veceras, nafilovanu, drzao sa rucicama, uredno je celu am pojeo, nista nije isflekao. Sto mi je drago.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Samostalno hranjenje
25.1.2018 23:07:21   
dddaca
Ja vec neko vreme ne stavljam stolnjak vec musemu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here