|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ragade
2.3.2016 16:16:37   
Animsaj9
ja sam koristila multimam lanolin redovno posle podoja , ali su se ragade stvorile , e tada nije pomagao , on mi je vise da odrzava elasticnost i vlaznost
mazala sam ih onda i pantenolom i pavlovic mast , pa prala pre podoja, i stavljala silikonsku bradavicu , tek onda su se zacelile

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Ragade
2.3.2016 23:20:53   
Sanjalicaaa
Meni su jako pomogle multimam komprese. Lepo hlade i vlaze. Dobro je sto mogu da se preseku na pola.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Ragade
2.3.2016 23:49:46   
mila83
Ja sam ragade mazala iskljucivo svojim mlekom,vrlo cesto i susila prirodno.Svo troje sam rodila u leto(jul,septembar) pa sam mogla tako.Nista drugo nisam koristila i prolazile bi za par dana.Cini mi se da su mi sa T bile najgore.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Ragade
3.3.2016 0:07:31   
Mariya
Ja svima preporucujem Bepanten mast za ragadeuser posted image user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Ragade
3.3.2016 7:08:02   
wivern

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Meni su jako pomogle multimam komprese. Lepo hlade i vlaze. Dobro je sto mogu da se preseku na pola.

I ja da se ponovim kao papagaj.
Fenomenalne su i brzo saniraju ragade.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Ragade
3.3.2016 7:23:09   
vikiveki
Ja sam slično kao Mila uglavnom mazala svojim mlekom i posle sušila i sve je bilo ok.Mada moram priznati nisam ih ni imala toliko sa prvo dvoje dece kao sa zadnjim.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Ragade
18.3.2016 12:58:51   
Petkovici
Meni je beba jos u porodilistu nalravila ragade, bas jako vuce, a bradavice osetljive i vec se dve nedelje borimo sa tim, a ne vidim nikakav napredak. Mazala sam sve za sta sam cula i ne pomaze! Tri puta dnevno koristim bioptron lampu, ali i dalje nista. Bude malo bolje nocu, tada redje sisa, ali cim krene da jede na 2 sata-sve je gore. Bukvalno mi parcici bradavice fale. Ima li neka od vas ideju koliko to moze da traje-da se psihicki pripremim?

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Ragade
18.3.2016 13:12:30   
IvanaSK RR
Zašto ne probas sa vestackim bradavicama dok se to malo smiri?

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Ragade
18.3.2016 13:36:59   
Sanjalicaaa
Jesi probala ovo? Stvarno su dobre. Ja sam imala ragade tri nedelje.
IZVORNA PORUKA: wivern RR


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Meni su jako pomogle multimam komprese. Lepo hlade i vlaze. Dobro je sto mogu da se preseku na pola.

I ja da se ponovim kao papagaj.
Fenomenalne su i brzo saniraju ragade.




< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 18.3.2016 13:37:48 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Ragade
18.3.2016 13:39:16   
jocajaca
Ja sam koristila multimam lanolin I stvarno mi je pomogao, poslije dojenja namažem I malo ostavim dojke da se vjetre dok to lijepo ne upije I stvarno mi je za par dana bilo bolje.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Ragade
18.3.2016 13:56:40   
IvanaSK RR
Ima i babylove mast za bradavice, dosta je jeftiniji od tog, a kazu da isto pomaze.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Ragade
18.3.2016 13:59:58   
jocajaca
Nemam pojma znam da sam ja kad sam rodika Nikicu prvo kupila nekakvu jeftiniju mast u Merkatoru koja je bila recimo 4 E I da mi nije ništa pomagala a onda muž ode I kupi Multi mam koja je kod nas oko 8 E I stvarno mi pomogne. Sad da li je do mene bilo I moje kože ili ne ne znam. A nisam probala ovu babylove mada mi se svi njihovi proizvodi sviđaju I mislim da su baš kvalitetni.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Ragade
18.3.2016 14:09:42   
Petkovici
Vestacke bradavice nece da prihvati, gadi se i place. Sve sam probala-i komprese i lanolin multimamov i dm ov, bas sve. Sad mazem inpantenol pored svega toga. Koliko su vam trajale ragade?

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Ragade
18.3.2016 14:13:35   
jocajaca
Meni par dana, ležala sam u bolnici 7 dana a izašla sam bez ragada znači negdje do 5 dana. A da probaš da stavljaš ispranu svinjsku mast pa da pereš prije podoja??? Meni je pedijatar savjetovao za sve ranice ili ogrebotine ili crvenilo kod djece da stavljam ispranu svinjsku mast ili još bolje nevenovu mast-svinjska mast sa cvjetovima nevena io stvarno sve rane zarastu preko noći. To je jedan stariji pedijatar.

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Ragade
18.3.2016 15:15:34   
Petkovici
E i to cu da probam, ne znam sta bih vise

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Ragade
18.3.2016 19:01:07   
branki*
petkovici,meni je trajalo oko mesec dana,uzasan bol,pogotovo leva bradavica.mazala sam multimam lanolin bukvalno posle svakog podoja i stavljala multimam komprese,kombinovala.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Ragade
18.3.2016 20:29:54   
New Mom
Petkovici, ragade nastaju zbog loseg polozaja bebe na dojci, ne hvata pravilno.
Stoga, pre svega, korigovati polozaj.
A za sanaciju: lanolin (bilo ciji, sve je to isto), aktivni kiseonik, bez grudnjaka i tufera (ako mora grudnjak onda kupiti plasticne cediljke za caj, odseci drsku i to ubaciti u korpe; odici ce grudnjak i moguciti luftiranje).

#savetnicazadojenje

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Ragade
18.3.2016 22:17:57   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: New Mom

kupiti plasticne cediljke za caj, odseci drsku i to ubaciti u korpe; odici ce grudnjak i moguciti luftiranje).

#savetnicazadojenje


Ovog se nikada ne bih setila user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Ragade
19.3.2016 1:57:38   
Petkovici
Lepo hvata, 3 patronazne proveravale. U porodilistu nije lepo hvatala, ocigledno, jer su mi tamo nastale. Hvala svakako!


_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Ragade
8.4.2016 20:22:01   
pipi_coco
Ragade su mi se stvorile još u porodilištu, s tim da dojim pomocu silikonskih bradavica ( moje su totalno ravne pa djete nema za šta da me uhvati ), kako smo došli kuci probala sam sve kombinacije za lijecenje, sušila na zraku, mazla svojim mlijekom, svinjskom mašcu ( isprana u xy voda-drugarica mi dala ,kune se da je njoj to riješilo problem), nevenovom mašču i tako pocele da zacjeljuju polako...krastice se smanjile...prvo se oporavila ljjeva, a zatim i desna. kraste totalno nestale...ali evo tri dana poslije ponovo se pocinju stvarati, i opet me boli u pocetku dojenja, oci mi ispadaju prve minute, onda kada to prodje sve je ok.....

Eh sad....kao što je vec pisala New Mom i ja sam citala da je problem u tome što beba ne hvata dojku kako treba....ali onda mi nije jasno zašto me prestane boljeti nakon određenog vremena ( minut ili 30 sekundi) a beba i dalje sisa istim tempom i na isti način user posted image

Doduše citala sam i da su žene svijetlije puti sklonije ragadama, tako da i te uslove ispunjavam, a prva mi je beba....ali me zanima kada ce ocvrsnuti vec jednooooomuser posted image

I još ovo da spomenem.....jeste vi primjetile da kada se na internetu traži pravilan položaj pri dojenju uvijek izbace slike ili video clipove gdje dijete ima 6, 9 ili više mjeseci, a majka ima savršene "školske" bradavice i grudi user posted image

A šta da radim ja sa ravnim bradavicam i ogromnim dojkama,sa bebom koja je mala i ima 14 dana user posted image

Eto napiaah vam citav esej :)

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Ragade
8.4.2016 20:29:55   
New Mom
Boli te uvo sto imas ravne bradavice jer beba treba da uhvati AREOLU sto vise, bradavice su sekundarno bitne. To prvo.
Drugo, KLIK user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Ragade
8.4.2016 20:43:55   
pipi_coco
Hvala ti New Mom user posted image

Ali i ova u videu spominje da osjeca bol ....ako sam ja dobro skontala...zznaci nije neobicno da u pocetku boli ili ?

Eto vidiš, a meni u porodilištu med sestra rekla " nema šanse da ti dojiš s tim bradavicama, prestani da mučiš sebe i dijete, nazovi muža neka ti kupi silokonske bradavce" user posted image

Tvrdoglava sam ja ko mazga, necu ja odustati od dojenja ( barem ne planiram skoro) samo treba da se malo bolje uštelimo, da se riješim ovih rana..... beba inace fino siki, lijepo spava i napreduje user posted image

P.S. ne mogu da provalim kako su se povukle i nestale,a sada ponovo nastaju....ne razumijem šta se promjenilo ???

< Poruku je uredio pipi_coco -- 8.4.2016 20:55:58 >


_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Ragade
8.4.2016 21:15:44   
New Mom
Mozes da osecas neku vrstu nelagodnosti prvih dana na pocetku podoja. Al ne bi smelo da boli i ne bi smelo da potraje.
Sta se promenilo? Mogu biti nijanse. Beba je teza, pa je nesvesno drzis drugacije nego pre recimo 5 dana. Moze sisati pravilno 4 meseca pa menjati polozaj zbog zubica itd.
Nego, jeste li proverili resicu pod jezikom? Kod dece sa skracenom teze se stvara ili uopste ne moze da se stvari vakuum i oni zvacu bradavicu umesto da sisaju. Pa stvaraju ragade.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Ragade
8.4.2016 21:24:40   
Petkovici
New Mom, mogu li i ja da se nadovezem na temu-ragade imam od prvog dana dojenja i traju sad vec 35 dana. Bukvalno su bradavice pukle po sredini i razdvojile se, kao da parcici fale. Jako sporo zarastaju, ali vidim napredak. Probala sam apsolutno sve. Polozaj bebe ok, resice ok, jedino joj je gornja usna tanka, pa deluje kao da nije izvrnuta na spolja. Brzo i efikasno prazni dojke. Da li se uopste nekom desilo da ne zarastu do kraja dojenja? Vec pucam po savovima od bolova...

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Ragade
8.4.2016 21:34:14   
New Mom
Postoji i gornja resica i ona, ako je kratka ne daje da se gornja usna namesti kako treba i stvara ragade.
Obicno te bebe cokcu dok sisaju. Jel se kod vas to desava?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here