|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ragade
11.3.2013 16:48:53   
mica0
ja sam ragade imala mesec dana i nista nije pomagalo, jednostavno izbegavala sam da dojim na tu siku dok ne prodju, ali vrlo bolno iskustvo, pocela sam sa silikonskim i tako ostala do dana danasnjeg jer se beba navikla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Ragade
17.3.2013 15:26:01   
jovicaa
Volela bi znati da li se nekom desavalo da prekine dojenje na par dana i da mu se smanji mleko pa da se posle opet sve vrati u normalu

meni se ovo desilo. maksim kada je dobio bronhitis vise od 48 sati nije povukao ni jednom, znaci uopste nije sisao, i posle toga je jedva nesto sisao, meni se naravno smanjilo mleko, ali cim smo izasli iz bolnice, posle par dana dobrog jedenja, pijenja i dojenja sve se vratilo u normalu.
kazu da je samo bitno da se laktacija ne zaustavi skroz, a ako je i dalje ima makar i malo, mleko moze da se vrati

stavljaj multi mam komprese po ceo dan neka stoje i sto vise luftiraj bradavice i izmuzaj se dok ne zarastu, ja bih probala tako...
a mleko ce se vratiti cim bebac opet pocne da sisa.
meni su te mullti mam stvarno spas za bradavice kada zagusti..
ja i sad imam povremeno po neku ranicu na desnoj bradavici, ali izuzetno malu, tako da samo iritira. ali nikada nisam imala tako ozbiljne ragade kao ti

< Poruku je uredio jovicaa -- 17.3.2013 15:29:58 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Ragade
17.3.2013 16:22:32   
sneza24
Te multimam komprese su stvarno dobre. Ja sam izašla iz porodilišta sa ragadama ( posle 2 dana ) jer nisam imala mleko pa je vukla na prazno i stalno je visila na sisi. I tih prvih par dana sam se izmuzavala dok nisu prošle ragade pa sam onda nastavila sa dojenjem.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Ragade
1.5.2013 13:41:34   
M.mama
Mene su multimam komprese preporodile u porodilistu. Sve preporuke user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Ragade
1.5.2013 13:56:13   
minnica

IZVORNA PORUKA: M.mama

Mene su multimam komprese preporodile u porodilistu. Sve preporuke user posted image


Takođe! user posted image Ja napravila ragade od pumpice jer M nije mogla da sisa prva dva dana. Jednu noć sam prespavala sa kompresama i do ujutro je prošlo crvenilo. Ni ovog puta mi ne pada na pamet da idem bez njih u porodilište.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Ragade
9.5.2013 13:27:28   
Figaro88
Te komprese su super,mada meni nisu pomogle,ali mislim da je to zbog toga sto su mi ragade bile uzas,na jednoj siki mi je cak odpao delic bradavice i sad imam tu oziljakuser posted image Moje bradavice su cudne,ovako su normalne ali cim ih dodirnem ili povucem one se spljoste,a za ragade su krive pumpica,ono silikonsko sto ide na grudi-samo tako je A uspevala da siki.Da nisam morala da prekinem dojenje zbog lekova,pitanje je dokle bi izgurali sa ragadama i mojim groznim bradavicama....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Ragade
10.5.2013 14:08:10   
nela79
Sa Vanjom su mi ragade bas bile uzasne. Nenormalno me sve bolilo. Mackala sam svim sto sam imala, koristila silikonske bradavice ali nista mi posebno nije pomoglo. Trpila sma i nekako su zarasle.
E jedino cega se sjecam sto mi je bas olaksalo situaciju bila je ona Zepterova biotron lampa. U porodilistu mi laktacijska setra donijela nju i to samo nesto prije nego sto ce me otpustiti. Ljudi bukvalno uperi svjetlost na ranicu, drzi tako neki minut, lampa pisne ona iskljuci to je bilo to. Bol je bukvalno nestala. Bar sam mogla lakse da nanesem one balzame.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Ragade
10.5.2013 14:13:06   
Tiziana
MEni je sestra u porodilistu preporucila Multi Mam Lanolin i stvarno je super. Prvo ta jedna tubica jako dugo traje koliko god da mazes, drugo zaista pomaze!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Ragade
4.9.2014 18:39:31   
Mala Elena
Jos pre nego sto sam se porodila govorila sam muzu kako cu kupiti silikonske bradavice jer ce mi bradavice biti stalno mokre, umackane a to me gadilo, sve do trenutka kada su je prvi put spustili na moje grudiuser posted image sad se smejem samoj sebi. Ragade nisam imala , ali mi se pre par dana obe bradavice upalile, okolo crvene i bolne a na centru nesto belicasto. Namazala sam jednom melem Happy Mama a drugi Fitomamma i bilo je kao rukom odneto.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Ragade
4.9.2014 18:43:38   
Mala Elena
Samo, ako ce nekome znaciti : Fitomamma -proizvodi Pharmalife, a sadrzi ulja kantariona, nevena, slatkog badema i cini mi se glicerin, a melem je sa uljem nevena masline i kamilice, pa se mirisi razlikuju. Kome se sta svidja neka izvoli.user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Ragade
4.9.2014 20:18:30   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Jos pre nego sto sam se porodila govorila sam muzu kako cu kupiti silikonske bradavice jer ce mi bradavice biti stalno mokre, umackane a to me gadilo, sve do trenutka kada su je prvi put spustili na moje grudiuser posted image sad se smejem samoj sebi. Ragade nisam imala , ali mi se pre par dana obe bradavice upalile, okolo crvene i bolne a na centru nesto belicasto. Namazala sam jednom melem Happy Mama a drugi Fitomamma i bilo je kao rukom odneto.


To je od sora (kandide iz bebinih usta), i ja trenutno imam to, po drugi put. Daktanol mažem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Ragade
5.9.2014 0:19:10   
Sanchy
Ja sam na samom startu nosila silikonske,lepo je prihvatio,povremeno bih skidala pa mu davala bez silikonskih i stvarale su mi se ragade,mazala iz Dm /a kremicu zaboravih kako se zove pa onda sledeci podoj opet silikonsku i tako nekako sam kombinovala dok taj period ocvrscavanja bradavica nije prosao kada sam u potpunosti izbacila silikonske.,,sor nikad nismo imali,samo je bitno dobro oprati grudi posle a i pre podoja,takodje sterilizacija silikonskih ko koristi i koristiti komprese za grudi jednokratne ne one sto su od materijala pa se peru i koriste vise puta,to nikada ne moze da bude u dovoljnoj meri cisto

< Poruku je uredio Sanchy -- 5.9.2014 0:21:06 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Ragade
5.9.2014 8:48:09   
Modessty
žene moje drage za ragade nema boljeg od Multimam kreme! Duplo pozitivno iskustvo! Jeste skupa, ali traje do kraja dojenja!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Ragade
5.9.2014 9:11:58   
Torbica
Nisam nijednom imala ragade, stalno sam mackala lanolin, ali ne kupovni, nego apotekarski, iz kante. Udjete u bilo koju apoteku sto ima magistralne pripravke, tj koja pravi lekove i kupite za smesne pare 50 gr. Mada sam probala DM-ov, u nekom medjukoraku kad mi se potrosio apotekarski, super je i on.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Ragade
5.9.2014 14:25:13   
Mala Elena
Hvala ti Dunja user posted image , otkrila si moju misteriju ! Ne razumem samo kako mi je to trajalo tako kratko , sad je sve u redu.user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Ragade
15.9.2014 9:47:03   
Anarunika
I sa prvim i sa drugim dojenjem sam imala ragade u bolnici. Bilo je bolno dok bebac počne da sisa ,pa se posle priviknem. Taj bol sam nekako doživela kao normalan pa mi nije mnogo teško pao, mada jeste bolelo. Mazala sam čini mi se lanolin. U svakom slučaju, kremu koja se maže pola sata pre podoja. Nije me od nje manje bolelo kada bebac sisa, ali ragade su mi brzo prošle. Ne sećam se da sam ih imala po izlasku iz bolnice, možda jedan kratak period. Sad ne znam da li je lanollin pomogao,ili su se bradavice brzo adaptirale na novonastalu situaciju user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Ragade
15.9.2014 16:35:59   
popkica bebic
Ja dojim dete vec 11 meseci. U pocetku je bilo jako bolno i tesko, imala sam bolne ragade.Ali ima vec nekoliko dana kako me bradavice jako bole, pa ne znam da li je to zbog bebinih zuba ili ce mi krenuti ciklus. user posted image Inace, meni je pomagala Daktanol mast.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Ragade
16.9.2014 21:27:45   
Bibilib
Mleko sam imala ali mi je beba verovali ili ne,posle drugog puta dojenja unistila bradavice sve mi je krv curela...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Ragade
16.9.2014 21:59:25   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Mleko sam imala ali mi je beba verovali ili ne,posle drugog puta dojenja unistila bradavice sve mi je krv curela...

Zato sto nije pravilno uhvatila dojku.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Ragade
16.9.2014 22:01:45   
daca77
A zasto u DM nema vise njihove kreme za bradavice?
Meni bas pucaju i prave se male ranice...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Ragade
12.11.2014 22:50:19   
wivern
Ja sam sama sebe zeznula ne dajuci u bolnici obe sikice a onda mi leva bila nezgodna da mu dajem i napravih ragadu. Grrrrrrr sutra cu odmah da stavim te multimam komprese, sva sreca pa mi je desna bez problema.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Ragade
20.2.2015 12:45:11   
branki*
ja ,kako sam pocela,postacu glavni davez na forumu...
na desnoj bradavici,onoj koja je uvucena,mislim da ima ragadu,tj ranicu malu i boli me i dalje.posle bukvalno svakog podoja mazem je lanolinom,kupljen u liliju,pravi neka makedonska firma,pise SENSILINE,cist laolin,vec drugu tubu koristim,ali i dalje boli.levu ne mazem nicim i ne boli uopste,izvucena je .da li je i multi mam krema isto taj lanolin ili sadrzi jos nesto,je li bolja?
hocu da pitam da li su sve te kreme u stavri samo lanolin ili neke imaju jos nesto,pa su bolje?da ne narucujem bzv ako je sve to isto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Ragade
20.2.2015 12:53:58   
milicicak
Branki, ja sam koristila multi mam komprese, one su mi bile spas, stavim u brus i ne razmisljam :)
Ne znam da li ima razlike u sastavu.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Ragade
20.2.2015 12:54:54   
mika79
branki ja sam imala ragade na obe dojke i jedno vreme sam koristila silikonske bradavice dok mi se nisu oporavile dojke, ako imaš silikonske probaj sa njima.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Ragade
20.2.2015 13:01:21   
Modessty

IZVORNA PORUKA: mika79

branki ja sam imala ragade na obe dojke i jedno vreme sam koristila silikonske bradavice dok mi se nisu oporavile dojke, ako imaš silikonske probaj sa njima.


user posted image user posted image
i ja sam tako

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here