|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ragade
19.10.2010 14:42:43   
Verus
Ja isto nisam nikad prala.  A kada sam imala ragade isto sam mazala lanolinom i mojim mlekom, nisam prala ni jedn ni drugo pre dojenja.  Kaze literatura (znam da sam dosadna sa tim ali se oslanjam na iste), da u mleku ima dovoljno antitela da deluje kao antibiotik i neke druge supstance koje pomazu zarastanu rana... Magicno mamino mlekouser posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam, nisam prala ni sa Lukom ni sa Markom. Ja ako operem lanolin sa bradavica pre podoja, meni su bradavice do kraja podoja Ćao, i naredna tri podoja mogu slobodno da zaboravim. Budu suve i veoma ih je lako izgristi. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ragade
17.1.2011 21:28:10   
shljokica91
Moram da se zahvalim Dunji RR na poslatim uzorcima Fitomamme.
Koristim već par dana, vidim poboljšanje, verovatno bi se skroz i zalečilo
da bebac nema non stop grčeve, te stalno traži da jede.
user posted image
Verovatno ga to smiruje...
Dunji veliki poljubac od malog Petra
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ragade
22.1.2011 11:40:25   
Anoniman
Kada sam se porodila,kada je poceo da sisa imala sam zive rane ali samo na desnoj,kad povuce mene u mali mozak zaboli,mazala sam ad kapima i povuklo se sve.Da kucnem u drvo,sada je sve ok.

(odgovor članu shljokica91)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ragade
17.3.2011 22:11:06   
New Mom
Treba mi brza pomoć! Imam žive rane na levoj bradavici (zahvaljujući zubima user posted image ), koristila linolin, ali to pomogne samo na tren, posle kako da ništa nisam stavila.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ragade
17.3.2011 22:13:08   
Anoniman
PANTENOL MAST!!!! Samo moraš spirati pred podoj! Nemoj da te mrzi ni za noć da mažeš. 

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ragade
17.3.2011 22:13:11   
magnetic
Meni je patronazna rekla da ragade mazem svojim mlekom.Proslo je za dva dana

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ragade
17.3.2011 22:14:12   
Anoniman
Možeš prvo našpricati Oktenisept, kad se osuši onda Pantenol. Oba obavezno spiraj. Oktenisept je gorak, beba će odbiti dojku, a Pantenol je mast, pa kao mora da se spira. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ragade
17.3.2011 22:15:51   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Tash

Možeš prvo našpricati Oktenisept, kad se osuši onda Pantenol. Oba obavezno spiraj. Oktenisept je gorak, beba će odbiti dojku, a Pantenol je mast, pa kao mora da se spira. 

E da i to mi je rekla da moze

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ragade
17.3.2011 22:16:33   
New Mom
Mleko ne pomaže, probala sam (a posle samo porođaja je pomagalouser posted image ).

Super, imam i pantenol i oktenisept, odmah odoh da stavim, ne moram da čekam ujutro.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ragade
17.3.2011 22:42:37   
Anoniman
Ja bih na tvom mestu, bez obzira na podoje (ne znam dal mala još sisa noću), spirala na tri sata sapunom, pa sve ponovo nanosila. 

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ragade
17.3.2011 22:45:12   
Lilly*

Pantenol, Pantenol user posted image Zakon za sve ranice user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ragade
17.3.2011 22:48:46   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja bih na tvom mestu, bez obzira na podoje (ne znam dal mala još sisa noću), spirala na tri sata sapunom, pa sve ponovo nanosila. 

Ne više, samo 3 puta dnevno, ali nekako je počela da vuče kao kuče, već 2-3 dana je za vrištanje koliko boli.

Probaću pantenol. Hvala na savetima!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ragade
29.4.2011 0:14:23   
AndreaK
Ja sam koristila oba puta Multimum balm i prezadovoljna sam, preporucila sam je i cimerki u porodilistu koja je jos tamo zadobila ranice, u momentu joj je pomogao...

sada, sa drugim, mazala sam samo prvih par dana i bradavice su mi super, te mi skroro cela krema ostala neiskoriscena ...user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ragade
29.4.2011 0:15:01   
AndreaK
jedina mana joj je CENA! user posted image ali za nesto sto pomaze vredi...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ragade
29.4.2011 7:30:11   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja isto nisam nikad prala.  A kada sam imala ragade isto sam mazala lanolinom i mojim mlekom, nisam prala ni jedn ni drugo pre dojenja.  Kaze literatura (znam da sam dosadna sa tim ali se oslanjam na iste), da u mleku ima dovoljno antitela da deluje kao antibiotik i neke druge supstance koje pomazu zarastanu rana... Magicno mamino mlekouser posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam, nisam prala ni sa Lukom ni sa Markom. Ja ako operem lanolin sa bradavica pre podoja, meni su bradavice do kraja podoja Ćao, i naredna tri podoja mogu slobodno da zaboravim. Budu suve i veoma ih je lako izgristi. user posted image



i meni tako rekose. a lanolin (ovciji vosak) mi nesto ne pomaze.

ima li neko sliku sta sve spada u ragade i kakve imaju vrste. ja imam na jednom mestu kao pukotinu crvene boje a imam plus tri kvrge loptastog oblika, precnika mozda 3 mm. jel tako nesto spada u te ragade?

verus jel znas kako se to zove na engleskom?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ragade
29.4.2011 7:30:57   
vukosava
IZVORNA PORUKA: AndreaK

Ja sam koristila oba puta Multimum balm i prezadovoljna sam, preporucila sam je i cimerki u porodilistu koja je jos tamo zadobila ranice, u momentu joj je pomogao...

sada, sa drugim, mazala sam samo prvih par dana i bradavice su mi super, te mi skroro cela krema ostala neiskoriscena ...user posted image


moram ovo da probam da nabavimuser posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ragade
29.4.2011 7:35:20   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam ih imala na desnoj....laktacijski konsultant je savetovala da nastavim da dojim na toj dojki jer to pomaze da zacele i jeste....sto nensi kaze, plakala sam kroz dojenje, bila ocajna, ali nisam odustala!  (ja kad nesto namenim ne odustajem!user posted image ).. mazala sam lanolin nocu i drzala dojke van spavacice da sto pre zecele.  I mazala sam bradavice mojim mlekom.  Kad podojim, malo istisnem namazem i ostavim da se osusi na vazduhu.  NON STOP sam setala po kuci sa golim sisama! Haaahah samo da sto pre zaceli.  I Tasha mi je savetovala Pantenol mast, i to mi je puno pomoglo. Al da se ne lazemo..sada nemam ragade, ali me bradavice uvek malo bole...i osetljive su, ali mislim da je to vise od pumpanja, jer me ne boli dok dojim...


e vidis moracu da ubacim ovaj nudizam po kuci... ma garant od pumpanja.. nije isto trenje bradavica uz plastiku ko bradavica uz meka bebina usta

joj poludecu evo zavrsila sam pumpanje jedva ko da me bodes iglom... i opet pola sata nakon me boli kao da imam brus 3 broja manji... a nudizam trenutno praktikujem znaci nista me ne pritiska

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ragade
29.4.2011 12:32:31   
mišur

Koliko sam ja upoznata sa problemima dojenja, upotreba pumpice sa ranjenim bradavicama samo pogoršava stvar, stvara veće probleme, jer moraš napraviti vakum da bi krenulo mlijeko.
I ja sam je koristila dok sam imala ragade, i znam kako je neugodno.
Koliko sam skontala ti radiš, pa nemaš nekog izbora da se drugačije izdajašuser posted image

A ovo za nudizam po kući....Ja sam po cijeli dan hodala golih s..a, čak sam i majice izbušila na grudima, jer mi je bilo zima da bukvalno gola hodam. Znam da me mm zezao jednom dok smo ručali...Ja sjela onako izbušene majice preko puta njega, a on će "Moraš i dok jedemo???"user posted image user posted image
Aki definitivno najbolji način da zacijele rane, a bogami i nama prija, jer ništa ne stišće i pritišćeuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ragade
29.4.2011 16:10:57   
AndreaK
Ragade su ranice na bradavicama, meni se sada sa drugim deteom stvorio u pocetku neki baloncic, kao plik, naravno nisam ga dirala...a ponekad se pojavi i gnoj ...
Cesto one zapuse kanal pa se tu stvori cvoric, koji boli iznutra... ne mora da znaci da se upalio, ali ga treba nezno masirati i iscediti mleko iz tog kanala... a bradavice susiti, sto se vec spominjalo... i mazati kremicama koje ublazavaju bol i pomazu proces zarastanja...

< Poruku je uredio AndreaK -- 29.4.2011 16:12:27 >

(odgovor članu mišur)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ragade
29.4.2011 19:17:30   
vukosava
IZVORNA PORUKA: AndreaK

Ragade su ranice na bradavicama, meni se sada sa drugim deteom stvorio u pocetku neki baloncic, kao plik, naravno nisam ga dirala...a ponekad se pojavi i gnoj ...
Cesto one zapuse kanal pa se tu stvori cvoric, koji boli iznutra... ne mora da znaci da se upalio, ali ga treba nezno masirati i iscediti mleko iz tog kanala... a bradavice susiti, sto se vec spominjalo... i mazati kremicama koje ublazavaju bol i pomazu proces zarastanja...


e pa onda sam to fasovala.. evo me nudisticki opredeljenu u zakljucanoj kancelariji, susim (*)(*). probavam metode. hvala zene user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ragade
3.5.2011 22:39:18   
Petkovici
Ja sam ragade zaradila od aventove pumpice, jer beba zbog uvucenih bradavica nije htela da doji 3 nedelje, pa sam joj davala moje mleko na flasicu... Nakon toga sam dojila preko silikonskih, ali posto nisu prolazile, posle mesec i po sam pozvala savetovaliste (nisam znala da ne mogu tako dugo da traju) i rekli su mi da sam pokupila gljivicnu infekciju i da mazem daktanol gel i na bradavice i bebi na desni...Sad cekam poboljsanje, poludecu vise od ragada, lanolina, multimam balzama, kompresa, bioptron lampe i golih sisa po ceo dan i noc! Probala sam sve sto se probati moze, ovo mi je zadnja nada!
A tako bih volela da uzivam u dojenju!


_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ragade
3.5.2011 23:06:38   
Crvenkapa85
ja sam imala problema sa ragadama na pocetku dojenja,dok sam bila u bolnici nakon svakog podoja sam prala grudi i mazala bradavice i areole svojim mlekom,pa sike na izvolte manem da se tako suse...tako su mi rekli da je najbolje
a kod kuce sam koristila i multimam

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ragade
4.5.2011 5:01:44   
Verus
joj vuko ne znam kako zovu ragade na engleskom....bloody crack?user posted image   Ako ti ne bude uskoro bolje, kod doktora!  Mozda je neka infekcija...

Kako si u stvari? Danas je evo, 4 maj ovo si pisala 29og?
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja isto nisam nikad prala.  A kada sam imala ragade isto sam mazala lanolinom i mojim mlekom, nisam prala ni jedn ni drugo pre dojenja.  Kaze literatura (znam da sam dosadna sa tim ali se oslanjam na iste), da u mleku ima dovoljno antitela da deluje kao antibiotik i neke druge supstance koje pomazu zarastanu rana... Magicno mamino mlekouser posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam, nisam prala ni sa Lukom ni sa Markom. Ja ako operem lanolin sa bradavica pre podoja, meni su bradavice do kraja podoja Ćao, i naredna tri podoja mogu slobodno da zaboravim. Budu suve i veoma ih je lako izgristi. user posted image



i meni tako rekose. a lanolin (ovciji vosak) mi nesto ne pomaze.

ima li neko sliku sta sve spada u ragade i kakve imaju vrste. ja imam na jednom mestu kao pukotinu crvene boje a imam plus tri kvrge loptastog oblika, precnika mozda 3 mm. jel tako nesto spada u te ragade?

verus jel znas kako se to zove na engleskom?


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ragade
4.5.2011 10:34:07   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

joj vuko ne znam kako zovu ragade na engleskom....bloody crack?user posted image   Ako ti ne bude uskoro bolje, kod doktora!  Mozda je neka infekcija...

Kako si u stvari? Danas je evo, 4 maj ovo si pisala 29og?
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja isto nisam nikad prala.  A kada sam imala ragade isto sam mazala lanolinom i mojim mlekom, nisam prala ni jedn ni drugo pre dojenja.  Kaze literatura (znam da sam dosadna sa tim ali se oslanjam na iste), da u mleku ima dovoljno antitela da deluje kao antibiotik i neke druge supstance koje pomazu zarastanu rana... Magicno mamino mlekouser posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam, nisam prala ni sa Lukom ni sa Markom. Ja ako operem lanolin sa bradavica pre podoja, meni su bradavice do kraja podoja Ćao, i naredna tri podoja mogu slobodno da zaboravim. Budu suve i veoma ih je lako izgristi. user posted image



i meni tako rekose. a lanolin (ovciji vosak) mi nesto ne pomaze.

ima li neko sliku sta sve spada u ragade i kakve imaju vrste. ja imam na jednom mestu kao pukotinu crvene boje a imam plus tri kvrge loptastog oblika, precnika mozda 3 mm. jel tako nesto spada u te ragade?

verus jel znas kako se to zove na engleskom?




nasla sam u "sore niples" - cracks from pumping... trenje majku mu kalaisanu.
prosle su me te ranice onda je pocelo da me boli unutra, tj skontala sam da nije samo spolja nego se siri i do unutra lopte. cak me je juce bolela i ruka i pazuh. stavljala sam kupus, tople obloge, masirala
user posted image
evo sad pumpam od pola cetiri ujutru pa cu da vidim. jos boli al mnogo manje nego juce

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ragade
4.5.2011 10:36:14   
Olga75
Vukosava , i sor boli unutra i kazu da je osecaj kao da bode

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here