|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ragade
4.5.2011 14:48:01   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Vukosava , i sor boli unutra i kazu da je osecaj kao da bode


nema ona nista u ustima

ovo mi je vec 3 nedelje odkad mi je crkla pumpa nisam odma skontala
podpritisak treba da je oko -200mmHg moj na najvecoj brizini isao max do -150mmHg
beba sisa sa oko minimalno -50 mmHg do -220mHg al ne mozes da izdrzis -220mmHg kad ti plastika zulja bradavicu pa ne moze da se izdrzi toliko sa pumpom. zato se manje i izvuce ispumpavanjem

evo malo moje tehnicke deformacije user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ragade
4.5.2011 14:57:30   
Verus
vuko: H nije imala sor u ustima a opet sam od nje dobila gljivicnu infekciju dojke-jedva smo joj pedijatar i ja nasli maaaalu tackicu sa unutrasnje strane donjih desni, to je bilo sve....obe smo se lecile..

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ragade
4.5.2011 19:08:52   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

vuko: H nije imala sor u ustima a opet sam od nje dobila gljivicnu infekciju dojke-jedva smo joj pedijatar i ja nasli maaaalu tackicu sa unutrasnje strane donjih desni, to je bilo sve....obe smo se lecile..


danas me ne bole. al curi slabo, bas mi se smanjilo. mada ne bi falilo da to pregledam. jel to treba da idem kod ginekologa da mi pregleda sifonke?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ragade
4.5.2011 19:33:13   
Verus
Aha ginekolog ce ti reci po simptomima i izgledu, a znas, kad sam imala zapusen kanal, iz te bi mi jedva izaslo 80tak ml za ceo dan....samo masiraj dok pumpas ko sto sam ti pisala....ugrej pre da rasiri kanal pa da izadje taj cep...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ragade
4.5.2011 19:41:36   
morena
Ja još uvijek imam ragade, skoro isto kao i prvog dana, a prošlo je već mjesec i pol. Umirem svaki put kad beba jede. user posted image Isprobala sam sve žive kreme, ali ništa. 

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ragade
4.5.2011 19:48:56   
Verus
morena: beba ti se sigurno dobro ne nakaci...jel i areola (ili deo) u ustima ili samo bradavica?  jel mozes videti nekog laktacijskog konsultanta da vidi kako se beba "kaci"?

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ragade
4.5.2011 20:16:22   
Petkovici
Morena, tako se i ja mucim , vec mesec dana i doktor mi je rekao da imam gljivicnu infekciju, pa zato ragade ne prolaze. Mazem daktanol i sebi i bebi vec 3 dana, cekam rezultate!"Obicne" ragade ne mogu tako dugo da traju!


_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ragade
4.5.2011 21:17:24   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Aha ginekolog ce ti reci po simptomima i izgledu, a znas, kad sam imala zapusen kanal, iz te bi mi jedva izaslo 80tak ml za ceo dan....samo masiraj dok pumpas ko sto sam ti pisala....ugrej pre da rasiri kanal pa da izadje taj cep...


jel ti se posle povecalo? jel se otpusio?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ragade
5.5.2011 18:33:40   
vukosava
zene hvala do neba 
ne znam sta je pomoglo da li kombinacija svega - i kupusa, i toplih oblogi, i masaze, i ovsene kase, i luftiranja nakon pumpanja, mazanja svojim mlekom, kraj semestra, blizim se raspustu ... jutros izvukoh 130 ml iz obe jupiiiiiiiiiiiiiiiiii dugo je bilo jedva 80 ml iz obe. i juce pre spavanja isto oko 120 ml. da se ne ureknem hehe

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ragade
5.11.2011 19:30:34   
jance
ja isto muku mucim sa ragadama, silikonske bradavice su mi ih pokrenule u porodilistu, posle nisam dojila 3 dana samo se cedila, malko su se zacelile pa kad je krenuo da jede, pokrenuse se ponovo. preksinoc mi je sa noktima i mahanjem ruku otkinuo deo kraste sa leve bradavice, poludela sam! da, Multimam ne pomaze nista, a kostao me dobrih 1300din!

na desnoj je valjda situacija gora, tamo mi se zamuti u ocima kad on povuce, sve mi se grlo stegne od bolova....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ragade
6.11.2011 22:02:18   
jance
samo ja pisem u temi, al neka, pisacu sta mi je trenutno na pameti.
sad mi je bila drugarica i spomenula da se ona cedila dok joj nisu se malko zacelile ragade jer ju je jako bolelo. sad sam u maloj zabludi, ja sam mislila da moram po svaku cenu da dojim, i to se trudim, i leva bradavica polako pocinje da se zaceljuje al desna je nekako sve gore i gore i jaako me boli.. opet zbunjujuce mi je da cedim samo desnu a ne levu, dok opet ne vidim potrebu da izmlazam obe... malko sam ga zamotala, znam.user posted image
da, u skolici su nas ucili da se dojenje obustavlja samo ako ragade krvare ili ako su se zagnojile...
s jedne strane, konacno sam normalizovala dojenje i nebi da ga prekidam , a s druge strane mislim da bi mozda koji dan oduska za ovu desnu bradavicu znacilo puno...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ragade
6.11.2011 22:06:37   
Ivanka 75
Janče, a da prestaneš da dojiš na 2 - 3 dana, samo se izmuzavaj, ali ne preterano, da održiš laktaciju dok se ragade ne zamire?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ragade
6.11.2011 22:09:15   
jance
pa o tome bas i razmisljam da uradim, da dam ovoj desnoj fore da ze malko zaceli....
jedino se bojim da to izmlazanje ne napravi problem sa kolicinom mleka, mislim da je smanji, jer sa time imam problem?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ragade
6.11.2011 22:13:43   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: jance

pa o tome bas i razmisljam da uradim, da dam ovoj desnoj fore da ze malko zaceli....
jedino se bojim da to izmlazanje ne napravi problem sa kolicinom mleka, mislim da je smanji, jer sa time imam problem?


Nećeš ti to dugo pa da se količinski mnooogo smanji. Čim počneš ponovo da ga dojiš mleko će se vratiti.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ragade
6.11.2011 22:51:42   
Verus
Ili samo izmalzaj ili doji preko silikonske bradavice da ti zacele...i obavezno sto vise "vazduha" toj dojci, i malo iscedis mleko i namazes, pomaze puno.  Ja sam koristila i Pantenol mast, ali moras obavezno da operes dojke pre dojenja.  I ako iimas onu lanolin mast za dojenje, uvek to stavi posle podoja. Neces izgubiti mleko-devojka koju znam nije uopste dojila nego je samo pumpala i dojila sina 8 meseci (naravno, jako dobru pumpu je koristila). 

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ragade
6.11.2011 23:56:46   
jance
e hvala puno, sada samo da se organizujem sa izmlazanjem, jer lako je kad beba zaplace staviti je da sisa, ovo mora da bude spremno unapred...
no al sada bas pricam sa svekrvom, evo sutra ce biti 3 nedelje kako imam te ragade, i kako ne prolaze, i da moram da uradim nesto radikalno povodom toga. Verus, mislim da imam Panthenola u kuci, lanolin mazem ko luda celo vreme al nekako ne vidim napredak, pokusacu sa Panthenolom, moram da uradim nesto radikalnije, da bi mogla dalje da dojim bez problema, jer ovo ne vodi nikud ovako.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ragade
7.11.2011 0:28:38   
bratzz
Jesu li ti nekad krvarile ragade?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ragade
7.11.2011 10:30:51   
dacca
Ja nemam puno mlijeka, ali se trudim i dalje... Tek mi se 5. dan pojavio kolostrum. Bradavice su mi ravne skroz, namucile smo se i ona a i ja... Pjela mi je obije, zakrastile su, a onda mi je je otvorila rane... crkoh od bolova!!!Spasavaju me vjestacke bradavice!

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ragade
7.11.2011 12:58:59   
jance

IZVORNA PORUKA: bratzz

Jesu li ti nekad krvarile ragade?


nije curila krv al je bilo u ranama i na onim tupferima sto sam stavila jer ne mogu da podnesem nista preko bradavica sto se bruseva tice, kad moram da se pokrijem...

dacco draga, i ti muku mucis ko i ja... potpuno te razumem user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ragade
17.5.2012 17:53:16   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Hvala na preporukama sta jesti a sta ne jesti u periodu dojenja:),....da vas pitam u vezi ragada,kad ih imate vi i dalje stavljate bebu da sisa bez obzira sto ragade krvare?:/....i da li je moguce,posto ne znam ni gde se te ragade pojavljuju ,izmlazati mleko a da krv ne udje u njega?i koliko dugo im treba da zacele?to je sveuser posted image



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ragade
17.5.2012 19:44:38   
Sanchy
New Mom hvala,iscitacu temu mozda i nadjem neki odgovor posto mi niko ne odgovori celo popodne..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ragade
17.5.2012 20:15:18   
nenja22
ja ragade nisam imala, mislim najvise zahvaljujuci tome sto sam prvih oko mesec dojila preko vesacke bradavice (a ovo jer su mi inace bradavice bile skroz uucene) plus sam naizmenicno dojila i pumpala mleko, pa su verovatno tako postepeno ocvrsle...ali mislim da kad se ragade naprave da je tesko izbeci da krv, ako je ima, dospe u mleko...i isto mislim da ima zena koje doje i pored ragada, a i one koje ne, sve to mislim ima dosta veze sa stepenom tolerancije bola i uopste kakv osecaj ti je oko toga, a to uglavnom ne mozes znati dok se ne nadjes u datoj situaciji...ovo pricam na osnovu procitanih raznih prica, a plus iz bliskog mi okruzenja, kuma, koja je pre porodjaja bila u fazonu da ce, da, naravno dojiti ako to bude islo lako, a cimati se preterano jok, hoce ona da je smirena i zadovoljna, a mleko ce ovo ili ono beba svakako imati...a takva je zena da sam ja to skroz mislila da je za njen slucaj ok, nervozna nikakvo dobro ne bi bebi cinila, sisala ona ili ne...a evo je sad, dva meseca posle, polomi se bogami vise od mene cini mi se i te kako, dva puta pred, jednom sa mastitisom, ragade krvarece i sva ta neka s**nja sto mogu da te snadju, a ona ne odustaje i bas je u fazonu da zeli da tera dokle god mleka ima...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ragade
17.5.2012 21:17:16   
Sanchy
Ili mozda kad je videla koliko bi je dohrana kostala mesecno...moja snajka je imala mastitis ,grudi su je bolele strasno i kad su se pojavile jos i ragade prestala je da doji,tako da daju 200 ,300 evra mesecno samo na hranu,tako mi burazer kaze tako da je taj finansijski momenat jako bitan u celoj prici izgleda....procitala sam Jance sta je napisala da su im u skolici rekli ako ragade krvare ne dojiti sto mi je sasvim logicno,mada procitah da neke zene i dalje doje pa dete lepo uz mleko dobija i majcinu krv to mi je stvarno malo....takodje vidim da postoje te silikonske bradavice pa preko njih moze ako postoje ragade tako sam skapirala,a videcemo sta ce biti,sve ovo sto sam iscitala gore ce mi pasti nego porodjaj cini mi se....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ragade
17.5.2012 21:30:37   
nenja22
nije kod nje u pitanju finansijski momenat, veruj mi, jedni od retkih ljudi u ovo vreme sto znam na nasim prostorima, a da nemaju muke te vrste...nego to kako i na koji nacin ces se vezati za bebu i sta ces osecati kad je jednom imas u rukama, kakve god pretpostavke imao, verovatno nisu bas realne, na ovu ili onu stranu, svejedno...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ragade
17.5.2012 21:36:03   
Druid
Mislim da su majčina osećanja daleko jača od toga da razmišlja o finansijskom momentu ili izgledu u tim danima. A ključ uspeha je samo u volji i psihičkoj spremnosti. Za ragade kažu u porodilištu da je dojenje najbolji lek. A ja kažem Multi mam posle svakog podoja i majčino mleko izmuzeno.

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here