|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ragade
17.5.2012 21:41:28   
nenja22

IZVORNA PORUKA: Druid

Multi mam posle svakog podoja i majčino mleko izmuzeno.


to skroz zaboravih, a da, pored silikonskih u pocetku, kasnije, pa sigurno jedno tri ako ne i vise meseci, kako zaversim podoj, tako malo stisnem i razmrljam mlekce po bradavicama i ostavim tako da se osusi

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ragade
17.5.2012 21:43:20   
vonavoj
ovako,bacila sam pogled,ali da napisem moje iskustvo..imala sam ragade,jer mi je mleko nadoslo tek posle 3 dana..a u bolnici mi je beba bila stalno na sisi...mazala sam iz DMa kremu za grudi,koja kosta 220din,naspram multi mam koja je 1300din...a ista krema...spasla me je! kupila sam silikonske bradavice,jer je moja jedna krvarila..ali mi je dosla patronazna i pokazala kako da postavim bebu na tu istu bez silikonske (naravno ne tece krv iz nje kao kad se poseces,samo je mala rana u pitanju)...uz stalno mazanje kremice i luftiranje,proslo je brzo...
inace,morala sam cak i rucno i sa pumpicom da se izmuzavam posle svakog podoja,mozete misliti koje je mucenje bilo,ali evo i sad dojimuser posted image

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ragade
17.5.2012 22:24:22   
Bebilina
Nemam iskustva, na srecu nisam imala ragade... Pocela sam dojiti odmah po rodjenju- iz posteljice meni na grudi i dojku. Kolostrum je istog dana krenuo, onda mleko... Imala sam Lansinoh kremu sa lanolinom, namazala je nekoliko puta, ostalo stajalo do isteka roka...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ragade
17.5.2012 22:56:18   
Sanchy
Vonavoj upravo sam tu babylove kremicu preporucila drugarici i ako se jos nisam ni porodila:)....ucinio mi se sastav dobar a i inace mi se dopadaju sve njihove stvarcice.,tako da sam nju pripremila za porodiliste....ja sam bila vec pocela da mazem neko mi je rekao da je to ok,ali onda procitah da to mackanje moze da izazove kontrakcije pa sam prestala....otkud znam...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ragade
17.5.2012 22:58:56   
vonavoj
super je kremica! ne moze mackanje nego izvlacenje bradavica,slobodno mazi...ja sam mazala u trudnoci Ad kapi,kao valja se,pa sam opet imala ragade...mazi s vremena na vreme,samo ne izvlaci bradavice,lagani pokreti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ragade
17.5.2012 22:59:02   
Olga75
stavi kremu na tupfer pa tako na bradavice i u na to brus pa ce se upijati bez opasnosti od izazivanja kontrakcija
tako sma ja spremala bradavice za dojenje , jedno je meni dr preporucila pavlovicku za to
i nisam imala ragade

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ragade
17.5.2012 22:59:28   
MicinaMama
Meni je pomogao pantenol...ni jedna druga krema mi nije mogla sem nje pomoci...Ja sam skoro plakala kada sam dojila milicu sa desnom dojkom jer mi ju je bas ostetila (ragade) i sve sam zivo mazala i kantarion i kojekakve kreme pa i svinjskumast i nista nije pomagalo dok nisam kupila pantenol.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ragade
17.5.2012 23:34:07   
Anoniman
Mada i grudi vremenom "omekasaju" pa mislim da je i to bitan faktor u zacelivanju, naravno i mazanje, i ja sam koristila pantenol

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ragade
10.6.2012 10:08:21   
pandina
Treba li kome Multimam balsam? Meni vise nije potreban posto su mi bradavice sasvim ok, a ostalo mi vise od pola. Ipak je skup, voljna sam da opsaljem nekoj buducoj mami.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ragade
14.6.2012 10:29:02   
pandina
Zar bas nikome ne treba?

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ragade
14.6.2012 10:31:02   
Modessty
pandina još je rano da poklanjaš multimam user posted image bolje ga sačuvaj za kasnije

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ragade
27.6.2012 18:45:55   
Sanchy
Da li je neko imao problem sa bradavicama u smislu pojave crvenih sitnih bubuljicica na alveolama ...jutros nije bilo nista sad kad sam htela da dam bebi da sisa slog me strefio ,poludela sam sad niti smem da mu dam da jede ne znam sta je,bas sam se iznerviralauser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ragade
27.6.2012 18:47:01   
Anoniman
sanchy boli li te kad dete sisa? I jesu li kao krastice? Ako imas uvucene bradavice to su verovatno ragade ... ja sam to imala sa oba deteta, nestalo je posle mesec dana, mazes svojim mlekom, susis na vazduhu ili pantenol, kad se bradavice razmeskaju povucice se

Ukoliko ipak nisi sigurna, najbolje da vidis sa patronaznom sestrom ili dr

< Poruku je uredio Zenetina -- 27.6.2012 18:51:54 >

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ragade
27.6.2012 19:28:25   
Sanchy
Nisu ragade njih imnam standardno ovo se danas pojavilo kao crvene bubuljicice ...evoi sad sam izmuzla mleko i bacilauser posted image ,ne smem da mu dam,sad mu pravim novalac...,bas sam se iznervirala strasno..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ragade
27.6.2012 19:30:50   
minavb
Jel te pece? Mozda su gljivice? Kakav je Bebi jezik?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ragade
27.6.2012 19:31:32   
bubulence
ja sam imala kao male crvene plihove ali mi je patronazna rekla da smem da dojim i bebi nije nista smetalo... ne znam da li je i kod tebe isto...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ragade
27.6.2012 19:37:17   
Olga75
zasto ne smes da mu das ? ako dojka nije crvena i vruca verovatno nisu bakterije a za sor se stavlja daktanol gel i na bradavice i na bebin jezik ili se ispira sodabikarbonom
ako koristis silikonske bradavice mozda su one iziritirale user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ragade
27.6.2012 20:26:38   
Sanchy
Koristim silikonske bradavice...bebin jezik jeste belicast,nisu crvene i upaljene ...zakazala sam kod dermatologa sutra prepodne ali cela noc je tu a on se gadi na onu vestacku hranu i nece da jede...otkud znam sta je...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ragade
27.6.2012 20:33:29   
Olga75
onda moze biti sor evo ti LINK
a mozda bi bilo najbolje da nazaoves patronaznu ili halo bebu oni ce te najbolje posavetovati a i sigurna sam da te promene nisu za dermatologa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ragade
27.6.2012 20:52:02   
minavb
Sor dfinitivno. Zbog sora beba moze odbijati hranu, bilo da sisa ili da pije iz flasice, a bradavice mogu biti crvene sa tackicama, mogu da peku... Prati Olgi link.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ragade
27.6.2012 22:31:13   
Sanchy
Evo vratih se od dermatologa,prijatelj mi je bio nocas dezuran ...u pravu si olga nije za dermatologa rekao mi je da infekcija nije i da je najverovatnije reakcija na silikonsku bradavicu,mogu da macnem malo antibiotsku mast,a bebi cu izmuzavati dan dva dok se to ne smiri...vazno da moze moje mleko...hvala svima ,bas sam se iznervirala danas ...inace dojim vec desetak dana a ragade nikako da se smire srecom ne krvare bar...koliko treba vremenski da bradavice ocvrsnu?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ragade
27.6.2012 22:33:32   
Snelle
Uh, slabo se sećam, ali mislim da je prošlo neke dve-tri nedelje od porođaja kad su bradavice prestale da me bole.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ragade
27.6.2012 22:33:54   
New Mom
Do dve nedelje najviše (bar meni tako oba puta).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ragade
27.6.2012 22:37:21   
Olga75
ja necu da te uplasim ali ja sam zbog bradavica ( koje su izuzetno male kao zrno graska ) koristila silikonsku bradavicu tri meseca ali nisam imala sor jer sam je redovno iskuvavala sa sodabikarbonom
ali trebalo bi da ocvrsnu za nedelju - dve

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ragade
27.6.2012 23:57:35   
pandina
Ja koristim silikonske bradavice i nisam do sada imala problema. Kao Olga iskuvavam redovno sa sodombikarbonom.

Bradavice su mu ocvrsle za desetak dana.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here