|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
11.4.2012 9:40:25   
lesica

IZVORNA PORUKA: Snelle

Cockic, ja mojoj L dajem: jaje sa pavlakom, plazma i mleko, čokolino, ne znam da li si viđala one Linove - Mix and Play pahuljice, postoje 3 vrste, pa onda spremam slatke, slane galete sa jogurtom, mafine slatke, slane, palačinke, američke palačinke...jeste to dosta testa, ali opet gledam da sve bude umereno, a ni ona ne pojede ne znam ni ja koliko.
P.S. Sad vidim za konjsko meso, ono je baš jako, ne znam da li bi smeo da ga jede dva puta nedeljno user posted image

Ja svojoj L sve ovo i jos neke domace pastetice i namaze na raznoraznim hlebovima,galete sa tikvicama,pljeke od karfiola i kojesta jos.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
11.4.2012 9:48:49   
Snelle
Lesice, kako spremaš pljsekavice od karfiola?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
11.4.2012 10:21:36   
Leana
Za večeru možeš i palentu sa sirom, kiselim mlekom, pavlakom...ja dodam i paradajz. Može i salata od mladog sira, paradajza, krastavca...i parče hleba. Griz, proja, razne pite (slane i slatke), kuvani proso sa nekim povrćem (tikvica na primer)...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
11.4.2012 10:23:55   
cockic
snelle ma konjsko jede dva puta nije bas sveke nedelje a i pomesano
sa teletinom.malo vise ide konjetine a manje teletine nije cisto konjskouser posted image

valjda sme user posted image

to sam mu sad uvela zbog ks.kao gozdje mu lose.mada uvek je sveki mesala
teletinu sa konjetinom i meni kad salje da imam za musakice.ali ubacivala malo
jer moj muz ne voli.a cista konjetina se bas oseca jake su snicle ja ih jela u
trudnoci.

ja i nisam znala da oni parametri bas cu da napisem rezultat sad nov od ks
oni MVC...da i oni imaju veze sa hemoglobinom i hematokritom.
idem da vidim da li ima ta tema

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
11.4.2012 10:32:39   
Snelle
Cockic, posavetuj se sa svojim pedijatrom koju količinu konjskog mesa dete od nepune dve godine sme da pojede na nedeljnom nivou. Nema veze što se meša sa teletinom.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
11.4.2012 10:35:56   
bojkica
Snelle user posted image ,samo da te pozdravim,dugo te nisam videla na RR

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
11.4.2012 10:39:02   
Snelle
Hej draga user posted image  Aj na "našu" temu da mi pišeš kako ti je dete.

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
11.4.2012 10:39:12   
cockic
hvala na savetu za rukanje.ima zanimljivih varijanti pola mi nije palo na
pamet user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.5.2012 12:22:38   
mejvis
I mi od skora muku mučimo sa mesom i voćem. Samo odjednom krenuo da protestuje i da odbija meso. Negde sam pročitala "ćufta prevaru", pa mu sada pravim ćufte od mesa i povrća i pečem na teflonu i to prolazi, mnogo bolje jede. Sa voćem imamo veliki problem, 2-3 zalogaja i gotovo. Jedino da ga jurim sa hranom po ceo dan. user posted image
I još vaspitačica u vrtiću kaže da ga učimo kući da jede sam!user posted image   On beži od činijice sa hranom i okreće glavu, jedva mu nešto uvalim i kada ga ja hranim.
Ali zato testa, slatkiši i mleko prolaze uvek, pa na kraju kada bacim 3 jela dam mu nutelu i hleb, bolje i to nego da bude gladan...user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2012 14:26:27   
Snelle
Da li je definitivno nepisano pravilo da deca nakon druge godine katastrofa jedu?
Baš tu negde oko drugog rodjendana kreće naša muka. Lana toliko odbija hranu da je to neverovatno! Ok, dešavalo se i ranije da je imala periode da odbija hranu, ali ovako - nikada! U obzir dolaze samo mleko i jogurt, i da, naravno nezaobilazni hleb, pri čemu nikakvo pecivo ne dolazi u obzir. Voće koje je do juče tamanila sad pojede po zalogaj, dva. Meso je misaona imenica, mada njegov preterani ljubitelj nikad nije ni bila. Probala sam sve, od toga da joj miksam, hranim je ja, da jede sama, u komadu sve, da je prevarim uz crtaće, izigravam razne avione, kamione....retko kad nešto upali; da ne pišem koja debilna fora je upalila sinoć za večeru. I ne bih se ja toliko opterećivala, da joj hemoglobin nije na donjoj granici i da sad ne treba da jede bolje nego ikad.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2012 14:33:47   
minavb

IZVORNA PORUKA: Snelle

Da li je definitivno nepisano pravilo da deca nakon druge godine katastrofa jedu?
Baš tu negde oko drugog rodjendana kreće naša muka. Lana toliko odbija hranu da je to neverovatno! Ok, dešavalo se i ranije da je imala periode da odbija hranu, ali ovako - nikada! U obzir dolaze samo mleko i jogurt, i da, naravno nezaobilazni hleb, pri čemu nikakvo pecivo ne dolazi u obzir. Voće koje je do juče tamanila sad pojede po zalogaj, dva. Meso je misaona imenica, mada njegov preterani ljubitelj nikad nije ni bila. Probala sam sve, od toga da joj miksam, hranim je ja, da jede sama, u komadu sve, da je prevarim uz crtaće, izigravam razne avione, kamione....retko kad nešto upali; da ne pišem koja debilna fora je upalila sinoć za večeru. I ne bih se ja toliko opterećivala, da joj hemoglobin nije na donjoj granici i da sad ne treba da jede bolje nego ikad.

Jeste pravilo. U mom udžbeniku "Planiranje ishrane predškolske dece" između ostalog piše, da deca predškolskog uzrasta jedu manje jer u tom periodu prestaje intenzivni fizički rast koji je karakterisao prethodni period. Sećam se da nam je profesorka pričala da ih naročito u tom periodu ne trebamo kažnjavati i terati da jedu ako ne žele (a u kom pa treba to da tadimo), i da nije nikakva tragedija čak i ako za čitav dan pojedu par keksića, voćni sok i mleko.
JA Vanju više ne gnjavim. Pojede par zalogaja kifle i šoljicu jogurta, pola ručka, sokić, pola voćke... manje nego ranije, ali jede nešto i lepo raste.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2012 15:00:55   
Snelle
Svesna sam svega i najradije bih odustala od primoravanja da jede, samo da hemoglobin nije takav kakav jeste. A kazna? To ne dolazi u obzir ni u kom obliku. Pokušala sam čak i foru da joj ponudim čokoladu kao nagradu za pojeden ručak. Ali tek tada za**bem stvar, jer kad vidi čokoladu nema šanse da od hrane išta okusi, već je traži sad i odmah.
I u dilemi sam, da li kada preskoči ručak, joj kao sledeći obrok dam to, ili užinu koja je po redu u to vreme.

< Poruku je uredio Snelle -- 12.6.2012 15:03:21 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2012 15:51:42   
sanji
Obično ako reše da nešto neće da jedu, neće ga pojesti ni za sledeći obrok. Moje su isto tako jedno vreme a sad kuburimo sa povrćem a meso i voće jedu oduševljeno.Samo se odjednom promenila situacija.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2012 20:09:17   
minavb
Samo nemoj da joj pokazujes koliko te to nervira, skontace da je to nacin da te zeza i ucenjuje. Ja sad Vanji lepo kazem "Neces da jedes? Ne moraaas". Obavezno lepo vecera ako izmrljavi rucak.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2012 21:35:37   
Anoniman
Pridružujem se klubu user posted image

Eto čak i Mihajlo koji je imao po koju fazu, ali je u suštini redovno jeo, sad pravi scene-hoću ovo, neću ono... E sad ja to tumačim tako što je zreliji, počeo je da izdvaja ukuse koji mu se više dopadaju, pa onda pokušava i da bira... Naravno, ni ja ne prisiljavam ni na šta, ali ako znam da je taj ručak dobar za njega (povrće i meso) i on odbije da jede, ja ga lepo pošaljem od stola, pa kad ogladniš čeka te isto. Živela mikrotalasna! user posted image I generalno bude tako i za večeru i za doručak-nije jednom otišao gladan na spavanje. Nećeš da jedeš-ne moraš! Ali nikad mu ne nudim slatkiš kao nagradu, alternativnu ili podstrek...
Ženica danas rekla da je brljao ručak. Celo popodne samo smo mu nudili vode, bez užine (voće) i za večeru je pojeo 2 pohovana patlidžana (kotura) sa hlebom i kutlaču kokošje supe (naš podgrejan ručak user posted image ).

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.6.2012 0:02:56   
Nensi*
Ja imam problem sa Vukom sto on nece da zvace,ja njemu i dalje sve gnjecim viljuskom. Za veceru i dorucak hoce samo Lino proizvode,plazmu i mleko,griz ili Milupa 7 corn sa vocnim jogurtom. Ne znam vise sta da radim i da ga nateram da zvace. On dve male cuftice velicine ping pong loptice jede bukvalno 2 sata. I ja na kraju da i meni bude lakse uzmem i izgnjecim to i pojede za 5 minuta,samo guta user posted image
Ne znam sta cu kad budemo isli na odmor,imacemo hranu u hotelu,a on nece da zvace.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.6.2012 7:29:37   
minavb
Isti slučaj, retko šta žvaće. Žvaće samo štapiće i štanglice iz Hleb&kifle, po nekad hleb sa medom ili kremom, pomfrit žvaće ali skupi u ustima i pljune, banini, štrudliče, norveške rolnice, grisine, kad je baš dobroraspoložen žvaće meso, šargarepu i krompiriće, par zalogaja, i žvaće banane , kruške i jabuke. Sve ostalo mora da bude kaša.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.6.2012 7:44:09   
lesica
Da se i ja prijavim u klub zezatora. Kod nas postoji nova fora-jesce i masnu krpu za rucak ali samo ako je preliveno sa bar kutlacom supe,corbe... da bi moglo da se jede kasikom i to dok je ja hranim-skontala je da je tako brze da ne gubi vreme. Svo testo(hleb,kifle,pite...) i jaje hoce u bilo kojoj formi,od voca trenutno hoce samo jabuku i ponekad se prevari sa breskvom i kajsijom,ostalo joj uvalim u jogurtu. Povrce kao salatu nece ni da vidi. I sad od jednom hoce da jede lino proizvode koje ranije nije htela da vidi. I sto je najzanimljivije nece ni da pogleda cokoladu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.6.2012 9:58:24   
cockic
evo i mene u klubu,a moj mali je sve do pre deset dana jeo,da bi sad prestao da li od vrucine ili cega vec ali sad smo u fazi nejelauser posted image u vrticu kazu jede a koliko je to ne znam a zato kad dodje kuci nece dodatak rucka,evo sinoc je jeo pirincani griz jer je video da seka jede pa hteo i on isto to.onda pred spavanje pojede jednu bananu neki put jabuku ali vise bananu i meni deluje da je jaca pa ga vise zasiti za spavanje.bas brljavi kad dodje iz vrtica a on tamo ima obroke u 11:30rucak,14 uzina i onda do 17 nejede nista neki put kad neko donese daju im grisine ili plazme ali opet to je po meni nista.i ja kad dodje pitam hoces li jesti NE onda ja napravim ne bi li pojeo nesto a on nepojede nistauser posted image

a dorucak su mu listici sunke bez hlebauser posted image i casa jogurta,rucak kad ja pravim on konkretno je voleo sve a sad nesto sve bira.mada moram priznati da rucka cokoladicu jednu dve stanglice one kinder i nikako da mu je izbacim iz jelovnika,ako ovo nejelo potraje moracu je izbaciti sigurno.
a vecere su kako vec rekoh griz,plazma...ali banana je obavezna pred spavanje to je navikao jeo nejeo bananu uvek pojede.
i onda se nalije vode kao da je prase jeo jedno 200- 300ml pred spavanje.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 11:07:09   
Olga75
juce je moje dete uzinalo hlebic sa eurokremom i slaninu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 11:21:40   
Anck Su Nmaun
Jao i ja sam brljala s raznim kom,binacajama kao dete user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 11:39:11   
liliana
Dođoh ovde da se iskukam, ali se malo uteših kad videh da nisam jedina čije dete štrajkuje.
Kiselo mleko, pavlaka , jogurt i voćni jogurt (onaj gusti, na kašičicu) može, sve ostalo-mahanje rukama kao da je stršljeni napadaju. Meso nije jela ne pamtim od kad. Može i poneki prženi krom,pirić, mama i to kad joj dođe.
A zato PlaZMU I SOK MOŽE UVEK.user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 11:44:47   
minavb
Juče prženicu ni da vidi, za užinu omlatio dinju, za ručak musaku pljuvao, užinu ni da vidi, ukrao štanglu čokolade za kuvanje dok sam pravila tortu i večerao čokolešnik.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 12:13:31   
Snelle
IZVORNA PORUKA: minavb

ukrao štanglu čokolade za kuvanje


user posted image
Moje dete je sinoć večeralo sladoled user posted image  Mama mi kaže: "Kako to, pa ni ručak nije jela, samo par zalogaja?" Ja kažem: "Pa tako, neće umreti od gladi, možda sutra jede bolje".
Ma neću da se opterećujem, kad su ovakve vrućine ni meni nije do jela.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 12:23:10   
minavb
Ma da, nešto jedu pa će nešto i iskoristiti. Jutrod je jeo malo đevreka sa puterom i jogurt, a za užinu se razvalio od lubenice. Ja zadovoljna. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
Nije se vratila kući iz škole. I neće se v...
Pre nego što kreneš da upireš prstom u druge, možda ipak da ga staviš na čelo.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here