|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 12:27:51   
Anck Su Nmaun
Mi smo s doruckom i vecerom Ok al rucak Booooza sacuvaj!!!!! da u vrticu ne jede lepo...neznam sta bi...a sad preko leta ima da se hvatam za glavuu!

Al iskreno poslednjih dana ni ja nista ne jedem pa ni nju necu da teram!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 12:37:05   
madre

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Mi smo s doruckom i vecerom Ok al rucak Booooza sacuvaj!!!!!

i kod nas je istouser posted image
osim u slucaju kada su za rucak pohovane tikvice, njih obozavauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 12:51:01   
Anck Su Nmaun
T jedino voli testo sa krompirom, tikvice voli al "ponekad" user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 12:58:26   
Snelle
Lana najviše voli suv hleb, bez ičega. Ako vidi hleb, nema šanse da bilo šta drugo stavi u usta user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 13:02:02   
Olga75
kod nas se ozbiljan rucak zavrsava u momentu kad zver shvati da ima salate
supa i salata su za nju hrana
i onda je tu supu napravim skoro na kasu a salatu iznosim kad je pojela ( ako pojede ) nesto malo mesa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 13:06:57   
lesica
Sad da cujete i ovo-moja L koja inace ne moze ocima da vidi ribu,juce je resila da je jede tako sto je razmazivala rumenka (sladoled) po istoj,i pojela pola pastrmke tako user posted image i to pola sata nakon svog rucka koji je odradila onako kako valja.

Inace,nama je na meniju ovih dana najzastupljeniji jogurt,kiselo mleko,bareno povrce (karfiol,brokoli,sargarepa,grasak i kukuruz secerac,i boranija,i grilovane tikvice-ostalo nece da pogleda) lubenica,dinja,kajsije i krastavac.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 13:27:25   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Snelle

Lana najviše voli suv hleb, bez ičega. Ako vidi hleb, nema šanse da bilo šta drugo stavi u usta user posted image



Istoooooo
Ja ga obavezno sakrijem jer ako ga vidi pre rucka...dzaba sve!

Olga . vidis T voli supu jako, al ako vidi da sam pokusala da je prevarim ubacivsi mes il sargarepuo- nece kraj! Onda ubacujem al onako u maaalim kol da je skoro neprimetno

Lesice -koje ostalo, pa sta si sve nabrojala user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 20.6.2012 13:28:43 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 14:03:50   
New Mom
Ako je hleb tu, ništa joj ne treba. A još ako ima neki sos ili bila šta gde može da umače... To joj je valjda raj.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 16:06:15   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Olga RR

kod nas se ozbiljan rucak zavrsava u momentu kad zver shvati da ima salate
supa i salata su za nju hrana
i onda je tu supu napravim skoro na kasu a salatu iznosim kad je pojela ( ako pojede ) nesto malo mesa

Sta bih ja dala da moje dete hoce salatu, bilo koju.
Nista od svezeg povrca ne jede. Ali zato tamani voce. Trenutno su maline hit user posted image
Sad je u fazi makarona i przenica. Makarone jede samo obarene, uz to jogurt. Ponekad hoce i sa jajima i sirom. Probala sam da joj podvalim mleveno meso uz makarone - nema sanse.
Sa mesom i dalje muku mucimo.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 16:12:44   
cockic
gagana ni ja nikako ne volim mleveno meso sa makaronama ni u lazanju,tako da razumem tvoju cerkicuuser posted image
a moj peka sad jede samo banane,jabuke,moje neke perece sto pravim,virsle..to je ono sto jede kad dodje iz vrtica a vikendom samo supe i corbe za rucak i te gluposti za veceru i dorucak ili virsle ili sunku jogurt je u svemu kao napitak.
a hleb nikako nece,e poce dete da mi trazi mleko koje nije pio godinu i po dana.vice kad legne da spava meko,mekouser posted image zna da se pije pred spavanje casa mleka.i ako ga nije pio tako dugo.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 16:15:51   
tijatija
Imam jedno pitanje, dali detetu uz dorucak-veceru dajete mlako-jogurt u toku obroka ili kad zavrsi? Nama su rekli da jogurt nema toliku vrednost kad se pije u toku jela user posted image nema mi neke logike ali ajd... A problem je kad Milena vidi casu nece da pocen da jede dok nepopije sve iz nje i to izduska. Ona ima 2.5 godine, neznam kako da je naucim da pijucka i jede user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.6.2012 23:54:43   
madre

IZVORNA PORUKA: Olga RR

kod nas se ozbiljan rucak zavrsava u momentu kad zver shvati da ima salate

a salatu iznosim kad je pojela ( ako pojede ) nesto malo mesa

istouser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 7:15:54   
minavb

IZVORNA PORUKA: gagana83


IZVORNA PORUKA: Olga RR

kod nas se ozbiljan rucak zavrsava u momentu kad zver shvati da ima salate
supa i salata su za nju hrana
i onda je tu supu napravim skoro na kasu a salatu iznosim kad je pojela ( ako pojede ) nesto malo mesa

Sta bih ja dala da moje dete hoce salatu, bilo koju.
Nista od svezeg povrca ne jede. Ali zato tamani voce. Trenutno su maline hit user posted image
Sad je u fazi makarona i przenica. Makarone jede samo obarene, uz to jogurt. Ponekad hoce i sa jajima i sirom. Probala sam da joj podvalim mleveno meso uz makarone - nema sanse.
Sa mesom i dalje muku mucimo.

Ako hoćeš Vanju da rasplačeš, pokaži mu prženicu ili paradajz.user posted image
Juče jeo lubenicu oduševljeno, ali zato kajsije, breskve, trešnje i jagode ni da vidi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 11:45:05   
Bebilina
Moja curica ima skoro 5god i zaista lepo jede od starta skoro sve sto se pred nju stavi. Navikavali smo je rano i na prirodne ukuse sirovog povrca i voca, ali i na jace zacine i arome iz tai, indijske, libanske itd kuhinje.
E ono sto nije volela da jede a ovog je prolec pocela da tamani je zelena salata i sve njene varijacije. Mi je ne spremamo kao salatu, vec bez zacina, kombinaciju sa kupusom, rendanom sargarepom, cherry paradajzom i onda svako sebi zacini cime voli. Tako ju je izdvajala i jela ostalo, nju ne... Kod mojih je od prvog dana pocela da se davi u spremljenoj sa maslinovim uljem i jabukovim sircem. Eto koliko malo treba.
Takodje ne voli kozicu sa paprika i pecurke. Pecurke ni ja nisam skoro do faxa jela, a od paprike koja nije potpuno mekana mi je dok sam je dojila bilo muka... E zato ne forsiram, projesce ako treba, ako ne nije smak sveta...
Zato mame ako imate problem sa tako nekim namirnicama nemojte ih forsirati previse. Imam rodjaka koji ce pojesti sve sto se pred njega stavi, ali lubenicu, dinju i vodeno voce ne moze da smisli. Takodje i mm- brise sve, al ne voli vodene kolace... Eto znaci ponekad je u pitanju ukus, ponekad tekstura, al mislim da deci recipijenti ne prestaju da se razvijaju jako dugo i cesto potpuno neocekivano projedu nesto sto nisu mogli da smisle. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 11:52:32   
Snelle
Bebilina, ja kiseli kupus nisam mogla da smislim do neke 20. godine, a sada se davim u njemu. Čulo ukusa se ceo život razvija, menja, a u prilog tome ide i tema "Pihtije idu sa godinama" user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 12:03:52   
Anoniman
Mislim da nije problem ako dete ne voli recimo jagnjetinu, ili svinjetinu, nego je problem ako ne vole meso uopšte, i da se mame zato brinu. Svako od nas ima nešto što ne voli, moje dete ne podnosi grašak, i ne mora ni da ga jede, pošto je to jedna namirnica. Ali da neće ništa od leguminoza, ne bi mi bilo svejedno.
Neću da vam stajem na muku, prođe sve to kad-tad, nego po meni nije isto kad dete neće 2-3 vrste povrća, ili kad neće povrće uopšte.
Neša jedno vreme nije hteo da vidi ništa od žitarica - ni hleb, ni pirinal, ni corn flakes, ništa osim testenine. Ludela sam, ali prošlo je, i sad jede sve osim hleba. To nekako i ne mogu da ga teram kad ni ja ne jedem hleb, licemerno mi je.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 12:10:33   
Olga75
moja zver nije jela meso UOPSTE sigurno pola godine , nikako ga nije htela pljuvala je , povracala , plakala , bez obzira na koji nacin je bilo spremljeno , htela sam iz koze , u tom periodu nije htela ni jaja ni mleko
ajde jaja sam " poturala " kroz griz knedle , gibanicu , i zapeceni karfiol , brokoli i tako to
mleko nije htela da pije ni sa neskvikom , pila je jogurt
slazem se da ne treba paniciti , sto Nedja rece ako je u pitanju jedna namirnica
ali nikakvo meso , cak ni riba uopste tako dugo to je zabrinjavajuce user posted image
sad , pupu , pojede nesto mesa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 12:56:36   
minavb
Moj je ranije plakao kad vidi hleb, sad ga nekad i ćapi ako ga istostiram tati uz ručak. Nadam se da će tako biti i sa ostalim namirnicama pošto je spisak onih koje jede jako mali.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:07:02   
madre
zene, da li dajete deci sojine prozivode? ponekad bih dala bogiju sojinu pastetu, virslice... sta mislite o tome?user posted image
moj bogi recimo obozava masline, mogao bi teglu da pojede odjednom! salate voli, ali meso nikako!
danas je za rucak pojeo 2 parcenceta paradajza i to je to... a spremala sam mlade krompirice koje svi obozavaju ali on nije hteo ni da pogleda.
sta dajete za dorucak, a sta za veceru?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:16:06   
tijatija
Danas su doruckovalii meda i putera, inace moji vole virsle, a ja nevoli da im dajem obicno one wudy uzimam sa sirom te jos ajd nekao, jedu kajmak, palentu, poparu nece nikako ali bavezno je casa jogurta posle dorucka ili vecere. Nekad im spremim priganice ili palacinke, sutra cu im zuzu ili neko lisnato sa sirom.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:21:05   
Olga75
mi smo stariji ali za i dorucak i za veceru je : pavlaka , kajmak , sunkica , griz , po nekad palenta ,uzlivanca , gibanica, kojekakve pite i peciva i coko mleko ili mleko sa neskvikom , jogurt , kad napravim kiselo mleko u njega joj udrobim hlebic
i tako , sta hoce od ponudjenog
jedino sto mogu posavetovati ( pali vec neko vreme ) , pitam je sta ce da jede i odmah joj kazem : pavlaku i sunku ili griz
i vise pregovora nema ili jedno od ta dva ili nista

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:28:34   
Snelle
Madre, ja sam već pisala na ovoj temi. Evo:


IZVORNA PORUKA: Snelle

Cockic, ja mojoj L dajem: jaje sa pavlakom, plazma i mleko, čokolino, ne znam da li si viđala one Linove - Mix and Play pahuljice, postoje 3 vrste, pa onda spremam slatke, slane galete sa jogurtom, mafine slatke, slane, palačinke, američke palačinke...jeste to dosta testa, ali opet gledam da sve bude umereno, a ni ona ne pojede ne znam ni ja koliko.


Da li je neko video Mix and Play pahuljice, izzgčeda da ih nema više u prodaji, a fenomenalne su!


< Poruku je uredio Snelle -- 21.6.2012 23:29:23 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:36:17   
madre
nisam ih skoro videla, kupila sam bogiju dve vrste pre, recimo, 2 meseca i ni jedne mu se nisu dopale. a pre neki dan sam mu uzela lino cokoladne loptice.
pitam vas sta klopate jer se bogi mnogo veze za nesto sto voli i uopste nece da da priliku necem drugom. nisam imala ideja vise sta da mu ponudim, e sad cu malo da precesljam i te vase varijanteuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:39:52   
Snelle
Pa vidiš da svi pišemo da nam deca jedu dve, eventualno tri namirnice, i mahom su svi vegetarijanci user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:42:34   
minavb
Vanja obozava te mix and play, nema ih sada pa jede lino kuglice. Soju i virsle ne koristim ni u nasoj ishrani, pa ni Vanja ne jede. Probala sam da mu dam argetu i zdenku, nema sanse da proguta.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here