|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 9:46:15   
Anoniman
Evo nas ovde user posted image
Ne zalim se , Petra lepo jede , sve jede , sad insistira na kecapu ali joj ispod kecapa uvalim i sir i slaninu uz jogurt i najede se kao velika user posted image Pije dosta jogurta , uvece pije mleko sa pola kasikice neskvika , pije hladno i popije nekad i 300ml .
Jede sama , pije sama , za sada nemam zamerki, naravno da ima dana kada nece da jede ali to brzo prodje .
Voce takodje voli , sveze povrce podrazumeva paradajz , krastavac, papriku ( voli i paprike sa belim lukom user posted image ) i to je sve ..

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 9:50:09   
minna
Evo i nas ovde od danasuser posted image
Mi smo isti kao vi, samo sto voce izbegavamo, mleka popije uvece 250ml i u toku noci jos neke 2 flasice...mnogo mi je to, ali za sada je tako pa cemo nadam se to uskoro izbaciti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 9:54:04   
Modessty
eeehhhh mi se i dalje hranimo. Čim se malo uprlja on traži da ga brišemo i da menjamo majcu!user posted image
Što se ručka tiče, jede sve što jedemo i mi. Meso mora da bude siiitno sitno, inače ga pljuje. Doručak i večera su pita, pecivo sa sirom, čokolino, griz.. Uvalimo mu po nekad i jaje i nešto suhomesnato. Pije jogurrt i jede kiselo mleko. Mleko pije na falšicu uveče i ujutru, ali se dešava da nekad i neće.
Valjda će ga vrtić malo preobratiti što se tiče hrane

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 9:54:52   
Modessty
e da! voće jedemo samo kao kašicu, izpasirano. Jedino se jabuka jede u originalnom pakovanju user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 9:58:18   
Anoniman
Ne bih nikog da plašim, ali nama je zubar rekao nakon druge godine posle večernjeg pranja zuba ni slučajno mleko, samo voda. Sve je veći broj dece koja zakače karijes pre trećeg rođendana i to upravo zato što piju mleko neposredno pre ili u toku spavanja, pa im se mlečne kiseline talože po zubićima.
Mi smo mislili da nas čeka košmar, ali odvikao se za dve večeri. Za večeru popije svoju šolju jogurta, kiselog mleka, čaja... Šta god, a kad sedne u krevet i ako se probudi u toku noći samo mu dajemo vode.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 9:58:59   
minavb
Vanja konačno žvaće sve, ali ne jede sam. Tek od skoro pristaje i flašicu da drži, kad uzme kašiku, to će biti čudo. Bolje da ne pišem šta sve ne jede. Kuvano uglavnom sve klopa, sveže povrće neće, neke voćke ne voli a suhomesnato i paštetu ne da ni sa mu primaknem.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:02:18   
minna

IZVORNA PORUKA: n i n a

Ne bih nikog da plašim, ali nama je zubar rekao nakon druge godine posle večernjeg pranja zuba ni slučajno mleko, samo voda. Sve je veći broj dece koja zakače karijes pre trećeg rođendana i to upravo zato što piju mleko neposredno pre ili u toku spavanja, pa im se mlečne kiseline talože po zubićima.
Mi smo mislili da nas čeka košmar, ali odvikao se za dve večeri. Za večeru popije svoju šolju jogurta, kiselog mleka, čaja... Šta god, a kad sedne u krevet i ako se probudi u toku noći samo mu dajemo vode.


Jao sve znam ali sam izdrzala 2,5 meseca kosmara i nisam mogla vise. Probacemo opet kad se rtimo sa mora

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:03:19   
Anoniman
Nina slazem se , mi peremo zube posle mleka i spava bez flasice user posted image
Mina , vi ste poseban slucaj , treba vam vise vremena da zavolite hranu i cini mi se da idete u dobrom smeru user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:03:23   
Modessty
Danilo neće mleko u čaši. Samo u flašici. I to me baš nervira jer inače dok je bio beba nije voleo cuclu nikako. A sad se vezao za tu flašicu. Trudimo se da popije mleko pa onda da pere zube, a nekad i ne pije mleko pre spavanja. Ja bi volela da ga naučim da pije mleko iz šolje, kao i sve ostalo što pije.

Paštetu mu nisam ni nudila. Jednom je pojeo viršlu i povrati je posle nekih desetak minuta. Od tada mu više nisam nudila. Sve što ima paradajz neće ni da pogleda.
A voće koje je mekano mu je bljak.

nervira me što neće ništa novo da proba. Iako mu nudimo i mm i ja da gricne pa da pljune ako mu se ne dopadne, on neće. Neki dan je čudom probao lubenicu i kao dopala mu se.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:04:05   
Anoniman
minna pokusaj ponovo i nemoj da odustanes user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 235
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:06:57   
minavb
Vanja već ima karijes a pri tom zube peremo od prvog rođendana i po više puta dnevno. On obožava da pere zube, i kad neutešno plače, smiri ga samo četkica za zube. Jbg, dugo je pio noćno mleko, i sad pije mleko uveče a posle u krevetcu žvaće četkicu sa pasticom, ali karijes smo već zaradili. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:07:38   
Modessty
Danilo noću ne pije ništa. KOnačno smo došli do toga da spava celu noć.
Ali me strah da ako mu izbacim na silu tu flašicu za mleko, da će prestati da pije mleko.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:09:16   
minna

IZVORNA PORUKA: ribizla

minna pokusaj ponovo i nemoj da odustanes user posted image


hocu, mada sad kako prica provaljujem da se budi tako cesto jer nesto sanja, samo se probudi i pocne da prica i da vristi i onda ga samo mleko uspava opet brze a ja ne mogu da ga slusam da vristi, mislim stvarno su svi govorili da se odviknu brzo ali nama ne znam zasto ne ideuser posted image
A nece da popije uvece mleko na solju, samo na flasicu. Cim malo prestanu vrucine izbacicu mu tu flasicu skroz pa onda necu imati kuduser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:09:48   
Anoniman
Moj sin je od nekog pokupio da sve živo nudi i kaže: pjobaj, sjobodno user posted image I napravi neku facu dok to radi, pa sam ja počela da ga imitiram kad hoću nešto novo da mu ponudim... I upali! Kad mu kažem na taj njegov način uvek proba...
Čak je počeo da nas imitira za stolom-on inače ne voli sveže povrće, a ja salata jedem kao koza i uvek je na sred stola za vreme ručka posuda sa nekom salatom. I on kako gleda šta mi radimo, potpuno samostalno ponekad umoči svoju viljušku u tu salatu i ručka i on user posted image

A modesty, zašto to mleko ne bi popio za večerom? Ne vidim kako bi mu falila još ta jedna flašica pred spavanje...

< Poruku je uredio n i n a -- 21.8.2012 10:11:43 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:13:09   
cockic
petar ne pije mleko od kad je prestao da siki tj. od 14m.popio je kravlje u jako malim kolicinama a nocu samo prvih 20 dana od kad se odvikao od sike.to je sve sto je pio mleko.dudu nije koristio.
ali vodu je pio duzi period nocu,sad vec ne samo pred spavanje i onda vise ne trazi user posted image

a inace on pere zube mislim da vise trlja jezik nego zude,a kad mu dam pastu onu chicco od 12m vise je pojede nego sto opere zube.
mada ja njemu povremeno istrljam zube fluorogalom tecnim stavim na gazu i molim ga da me ne ujede user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:13:30   
Anoniman
pjobajuser posted image
Mina , nema veze , bice zdravi stalni zubi , tad ce ih ostriti na cevape user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:14:56   
Anoniman
Ja Petri prvo operem ( oribam ) zube pa onda dam njoj cetkicu da pere sama i ne zna da pljune vodu kad ispira , jel znaju vasi ? Ona kaze - pjune vodu ali je proguta user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 242
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:18:13   
Modessty

IZVORNA PORUKA: n i n a

A modesty, zašto to mleko ne bi popio za večerom? Ne vidim kako bi mu falila još ta jedna flašica pred spavanje...


e pa to je problem. Neće mleko da pije iz čaše. Ni u ludilu! Pije jogurt, vodu, sok... ali mleko ne! Samo iz flašice sa cuclom. Rekla sam da kad ovu cuclu izgrize, bacam flašicu! Samo mi žao da prestane da pije mleko.

Jednom je samnom i sa mm za doručkom pio čokoladno mleko, hladno. I to samo jednom! Ako mu obično mleko dam hladno, neće ga. AKo mu dam toplo ali u šolji a ne u flašici, opet ga neće. uhhhh!! malo tvrdoglavo magarence!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:18:55   
Anoniman
Hehehe, Mihajlo pljune ali svud po sebi user posted image I video je od nas (stvarno nas sve imitira) kako ispiramo usta na slavini, pa i on u rukicu hvata vodu i onda pije, pa pljuje. mm još pravi neki zvuk kao da pročisti grlo, onda Mićko isto kao tata "reži" dok pluje vodu...

Ali isto, jedan period pranja riba sam, drugi ribamo mi, u fazonu: daj samo da mama vidi kako si oprao-dole, gore, sad se smejemo... I sve se oriba user posted image

Modesty, moj sin uopšte ne pije mleko (zabranjeno mu je) samo jogurt, ali jede sve ostale mlečne namirnice i nivo kalcijuma je sasvim zadovoljavajući... Ne znam, nama ne fali user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 21.8.2012 10:20:18 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:19:05   
Modessty

IZVORNA PORUKA: ribizla

Ja Petri prvo operem ( oribam ) zube pa onda dam njoj cetkicu da pere sama i ne zna da pljune vodu kad ispira , jel znaju vasi ? Ona kaze - pjune vodu ali je proguta user posted image


user posted image i kod nas je tako. Traži da mu u ruci dam vode da pine i kao onda promućka po ustima i proguta pa onda kao pljune user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:20:16   
cockic
ma kakvo pljuvanje on guta tu pastu ali prvo je jeo onu od +6 meseci pa sad ovu od +12m.mada koliko znam ona nema fluor nego neki csilitol ako sam dobro zapamtila.
mada kazem povremeno mu ja mazem fluorogal,ja mislim da nemamo karijes.sramota da ga nisam vodila kod zubara ali nisam spremna ze scene bice ih svakako jer je on takvog temperamenta izvija se baca kad nesto nece nece.i onda se to pretvori u urlanje i otimanje katastrofa.

znam da nije tema ali zamislite kad on neda da mu se iseku nozni noktici on se sav preznoji od urlanja i otimanja user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:20:44   
minavb

IZVORNA PORUKA: ribizla

Ja Petri prvo operem ( oribam ) zube pa onda dam njoj cetkicu da pere sama i ne zna da pljune vodu kad ispira , jel znaju vasi ? Ona kaze - pjune vodu ali je proguta user posted image

Vanja guta i viče "mmmmm". Imam 3 četkice, dve on drži u rukama jer se otimamo oko njih, a trećom mu ja perem zube dok se kupa. Sredim ga za spavanje, ne ispušta četkice, drži flašicu sa četkicama u rukama, onda žvaće četkice i tako zaspi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:22:33   
Anoniman
kupi grickalicu u liliju u obliku delfina , nama je pomogla da zavolimo seckanje noktica .
Petra ne pljuje valjda zato sto je dama user posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:24:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: ribizla

Ja Petri prvo operem ( oribam ) zube pa onda dam njoj cetkicu da pere sama i ne zna da pljune vodu kad ispira , jel znaju vasi ? Ona kaze - pjune vodu ali je proguta user posted image

Vanja guta i viče "mmmmm". Imam 3 četkice, dve on drži u rukama jer se otimamo oko njih, a trećom mu ja perem zube dok se kupa. Sredim ga za spavanje, ne ispušta četkice, drži flašicu sa četkicama u rukama, onda žvaće četkice i tako zaspi.

Odlucio je da bude zubar user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 249
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.8.2012 10:25:13   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: cockic

nisam spremna ze scene bice ih svakako jer je on takvog temperamenta izvija se baca kad nesto nece nece.i onda se to pretvori u urlanje i otimanje katastrofa.


Mi imamo divnog zubara. Kad smo dogovorili da idemo ja sam mu ceo dan pričala da će reći AAAA, da i mama ide na pregled, a morali smo i medu da nosimo user posted image
I kad smo stigli, seo je na stolicu, medu su zajedno pregledali, zubar ga je zagovarao da priča i da se smeje kako bi mu izdaleka virnuo u usta, u tom krugu nije hteo da zine. Rekao zubar da dođemo za mesec-dva pa tako dok se ne oslobodi, jer ne treba mu praviti nepotrebne traume user posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here