|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
8.4.2011 0:06:52   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Ma , nadam se da ce biti sve ok, ali sam se bas demoralisala jer se vec 3 godine borimo sa azospermijom , i sad ispada i da samnom nece sve ici lako. Kad te nece onda te bas nece!
A od te terapije za rezistenciju mrsavite? Ja nemam problema sa kilogramima, ali ,kao i svako zensko, gubitku od 2-3 kg se ne bih bunila.

Odri draga imas blazi oblik insul.rezist., ali nista sto nije resivo, pogledaj moje rezultate gore i bice ti lakseuser posted image ...ja vec mjesec dana pijem siofor(metformin) i malo mi se smanjio stomak, a od novembra jos nema user posted image ...izbjegavaj slatkise, sto vise setnje(april u Beogradu je najljepsiuser posted image )Od svih muka koje mogu da nas zadese ovo je najmanji problem...


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: oggt i insulin
8.4.2011 16:54:06   
plačljiva
Evo i mene drage moje,već 3 meseca pijem siofor,nadam se brzo trudnoći...Šetam redovno,jedem pravilno i valjda će i mene Bog pogledati jednomuser posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: oggt i insulin
8.4.2011 23:00:03   
lidija 011
I ja se nadam dragauser posted image user posted image user posted image , za sve nas...Jos se nisam aktivirala, ali cim se ustali lijepo vrijeme-bajs i pravac adauser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: oggt i insulin
9.4.2011 0:48:35   
Odri Hepbern
Evo i mene opet! Dokt mi je dala da pijem siofor, prvih sedam dana sam pila 500mg, a sad vec 1000mg i po njenim recima tako do daljnjeg. Nisam imala nikakvih losih efekata ( muka, povracanje... ) tako da sam zadovoljna. Nadam se da ce sve biti ok. Sad cekamo da mm urade jos jednom biopsiju ( da definitivno potvrde azzo ) pa da vidimo da li cu ici na insemenaciju sa donorskom ili na vto sa materijalom mm ( nadamo se da ce ipak biti to ). Jos malo pa user posted image .

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: oggt i insulin
10.4.2011 14:30:54   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: lidija 011

Aglurab, glucophage, gluformin, meglucon, metfogama, metformin,siofor, tefor su razlicite farmaceutske kuce za jedan lijek-metformin...on je glavna aktivna supstanca...koji god da uzmes od ovih nisi pogrijesila, to su sve paralele...samo sto su neki manje poznati nama(aglurab, meglucon, metfogama-koja se mislim vise ne uvozi kod nas)...ja sam izabrala siofor zbog farm. kuce koja ga pravi, nema drugog razloga(a i pogodno mi je da izracunam kada treba da krenem da pijem jacu dozu, posle njega cu preci na glucophage, jer u njemu ima 50tbl.(kad budem pila 3x1))

Draga,znam ja dobro šta su metformini,nego si u jednom momentu napisala od sutra si na glucophagu,a onda pominješ siofor,pa me interesovalo šta piješ.
Glucophage ima 30 film tableta u kutiji...
Prošlo je mesec dana...jesi li se možda kontrolisala?


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: oggt i insulin
11.4.2011 1:04:17   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Evo i mene opet! Dokt mi je dala da pijem siofor, prvih sedam dana sam pila 500mg, a sad vec 1000mg i po njenim recima tako do daljnjeg. Nisam imala nikakvih losih efekata ( muka, povracanje... ) tako da sam zadovoljna. Nadam se da ce sve biti ok. Sad cekamo da mm urade jos jednom biopsiju ( da definitivno potvrde azzo ) pa da vidimo da li cu ici na insemenaciju sa donorskom ili na vto sa materijalom mm ( nadamo se da ce ipak biti to ). Jos malo pa user posted image .


Dobro je da nisi imala nezeljenih efekatauser posted image , meni se i sad desi dijareja ili mucnina( ako pojedem parce torte-kao danasuser posted image )...I ja se nadam da ce biti vto i ubrzo ostvarenje ciljauser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: oggt i insulin
11.4.2011 1:10:00   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Parižankaa

IZVORNA PORUKA: lidija 011

Aglurab, glucophage, gluformin, meglucon, metfogama, metformin,siofor, tefor su razlicite farmaceutske kuce za jedan lijek-metformin...on je glavna aktivna supstanca...koji god da uzmes od ovih nisi pogrijesila, to su sve paralele...samo sto su neki manje poznati nama(aglurab, meglucon, metfogama-koja se mislim vise ne uvozi kod nas)...ja sam izabrala siofor zbog farm. kuce koja ga pravi, nema drugog razloga(a i pogodno mi je da izracunam kada treba da krenem da pijem jacu dozu, posle njega cu preci na glucophage, jer u njemu ima 50tbl.(kad budem pila 3x1))

Draga,znam ja dobro šta su metformini,nego si u jednom momentu napisala od sutra si na glucophagu,a onda pominješ siofor,pa me interesovalo šta piješ.
Glucophage ima 30 film tableta u kutiji...
Prošlo je mesec dana...jesi li se možda kontrolisala?


Htjela sam glucophage, ali u sioforu ima 30 tbl. sto mi je bio reper kada da predjem na jacu dozu, sada vec pijem 1500 mg i cak mi se i stomak malo smanjiouser posted image , ali od user posted image jos uvijek nistauser posted image ...Rekla mi je da dodjem u maju, sa svim brisevima,  na kontrolu i da ne izazivam vise cikluse...kakva je situacija kod tebe?


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: oggt i insulin
11.4.2011 13:48:34   
Odri Hepbern
Hm, zar se ne sme jesti slatko kada pijemo siofor? Meni dokt nista nije rekla , verovatno jer sam joj pre toga rekla da bas slabo jedem slatko. Mozda pojedem malo 1, eventualno 2x nedeljno, i nista mi nije smetalo. Da li postoji jos nesto sto bi trebalo smanjiti/izbaciti dok pijemo ovo cudo?

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: oggt i insulin
11.4.2011 21:59:55   
lidija 011
Ne smetaju slatkisi zbog tog "cuda"user posted image , nego zbog nase insulinske rezistencije, ali ti ionako slabo jedes slatkise, tako da ne brini...Nema posebnih ogranicenja, osim da se pije posle jela...
Zeneee, meni je danas poslije 4 mjeseca kasnjenja stigla user posted image , i to sama-bez izazivanja...bas se radujem, a kako cu se tek radovati ako ugledam user posted image ubrzo, bas sam blesavauser posted image ...Meni metformini  izgleda "rade radnju"user posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: oggt i insulin
12.4.2011 20:14:17   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: lidija 011

Ne smetaju slatkisi zbog tog "cuda"user posted image , nego zbog nase insulinske rezistencije, ali ti ionako slabo jedes slatkise, tako da ne brini...Nema posebnih ogranicenja, osim da se pije posle jela...
Zeneee, meni je danas poslije 4 mjeseca kasnjenja stigla user posted image , i to sama-bez izazivanja...bas se radujem, a kako cu se tek radovati ako ugledam user posted image ubrzo, bas sam blesavauser posted image ...Meni metformini  izgleda "rade radnju"user posted image


Bravo Lidijauser posted image user posted image user posted image eto,i kažu da 3 meseca treba terapije da bi bilo nekih promena...
Ja nemam problema sa ciklusom ni PCOS-om,ali imam IR,pijem od novembra...sredila sam je,ali pijem i dalje,jer ću za nekoliko meseci na VTO ponovo...user posted image


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: oggt i insulin
12.4.2011 22:41:30   
lidija 011
Hvala draga, bas sam se radovala, kao da sam ugledala user posted image , a ne user posted image ...zamalo da zaboravim kako se koriste ulosciuser posted image ...Meni je, eto, krenuo da djeluje poslije mjesec danauser posted image , bas sam osjetila simptome prije nego sam dobila...Samo nastavi da pijesuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: oggt i insulin
21.4.2011 14:39:59   
meyo
postovani evo mene sa nalazom insulina dakle na taste mi je bio 33..a dizvoljeno je do 29
a nakon rucka 55.1 dozvoljeno od 6-29 e sad mi recite o cemu se radi?? vidim da je vrijednost povecana a da li
je u pitanju rezistencija ili kako se to tumaci??



(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: oggt i insulin
21.4.2011 22:34:59   
lidija 011
Vec sam ti rekla da se insulin ne radi posle jela, nego nataste, uz laganu ishranu prethodni dan, a posle 22h samo voda... Cudi me da ti je doktor radio na taj nacinuser posted image Pisala si u drugoj temi da ti je Atpo povisen, sto znaci da imas hasimotov sindrom( kao i jauser posted image )... Nije ti mnogo povisen, a za tsh nisi stavila refer. vrijednosti( mada mislim da je i on povisen, sto znaci da si, trenutno, u hypo funkciji stitne zlijezde.)Za antitijela nema terapije, jedino mozes da pijes selen 50 mcg dnevno...Imas i temu Hasimotov sindromuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: oggt i insulin
21.4.2011 22:36:29   
meyo
ok. thanks na pojasnjenju :)
insulin sam radila nataste i on je svakako povisen iznosi 33 a normalno do 29
dok je radio i nakon rucka tj. da vidi na koji nacin isnulin raste "reaguje" nakon unosa hrane"

a sto se tice TSH normalno je do 4. a meni je 5.4


< Poruku je uredio meyo -- 21.4.2011 22:37:21 >

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: oggt i insulin
21.4.2011 23:10:34   
lidija 011
draga, odgovorila sam ti na porukuuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: oggt i insulin
23.4.2011 22:25:48   
kospica
Evo i mene na ovoj temi. Pre 6 meseci sam imala spontani,tacnije missed u osmoj nedelji i moj lekar me je poslao na gomilu nekih analiza pa i na ogtt test. Rezultati glukoze su pokazivali hipoglkemiju,a insulin je bio ok,tacnije,nije utvrdjena insulinska rezistencija. Zakljucak od strane mog ginekologa je bio da sam upravo zbog toga izgubila bebu i naravno poslao me je kod endokrinologa koji mi je onako ovlas bez nekih pregleda napisao 3 teske dijagnoze,PCOS,diabetes i hasimotov sindrom... Posle dosta citanja o svemu tome zakljucila sam da tu nesto ne stima jer pre svega,ja sam ostala trudna posle samo 2 meseca pokusavanja i to sa 1 jajnikom (drugi su mi zbog endometrioze uklonili pre 10 godina) Naravno,potrazila sam misljenje na jos nekoliko mesta,cak i kod onih koji se bave iskljucivo problemima sa diabetesom i svi su se slozili da to nije moglo dovesti do spontanog... Inace,imam izuzetno redovan i normalan ciklus,na 28 dana bez bolova,PCOS mi je dijagnostikovan na osnovu par bubuljica koje imam u predelu brade,a hasimoto na osnovu toga sto sam rekla da se ponekad malo vise znojim... Ja sam tada bila u jako teskoj situaciji zbog gubitka bebe i nisam ni mogla realno da rasudjujem,ali kada sam malo dosla sebi odlucila sam da se dobro informisem o svemu. Sve ovo vam pisem jer vidim da ste u problemu koji je opisan i na mom izvestaju,a ponavljam vam da sam ostala trudna posle samo dva meseca. Od ovog meseca mm i ja krecemo u nove pobede i nadam se da ce biti sve ok ovog puta... Zelim vam puno srece pa da se uskoro dopisujemo na nekim vedrijim temamauser posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: oggt i insulin
24.4.2011 9:32:54   
plačljiva
Kospice,dobro došlauser posted image

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: oggt i insulin
12.5.2011 12:20:58   
detlic
Devojke, da vam kazem vezano za insulinsku rezistenciju. Siofor se pije u vecim dozama nego sto su one preporucne za dijabet tipa II. To zanci, za privikavanje jedna dnevno, uz rucak ili veceru, a kasnije do dve, najvise tri (to zavisi od jacine poremecaja, reci ce lekar, a i od doziranja leka, ovaj koji sam ja pila je Siofor 850) I da vas obradujem, pre tri godine, posle 4 meseca pijenja gluformina, sto je isto sto i siofor (3x500), mi smuckasmo nasu devojcicu. Sad smo ponovo u akciji, ali sam ja nekako zbrckana i nikako da redovno pijem lek. Ishrana sa redukovanim ugljenim hidratima (nista slatkisi, testa, secer) i najvaznije redovna setnja ili neko vezbanje. Drzim vam palceve

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: oggt i insulin
12.5.2011 12:22:27   
detlic
Jos nesto, u trudnoci, pila sam gluformin sve do petog meseca, sprecava pobacaj kod pcos i kod insulinske rezistencije, beba zdrava, prava i vrlo zilava.

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: oggt i insulin
13.5.2011 21:55:06   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: detlic

Devojke, da vam kazem vezano za insulinsku rezistenciju. Siofor se pije u vecim dozama nego sto su one preporucne za dijabet tipa II. To zanci, za privikavanje jedna dnevno, uz rucak ili veceru, a kasnije do dve, najvise tri (to zavisi od jacine poremecaja, reci ce lekar, a i od doziranja leka, ovaj koji sam ja pila je Siofor 850) I da vas obradujem, pre tri godine, posle 4 meseca pijenja gluformina, sto je isto sto i siofor (3x500), mi smuckasmo nasu devojcicu. Sad smo ponovo u akciji, ali sam ja nekako zbrckana i nikako da redovno pijem lek. Ishrana sa redukovanim ugljenim hidratima (nista slatkisi, testa, secer) i najvaznije redovna setnja ili neko vezbanje. Drzim vam palceve

Ovako nesto me ohrabruje user posted image user posted image user posted image ... Upravo tako je meni preisala dr. i sada vec dugo pijem 3x500mg. I sjajno se osjecam, a i smrsala saaaamuser posted image ... samo sto nisam bila bas aktivna sa muzicemuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: oggt i insulin
15.5.2011 22:35:30   
meyo
detlic da znas da i mene obradova user posted image user posted image

@lidija od kada pijes siofor??
ja sam nesto pod "stresom" tako da mi se i ne misli na pravljenje bebcetauser posted image
valjda se jos privikavam an cinjenicu da ce mi trebati duze
vremena nego sto sam mislila..

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: ogtt i insulin
15.5.2011 22:47:38   
snješka

IZVORNA PORUKA: detlic

Jos nesto, u trudnoci, pila sam gluformin sve do petog meseca, sprecava pobacaj kod pcos i kod insulinske rezistencije, beba zdrava, prava i vrlo zilava.


I ja imam PCOS i jedan period sam pila Siofor 850, lai samo par mjeseci. Vidjela sam da nema ništa od toga pa sam napravila radikalniji potez i uradila laparoskopiju. To je upalilo odmah mjesec poslije zahvata. A druga beba je došla iznenada.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: oggt i insulin
16.5.2011 19:08:13   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: meyo

detlic da znas da i mene obradova user posted image user posted image

@lidija od kada pijes siofor??
ja sam nesto pod "stresom" tako da mi se i ne misli na pravljenje bebcetauser posted image
valjda se jos privikavam an cinjenicu da ce mi trebati duze
vremena nego sto sam mislila..


Od marta, sad bi vec trebala na kontrolu, ali skupljam pariceuser posted image , jer treba da radim i briseve opet. Nemoj da si tuzna zbog togauser posted image , jer u nasem slucaju nikad se ne zna kada cemo ostati user posted image ... Vjeruj mi, iz licnog iskustva ti kazem, sad sam mnogo opustenija i ne razmisljam o tome kao o problemu, nego situaciji koja ce se rijesitiuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: ogtt i insulin
16.5.2011 19:12:15   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: snješka


IZVORNA PORUKA: detlic

Jos nesto, u trudnoci, pila sam gluformin sve do petog meseca, sprecava pobacaj kod pcos i kod insulinske rezistencije, beba zdrava, prava i vrlo zilava.


I ja imam PCOS i jedan period sam pila Siofor 850, lai samo par mjeseci. Vidjela sam da nema ništa od toga pa sam napravila radikalniji potez i uradila laparoskopiju. To je upalilo odmah mjesec poslije zahvata. A druga beba je došla iznenada.

Ja sam radila(izmedju ostalog) hsg, pa sam onda pocela da pijem siofor... I osjecam promjene, cak mi je i user posted image stigla uz njega sa 4 mjeseca kasnjenjauser posted image ... Nema jos uvijek nista novo, ali nismo ni bili aktivni mm i jauser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: ogtt i insulin
16.5.2011 23:44:36   
Odri Hepbern
Vi pijete siofor vise puta dnevno? Meni je doktorka prepisala 1x 1000mg uvece. Jedino sam prve nedelje pila po 500mg da se naviknem.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here