|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (11.12.-15.12.2019.) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
23.4.2019 21:59:11   
dunja RR
Nama je babica rekla da se otoci nogu javljaju posle anestezije ako žena sedi na krevetu a noge su dole (vise), tj. bitno je da noge budu uvek gore na krevetu, u ravni sa telom.
Moja cimerka je držala noge dole i stvarno su se nadule. Meni su bile naduvene 2 dana pred porođaj, splasnuo je otok po izlasku iz porodilišta.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ne znam iz kog razloga ali zene koje su se poradjale spinalnom, imale au neverovatne otoke nogu. Stopala i prsti na nogama su im bili kao ćevapi....
Uglavnom ja sam se porodila pre 9 meseci u Frontu. Koliko ja znam samo sam ja bila u totalnoj.

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...

Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 976
23.4.2019 22:01:29   
dunja RR
Maslačkonjo, baci pls pogled na temu grčevi, imam pitanjce vezano za Lefax, drugarica mi malopre donela iz Berlina.
Dr Julka mi rekla da je od svih preparata iz njenog iskustva jedino on efikasan za grćeve, a kod nas ga nema, pa g nađosmo u Berlinu.

Izv za off

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...

Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 977
23.4.2019 22:06:25   
lesli
E pa Dunja to sto si ti imala je “mesavina” ove dve anestezije. Nisam znala da kod nas rade.
Maslacak, nisam nista izmislila. Prijateljica se pre 5g porodila u Visegradskoj. Spinal je bio. 24h je morala da lezi.Zena kojoj je radjen spinal, u mojoj sobi, isto je tako nesto lezala. Porodili su je u 11 zakkazanim CR, dan pre mog dolaska, ustala je prvi put tek kada sam ja dosla u sobu, znaci narednog jutra. Dok sam ja sa epiduralom ustala istog poslepodneva.Da li mora tako, ne znam...samo kazem sta sam ja videla i cula.Isto kao sto nakon CR u Srbiji ne daju da jedes i pijes narednih X sati ;)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 978
23.4.2019 22:18:59   
Maslacak15
Moguce da je neki biser smislio nekakva besmislena pravila. Poput gladovanja posle porodjaja. Ali evo Dunja je ustajala.  Ali nije jela (mucena). Samo to ne menja Ono sto napisah, da je spinal bezbedniiji za majku i bebu.nezavisno od licnih preferenci. 

Za to ima pregrst referenci.na pubmedu samo nebih daspamujem zene kojkakvim klinickim studijama. 
A prvi plac sto Dunja kaze je nezaboravan. I ti prvi minuti...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 979
24.4.2019 9:36:48   
Maraj
Maslacak a za sta nisam upravu user posted image
Znam ja da je opsta "problem" doktorima, i kao sto sam napisala "rizicnija" jer dr mora da dise za tebe. I da anestezija donekle uspava i bebu...al rekoh ti ja imam strah od tog seckanja na zivo...zato sam htela opstu. Oba cr su mi bila u opstoj. Oba deteta dobila ocenu 9/10.
Kad su me uveli u salu, sad drugi put, moja dr nije bila u sali, vec u sali pored. Oni me nista nisu pitali, samo su me skinuli i krenuli da me bockaju sa iglama, sto u saku, sto u podlakticu. Onda su mi rekli da ustanem, da sednem kako bi mi dali i u kicmu anesteziju. Ja u soku. Otkud sad u kicmu. E onda su pocela ubedjivanja. I kolutanka ocima jedne sestre. Sta ja sad to hocu. Pa sve zene ovde traze da budu budne, samo ja hocu da se uspavljujem... (jako mi je smetalo to kolutanje ocima i zamahivanje ruku te sestre) . Onda je anesteziolog predlozila da pozovu moju dr i da se nas dve dogovorimo. Pozvali su je. Ona je rekla"Sta to zelis, koju anesteziju?" . Ja sam rekla , Opstu. Ona je njima rekla "Poslusajte zenu" i to je to. Da nije bilo nje, oni bi me ubedili u njihovu teoriju kako ja treba da se porodim. Tj smatram da ne bi imala izbora jer je ta jedna sestra posebno bila navalentna. Kako sam se izjasnila koja ce anestezija biti, tako su mi i izvadili iglu iz šake. Valjda je ta bila visak za opstu anesteziju.
Ja opet kazem, ja imam strah i gadjenje od toga da me neko sece na zivo. I ja sam zato isla u opstu.
E sad...ja primam lekove za razredjivanje krvi. Prvi cr...ja nisam ni birala anesteziju. Dr je odmah rekla da ce u opstu zbog krvarenja...i prethodne doze leka...tj vremenskog razmaka, kad sam zadnji put primila injekciju za razredjivanje krvi i trenutra kada su mi radili cr. I moje iskustvo je bilo dobro. Sad kada je bio drugi carski, mogli su i spinal da mi rade jer je veci razmak verovatno bio od poslednje injekcije do tog trenutka. Ali kako sam prethodni put bila u opstoj...sad sam imala neki strah...ne hnam vam objasniti. Mozda su sad to i oni trudnicki strahovi...ne znam...mada kad razmislim, ni sad u ivom momentu mi nije prijatno kad razmisljam o tome da me neko na zivo sece...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 980
28.4.2019 19:04:16   
kamičak
Ne daju regionalnu anesteziju ako ste primali farin. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 981
16.6.2019 22:28:01   
Andjeeo
Jedno pitanje da li mozda znate da li komisija zavto drugostepena hice da obustavi procesvto ako je AMH nizak? Generalno Beograd

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 982
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]
Idi na:

Kuvar: Sanidej
Brza i ukusna

Anketa

bivši
Lu

Da li imate "bivšeg" zbog kojeg bar malo zatreperite kada ga ugledate?

Da (63%)

Ne (37%)

Ukupan broj glasova: 213

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!

Oznake

Click Here

WOW NOVOGODIŠNJA AVANTURA!
Pretražujte Ringeraju, buditi aktivni jer se i aktivnosti boduju, sakupljajte ikone sponzora i osvojite neku od 25 sjajnih nagrada

Da bi ste učestvovali morate da budete prijavljeni!
Više o takmičenju >> Prijavi se >> SAKRIJ IKONE >>