|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:08:19   
NadaR
Bas tako Anciuser posted image
Opet mi zao one djecice,nisu nizasta krivi. Pomognem im koliko mogu.
Jos jedna stvar- kako takve osobe da nauce tu djecu da rade nesto u zivotu???

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:13:27   
Anoniman
evo mog primjera

moji su uvijek bili dobrostojeci ...ali cim sam zavrsila srednju pocela sam raditi
prvo zavrsila praxu, pa radila skoro godinu dana u hitnoj, poslije toga tata mi nije dao više jer se bojao da cu zapustiti fakultet , i ako sam dala par ispita radece(upisala vanredno)

onda opet nisam nikako mogla da podnesem da mi oni daju pare za sve moje gluposti, i ako su mi uvijek davali, pa sam pocela kod tate raditi privatno,...

a ljetni raspust izmedju 3 i 4 i zimski raspust 4 srednje  sam radila  u kafani za šankom (kafana moja ljubav user posted image ) i ako mi tata bas to nije odobravao ali nije imao otvoreno nista protiv jer mu je bilo drago sto hocu da radim


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 25.6.2009 11:14:26 >

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:15:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

kako takve osobe da nauce tu djecu da rade nesto u zivotu???


Ta deca treba da vide kako NE ŽELE da žive.
Jel mama završila samo OŠ i ne može da nađe posao? AAA-jaoooooo, ja neću tako! Završiću i fakultet, i grebaću i rukama i nogama da imam posao, da znam da ga radim i da ne mogu da me otpuste.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:15:55   
Anoniman
Joj Nado moja, imam ja dva brata koji su takvi.. otac im je umro kad su bili mali a majka ih je izbacivala iz kuće kad joj dolazi ljubavnik.. sa njim je bila zbog para, sve je tako čekala da joj padne sa neba..
Kad je dozlogrdilo, stavila konopac oko vrata, a decu ostavila nama..
Pomisli čovek da će nešto naučiti iz sopstvenog života.. ali ne.. samo čekaju da im moja mama donese na gotovo.. Žive od dedine penzije, dva momka od 23 i 25 godina.. Sramota..Mlađi i radi ali ništa ne daje za kuću, on misli računi se sami plaćaju.. starijem ako daš pare pojedeš se od muke jer znaš na šta će potrošiti..
sramota..

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:17:47   
Anoniman
da...to je na žalost istina ...rijetko djeca od roditelja ljencuga postanu drugacija i ako ima i takvih 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:18:38   
Rivana
Ja imam drugaricu od 28 godina nikada nije radila tj. jednom je radila nekih dva tri meseca i od tada nista spava do 12 a njena mama kaze naka je ona meni ziva i zdrava a posao ce naci niko jos nije ostao ne zaposlen

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:20:55   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

kako takve osobe da nauce tu djecu da rade nesto u zivotu???


Ta deca treba da vide kako NE ŽELE da žive.
Jel mama završila samo OŠ i ne može da nađe posao? AAA-jaoooooo, ja neću tako! Završiću i fakultet, i grebaću i rukama i nogama da imam posao, da znam da ga radim i da ne mogu da me otpuste.

Mama ima secer, slabo skroz vidi. Klinci su zlatni. Samo je ON totalni debil kojem je sve lako.. sve ce on sutra, prekosutra... cemu da se uzbudjujeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:21:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

da...to je na žalost istina ...rijetko djeca od roditelja ljencuga postanu drugacija i ako ima i takvih 



Otac im je bio prava ljudina, što bi rekli, ali je na žalost umro kad su bili mali i nisu ni mogli da nešto nauče od njega. Duša me boli za njim..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:21:38   
Anoniman
lezi hljebe da te jedem

bolje struca u hladu nego dvije na suncu



ne podnosim ljude koji neće da rade ... znači koje je navodno sramota, koji čekaju da im nesto padne s neba

ja kad vidim djevojku koja meni čisti kuću...ljudi moji upis ljepote, vrijedna, ali nema dovoljno skole i ne moze da nadje drugi posao, ali radi, trudi se i nije je sramota raditi ... e ja bi takvoj osobi zvijezdu sa neba skinula

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:22:42   
NadaR
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Joj Nado moja, imam ja dva brata koji su takvi.. otac im je umro kad su bili mali a majka ih je izbacivala iz kuće kad joj dolazi ljubavnik.. sa njim je bila zbog para, sve je tako čekala da joj padne sa neba..
Kad je dozlogrdilo, stavila konopac oko vrata, a decu ostavila nama..
Pomisli čovek da će nešto naučiti iz sopstvenog života.. ali ne.. samo čekaju da im moja mama donese na gotovo.. Žive od dedine penzije, dva momka od 23 i 25 godina.. Sramota..Mlađi i radi ali ništa ne daje za kuću, on misli računi se sami plaćaju.. starijem ako daš pare pojedeš se od muke jer znaš na šta će potrošiti..
sramota..

user posted image user posted image user posted image
Bojim se da i ovih mojih dvoje ne zavrse bas ovakouser posted image



< Poruku je uredio Tasha RR -- 25.6.2009 11:25:11 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:24:03   
prolece
blago mami kad je tako pametna. user posted image neće ta mama živeti doveka, šta će ova onda kad je nesposobna za bilo šta.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:25:31   
Rivana
Koliko puta se ja iznerviram kad je zovem ja se vec naradila ono pola jedam popodne a mama kaze da ona jos uvek spava i nece da je budi jer je do kasno sedela i gledala tv user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:35:12   
prolece
jbte ja imam 28, radim od 18 raspuste sam radila po kafićima da bih imala za letovanje ili džeparac, jer me sramota bilo da tražim od mojih za cigare ( nikad nisu bili nešto imućni). počela sam da studiram, ali sam i to batalila, jer nisam mogla da im visim na grbači, a da radim i učim nisam uspela da izvedem i tako. po zanimanju sam "maturant gimnazije"user posted image , radim već 3 i po godine u privatnoj firmi imam solidnu platu za današnje uslove. ne žalim se. volela bih da imam više, ali samo da nije gore. za decu ćemo imati, nek smo nas dvoje živi i zdravi, zaradićemo.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:47:52   
Rivana
Ja sam uvek nesto radila radila sam kao smiker neke reklame snimanaj, to je bilo dok sam bila mladla uvek sam gledala da zaradim neki dinar, kao i danas

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 11:58:03   
prolece
mislim da je bolje raditi i za manju platu nego sedeti kući bez igde ičega. ne kažem da sad treba neko da te izrabljuje, ali kad nemaš bolje i tako početi dok ne nadješ nešto bolje. mnogi danas sede kući i čekaju, što kaže Vučko, da im pare padnu sa neba.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 12:01:13   
Rivana
svaki dinar dobro dodje bolje ista nego nista

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 12:05:17   
simke
Para NIKAD dosta!!!user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 12:06:03   
Rivana
slazem se user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 13:51:28   
Brand new mama
Slazem se i ja da para nikad dosta, mada sam i sagovornik i onog- prostri se koliko si dugacakuser posted image
A imam mali utisak iz moje okoline da ima ljudi koji taj dio ne shvataju, jednostavno se ubace u brdo kredita. Komsija mojih u Hrvatskoj je u takvim kreditima da od dobre plate(1000 eura) prima samo oko 300 kuna( 3000 dinara).A vredan je i dobar covjek, samo ne razmislja( a malo sklop okolnosti).. Ne znam, ja sam samo prvih deset godina zivela da se imalo(stari sjajnu platu, mama isto), a tad je poceo rat i sve se okrenulo. Bili smo u situaciji da stvarno nismo imali sta da jedemo(od silne pomoci Crvenog krsta). Ali nije bilo sramota ni mog starog da radi i kao fizikalac, ni mami da cisti( i ako su oboje akademski gradjaniuser posted image ) a ja sam i u srednjoj radila(sem sto sam pomagala mami u ciscenju). U kaficu, ovdje ondje, za sve sto mi treba, da ne trazim od njih( kad znam da se pojedose sto nemaju)..I na faksu dok sam bila sam radila.Ali kad me neko pita:pa zar te nije bilo sramota da radis u kaficu? imam zelju da ga automatski opalim preko nosa. Mislim, bolje je da nemam sta obuci i sl, nego da razmisljam sta ce mi koja baba reci? Ko da smo u srednjem vijeku. Ali ja se raspisah....Sad mi je OK, koliko bude ovako-super, znacu se snaci i kad ne bude... Moj dragi je radio u Srb za 200 eura kao dipl.inguser posted image , pa je definitivno zadovoljan sada platom. Mene ubija samo sto ja nemam sta raditi.... pa mi je dosadno

< Poruku je uredio Brand new mama -- 25.6.2009 13:52:55 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 14:11:02   
bebać
ja bih i sad radila u kakvom normalnom restoranu ili piceriji...samo da je m saglasan,ali nije i ok. razumijem ga u neka doba tako da ta ideja otpada...

pa služit hranu gospodi i butelje vina uopšte nije teško uz dobar bakšiš...koji na kraju mjeseca kad sve sabereš bude veći od plateuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 15:59:46   
marince1
I ja sam radila i u srednjoj i na faksu i omah posle faksa,jer sam videla da moji nemogu izaci na kraj.Ruku na srce,oni to od mene nisu trazili,ali ja ih nisam mogla gledati.
Radila sam cm sam se vratila sa faksa u firmi mm sve sto je trebalo,kao i bilo koji drugi radnik,jer mi je bilo glupo da sedim kuci i da medrugi izdrzava.
U mojoj struci posla nema,pa sad radim nekekancelarijske poslove,u sustini vremenom sve naucis.
A moja zaova je primer onog suprotnog,ima 36godina,ni dana radnog staza,ceo zivot je neko izdrzava.Spava do podne,dete joj cuvaju roditelji i stlno kuka kako nema!
Pa normalno da nema ,nece pasti s neba!
A na zalost,u Srbiji je mnogo takvih kojima je lakse da kukaju po celi dan,nego da se prihvate kakva posla.
Poslednjih par meseci ,posto prosirujemo firmu radim na regrutaciji radne snage,i verujte mi da je muka ziva da nateras coveka da radi!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 16:39:18   
Brand new mama
Marince, iskreno slazem se sa tobom.Mislim da radne navike covek nosi iz kuce... Ja sam se ranije strasno nervirala kad neko na poslu krene da kuka kako se ubio od posla, a lepo vidis da je popio deset kafa i pricao privatno 2 sata. I onda ti bude tesko kad vidis da ti na kukanje najbolje i prodju, a oni sto ne dizu glavu i ne bune se zbog kolicine posla ispadnu budale. Nemam pojma kako cu se ja sutra postaviti kao sef, ali mislim da cu biti Atila, bic Bozjiuser posted image ... Raduckala sam i ja ovde, na crno, ali preselili smo se i ne zelim da dovedem u pitanje muzevljev posao ni bebu  zbog toga sto je meni dosadno.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 20:42:06   
Dora
Veći su mi problem pare kad ih imam nego kad ih nemam...user posted image user posted image user posted image ja sam poseban slučaj, ne umem s parama nikako!

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.6.2009 22:23:46   
sneza24
Ja radim u firmi u kojoj se nikad nezna kolika ce biti plata.Radimo na normu i sve zavisi od vrste posla koje trenutno radimo.Kad sam pocela da radim prvu platu za nepunih mesec dana sam dobila 5 hijlada i nesto(nesecam se tacno).Ali tada sam bila tek pocetnik i to mi uopste nije bila struka.Vremenom sam savladala posao i bilo je meseci kada sam imala i po 20 000,ali se onda desi da sledeci mesec dobijem 10 000.Od januara sam na bolovanju i jos nisam nista dobila,mm je radio do februara i imao je platu od 175 evra.Onda skoro dva meseca nije radio i sad je poceo da radi i ima platu 20 000.Nekako smo preziveli ove mesece.Neznam ni sama kako.ali sad ce biti malo bolje.Od avgusta cemo imati i kiriju od 400 evra i ja bih trebala da pocnem konacno da primam bolovanje.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Koliko para je dovoljno?
26.6.2009 9:54:58   
barbara
mm radi kao grederista ima platu 500e uz to dorucak i 3e dobije za rucak!sto znaci plata ostaje cista,a posto rade po selima puteve pretezno jedu po kucama spreme im zene tako da nekada ostanu i pare od rucka!posto od njega zavisi kakav ce biti put ima ljudi caste ga sa 50e jednom ga je covek castio sa 100e zato sto je godinu dana trazio coveka da mu uradi plato i niko nije smjeo da se prihvati i moj blesavi muz se prihvati i uradi i covjek ga casti!nekada se desi i 10-20e,pa nam je to nekako draze nego cela plata!imamo svoju kucu sto znaci sve sto zaradi mi pojedemo,u setnjama,vecerama,izlascima u kuci!prezadovoljna sam,a za koji dan cu poceti i ja da radim imacu pocetnu platu 225e!sobzirom na par postova koje sam procitala mi zivimo idealno i bez moje plate sutra!hvala bogu

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here