|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:28:22   
Lu
Gledam vijesti, u HR su svakoj petoj zaposlenoj osobi blokirali bankovni račun zbog neplaćenih komunalnih usluga...svaki petiuser posted image
Ljudi su izgubljeni, oduzimaju im stanove, aute, zemljišta, strašno!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:29:36   
Anoniman
ŠTa ja znam...malo je nezahvalno diskutovati o tome. Ako ti je neko nešto obećao, pa se predomislio, nema tog razloga koji bih prihvatila. Ako ti niko ništa nije obećao, i jednostavno neće da ti da...ne znam, mm sa svojim ocem ne priča već 8 meseci jer nas je isterao iz stana koji nam je obećao. Dakle, nema tog razloga koji bi ga opravdao. Da nam nije obećao u startu, i da smo bili podstanari od starta, ne bih se ljutila, jer je to ipak njegovo, i na njemu je bilo da odluči šta će sa tim stanom. Ne znam je l' kontaš šta hoću da kažem?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 177
   [Obrisana poruka]
15.8.2011 17:30:03   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:30:06   
Anoniman
A ovde ljude uništio švajcarac! Rata za stan umesto 200 e sad je skoro 400! Pa ti posle uzmi kredit. user posted image


Neđo, razumem. I mrzim obećanja. user posted image


< Poruku je uredio BubaMira -- 15.8.2011 17:31:21 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:32:59   
Anoniman
Gagiuser posted image

Što se tiče tih računa...iskreno, znam ljude koji ne plaćaju račune, da bi imali za nove krpice i putovanja. Izvin'te molim vas, ja bih zaplenjivala opušteno. Ko je te račune napravio, ko je to potrošio? I sad je manje važno platiti telefonski račun nego kupiti novi telefonuser posted image Po meni su to razmišljanja koja dovode do ovakvih stanja u državama.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 180
   [Obrisana poruka]
15.8.2011 17:34:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:34:34   
meyo
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Nebitno, ja samo ovako neobavezno ćaskam, više sam htela da dođem do zaključka koliko je ljudi, tj bračnih parova tako rešilo stambeno pitanje (nasledstvom) tj da li je to i dalje no.1 način rešavanja stambenog pitanja?


konto ovog sve moje zaove su naslijedile od svojih muzeva kuce tj. jedna ne zeli da zivi sa svekrvom ali ih ona novcano pomaze moja sv. ima stan surpug joj je umro odavno al ona ne zeli da ga proda kako bi smo napravili kucu jer zaboga to je njenog muža!! Stan je poprilicno mali pa ne mozemosvi zivjeti kod nje...
Imala bi i ona stan i mi podigli neki sitan kredit i mogli sve zavrsiti ovako tesko da cemo kad moci kupit nesot pristojno moji nemaju nekretnina ... tako da ni sa njegove ni moje strane ne mogu ocekivat neku pomoc u tom smjeru cak ni novcanu mada mi je u jednu ruku drago jer cu se potruditi da sama stvorim pa da mi sjutra niko ne smije niti moze prigovoriti
Moja je kuma dobila stan od komsinice toliko je voljela da je testamentom stan ostavila njoj doduse nije imala blizih srodnika al eto ima svasta

< Poruku je uredio meyo -- 15.8.2011 17:35:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:34:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: gagi

Ja nisam mogla da izvadim pasos dok nisam platila kaznenu prijavu za auto.

A pa mi smo gagi "uređena država", kad je plaćanje računa u pitanjuuser posted image
Propast je svuga oko nas ali život ide dalje, moramo se boriti svako za sebe a bilo bi lijepo i za druge ako se možeuser posted image
I naravno kupiti ili sašiti sebi po jednu platnenu vrećicuuser posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 183
   [Obrisana poruka]
15.8.2011 17:36:41   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:37:31   
mala83
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Nebitno, ja samo ovako neobavezno ćaskam, više sam htela da dođem do zaključka koliko je ljudi, tj bračnih parova tako rešilo stambeno pitanje (nasledstvom) tj da li je to i dalje no.1 način rešavanja stambenog pitanja?

e bubo mi smo ocigledno jedni od onih koji ce morati da cekaju da ima neko umre da bi nasledili...mm nije prijavljen za stalno, a ja sa mojom platom ne mogu da podignem nikakav normalan kredit.. tako da mi ostaje da cekam da njega prijave, o tome mi je bolje da razmisljam nego da mislim kad ce roditelji da nam poumiru... ma doci cu ja do svog stana pre ili kasnije samo sto kod nas u Srbiji sve mora nekako kasnije user posted image

< Poruku je uredio mala83 -- 15.8.2011 17:39:06 >


_____________________________

Estoy mujer con un plan!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:38:20   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Gagiuser posted image

Što se tiče tih računa...iskreno, znam ljude koji ne plaćaju račune, da bi imali za nove krpice i putovanja. Izvin'te molim vas, ja bih zaplenjivala opušteno. Ko je te račune napravio, ko je to potrošio? I sad je manje važno platiti telefonski račun nego kupiti novi telefonuser posted image Po meni su to razmišljanja koja dovode do ovakvih stanja u državama.

Slažem se i ja tako razmišljam!
Ali ovi su sad izmislili neki zakon o ovrsi, u vrijeme krize, da izvuku državu koju su ti isti pokrali (njihove vile, jahte, tvornice itd., niko ne dira)... e sad oni uzimaju od ovih koji ionako nemaju, ma svugdje isto!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:42:15   
jelena038
Meni je para dovoljno uvek onoliko koliko imam. Odrasla sam u velikoj porodici, naucila da delim, da ne rasipam, da pricuvam. Bila sam u zivotu i bogata, i siromasna, i videla da moze i bez dinara. Trenutno zivim u ogromnom stambenom kreditu, sa samo muzevljevom platom i mojim povremenim honorarima. Ostavili smo cigarete, nemamo auto, ali uzivamo u biciklima i zdravom zivotu. Nije sve u parama, ima neceg i u masti. Uzivam u svojoj slobodi, koristim slobodno vreme da ulepsam zivote ovome koji rinta, i ovom malom kome ni ne treba vise od ovoga sto ima. Ucim ga stednji i skromnosti. Briga me za snobovske poglede na to, mi se sladje smejemo user posted image I ne dugujemo nikom nista user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 17:43:16   
Anoniman
Ma strašno je to lu, dosta je tu ljudi koji zaista nemaju od čega da plate račune...ali realno, takvim se ljudima nema šta ni zapleniti, zar ne? Po meni, ne možeš da imaš relativno dobar auto, stan, tv i lap top, a da nemaš za račune. Obzirom da ne robujem stvarima, i znam svoje prioritete, opušteno bih prodala sve što imam, radi čistog obraza. A sad, što drugi kradu... to mi je kao kad sam u osnovnoj došla mami sa jedinicom i rekla da to nije strašno i da je i moja drugarica Maja dobila jedinicu. A mama mi kaže da ne poredim onda sebe sa Majom, nego sa Jecom koja je dobila peticu. Tako da taj lopovluk njima na dušu.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:27:21   
Snelle
I opet ja u ovoj temi user posted image  
Kad smo kod kredita....mm i ja imamo posao, oboje smo prijavljeni za stalno. Plate su nam prosečne, ali zajedno čine solidnu sumu. Živimo kao podstanari i NE usuđujemo se da podignemo stambeni kredit, prosto, strah nas je budućnosti i neizvesnosti. Da smo nas dvoje sami, ne bi bio toliki problem, ali tu je dete.
Šta vi mislite, da li rizikovati i podići kredit, a znate da vam je budućnost neizvesna, jer nikada ne znate do kojih visina će mesečna rata rasti (kao što je to trenutno slučaj), da li ćete i do kada imati posao za stalno (ja radim u privatnoj firmi, a mm u državnoj), pri tome ako ostanemo bez sredstava za isplatu kredita, nema ko da nas finansijski potpomogne....uh, baš sam u nedoumici, a nisam od onih koji tek tako rizikuju, posebno što je ovo dugoročni rizik. Uvek sam bila od onih "sto puta meri, jednom seci"....
Samo primera radi stan plaćamo 130e, a kad bi podigli kredit morali bi da plaćamo kiriju plus kredit dok se ne bismo uselili u naš stan, pri čemu kao što rekoh nemamo mogućnost da nam roditelji išta pomognu, sve bismo morali da platimo iz svog džepa.

< Poruku je uredio Snelle -- 16.8.2011 9:28:34 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:34:05   
Anoniman
Snelle, potpisujem tvoj post i u potpunosti razumem tvoju dilemu. Ni ja se ne bih usudila da podignem stambeni kredit. Za auto - da, ali za stan, nema šanse. Ništa više nije sigurno. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:36:56   
viking
Snelle, to nikada nije laka odluka ali rizik uvek postoji. I milioneri ponekad bankrotiraju. Hoću da kažem, ni za koga nikada ne postoji garancija da neće ostati bez posla i sredstava, na to prosto moraš da računaš uvek. A što se kupovine tiče, ko to sebi može da priušti, ovo je vrlo dobar trenutak za kupovinu u smislu cene kvadrata. Cene su zaista toliko pale da se sada stvarno isplati. E, sad, što su krediti nepovoljni, to je druga stvar. user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:42:48   
Snelle
Da, neko će možda reći: "Bolje je plaćati kredit za svoj stan, nego plaćati kiriju kao podstanar", ali....Zamislite da godinama otplaćujete kredit, koji konstantno raste, pri tome se vaš život zbog toga svodi na preživljavanje, možda bez mogućnosti da detetu sutra priuštite ekskurzije, letovanja i još štošta drugo, jer verujem da bi nam se život na to i sveo. I dok vi tako preživljavate, vaš direktor odluči da vam da otkaz iz firme. U nemogućnosti da nađete posao u neko dogledno vreme  prestajete sa plaćanjem mesečnih rata, ostajete bez stana i....opet ste na početku, opet podstanar, i vaša dugogodišnja žrtva je bila uzaludna. Ne, ja sam sigurna da u tu priču ne mogu i ne smem da se upustim user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:43:20   
viking
Zaboravih juče da ti ispričam ovo:
Moj muž potiče iz stare beogradske porodice, njegovi su svašta imali ali im ništa nije ostalo i to znaš zašto? Zato što je deda POKLONIO hotel Balkan a ceo kvart na Slaviji (što je sigurno 5-6 zgrada) su prokockali bahateći se po Evropi. Je l ti lakše? user posted image  

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja da pitam sledeće: da li je vama u današnje vreme normalno da nasledite nekretninu od vaših ili roditelja vašeg muža ili ste stava da svak sebi treba da gradi, bez ičije pomoći?



< Poruku je uredio viking RR -- 16.8.2011 9:47:42 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:45:56   
viking
Snelle, mislim da nije toliko strašno biti podstanar. To je više naš mentalitet i kultura, da nešto MORA da se poseduje. Evo, npr. u Švajcarskoj, koja je primer stabilne i bogate zemlje, samo 30 posto stanovništva ima nekretninu u vlasništvu. Svi ostali rentiraju.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:48:37   
Alexis79
Uf viking .....


A sto se tice nasledstva mm se stalno zeza kako je samo bolesti nasledio od svojih kako se niko nije setio da mu ostavi nesto drugo user posted image


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:53:58   
Snelle
Da se razumemo, nije meni problem što sam podstanar, sasvim sam srećna i ovako, mada bih srećnija bila kad bismo imali svoju kućicu sa baštom user posted image ...meni je žao što je moje dete podstanar. Jesam li nenormalna zbog toga?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 9:56:03   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: viking RR

Zaboravih juče da ti ispričam ovo:
Moj muž potiče iz stare beogradske porodice, njegovi su svašta imali ali im ništa nije ostalo i to znaš zašto? Zato što je deda POKLONIO hotel Balkan a ceo kvart na Slaviji (što je sigurno 5-6 zgrada) su prokockali bahateći se po Evropi. Je l ti lakše? user posted image  



Kao što reče snješka, čini mi se, juče - pobedila si user posted image A ima i ono - deda izgradi svima po kuću, kupi stanove, a deca to potroše jer nisu naučena da štede, žive kao sav normalan svet... I sad - šipak!


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 10:00:07   
minavb
IZVORNA PORUKA: viking RR
. u Švajcarskoj, koja je primer stabilne i bogate zemlje, samo 30 posto stanovništva ima nekretninu u vlasništvu. Svi ostali rentiraju.

Tacno, i meni je to ok, mada se mi opet nismo usudili da sirimo porodicu dok nismo skockali svoj stan. Prosto nam se nije ulagalo u tudje.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 10:00:40   
Anoniman
E da vidimo, da konačno izračunam tu "dovoljnu" mesečnu sumu:
-računi
-dadilja
-hrana i kućne potrebštine
-rata za auto
-rata za registraciju (do decembra)
-pelene, maramice, kreme za Mišu
Evo bez ikakve uštede, bez garderobe i obuće (a Miši kupujem cipele maltene svaki drugi mesec), bez godišnjeg odmora, bez svadbi i rođendana, bez frizera i lekara, bez eventualnih kućnih popravki, bez goriva i održavanja auta, treba nam 70.000 RSD user posted image Dakle oko 1000 Eura da bi mogli disati mirno.... A kolika su naša primanja??? user posted image

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Koliko para je dovoljno?
16.8.2011 10:01:26   
Anoniman
Viking, maaaašala, taj deda je baš humanista user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here