|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta slave katolici?
9.12.2008 20:28:17   
guppy RR
mnn je napisala:

MOJA KATOLIČAK STRANA:

24.12. BADNJAK - ( badnja večer) započinje sveta noč rođenja Isusa Krista ( predaju se pokloni najmilijima)

25.12. ROĐENJE ISUSA KRISTA( slavi se u krugu obitelji i crkvi)

26.12. SV STJEPAN prvomučenik koji je zbog propovijedi bio oklevetan i kamenovan.

6.1.Sveta tri kralja.( su u kršanskoj tradiciji kraljevi ili mudraci koji su se došli pokloniti Isusu nakon rođenja) Često ih zovu Baltazar, Melkior I Gašpar. U Bibliji se ne navode ta imena.

U RH se poštuju svi običaji i tek kad završi Pravoslavna nova godina skidaju se svi ukrasi.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta slave katolici?
9.12.2008 20:29:03   
guppy RR
DinaRR je napisala:

Kršćanski blagdani (link)

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta slave katolici?
9.12.2008 20:30:01   
guppy RR
mynxlee je napisala:

Kod katolika Sv. Nikola 06.12., a kod pravoslavaca 19.12. To se uzima i kao djeciji praznik kada im se daruju paketici. Kod pravoslavaca je karakteristicno i to sto svaka porodica ima svoju krsnu slavu kada slavi ime jednog sveca koji je zastitnik te porodice. Takodje, i kod pravoslavaca i kod katolika postoji dan u godini, odnosno svetac kada slavi jedno cjelokupno mjesto, nesto kao zastitnik naselja. Tada obicno bude vasar i ves

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta slave katolici?
9.12.2008 20:44:53   
oliveradj
Ne znam kako da nazovem temu evo sajta (KLIK) na kojem sve pise sutra cu da se potrudim jako sam pospana. Guppy ajde daj mi ideju kako da nazovem temu pliz
Evo sajta sa kog se moze videti vise o protestantizmu i sutra cu da napisem nesto o tome.

< Poruku je uredio guppy -- 9.12.2008 20:48:59 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta slave katolici?
9.12.2008 20:48:01   
guppy RR
Evo srećice, klikni OVDE (KLIK) za temu o protestantima, pa ćemo tamo prilepiti linkove.
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta slave katolici?
12.1.2009 19:07:30   
Lu
Evo da kažem što bi svaki katolik trebao da obavi od rođenja do smrti,što se tiče religije;

1. Krštenje

2. Ispovijed

3. Sveta pričest

4. Potvrda(Krizma)

5. Bolesničko pomazanje

6. Svećenički red-jedino ovo se tiče samo onih koji to izaberu

7. Sveta ženidba


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta slave katolici?
12.1.2009 22:12:58   
Anoniman
A hoćeš malo i pojasniti? user posted image  Konkretno me zanima br 4 i 5.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta slave katolici?
13.1.2009 8:04:57   
Lu
Nisam ti ni ja neki ekspert pa ću ti zalijepiti sa druge stranice na kojoj je sve opširno napisano i kako se vrše obredi,ja sam izvukla ono što najbitnije da se shvati o čemu se radi. 

Krizma,potvrda;

Uz polaganje ruku brzo se kao prikladan znak potvrde pojavilo i pomazanje krizmom. Njime se označuje pomazanje Duhom Svetim, što se u Svetom pismu često spominje. Danas u svetoj potvrdi na potvrđenike, da bi primili Duha Svetoga, redovito polažu ruke biskupi, koji su nasljednici Apostola.
Potvrda nastavlja i dopunjuje ono posvećenje koje je započelo krštenjem. Zato se kod odraslih krštenika potvrda (krizma) podjeljuje odmah poslije krštenja, a slavlje se dovršava euharistijom: to su tri temeljna sakramenta, oni potpuno uvode čovjeka u Crkvu i njezina dobra, iznutra ga izgrađuju i osposobljuju za život po vjeri. Zato se i zovu “sakramenti pristupa u kršćanstvo” ili “sakramenti inicijacije”.
Da bi netko mogao pristupiti potvrdi, valja da je kršten, da je u milosti (tj. u prijateljstvu s Bogom i ljudima), da je prikladno poučen i da je kadar obnoviti krsna obećanja.
Potvrđenici koji su bili kršteni kao mala djeca obnavljaju krsna obećanja prije potvrde: od riču se sotone i ispovijedaju krsnu vjeru. Tako svjesno i osobno prihvaćaju ono što su nekoć kao djeca primili pristankom svojih roditelja. kumova i kršćanske zajednice.


Bolesničko pomazanje;

Sakramenat bolesničkog pomazanja jest sakramenat susreta uskrslog Krista i njegove zajednice s bolesnom braćom
· po tom sakramentu botesnik prima “milost Duha Svetoga” (“milost” znači nezasluženi Božji dar, dar
Ljubavi);
primljena “milost” Duha Svetoga

pomaže spasenju svega čovjeka (čovjeka kao duhovno-tjelesnog bića)

ispunja ga snagom u patnji i u tjeskobi pred neizvjesnom budučnošću i smrću

jača ga da ne podlegne u iskušenju (napasti) zla i Zloga;

može mu dati da postigne i ozdravljenje, ako to služi njegovu dobru i spasenju

daje oproštenje grijeha (i teških ako se bolesnik ne može ispovjediti).








_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta slave katolici?
13.1.2009 8:29:27   
Anoniman
Hvala! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta slave katolici?
26.2.2009 15:14:44   
Anoniman
velika Gospa 15.08. i sv Roko 16.08.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šta slave katolici?
26.2.2009 18:53:18   
Lu
Lenka Sa hvala ti za ovo sv.Roko,iako to nije veliki vjerski praznik nego samo svetac mi ga naravno slavimouser posted image ,naš Rokić je dobio ime po tom svecu koji se u Dalmaciji baš uveliko slavi.

Jučer je nastupila Korizma-40 dana do Uskrsa,vrijeme odricanja,skromnog življenja,posta i dobrih djela.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta slave katolici?
26.2.2009 21:18:30   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: lu

Jao mene,sram me bilouser posted image ,eno nam Sv,Nikola donio čizmice sa slatkišima ispred vrata,jeee...
Danas idemo gledati predstavu i slikaćemo se snjim.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Jao, dok sam zivela u Hrvatskoj to mi je bilo omiljeno vece u citavoj godini! Kad ti Sv. Nikola napuni cizme poklonima user posted image

a onda sam jedne noci uhvatila mamu na delu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šta slave katolici?
27.2.2009 9:20:35   
Anoniman
moj mm ima familije u jednom malom mjestu kod brčkog, katolici, i onda obavezno idem 14.avgusta i ostajem do 17, i tada idemo u HR kod drugog dijela njegove familije posto su to njima jako veliki praznici (velika Gospa i sv Roko)...čak moramo proci i kroz istoimeni tunel user posted image
meni bude fenomenalno

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta slave katolici?
27.2.2009 9:21:24   
Anoniman
lu zelim vam lak post 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta slave katolici?
2.11.2009 7:02:43   
Lu
Juče je bio blagdan Svi Sveti,misa na groblju kod mojih najbližihuser posted image
Danas je Dušni Dan ili Dan Mrtvih, obilazim druga groblja gdje su ukopani članovi moje rodbine i neke druge drage osobeuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta slave katolici?
2.11.2009 9:12:11   
Anoniman
Na kraju ulice u kojoj žive moji roditelji nalazi se katoličko i protestantsko groblje. Mnogo sam volela za Sve svete da prošetam tamo, sela bih na ivicu groba dedine sestre (iako je nisam poznavala) i prosto bih sedela. Smirivala me je količina ljudi na groblju, sveće, cveće.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta slave katolici?
2.11.2009 9:19:58   
LillyT
Moj momak je Hrvat (slavi katolicke praznike), tako da sam u selu odakle je on imala prilike da vidim veoma neobicne obicaje. Iako sam iz Vojvodine gde bas ima dosta Madjara, moram priznati da se ovi obicaji razlikuju. Meni je fascinantno bilo kako uvece (za dan mrtvih) popale svi svece (svece stoje u crvenom oklopu), pa to s jedne strane (meni kao neverniku) izgleda zastrasujuce, a s druge strane velicanstveno. Ove godine smo bili tamo samo za Uskrs, ali ici cemo i za Bozic. Onda celo selo slavi i bas se oseca neka praznicna atmosfera.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 9:47:17   
LillyT
Danas je Badnji dan i obicaj (koji ja znam) jeste da se cestita Badnjak.
Zato svima nama koji slavimo, Srecan Badnjak, a posto necu biti tu, ljubim vas sve i Srecan Bozic!!!!


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 12:20:43   
Anoniman
Želim vam, pa i sebi user posted image koja sam iz mešanog braka pa slavim sve, prijatne Božićne praznike. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 12:27:48   
Delijagirl
E pa ja kao slavim oboje mada iskreno vise pravoslavni bozic a katolicki samo zbog babe i svekrva :) A svekako svima katolicima zelim lepe bozicne praznike ...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 12:36:49   
Dudu25
Veceras je nama Badnja noc, a sjutra je Badnji dan - Bozic

Veceras sigurno cemo kod svkrva i svekrve na veceru ali on poste jer danas neko posti od katolika a neko ne, u crkvi su rekli da za Bozic ne treba se postiti jer to je srecni dan Isus se rodi, tako da ja i mm ne postimo,
upalimo svijece, oko ponoci tacno u 12h idemo na misu, pa kad se vratimo sa mise djelimo poklone


svima cestitam od srca Bozic

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 12:39:03   
oliveradj
Želim miran i ugodan badnji dan i sretan Božić user posted image , svima koji slave!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 16:10:45   
gagana83
Sve najlepse svima koji slave
Mir Bozji!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 16:24:32   
srea
sretni praznici svima koji slave...

_____________________________

sreca

Neznanje je covjeku najveci neprijatelj...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 16:35:30   
Anoniman
Večeras se korinđa. Deca idu od kuće do kuće i recituju pesmice, a domaćini ih onda nagrađuju jabukama, orasima, slatkišima. Divan običajuser posted image

(odgovor članu srea)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here