|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 13:18:09   
Kata90
listakuser posted image svaka ti cast sto mozes sve ovo da trpis,ja bi prsla vec....zar nisi razgovarala sa muzem da se odselite,da zivite sami?

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu listak)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 13:31:48   
Peace*
Mož ti ne radi, njegova mama te maltretira... i to tako već 5 godina. Ti njega baš puno voliš?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu listak)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 13:47:36   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mož ti ne radi, njegova mama te maltretira... i to tako već 5 godina. Ti njega baš puno voliš?


Listak, slažem se sa Peace.

Meni je svekrva tu 2 mjeseca, u mojoj kući, i ja i muž radimo, niko me ne maltretira, ali mi toliko smeta što ne znam kad će otići da mi se češće pada na pamet da ja potražim sebi stan. A onda pomislim zbog koga bih se ja selila iz svoje kuće?
Čekam da gospodji dodje muž, nadam se večeras, pošto evo kreće 3 dana, pa da sjedemo da porazgovaraqmo. Ako neće da se pomiri sa njim, ja ću joj predložiti da joj plaćamo stan. Nikakva zajednica ne dolazi u obzir. Što reče Didy sva sam nadrndana i neraspoložena, ne pada mi na pamet da tako provedem trudnoću ili da, ne daj Bože, ostane sa nama zauvjek. Užas!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 13:57:57   
Modessty
I ja se ist pitala kao Peace. Čak se pitam i da li ti toliko voliš sebe da mučiš? Ne razumem stvarno.
Razumem da se nema para i ostale gluposti, ali takav život i maltretiranje, to ne razumem

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 14:38:27   
listak
Vecinu vremena od kako sam se ,,udala,, provodila sam kod mojih roditelja-kada sam spremala ispite. Volim svog muza, ali dobro ste mi pitanje postavile,,da li volim sebe,,? Uvek sam mislila, ustvari nadala se..bice bolje,bice bolje...bilo je i ok dana, ali kada je njegova mama bila raspolozena ili kada joj je nesto trebalo. Sta je njen problem konkrteno...to sam Bog zna....nekako uvek zakuvava sve i izlazi kao zrtva koja trazi utehu kod mog muza. Neverovatno. On svo vreme cuti,kao da se boji mame. Ja sam cutala, pre svega zato sto sam vaspitana tako,a onda zbog mog muza....ali vise ne...gomila je stvari koje bih joj sasula u lice i hocu cim bude prilike...ali ono sto mi je najzalije jeste sto sam sebi dozvolila da cutim i trpim tog necoveka...a sve zbog-DA BUDE MIR U KUCI....krivo mi je sto sam dopustila da taj mir u kuci bude vazniji od mog unutrasnjeg mira...odnosno moj nemir. Sto sam napisala je mali deo onoga sta je radila. Inspirisala me tema kada sam procitala,a toliko je stvari koje bih napisala. Prema ljudima kao sto je mama mog supruga, ne moze se ponasati kao prema ljudima, ako se oni i mogu nazvati ljudi.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 14:51:58   
Olga75
Listak , cim si ti to napisala nama posle toliko vremena tj cim si nekome rekla , znaci da mislis da je vreme da se stvari promene
i znas sta , menjaj ih draga
mir u kuci , ne bih ja to tako rekla pre bih rekla moj mir
a sta ti je raditi to ces videti
mislim , zajednica je u ovo ruzno vreme nekome jedini nacin da zivi sa covekom koga voli , obicno se zivi kod njegovih ( ah divni , divni patrijarhalni odnosi ) i onda zna se ko je dosao . P a cak i ono : mi imamo sprat ako su ljudi takvi uvek ce da potegnu : a ko vam ga je obezbedio
jako mi je strasno to
mada ja to nisam dozivela , mi smo bili kod njegovih ali smo znali da je to dok ne odemo i pomogli su nam da ustedimo ( olaksanje je kad ne placas kiriju, finansijsko naravno ) i sad ovo je nase , nema prebacivanja ko je vise dao , ko je pomogao ko je kupio
ali sve to nema veze jer cini mi se da cu ponovo dospeti u zajednicu ( nekako mi mirisi da svekrva pokusava da se doseli user posted image
)
e sad sta ce biti videcemo
al sam ja svasta sad napisala ,o o o

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu listak)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 15:43:13   
jabudic
Olga, dobro došla u klub doseljavajućih svekriva user posted image
Evo je meni stigao i svekar danas.
Ja na poslu, nisam ga još vidjela, ali mm kaže da se ne poznaju, nisu se ni pozdravili.
Ja mu kažem da će se morati upoznati, jer sad kad je došao ima da sjedemo i rješimo ovu situaciju.
Poludjeh bre više!

Listak, nemam riječi, mislim da niko ne zaslužuje tak da živi, a i tvoj muž da te gleda kako patiš, a ništa ne preduzima...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 16:06:10   
cockic
svekrva i ja smo imale nesuglasice dok smo zivele zajedno,ali smo znale i kafu da popijemo i popricamo.tako da su nase svadje uglavnom bile vezano za odrastanje deteta.i sta je za dete dobro sta lose.od kad ne zivimo zajedno slazemo se odlicno.zivele smo godinu dana,znaci od kad se sin rodio do 11 meseca sina.eto i manje od godinu dana.ali znam da sve sto je govorila da je govorila dobronamerno.e sad sto je meni to smetalo je druga prica.ali necu zaboraviti sta je meni tata rekao:DA LI BI CERO MOJA VOLELA DA SE TVOJA SNAJA PONASA TAKO PREMA TEBI I SVASTA TI KAZE,JER CES I TI BITI SVEKRVA JEDNOG DANA. samo sto to mi zaboravljamo.mislimo da ce nam deca vecito biti mala.

da sumirm zivot i zajednici je po meni bolje izbeci,mnogo se ljudi bolje slazu odvojeno.i da ne bi kvarili medjusobne odnose bolje izbeci zajednicu.ne treba mi to,da ja svadjam majku i sina.nikad nisam to radila sve sto sam imala neseglasice sa svekrvom resavala sam ih sama sa njom.jer po meni to petljanje nije dobro.niti da zena huska muza protiv majke,niti majka sina protiv zene.
mislim da sam razvodom mojih roditelja naucila da zaobilazim takve greske koje su oni pravili.u jednu ruku mi je pomoglo,da ja te greske ne bi pravilauser posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 16:14:58   
superm
Ja sam odlucno protiv! Mm i ja smo takvi, volimo da budemo 'svoj na svome'.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
14.1.2015 16:45:44   
jabudic
Ja svakako nisam za svadjanje bilo koga, naročito mm sa roditeljima, ali mislim da zaista postoje neke stvari koje dijete treba da riješi sa roditeljima. Polazim od sebe, ako bih ja imala problem sa svojim roditeljima, kakav on ima sa svojim, ne bih voljela da se on miješa u to, već bih taj posao preuzela na sebe.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
6.2.2015 18:46:20   
ejpril o nil
zivim sa mm,deverom.svekrva,svekar,2 babe i sad je doshla beba.I moj ti je savet nikako u zajednicu.Uvek ce se petljati u sve,pogotovo u odgoj dece.Moji su svi ukucani divni,maze me i paze,ali mir nikad nemam.Non-stop su tu,sve chuju,sve vide,svaku rech morash da odmerish 3 puta pre nego kazesh.I ako do sad nismo imali nijedan konflikt msm da ce uskoro biti i toga jer ja ne trpim da mi iko se meshe u odgoj bebe,pa ni moja mam.Da imam bilo kakvih uslova odselili bi se sutra.Nadam se da ce se uskoro prodati neko staro imanje pa da se selim shto dalje.Bolje i garsonjera,ali da sam sama nego zivot u stanu od 200 kvadrata sa svima njima...ma i u garazu bi se preselila.Samo da ima kupatilo i grejanje.

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
7.2.2015 19:41:44   
veselicaa
Ako se moze onda ne,kad kazem moze onda mislim da se moze finansijski a i da roditelji mogu sami da zive,jer mislim da nema smisla ostaviti ljude koji se ne mogu brinuti o sebi.Nervira me kada se mladi ljudi pate zbog roditelja koji ih ne shvataju i previse se mesaju ali mi je jos gore da se stari ljudi ne postuju.Ja sam veci deo detinjstva provela sa bakom i dekom tako da mi je veoma zao starih ljudi pa mozda zbog toga imam vise razumevanja.
A kod nas je obicaj da najmladji sin ostaje sa roditeljima tako da sam ja,sto se tice toga sigurna,jer moj muz ima mladjeg brata user posted image .

(odgovor članu ejpril o nil)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
5.3.2015 13:28:18   
acalukic
Ko god ima uslove da ne zivi u zajednici savetujem vise cete se voleti i postovati

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
7.3.2015 23:59:23   
acalukic
Ko moze da zivi odvojeno to je prava stvar,volecete se i postovati vise

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
9.3.2015 16:41:53   
Plavusa34
Svakom je potreban svoj mir i svoj prostor ja tako mislim

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
2.10.2016 13:52:43   
Milena18
Mi živimo u prizemlju kuće, moj otac je na spratu, a brat u potkrovlju. Ne bi se moglo reći da živimo u zajednici jer nemamo ništa zajedničko u kući, imamo i svoj ulaz, ne ručamo zajedno, svako sprema za sebe itd., ali ipak osećam da nemamo nikakvu privatnost. Oni dolaze po nekoliko puta dnevno, a posebno od kad se M rodila. Tata ni ne kuca, samo otvori vrata i uđe. Ne znam ni kako da mu kažem jer se on naljuti čim mu se kaže nešto što mu ne odgovara.
Ja se stvarno nadam da ćemo nekad imati svoju kuću/stan jer ovako nikad nismo skroz opušteni. Mi bismo mogli i sada da plaćamo stan, ali to bi izazvalo opšti haos u porodici. Nisam načisto šta da radimo, ne bih nikoga da uvredim, ali mnogo, mnogo bih volela da nas troje živimo negde sami. Tako da glasam za odvojen život, čak i kad zajednica nije zajednica u pravom smislu te reči.

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
2.10.2016 14:01:22   
Ana RR
Milena, slično je i kod nas. Mi smo na 2. spratu a svekijevci su na 1. U početku je svekar tako upadao bez kucanja, nije vredelo govoriti dok me jednog dana nije zatekao polugolu kako peglam. Od tada kuca i čeka da mu kažem da može da uđe. Ali svakako, to što smo u odvojenim stanovima meni ništa ne znači, kod nas to već dugo traje i ja sam na ivici nerava, pogotovo što su već u ozbiljnim godinama i sve su "teži" za saradnju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
2.10.2016 14:04:30   
IvanaSK RR
Milena, a da pokusas da zakljucavas vrata?
Ili tipa ono "tata, najavi se da dolazis, malo mi je neprijatno, grudi, dojenje i tako to" Nekako fino i uvijeno, ako moze.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
2.10.2016 14:22:53   
emicaa
Milena ja bih rekla otvoreno,recu mu sta misli ti polugola a on dodje,nebi nijednom bilo prijatno.


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
2.10.2016 14:27:56   
Divnica
Nikako zajednica,mi zivimo sami,deca muz i ja i privatno zivimo, ali je opustenije , lepse .... Sa svima smo super ali svako za sebe zivi.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
2.10.2016 15:06:34   
isidora88
Meni tata blizu zivi i jako je cesto kod nas, mm to ne smeta srecom, meni znaci kad navrati pa pripazi decu na kratko dok se ja istusiram, spremim rucak ili tako nesto. Nisam za zajednicu, ali bas znaci sto zivi blizu nas pa moze da skokne kad je slobodan da mi pomogne.user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Divnica)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
2.10.2016 15:41:51   
Khaleesi
Nikakva zajednica. Ja sa mojom mamom 5 dana i posle toga vec da se razilazimo a ne sa njegovom mamomuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
2.10.2016 18:50:38   
Milena18
I ja mislim da moram nešto reći, sad da li direktno ili izokola, ne znam. U svakom slučaju, ne verujem da će dobro proći, neki ljudi jednostavno ne žele da prihvate nešto što nije i skladu sa njihovim mišljenjem ili željama. U slučaju mog oca to je uvek bilo tako. Mislim, volim ga, ali mnogo je teška osoba.
U svakom slučaju, kad bih ponovo odlučivala, sigurno ne bih odlučila da živimo u zajedničkoj kući, ma koliko da je komforna.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
3.10.2016 11:37:33   
dijana1*
Zajednica nikako!
Milena zakljucaj vrata i iskljuci zvono. Pa neka te zove na tel., par puta mu reci eee kupam se ili dojim, javi se posle i shvatice.
Najbolje je kada zive par kilometara od nas. Treba da provere da li smo kuci da bi dosli a opet su blizu da kada nam zatrebaju dodju brzouser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
3.10.2016 18:08:01   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Plavusa34

Svakom je potreban svoj mir i svoj prostor ja tako mislim

Amin!
Muzevi 30 kilometara, moji 50 . Svaka cast svakome ali ja ne znam funkcionisati ako mi neko dise za vratom. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here