|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
14.8.2011 19:09:20   
mala83
e sad ja imam drugi problem, imam psa koji se linja kako njemu dune, nemam tepihe sem stazica i to samo zbog njega, generalno ja ne dam ljudima da se izuvaju kod mene jer mi je to bzvz s obzirom da imam psa, kojeg iako cesto kupam i brisem sapice kad dodjemo spolja, opet ostane dosta prasine zbog njega. uvek imam papuce za one koji dodju zimi ili kad pada kisa i koji insistiraju da se izuju. ja s ekod drugih ljudi uvek izuvam cak iako kazu da ne treba. meni je to stvar kulture. e sad sto ja cistim cesce sta cu, s tim sam se pomirila kad sam uzela psa user posted image

_____________________________

Estoy mujer con un plan!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
14.8.2011 23:07:44   
mmms
I kod mene se svi izuvaju,a i ja se izuvam bilo gde da odem.Za mene je to osnovna kultura.Malo sam se namucila dok su svi shvatili da treba da se izuvaju jer ovde u CG skoro svi setaju obuveni po kucama.

(odgovor članu mala83)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
15.8.2011 11:22:32   
diximar

IZVORNA PORUKA: mmms

I kod mene se svi izuvaju,a i ja se izuvam bilo gde da odem.Za mene je to osnovna kultura.Malo sam se namucila dok su svi shvatili da treba da se izuvaju jer ovde u CG skoro svi setaju obuveni po kucama.


upravo tako

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
1.10.2011 22:05:32   
Anoniman
Kod nas se niko ne izuva, nikad. Često io mi idemo obuveni po kući, posebno kad imamo goste. Kad smo kod osnovne kulture mene su učili da je nepristojno dočekivati goste bos ili u kućnim papučama.

(odgovor članu diximar)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
1.10.2011 22:12:24   
MarijaBg
Imam brdo papuca, ne teram ljude da se izuvaju, ali pitam koje ce papuce, pa se uglavnom svi izuju user posted image Kad beba pocne da puzi, izuvanje ce biti obavezno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
1.10.2011 22:14:40   
zivka
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Imam brdo papuca, ne teram ljude da se izuvaju, ali pitam koje ce papuce, pa se uglavnom svi izuju user posted image Kad beba pocne da puzi, izuvanje ce biti obavezno user posted image

Svidja mi se fora s papucama , moram ih nakupovati!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
1.10.2011 22:18:05   
Olga75
ni kod mene se ne izuva ,ako bas neko hoce da mi pokaze carape ok
ja se izujem kad mi kazu ali to smatram , paaaa , nepristojnim
nisam gazila po seoskim putevima i svinjcima da imam blata i go_ana po cipelama
a ne smeta mi zato sto se kod mene svaki dan usisava a i ne dolazi mi 1000 ljudi nedeljno


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
1.10.2011 22:26:05   
isidora88
kod mene se izuva, neki prijatelj od mm kom uzasno smrde noge insistira da se izuje,kao eto zbog bebe da ne prlja stanuser posted image a to sto ce da mi zasmrdi kucu o tome vec ne razmisljauser posted image
sreca pa retko dolazi a i uvek ga uputim na terasu samo da se ne bi izuouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
1.10.2011 22:30:32   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Imam brdo papuca, ne teram ljude da se izuvaju, ali pitam koje ce papuce, pa se uglavnom svi izuju user posted image Kad beba pocne da puzi, izuvanje ce biti obavezno user posted image


Haha, isto i kod mene user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
1.10.2011 22:32:30   
Ana RR
A mm i ja obavezno izuvamo papuče kad dođemo do tepiha (imamo samo mali tepih u dnevnoj sobi) user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.10.2011 2:43:28   
Lilla
Kod nas se svi izuvaju, ne pada mi na pamet da pustim bilo koga da mi gazi cipelama po tepihu, posebno ne zimi. I ovako ne mogu od prasine da zivim jos mi treba da po kuci jurim kamencice i pijesak. A jos kad pada kisa ili snijeg... Ni govora. Izuvam se gdje god dodjem, osim ako mi ne kazu drugacije. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.10.2011 10:15:40   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ni kod mene se ne izuva ,ako bas neko hoce da mi pokaze carape ok
ja se izujem kad mi kazu ali to smatram , paaaa , nepristojnim
nisam gazila po seoskim putevima i svinjcima da imam blata i go_ana po cipelama
a ne smeta mi zato sto se kod mene svaki dan usisava a i ne dolazi mi 1000 ljudi nedeljno


A kako znaš da nema go_ana? "Delova" pljuvačke, povraćke, svakakvih ljudskih i životinjskih izlučevina itd.? To se sve lepo razgazi i razmaže pa stigne na tepih na kome moje dete provede pola dana. Ne usisavam svaki dan, to radi žena koja sprema stan jednom nedeljno. Goste imamo svakodnevno. Komšije, kumovi, dosta prijatelja mi živi blizu..to bi verovatno značilo da i dadilja treba da bude u cipelama?.Jednom sam ušla u wc na beogradskoj autobuskoj stanici i baš sam pomislila kako bi jezivo bilo ući u nečiju sobu tim cipelama.
To (neizuvanje) mi je kao da izadješ iz gradskog prevoza i jedeš neopravši ruke. Ako je to nekulturno, onda ok.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.10.2011 10:18:31   
Olga75
to je sve stvar izbora a mozda i mentaliteta
kod mene se ne izuva i to je to , u spavace sobe i u kuhinju mi ne ulazi niko u cipelama
a sto se tice tudjih stanova , njihova stvar
i znam da nemam go_ana na cipelama user posted image

edit : dok sam radila u hitnoj naravno da se nisam izuvala i kad sam isla u intervenciju gde ima male dece


< Poruku je uredio Olga RR -- 2.10.2011 10:20:13 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.10.2011 11:41:27   
majathegreat
Kod mene se ne izuva, mada većina to ipak uradi, imam i papuče za njih ako im treba. Ko kako voli, opušteno. Tepih imam neki skrndžus stari u dnevnoj sobi koja čeka renoviranje, a u renoviranom delu stana nema tepiha, samo mi smetaju, osim kod Maše u sobi. A Maša je rano propuzala i puzala punih šest meseci neprekidno po celom stanu, i najviše je volela da puzi po parketu. To se lako briše, a ruke sam joj prala svaki čas jer ih je trpala u usta. Ona i sad još ponekad puzi. A gosti mi redovno ulaze i u sobe, jer mnogi imaju dečurliju, pa svuda trčkaraju. Nemam uopšte problem sa tim.
A da li je kulturno ili ne zavisi od podneblja i običaja koje ste prihvatili.

< Poruku je uredio majathegreat -- 2.10.2011 11:43:36 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.10.2011 15:43:10   
Anoniman
Da li je kulturno ili ne izuvati se po kućama, tražiti od gostiju da se izuju i bos dočekivati goste nije samo stvar mentaliteta i bodneblja. Pođimo samo od činjenice da čarape spadaju u donji veš pa kao što se neću po nečijoj kući šetati u gaćama ili brusu niti tako dočekivati goste, neću ni u čarapama. Isto važi i za sobne papuče ako nekad prolupam pa počnem u goste da idem u bade mantilu ili kućnoj haljini počeću i da se u gostima izuvam i šetam u čarapama.

Što se pitanja higijene tiče jede li vaše dete kome ne date da puzi po površinama koje ej neko gazio u cipelama sa stola koji ste prethodno oprali i prebrisali kuhinjskim sunđerom? Pa, evo vam novosti: bezbednije je da jede sa poda kojim je prošla dadilja koja je prethodno bila na staničnom wc-u nego sa tog stola koji ste vi tako brižljivo sunđerom izribali KOLIKO JE ČIST KUHINJSKI SUNĐER?

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 15:54:24   
pippi29
IZVORNA PORUKA: Lilla

Kod nas se svi izuvaju, ne pada mi na pamet da pustim bilo koga da mi gazi cipelama po tepihu, posebno ne zimi. I ovako ne mogu od prasine da zivim jos mi treba da po kuci jurim kamencice i pijesak. A jos kad pada kisa ili snijeg... Ni govora. Izuvam se gdje god dodjem, osim ako mi ne kazu drugacije. 


i ja tako...user posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 15:59:40   
Jele

IZVORNA PORUKA: gae_gr


Što se pitanja higijene tiče jede li vaše dete kome ne date da puzi po površinama koje ej neko gazio u cipelama sa stola koji ste prethodno oprali i prebrisali kuhinjskim sunđerom? Pa, evo vam novosti: bezbednije je da jede sa poda kojim je prošla dadilja koja je prethodno bila na staničnom wc-u nego sa tog stola koji ste vi tako brižljivo sunđerom izribali KOLIKO JE ČIST KUHINJSKI SUNĐER?


Mrzi me sad da čitam i tu temu, ali ja kuhinjske sunđere menjam svako malo, plafon nedelju dana, posebno imam sunđer za suđe, posebno za dečije stvari, itd....

A izuvanje, obavezno, da su to samo kamenčići i zemlja ni po jada, ali smeće pored kontejnera pored kojih se prođe, javni WC, itd. nema šanse i ne smatram da su čarape isto kao i brus i gaće.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 16:01:57   
Olga75
pa gde si ti Jele user posted image

i da ne budem ot , kod mene se i dalje ne izuva user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 16:06:45   
Jele
Gde si Olga, kućo stara user posted image user posted image Isfrizira li se ti na kraju kod mog frizela Duleta, ne napisa ništa u temi frizure? Pardon za OTuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 17:14:04   
vukosava
Dok sam zivela u Srbiji, svi gosti su mi se izuvali. Zivela sam u Novom Sadu, kod Futoske Pijace. Napolju su bila razna gradilista, gomila peska. Jako lako se unosi u stan. Zato sam morala da cistim kod ulaznih vrata u hodniku non stop. Pod sam prala Ajaksom. Tepihe sam stalno slala na pranje. Sto nisam nikad prala sundjerom vec krpom samo za to, pa onda pospricam Ajaksom i prebrisem nakon toga cistom krpom (onom koja se pere u masini). Svi moji prijatelji sa kojima sam se druzila su se isto tako izuvali u svojom kucama, a i ja kod njih. A znala sam one sa smrdljivim nogama, koji su znali cak da odu u kupatilo da operu noge da im ne smrde. A papuce za goste lepo nabavis plasticne da mogu da se lepo operu sa domestosom, da ubijem sve potencijalne gljivice sa tudjih nogu. Mada se manje gadim od njih nego od stvari koje mozes pokupiti sa trotoara - macije i kucece mokrace, izmeta.. ko zna cega...

IZVORNA PORUKA: andrijana

Ma,to je obicaj preuzet od Turaka. Bolje da ribam tepih nego da mirisem smrdljive noge.user posted image


Trenutno sam u Americi i kad god sam bila kod nekih Amera, izuvaju se u kucama. Ali to su vise porodicni ljudi, mislim da se tinejdzeri i kad zive u iznajmljenim stanovima ne izuvaju ni kad legnu na krevet.

Nisu mi se izuvali u stanu samo kad pravim zurku, ali tad sklonim sve tepihe i temeljno oribam sve podove nakon zurke...

< Poruku je uredio vukosava -- 18.11.2011 17:15:09 >

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 20:47:29   
Alexis79
Da li ima veze sa kulturom ,vaspitanjem ili necim trecim ne znam ali JA LIČNO smatram veoma nekulturnim i nevaspitanim ljude koji   ulaze u nečiju kuću onako pravo sa ulice i ne pomišljajući da bi trebalo da se izuju.
Kod nas u kuci se izuva.
I desilo se nekoliko puta da mi jedan te isti prijatelj mm-a kaže da je bolje da se ne izuva jer je celog dana u cipelama pa je tako bezbednije za nas user posted image
To mi je totalno ok.Mene ustvari nerviraju ljudi kojima to uopste i ne pada na pamet.
Ja se svuda izuvam osim ako tamo gde idem ne sede vec svi obuveni.
Necu da prljam svoje carape.

I da  by the way ovo poredjenje gaca i brushaltera sa carapama mi je totalna budalastina (bez ljutnje)

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:14:23   
Vika
Aj, gde me nađoste!

Izgiboh sa mm na ovu temu jer ga teram da se odmah izuje i opere ruke! A on fura priču kako nije seljak i da se u njegovoj kući nikada nije izuvalo.user posted image  Kao, to je običaj na seli itd.itd.
A ja da popiz... Pa dete nam mili po podu i sve trpa u usta, i lepo ti gospodine ribaj i čisti pa ću ja kaljavim cipelama da glumim gospođu! Grrrrr

Nismo se izuvali niti terali goste dok dete nije došlo, ali sada su se pravila promenila

< Poruku je uredio Vika -- 18.11.2011 21:16:17 >

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:27:06   
Alexis79
Vika kod nas u selu se ne izuvaju  user posted image ...to zaboravih da napisem jer se retko kupaju (ovo ne izmisljam stvarno je tako).
A i stavili smo laminator (tako nas komsija zove laminat) pa cim odu ja zoger u deterdzent pa ribanje.
To inace vazi samo za tu prvu ulaznu sobu posta dalje od toga mi i ne zalaze.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:39:19   
Vika
Ne mogu non-stop da ribam! Ima da se izuvaju, kupila sam svima koji dolaze papuče a kasnije, ako mm bude raspoložen da riba ( u šta sumnjam jer ga mrzi da prljav veš stavi u korpu i slično) možda se vratimo na staro user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:42:53   
ivaj
Mene nervira ono kao gospoda se ne izuva a prostaci da.Negde sam to cula.

Samo neka se oni ne izuvaju.I nek sa cipelama na kojima pokupe pljuvacku,pasji izmet i ostalo ulaze u kucu.

Kod mene ce se izuvati svako.Moja Jeca puzi,pa stavlja ruke u usta,pa opet puzi.I usput joj se svasta nakupi na dlanovima.Ne smem ni da pomislim da tako ide po tepisima gde je neko obuven gazio.I ovako uvek brinem da nije dovoljno cisto.

Ni kod mene u selu se ne izuvaju.Ali tamo nema tepiha,do skoro nije bilo ni laminata nego beton.Kupatila nema,znaci ceo dan gazis tako i cutis,uvece se plaknes u kadici i aj'' u krevetuser posted image


< Poruku je uredio ivaj -- 18.11.2011 21:44:47 >

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here