|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zrelost posteljice
9.11.2017 16:33:01   
Mala Elena
Sa punih 37 nedelja , 1.stepen zrelosti.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: zrelost posteljice
10.11.2017 14:36:43   
isidora88
Maslacak moze li misljenje, posteljica II stepen zrelosti u 23.nedelji. Da nije malo rano za tu zrelost?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: zrelost posteljice
1.12.2017 0:52:47   
Srecko47E
Ja se oko toga nisam opterecivala u smislu da zapitkujem.
Cak i kada su mi rekli na pregledu sta je i kako,morala sam da guglam.
Dr je bio jako skrt na recima.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: zrelost posteljice
1.12.2017 19:28:43   
isidora88
Maslacak?
Mene bas brine zrelost jer vidim da su nekima sa tim stadijumom posteljice u 9.mesecu savetovali mirovanjeuser posted image
Mereni su protoci i sve je ok sa te strane

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: zrelost posteljice
1.12.2017 22:51:17   
Srecko47E
Da li ti je doktor skrenuo paznju na mirovanje?
Po meni,da je nesto puj puj na lose savetovali bi ti strogo mirovanje.
Kazes da su protoci u redu,ne opterecuj se onda




Maslacak pomagaj

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: zrelost posteljice
1.12.2017 23:12:30   
isidora88
Nije se dr obazirao na starost posteljice, dva dr su mi radila uz od kad mi je rrceno za starost posteljice ali su oboje rekki da su protoci dobri, ali me ipak brine sto je tako brzo sazrela.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: zrelost posteljice
15.5.2018 21:47:53   
bojana92
33-ca sam nedelja,danas sam bila na uz,beba je super,bas je napredovala :) Posteljica je drugi stepen.Da li je to normalno za ovu nedelju? Hvala :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: zrelost posteljice
16.5.2018 7:42:20   
Maraj
Bojana ja pojoma nemam. I ja sam pre 2 dana bila na uz. Tada sam bila tacno 29+1. Beba je naprednija 2 nedelje. Ona je 31+1. A na izvestaju pise:
Zrelost posteljice II ? III
Sta mu sad dodje ovaj znak pitanja. Mozda je i stamparska grrska. Mozda je htela da stavi kosu crtu /

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: zrelost posteljice
16.5.2018 15:05:56   
vonavoj
Bojana, da li si pusac?
Bas sam pitala dr sad kad sam bila na uz.meni je i dalje I stepen, a devojka kojoj je termin isto kad i meni III stepen..kaze sve zavisi kako ko zivi, pusi, jede..pojma nemam..
Ja kontam da beba manje napreduje sto je zrelija posteljica.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: zrelost posteljice
16.5.2018 16:57:36   
Maraj
Pa da von tako bi trebalo. Al evo meni napisala dr da mi je posteljica II?III stepen zrelosti , a beba naprednija tacno 2 nedelje. Inace ja nisam pusac. I nikad nisam bila . Mm ne pusi tako da nisam ni pasivni pušač

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: zrelost posteljice
16.5.2018 18:59:03   
Maraj
E ja da se ispravim. Sad sam gledala moje papire. Ipak mi pise da je posteljica 1.na 2. tj pise I?II . Ne znam kako sam ja videla da je 2.na 3.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: zrelost posteljice
8.9.2018 18:26:12   
lesli
Posteljica 3. stepen sa 37 nedelja, da li je to ok nalaz?
Ctg dobar. Ima jacih kontrakcija, ali nisu redovne jos. Plodove vode dovoljno, protoci ok, beba odgovara starosti trudnoce.
Nije bila moja dr, tako da sam vecinu ovih stvari procitala na izvestaju. Za 3 dana kontrola kod moje dr, pa da priupitam ovde sta to znaci dok je ne vidim.

Inace, kada je poslednji put ona radila uz u 33. ili 34. (ne secam se tacno) mislim da je posteljica bila stepen 0. Da li je moguce da je za tako kratak period od 0 dosla do 3? user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 8.9.2018 18:28:23 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: zrelost posteljice
8.9.2018 21:39:24   
Maslacak15
lesli sacekaj tvoju doktoru. Zrelost posteljice kao i kolicina plodove vode jako zavise od ispitivaca. To su tako opisne kategorije i ko zna sta je ona videla i istripovala pa je stavila u 3. kategoriju. Inace i da jeste treca tako pred kraj to je ok nalaz, nije nista da se brines.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: zrelost posteljice
8.9.2018 21:43:53   
vonavoj
Moguce,ali to nista ne znaci,nije za paniku. Devojka je imala 3ci stepen 3 nedelje pre porodjaja,termin nam je bio isti dan,a meni I stepen..porodila se jedan dan pre mene..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: zrelost posteljice
8.9.2018 23:58:31   
lesli
Hvala user posted image

Ali onda mi tek nije jasno sto su radili uz, kao da nije moglo da ceka da se dr vrati sa odmora. user posted image
Pritom ctg je bio ok.

Maslacak, ako je stvarno 3. stepen, sta to znaci, da ce cesce raditi ctg i uz? Sad su mi zakazali na manje od 7 dana...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 15:51:35   
nata11
33 nedelja posteljica III stepen zrelosti. Beba 2 kg. Malo smanjena kolicina plod. vode.


Sta dovodi do toga da posteljica bude veceg stepna zrelosti i da li uopšte postoji pravilo kada prelazi iz 1 u 2,3 stepen? 
Da li na stepen zrelosti moze uticati trombofilije tj. terapija za istu?
Vidim da se u prethodnim kom spominje mirovanje. Meni nije savetovano nikakvo mirovanje ili dodatna terapija.

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 15:56:03   
vonavoj
Meni je dr rekao da ima veze da li je neko pusac...po meni ima logike da trombofilija ima veze,to je ipak protok krvi kroz posteljicu. Sta ti je dr rekao? Po njemu je to ok?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 15:59:47   
nata11
Da radio je i dopler (tako se valjda zove), merio protok krvi, kontrola tek za 3 nedelje. Nema  potebe ranije.


Jel to 3 stepen znaci da je posteljica spremna za porodjaj? 


_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 16:01:59   
Maraj
Nato...Pa da...to bi trebalo da znači
Što se količine plodove vode tiče...pij više tečnosti. Tj bar se trudi da piješ vise

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 16:03:37   
Maraj
Meni su na dan porođaja radili uz. I videli veću količinu plodove vode. A dan pre je bila ok. Tj celu trudnoći je bila uredna količina

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 16:17:58   
Filadendronka

Nato, navodno pusenje utice na brze sazrevanje posteljice. A za smanjenu kolicinu plodove vode isto nema bas jasnog stava. Svakako unosi sto vise  tecnosti, svakako nece skoditi. 
IZVORNA PORUKA: nata11

33 nedelja posteljica III stepen zrelosti. Beba 2 kg. Malo smanjena kolicina plod. vode.


Sta dovodi do toga da posteljica bude veceg stepna zrelosti i da li uopšte postoji pravilo kada prelazi iz 1 u 2,3 stepen? 
Da li na stepen zrelosti moze uticati trombofilije tj. terapija za istu?
Vidim da se u prethodnim kom spominje mirovanje. Meni nije savetovano nikakvo mirovanje ili dodatna terapija.



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 16:20:21   
Sanidej
Nato, bitno je da su parametri poput protoka krvi dobri, znaci da beba dobija dovoljno kiseonika i hrane i napreduje. Stupnjevi zrelosti posteljice imaju klasifikaciju po nedeljama trudnoce, ali odstupanje ne znaci obavezno da postoji patologija.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 16:21:19   
nata11
Nisam pusac.


Tek pre par dana mi povecase dozu fraxia a nabacila sam kg poprilicno, pa je mozda i tu caka. 
Primljeno k znanju, nalivam se od danas. 😀

_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 16:36:03   
bubulence
Nato, nista strasno ako je protok krvi i kiseonika ok. Meni je oko 35.nedelje oba puta posteljica bila III stepen, i to je valjda normalno, tako da ovo  2 nedelje ranije sigurno nije alarmantno...

Samo ti uzimaj sto vise tecnosti i odmaraj... Nema brige... 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: zrelost posteljice
13.5.2019 16:47:08   
vonavoj
Zrelost je individualna,meni je bila II stepen na poslednjim uz u 9om mesecu..a III znaci da je spremna za porodjaj. Stanje vode se menja iz dana u dan,nalivanjem se nadoknadi. Ako ti dr nije nista rekao,znaci da nema mesta za brigu,jos malo!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here