|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:39:46   
viking
Ja ne znam jel mi gore sa ili bez nje. Kad dolazi, onda me nervira što dolazi, što moram baš u tom trenutku da budem kod kuće da joj otvroim vrata (a baš bih tada otišla negde), onda razmišljam da joj ne ostavim baš mnogo prljav stan pa pospremim malo pre nego što ona dođe, kao da se ne muči baš toliko, ionako će da rinta ceo dan, i sve tako osećam neku obavezu prema njoj..
Kad ne dolazi, onda se to ponekad vidi. I opet ne valja user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:43:14   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: magiNS
A da li razmisljas o tome da uzmes kucnu pomocnicu,tj zenu za spremanje?
I kod nas je isto tako,ali sta sad, nervira me, pa kad pobesnim uzmem i sve spremim od do.


Normalno da razmišljam, ne bih dizala temu da ne razmišljam user posted image Ma nisam pametna.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:47:47   
Olga75
jako dobro dodje kad ti neko pomogne i uradi generalno. Ona varijanta sa domacicom , to mi je onako , snobovski i malo bljak
ali ovako na dve nedelje kad treba odraditi ono veliko to mi je super.
Ja sam budala u trudnoci u sestom mesecu , kad su majstori zavrsili krecenje , sama oprala sve prozore i naravno pocela da se otvaram
Visina tavanica kod mene je 3,75 m onda mozete misliti koliki su prozori


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:57:55   
Anoniman
onda razmišljam da joj ne ostavim baš mnogo prljav stan pa pospremim malo pre nego što ona dođe, kao da se ne muči baš toliko, ionako će da rinta ceo dan, i


E jesi sasava. Pa to joj je posao.

Ja imam zenu dolazi na dve nedelje i to je prava stvar. U medjuvremenu ja malo zamazem. Cim zatrudnim, posebno sto idem na vto ima da dolazi na nedelju dana.

Moja poznanica ima domacicu i to je super jer radi do 4 ili 5 a ima klince u osnovnoj, tako da im ta zena spremi klopu i vodi ih i vraca iz skole, a u medjuvremenu i odrzava stan. Za ljude koji su dosta odsutni a to sebi mogu da priuste je dobro, zar nije lepse provesti vece sa decom radeci domaci ili se igrajuci nego peglati, kuvati rucak za sutra i jos ko zna sta.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 17:57:50   
Anoniman
Meni dolazi spremačica jednom u dve nedlje, radi generalku. A ja sam freak, ja po ceo dan ribam i čistim, i nikad mi nije čisto.

Da imam para, al onako, baš da imam, zaposlila bih ženu da mi svaki dan dolazi i ne bih više nijedan tanjir oprala. I bolelo bi me baš uvce što neko misli da se prose***am, ili da sam razmažena. Ja bih svoje slobodno vreme provodila sa detetom i mužićem, u čistom i mirišljavom, a ne sa keceljom i ispucalim rukama, dok idem za njima i briskam a oni bezbrižno prave strv, znajući da će neko za njima da pospremiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 18:31:04   
Anoniman
Meni je kucna pomocnica toliko nepotrebna i bzvze... Danas su zene malo razmazene...
Generalku niko nece da uradi bolje u mojoj kuci od mene same, a poslovi se lepo isplaniraju i ima vremena za sve...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 18:58:03   
Snelle
Ja nemam pomoćnicu, ali bih volela da je imam, jer se ubijam pokušavajući da postignem sve po kući, jer sam cepidlaka. A sad sa detetom koje se noću budi po hiljadu i jedan put, pa sam dodatno umorna i neispavana, razlog više da je imam, ali.... ja ne mogu da zamislim da neko drugi sređuje moju kuću user posted image

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Meni je kucna pomocnica toliko nepotrebna i bzvze... Danas su zene malo razmazene...


Majo, pitanje za tebe - da li imaš dete i da li si zaposlena?

< Poruku je uredio Snelle -- 10.2.2011 18:59:02 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:10:21   
pepino
Snelle Maja nema djecu,a mislim i da nije zaposlena,ako si mislila na posao a ne na obaveze oko kuce i slicnouser posted image ,nadam se da si me razumjela,a ako grijesim Maja ce me ispraviti!user posted image
Ja necu reci da se slazem sa Majom,ali u jednu ruku razumijem sta hoce da kaze,ja npr. bi uzela kucnu pomocnicu kada dobijem bebu,da mi pomogne oko ciscenja,ali nikada necu moci jer zivim u sredini gdje se to smatra kao sto je Maja rekla bezobrazlukom i razmazenoscu,moj muz prvi ne bi to dozvolio,ma ni moja mama(ona ne da ne bi dozvolila,ali ne bi ni shvatila,mislila bi da je to nepotrebno,ali naravno ne bi se mjesala u moju odluku,ako je vec ja mogu placati),niko!
Na zalost zivim u takvoj,poprilicno primitivnoj sredini gdje zena koja bi nabavila kucnu pomocnicu odma bude  ,,otracana,, lincovana,osudjena i ogovarana,kao sta ta glumi itd...
Svi oko mene su misljenja da prava zena-majka moze i treba sve da stigne!user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:15:21   
viking
E, ovo si lepo rekla, baš primitivno razmišljanje, klasično gledanje tuđeg posla u nedostatku sopstvenog života. Šta te bre boli uvo kako ja trošim svoje pare?!

IZVORNA PORUKA: pepino

Na zalost zivim u takvoj,poprilicno primitivnoj sredini gdje zena koja bi nabavila kucnu pomocnicu odma bude  ,,otracana,, lincovana,osudjena i ogovarana,kao sta ta glumi itd...



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:19:10   
Snelle
Pepino, hvala na odgovoru umesto Maje user posted image
Upravo sam je zato i pitala da li ima decu i da li radi! Volela bih da čujem šta će reći kad bude imala dete i posao plus, a nikog pored da joj pomogne, ništa majka, svekrva....
Ja treba da počnem da radim krajem aprila. To podrazumeva da budem odsutna od kuće od 7-18h jer radim u Beogradu, a živim u Obrenovcu. I šta ja mogu, nakon posla, za tih par sati kod kuće da pospremim, a da pri tom posvetim vreme detetu jer me nije videlo ceo dan? Ili treba onako sa posla umorna da trčim i ribam i čistim po kući, ili možda vikendom, kada bi trebalo da se malo odmorim i da uživam u društvu svog deteta i muža? Jako je hrabro reći "žene su razmažene" a da pri tome jedina obaveza koju imaš jeste upravo sređivanje kuće.
Što se tebe tiče draga - šta te briga ko šta misli i što je sredina u kojoj živiš primitivna?! Ako ne razumeju, nek dodju oni da ti sređuju onda kuću user posted image Na tvom mestu se ne bih uopšte obazirala na to ko šta misli. Nek gledaju oni svoju kuću i svoja posla. ČIm imaju vremena da razmišljaju o tebi, znači da imaju vremena na pretek, pa im samim tim i ne treba čistačica. Misli na sebe pre svega, jer niko drugi to neće uraditi umesto tebe user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 10.2.2011 19:20:18 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:20:17   
Anoniman
Ma žene, da imate para, 'nako, da ste milionerke, same bi brisale prašinu? Ma ne bi mi palo na pamet.

Snelle...ja sam sve radila sama do Nešinih godinu ipo, ni mama mi nije pomagala, ma niko ništa. I onda sam prsla, jer sam zaista perfekcionista, i uvek sam bila nesrećna što mi stan nije cakum-pakum. Onda mi je mama platila ženu, jer ona ne može da mi pomaže, a njoj je njena mama pomagala, i ona zna koliko pomoć dobro dođe.


(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:20:23   
pepino
Joj Viking da vidis dje ja zivim,sve nam je tako,svi vode tudje zivote i ajd sta bi im kad su takvi,zabole me!
Ali najgore je sto su malo primitivni i ne znam kako bi rekla,nedovoljno savremeni i nasi roditelji,pa prvi mozda i mm!
Evo navescu primjer,mm ujna je za 5 godina rodila 3 djece,ne radi,kuci je,i zaposlila je zenu da joj dolazi 1 sedmicno,malo da pospremi i opegla ves,ajd nju i nisu bas osudili,razumjeli su je jer kao svi su mali,nemirni,stvarno joj je tesko,muz joj je privatnik,ima uslove da to placa,ali takodje jos jedna majka iz iste nam familije je rodila 1,pa je planirala da uzme zenu,e tu su svi odma komentarisali kako je nije sramota,vidjela od ove,pa samo kao ,,obavezu,, ima to dijete,zasto joj je sve tesko itd...user posted image
U jednu ruku su u pravu,ali u drugu njen problem,sta me briga ako moze da placa,ja joj ne placam!

< Poruku je uredio pepino -- 10.2.2011 19:23:14 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:22:04   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Nedja

Snelle...ja sam sve radila sama do Nešinih godinu ipo, ni mama mi nije pomagala, ma niko ništa. I onda sam prsla, jer sam zaista perfekcionista, i uvek sam bila nesrećna što mi stan nije cakum-pakum. Onda mi je mama platila ženu, jer ona ne može da mi pomaže, a njoj je njena mama pomagala, i ona zna koliko pomoć dobro dođe.



Nedjo, meni se upravo ovo dešava! Ista sam takva kao i ti, perfekcionista user posted image Nemam čistatčicu, i rado bih imala jednu. Imam mamu koja bi vrlo rado da pomogne ako treba, ali neću ženu da mučim, ima ona svoje obaveze i svoju kuću.

< Poruku je uredio Snelle -- 10.2.2011 19:24:07 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:28:55   
pepino
Snelle sve si u pravu i razumjem sta hoces da kazes,ali moja mama npr. je jedna luda zena,kad to kazem ne mislim nista ruzno,vec je zena koja se cijeli zivot sama za sve borila,rintala ko konj,nikada ne bi neciju pomoc potrazila i sada ocekuje da i ja budem takva,da samo treba da budem vrijedna i organizovana i sve cu moci!user posted image
Ona ce radje sa svojih 60 godina i raznih zdravstvenih problema sa pritiskom itd... meni pomogati nego da zenu zaposlim,a sveki,mm i ostale stedise familije user posted image  bi radje da se ustede te pare koje bi isle za tu tetu koja bi cistila,nego da se razbacujem!user posted image
Takvi su i dzaba!user posted image
A niko od njih nece da prizna da je bolje da nekada i zadnji dinar ako treba damo tim zenama da nam pomognu,ako cemo sacuvati svoje zdravlje,svoju kicmu ili bilo sta,vrijeme provedeno kvalitetno sa djecom ili sta vec,jer te stvari kada bude kasno nece moci da se kupe

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:29:31   
Anoniman
Snelle, ja bih mojoj spomenik podigla. Niti je ona fantastična, naprotiv, osrednja je, niti meni to što ona pospremi traje dugo...ali jako puno znači. Jednom u dve nedelje mi stan blista, i meni je to važno. Ostalim danima spremam ja, ali, kada budem našla posao, sasvim sigurno će mi žena dolaziti češće.
Ni ne znaš koliko je to dobro dok ne probaš, veruj mi. Mislim da smo davno prevazišle eru gde su žene, da bi ih neko poštovao, morale da budu velikomučenice koje padaju u pedeset_oj godini skršene teškim životom. Ja kažem: iskoristi sve pogodnosti modernog društva i 21. veka. Mikrotalasna, grejači, sterilizatori, pumpice, spremačice, domari, ma sve, samo da se što više vremena provede sa porodicom, u ovom prebrzom svetuuser posted image

< Poruku je uredio Nedja -- 10.2.2011 19:30:41 >

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:33:01   
Anoniman
U odnosu na nase roditelje i jesmo razmazeni, ali mislim da to poredjenje nije bas najprikladnije. Sve je toliko drugacije da i pored najbolje volje mi ne mozemo ziveti na nacin na koji su oni.

Ne treba zaboraviti da je tim zenama takodje potreban posao i znam koliko sam puta pomogla devojci koja radi kod mene, cak sam joj obezbedila da to radi i u firmi u kojoj radim. Ona na zalost nije imala drugi nacin da izdrzava sebe i svoju porodicu. A svoj posao radi odlicno i bolje i brze od mene. Ima naravno i aljkavusa i onih koji fusare, ali morate se sloziti da takvih ima u svakom poslu.

Ima toliko stvari na koje moze da se potrosi vreme, da se nesto nauci, da se kvalitetno podruzi sa nekim, da se bude malo sam sa sobom... Prasina od jednog dana nije prljavstina. Ali cistunska bolest nije naivna. Imala sam kolegu sa faxa cija je majka cistila po ceo dan. Bilo je toliko neprijatno kad smo ucili kod njega, po ceo dan je razvlacila usicivac i mlatila krpama. I stalno je bila histericna. A znam jos takvih. Bolje da je malo pomela svoje zivce i ono srca sto joj je ostalo

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:34:19   
viking
Pa tako najglasnije govore one koje bi i same rado imale jednu ali nemaju para za to, pa pljuju po svemu što je njima nedostižno i tako se teše da im je dobro tako kako im je.
Osim toga, da li je neko nekada pomislio da te žene koje čiste takođe imaju porodicu koju treba da hrane, plaćajući te žene mi činimo dobro delo, pomažemo nekome da zaradi za život, dajemo im posao a svi znamo šta to znači u ovoj našoj bedi od zemlje.

IZVORNA PORUKA: pepino

jos jedna majka iz iste nam familije je rodila 1,pa je planirala da uzme zenu,e tu su svi odma komentarisali kako je nije sramota,vidjela od ove,pa samo kao ,,obavezu,, ima to dijete,zasto joj je sve tesko itd...user posted image
U jednu ruku su u pravu,ali u drugu njen problem,sta me briga ako moze da placa,ja joj ne placam!


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:37:25   
Verus
Jako je tesko jednoj majci da sve postigne, i jednoj radnoj zeni da sve postigne: a kad je i jedno i drugo i jos ko zna sta sve trece, veeeoma je tesko....Ves mi stoji u korpama po 2 nedelje, ne stignem da ga rasporedim=naravno, ako se odreknem i to 5,6 sati sna sto imam, stigla bih.  Ne znam koliko se te usluge pristupacne u Srbiji, ali u SAD su veoma skupe.  Da mi zena dodje 1 nedeljno da poradi, kostalo bi me kao rata za auto=trenutno to uopste ne mogu da uradim, a iskreno, grizla bi me savest da bas tako veliki novac dajem...uvek bi mislila da sam mogla da ga potrosim na nas, i na nesto drugo....

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:39:00   
viking
 
Haha, mišu napisale smo istu stvar u isto vremeuser posted image  
A što se tiče ovog dole citiranog dela, apsolutno se slažem da poređenje nije prikladno. Naročito u gradovima. Kapiram da se u selima život nije toliko drastično promenio, ali u gradu i te kako jeste. Osim što su naši roditelji radili do 15h, imali su sve vreme ovog sveta, imao si samoposlugu i jednu robnu kuću gde si kupovao sve što ti treba (a nije trebalo mnogo), nisi provodio u prevozu na putu do posla više od sat vremena u jednom pravcu, danas svi imamo u jednom trenutku više garderobe nego što smo nekada imali za pet godina a sve to treba opeglati i oprati, i da ne nabrajam više... Dakle, apsolutno nije moguće poređenje.user posted image

IZVORNA PORUKA: MaliMis

U odnosu na nase roditelje i jesmo razmazeni, ali mislim da to poredjenje nije bas najprikladnije. Sve je toliko drugacije da i pored najbolje volje mi ne mozemo ziveti na nacin na koji su oni.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:39:16   
indy_25
Cim pocnem da radim a to ce biti ako Bog da ubrzo naci cu zenu da mi cisti generalno kucu 1 sedmicno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:39:59   
pepino
Ma Viking sreca pa je ta zenica kuler i boli je uvo,ona samo sebe gleda,a koce ako nece sama sebe!?user posted image
A bode im uvijek oci,stalno je ogovaraju,te kako je nije sramota,kakav bezobrazluk,neka ona zaradi taj novac koji planira da trosi na to itd...a ova kulira!!!user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:40:34   
Olga75
kazem , meni " zena " dolazi dva puta nedeljno , uradi generalno i to mi je dosta . Nisam preterano opterecena ako mi stoje sudovi ili ves .
Ne bih volela da mi neko kuva i otvara vrata , tako da te stvari sa domacicom , neee , ali fizicka pomoc kod velikog spremanja daaaa


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:41:04   
Anoniman
Haha, mišu napisale smo istu stvar u isto vreme

Blizanci, sve isto osecaju user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:43:00   
Verus
user posted image
jes vala bi malo sutra, cak i da nisam milionerka, al samo da malo vise imamuser posted image
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma žene, da imate para, 'nako, da ste milionerke, same bi brisale prašinu? Ma ne bi mi palo na pamet.





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:44:29   
Snelle
Gle što smo sve navalile na ovu temu, a ko će da opere one sudove u sudoperi i da opegla onoliki veš dok se mi kuckamo user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here