|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 0:50:26   
bojana87
IZVORNA PORUKA: lenaa

Ja mislim da se utrogestan koristi samo do 12-e nedelje trudnoce.Tako uostalom i pise u uputstvu.Predugooo je, inace bih prevela i postavila.Mislim da se takodje koristi do 400 mg dnevno. Ne znam stvarno zbog cega doktori prepisuju utrogestan u kasnijoj trudnoci.Idem za 10dana na kontrolu pa cu videti sta ce dr reci dal nastavljam sa utrogestanom ili ne inace ga koristim vaginalno tacno mesec dana.


ja sam u 20.nedelji  i pijem utrogestan 3x2 sto znaci 600 mg.
Mislim da on ne može da skodi i da ipak cuva nas i nase bebice
Meni je lekarka rekla da nije iskljuceno da cu morati do kraja da pijem...
Sve zavisi koiko je rizicna trudnoca.
to je bar moje misljenje

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 2:06:54   
Verus
obrisacu jauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 2:09:14   
Verus
Unica, jedna dr. me je pitala da li osecam pritisak-ja pitam kako bi se "osecalo" kaze vaginalno, uopste nije tako, osecas kao da ce ti stomak puci, kao da je koza premala-veoma slicno onim laznim kontrakcijama, al je razliku tesko prepoznati....ako ne odmorim, pretvore mi se u prave, menstrualne kontrakcije....
IZVORNA PORUKA: Unica

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam uzimala progesteron u prvih 13 nedelja, ali vaginalno, 2 puta na dan po 150 mg (total 300mg na dan).  On nije mnogo efektivan posle, jer placenta preuzima stvaranje progesterona...  Sto se tice ocuvanja trudnoce kasnije-nista bolje od mirovanja, cak ni serklaz ne pomaze u kasnijoj trudnoci, i on se mora uraditi u prvo trimestru.  Tako da sada mirujem, doziram koliko se osecam da mogu da uradim, a kada osetim PRITISAK u stomaku, kao da ce puci, znam da je previse i legnem na levu stranu stomaka, opustim se i tako...


to me stalno Dr pita jel osecam a ja curka nemam pojma jel to osecam... user posted image



(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 2:13:12   
bojana87
nasa sajber Versus rr je tu da reši sve probleme user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 2:21:14   
Verus
user posted image kolko mogu! Unica-otvorila sam temu Pritisak u stomaku..KLIK pa i druge trudnice ovde, mogu nadam se, da se posluze mojim iskustvom i informacijama.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 10:58:56   
Unica
IZVORNA PORUKA: engimengi

Ja ga jos uvek koristim,2x2,dok ne udjem u 36.!Kazu moji doktori vise je pomagao od giniprala,mada ja i njega pijem,al je od svega mirovanje zakon,sto je i logicno,sto manje pritiska na grlić!!


upravo to... trenutno se radi studija o izbacivanjuu nekih lekova za "odrzavanje" trudnoce. jer je ustanovljeno da nemaju dejstvo kako se misli. naravno, lekar je duzan da predlozi pacijentu lek, da proba neku terapiju ali mirovanje je kljuc svega,
a utrogestan se daje kod sumnje da se proizvodi manja progesterona a poznato je da progest. utice na kontrakcije materice.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 11:01:25   
Unica
verus draga ja nesto osecam, mozda kao pritisak na pubicnu kost ali prilicno jak i kao da mi se prepone razdvajaju... (ne znam ni da opisem)... kontre ne osecam uopste, cak vise ni zatezanje stomaka osim kad legnem na bok pa stomak malo padne na stranu... ja sam inace fenomen user posted image

hvala za temu, sad cu da vidim sta si pisala.... user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 18:06:42   
prijatelj
Vidim da većina vas pije tri puta dnevno utrogestan ili čak više puta po dve.Meni je ginekolog rekla da uzimam 1 ujutru i 1 uveče. Plašim se da li je to dovoljno s obzirom da sam već imala dva spontana.Doduše do sada na svu sreću nisam prokrvarila ali me malo bolucka stomak?

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 18:09:28   
cipiripi
da li si kontrolisala nivo progesterona?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu prijatelj)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 18:31:12   
prijatelj
Da. prvi put kad sam radila beta hcg vrednost  mi je bila 1165 a nakon dva dana 2160.Po UZ sam 4-ta nedelja a po beta hcg-u 2-3.

< Poruku je uredio prijatelj -- 13.2.2010 18:36:26 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 18:34:07   
prijatelj
E da, zanima me još da li je ok. da stavljam vaginalete Nistatin (koje sam dobila da  jer su mi utvrdili da imam Candidu) dok pijem Utrogestan. 

(odgovor članu prijatelj)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 19:24:32   
lothroniell
Sto se samog nistatina tice to je ok, on je u trudnoci dozvoljen. E sad da li ima nekih kontaindikacija ako se uzima uz utrogestan to ne znam, ako ti je isti dr. dao verovatno nema nikakvih problema, ako nije pitaj onoga ko ti vodi trudnocu da li je bezbedno koristiti ih u isto vreme? Bolje nego da mi ovde nagadjamo, ako ima neko ko to zna verujem da ce ti dati odgovor, ja mogu ovoliko!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu prijatelj)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 21:11:32   
cipiripi
mozes slobodno, i ja sam tako jedno vreme...
pijes utrogestan, a nistatin ide vaginalno.

a nisam te pitala za betu, nego za progesteron user posted image da li radila pa ti je dr na osnovu toga dao terapiju?


< Poruku je uredio cipiripi -- 13.2.2010 21:12:30 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 21:22:27   
Anoniman
cao svima user posted image
prijatelju user posted image ,u kojoj si nedelji trudnoce? ja imam malo eserihije u sekretu i prvo su mi rekli da koristim makmiror vaginalete pa onda kada sam imala bolove nocu(moguce zbog njih) gini mi je rekao da ih vise ne koristim,da i nema potrebe... u prvom tromesecju se ne koriste vaginalete,a posebno kada je kandida u pitanju...ona nije opasna,iako je nezgodna i neprijatna za nas... mislim da nema potrebe bilo sta da koristis,samo utrogestan,a i ja ga koristim jednu ujutru i jednu uvece

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 21:33:56   
prijatelj
Sorry, nisam te dobro razumela.Progesteron nisam skoro radila .Doktorka mi je prepisala utrogestan kao preventivu zbog predhodna dva spontana i zato što me malo bolucka stomak.Zato se i pitam da li bi možda trebalo više da pijem tog leka a možda sam samo  i uplašena zbog predhodnih negativnih iskustava...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 21:36:37   
prijatelj
Thanks Lena. Sad sam  u 5 nedelji trudnoće.

(odgovor članu prijatelj)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.2.2010 22:01:55   
Anoniman
po misljenju mog ginekola a i koliko sam citala ovde i po raznim drugim forumima nema potrebe za vaginaletama.ali opet,ti moras slusati svog doktora i imati poverenja u njega...mi smo samo da ovde da iznesemo svoj stav i iskustvo u vezi necega... user posted image

(odgovor članu prijatelj)
  Direktna veza do poruke: 242
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.3.2010 11:05:09   
bebablue
Ja koristim po savetu dr, jednom nedeljno Gino-daktanol, pa Orvagil, ako se pojaca sekret, mogu i 2x nedeljno. Gino-daktanol sam koristila i dok sam koristila Utrogestan (vaginalno) i taj dan kad koristim vaginaletu, preskocim Utrogestan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.3.2010 11:15:22   
engimengi
Bebablue,zar orvagil nije zabranjen u trudnoci?

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.3.2010 11:31:46   
bebablue
engimengi,
veruj mi da ne znam, cak i na Gino-daktanolu pise posavetovati se sa lekarom, a Orvagil pise ukoliko ga lekar smatra neophodnim.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.3.2010 17:30:55   
Anoniman


Unica ja vec mesec dana pijem utrogestan i jako ga tesko u Pancevu nalazim,dosad sam 3 kutije kupila i svaka je bila drugacija(francuska,nemacka i grcka proizvodnja rekla bih po slovima)ali su tablete svuda bile iste.Mislim da idu tako bez odvajanja a posto nijedan od ta tri jezika ne razumem.........pa probaj.Ja ga zasad uzimam oralno 3x1

Ako neku od vas zanima nesto iz uputstva, mogu da prevedem sa grckog jer i ja trenutno koristim utrogestan, tri puta dnevno.

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.3.2010 8:30:40   
Anoniman
imam jedno pitanje - koliko dugo ste koristile / koristite utrogestan? i dok ste ga koristile da li se javljalo krvarenje? ja ga koristim, ali ne mirujem potpuno (otprilike 3 sata dnevno sigurno necu biti u krevetu). i kad preporucuju mirovanje - jel to iskljucivo znaci lezanje? jel sedenje smeta?

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 247
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.3.2010 8:42:10   
lenaa
Ksena ja sam koristila utrogestan punih 12 nedelja i jos para dana trudnoce.Kad sam prvi put prokrvarila pocela sam istog dana da ga koristim, zatim sam imala jos jedno krvarenje nedelju dana posle toga verovatno zato sto sam trebala skroz da mirujem a ja sam tada otisla na slavu nekih 35 km od kuce. Jesam mirovala pogotovo sto sam imala i uzasne bolove.Naravno da mozes i da sedis ako ti odgovara, mene je bolelo i kad sedim pa sam uglavnom lezala.Eh ma cak i sada nisam nesto puno aktivna - spremim rucak, sredim malo po kuci, usisam... ali kad osetim da sam se umorila ja trk u krevet.
I jos nesto jako bitno - uzdrzavajte se od odnosa obavezno, meni je doktor i pre nego dao terapiju zabranio.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.3.2010 8:51:03   
Anoniman
da, i meni je zabranila dr i naravno da se uzdrzavama (mada priznajem da sad imam apetit mozda i veci nego ikad pre, valjda zbog hormona, hahah), ne prija mi bas sedenje, ali ponekad nemam izbora. i ona 2-3 sata dnevno sto sam van kuce u principu sedim, ali malo se plasim jer to krvarenje ne prestaje :( kuca nam je u haosu jer ne radim nista, cekam vikend da to mm odradi...a koliko ste krvarile? meni recimo ne prolazi na ves, ali ostaje svaki put na papiru kad piskim...

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 249
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.3.2010 9:08:19   
lenaa
Meni je bilo oba puta prvog dana jako a posle nekoliko dana tamno. Bolje je da mirujes sto vise, ja sam ustajala bukvalno samo do kupatila, muzic je cistio, iso u kupovinu, spremi dorucak i rucak pa ide na poso.Meni je to tesko palo ali sve za bebicu ma bas me briga i za kucu i za sve.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Trombofilija - stanje značajno za planiran...
Povećana sklonost ka zgrušavanju (koagulaciji) krvi, koja može biti urođena ili stečena, naziva se trombofilija. Ona je ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here