|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.2.2010 13:58:01   
cipiripi
pa srbija ocigledno gura svoje proizvode..user posted image
a niko te ne pita ko ce da ti daje inekcije..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu stasha77)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.2.2010 14:11:24   
upgrade011
 I svaki put kad tako nesto u novinama napisu "podsete" inspekcije i onda lek ne moze da se nadje nigde user posted image
Mole se novinari Kurira i drugih listova da vise ne pisu takve prazne tekstove vec da  otkriju ko je odgovoran sto postupak odobrenja leka stoji u mestu i time prozovu odgovorne.




< Poruku je uredio upgrade011 -- 9.2.2010 14:14:43 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.2.2010 14:12:42   
cipiripi
to si u pravu...sad ce odjednom da krene nestasica.. uzas..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.2.2010 14:19:27   
upgrade011
Idem malo da im komentarisem tu vest ... OVDE

ali mi nesto ne uspeva...user posted image


< Poruku je uredio upgrade011 -- 9.2.2010 14:21:44 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.2.2010 14:32:12   
sneniandjeo
ja sam pila Utrogeston do 12 nedelje trudnoce 3x1 oralno kao preventivu zbog predhodnog spontanog pobacaja...konstantne bolove sam imala do kraja treceg meseca,,,ali sam ih resila cajem od lista brusnice...doduse moj doca kaze da hoce i jako da boli zbog problema sa probavom koje sam ja baksuz imala...sad sam u 19-oj nedelji juce smo bili na 4D UZ i sve je u redu tako da bez straha..stomak hoce da boli i zbog toga sto se materica siri...bar je meni tako receno..a verujem mom doci jer mi je i prijatelj u privatnom zivotu...tako da ga cimam za svako malo i uvek dobijem odgovor!!!!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:14:20   
Unica
treba da stavljam utrogestan vaginalno... e, sad, imam jednu dilemu. nasla sam onaj nemacki i on je kao neka loptica u nekoj opnici. jel se to stavlja celo (ja sam jedno kratko vreme isti taj pila) ili se skine ta opnica????
moram veceras da ga odmah stavim a nemam pojma kako se koristi....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:22:26   
engimengi
Unice a kakav je taj nemacki?Ja sam nasla samo grcki i francuski!Jel isto male bele loptice?Ja vec dugo samo pijem,al sam na pocetku stavljala vaginalno,nisam skidala opnicu...taj je sigurno drugaciji?!

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:24:46   
cipiripi
aj ga slikaj pa postavi ovde...svaka progesteronska tableta ima opnu koja je razgradiva...
jel pise da je "utrogestan" ?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:26:00   
Vania
Unica ja vec mesec dana pijem utrogestan i jako ga tesko u Pancevu nalazim,dosad sam 3 kutije kupila i svaka je bila drugacija(francuska,nemacka i grcka proizvodnja rekla bih po slovima)ali su tablete svuda bile iste.Mislim da idu tako bez odvajanja a posto nijedan od ta tri jezika ne razumem.........pa probaj.Ja ga zasad uzimam oralno 3x1

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:37:13   
Unica
joj zene hvala vam. jesu sve su iste ali sam ja utripovala da se mozda skida opna. toliko sam pogubljena a logicno je da se razgradjuje vaginalno kad se razgradjuje i u zelucu... 

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Vania)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:38:56   
cipiripi
ja sam bila "od onih zena koje sve ispitaju"..sto znaci da sam pokusala da skinem opnu i ukakazila krevet.. user posted image
tad sam bila sigurna da se stavlja sa sve opnom jer je unutra tecan..kremast user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:39:01   
Unica
sad cu da slikam... pa cu da postavim ovde.
ja imam apoteku pored kuce i tu uvek ima... bar da ne jurim to... Pise Utrogestan...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:41:06   
Unica
hahaha, cipiripi imas kiss od mene... user posted image user posted image user posted image ulepsa mi zeno vece...

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:49:52   
Unica
malo je mutno ali se valjda vidi...

user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:51:22   
cipiripi
ma da .. to je to.. guraj slobodno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:53:00   
Unica
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ma da .. to je to.. guraj slobodno user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image hvala... imas cokoladu od mene ili sta vec hoces...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 19:54:54   
cipiripi
ti si 33 nedelja?
sto sad uzimas utrogestan?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 20:01:51   
Unica
ne znam da li ovde da pisem da ne stvaram zabune jer svaki lekar ima svoj sistem lecenja.
ali moj Dr je spec. za prevremene porodjaje pa smo danas pricali o Pertusistenu i Ginipralu i kad sam cula celu pricu (mada sam i sama znala dosta o tim  lekovovima) slozili smo se da oni otpadaju. jedino dokazano da pomaze kod prevremenog je strogo mirovanje i jastuk ispod krsta. bar nema tereta na grlicu. ovo mi je dao u fazonu "aj da probamo, nece da skodi"... inace sam imala i na pocetku blago krvarenje pa sam ga koristila ali sam ga tad pila.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 20:04:24   
cipiripi
pripada ovoj temi... user posted image
javice se neka user posted image koja ima iskustva sa njim u toku cele trudnoce..

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 20:07:32   
Unica
Pertusistenu i Ginipralu
mislila sam na ova dva leka... razmisljam da li tamo da pisem a da ne bude panike bez potrebe...

saljemo ti Una i ja user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 21:03:09   
Verus
Ja sam uzimala progesteron u prvih 13 nedelja, ali vaginalno, 2 puta na dan po 150 mg (total 300mg na dan).  On nije mnogo efektivan posle, jer placenta preuzima stvaranje progesterona...  Sto se tice ocuvanja trudnoce kasnije-nista bolje od mirovanja, cak ni serklaz ne pomaze u kasnijoj trudnoci, i on se mora uraditi u prvo trimestru.  Tako da sada mirujem, doziram koliko se osecam da mogu da uradim, a kada osetim PRITISAK u stomaku, kao da ce puci, znam da je previse i legnem na levu stranu stomaka, opustim se i tako...

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 21:04:40   
Verus
 bile male bele perlice, sa tom opnom-sve se gurne vaginalno, sto dublje, i samo se razgradi.  Uopste puno toga ne ispadne naplje, sve se skoro upije...
IZVORNA PORUKA: engimengi

Unice a kakav je taj nemacki?Ja sam nasla samo grcki i francuski!Jel isto male bele loptice?Ja vec dugo samo pijem,al sam na pocetku stavljala vaginalno,nisam skidala opnicu...taj je sigurno drugaciji?!

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 21:23:22   
Unica
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam uzimala progesteron u prvih 13 nedelja, ali vaginalno, 2 puta na dan po 150 mg (total 300mg na dan).  On nije mnogo efektivan posle, jer placenta preuzima stvaranje progesterona...  Sto se tice ocuvanja trudnoce kasnije-nista bolje od mirovanja, cak ni serklaz ne pomaze u kasnijoj trudnoci, i on se mora uraditi u prvo trimestru.  Tako da sada mirujem, doziram koliko se osecam da mogu da uradim, a kada osetim PRITISAK u stomaku, kao da ce puci, znam da je previse i legnem na levu stranu stomaka, opustim se i tako...


to me stalno Dr pita jel osecam a ja curka nemam pojma jel to osecam... user posted image



_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 21:52:26   
lenaa
Ja mislim da se utrogestan koristi samo do 12-e nedelje trudnoce.Tako uostalom i pise u uputstvu.Predugooo je, inace bih prevela i postavila.Mislim da se takodje koristi do 400 mg dnevno. Ne znam stvarno zbog cega doktori prepisuju utrogestan u kasnijoj trudnoci.Idem za 10dana na kontrolu pa cu videti sta ce dr reci dal nastavljam sa utrogestanom ili ne inace ga koristim vaginalno tacno mesec dana.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.2.2010 22:27:41   
engimengi
Ja ga jos uvek koristim,2x2,dok ne udjem u 36.!Kazu moji doktori vise je pomagao od giniprala,mada ja i njega pijem,al je od svega mirovanje zakon,sto je i logicno,sto manje pritiska na grlić!!

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here