|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.7.2013 15:34:16   
jelenazvezda
macaki pa u 20 nedelji je bio isto uloziv za vrh prsta al je bio bas skracen na 0,5cm a sada je 1,5 cm mada mi na cervikometriji pise 37mm

mati pojma nemam ,pitala sam je bas dal vaginalno il da pije,kaze bolje da pijes,nisam pametna,mozda bi najbolje bilo da ujutro pijem a uvece da stavim vaginalno,pojma nemam

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.7.2013 15:38:16   
Anoniman
jelena, mislim da to nije strasno vrh prsta, pisala sam ti da je moja tetka obe trudnoce bila 2 prsta otvorena sve vreme, pritom radila. a jos se grlic i produzio, mislim da ce to sve kod tebe da bude super. samo odmaraj kad god ugrabis vremena. a utrogestan koristi kako ti je tvoja dr rekla, ja sam uvek za to da svako slusa svog doktora.

(odgovor članu jelenazvezda)
  Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.7.2013 15:44:12   
jelenazvezda
slazem se,nekako se bas bojim sama da menjam terapiju,nedaj boze da se nesto desi,pa da me grize savest ceo zivot,valjda oni znaju najbolje,ipak svaki dr ima nei svoj nacin rada,al sto se tice grlica nadam se da nece nastaviti da se otvara pa bar da udjem u taj 9-i

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.7.2013 15:50:03   
Anoniman
ma naravno da ces uci, ispracacemo mi tebe na porodjaj bas kad bude vreme. koja si bese nedelja sada, ja stalno zaboravljam jer nemas tiker. i slusaj svog dr, radi samo kako ti kaze i ne brigaj!

(odgovor članu jelenazvezda)
  Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.7.2013 15:57:18   
jelenazvezda
ma nego kako :* e bas sam te tamo pitala kako taj tiker da stavim,nemam ti ja pojma :)
inace sam 26 nedelja :) od ponedeljka odo ja u 3 tromesecje :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.7.2013 21:12:17   
Olgic
Da i ja se javljam sa svojim ,,problemom,, koji mi se desio pre par sati. Trudna sam treci put i sve je bilo super do danas oko 17h kad sam prokrvarila. To sto sam osetila sam mislila mozda malo pojacan sekret, ali kad sam pogledala imala sam sta da vidim. Samo da napominjem obe trudnoce sam uspesno iznela do kraja bezikakvih tegoba, pa ovo sto mi se desilo danas je bio pravi sok za mene. Pozvala sam svog lekara u koga imam potpuno poverenje i rekao mi je da odmah popijem utrogestan, pa pre spavanja jos jednom i onda sledeci ujutru i naravno da mirujem. Ja kao poslusno dete sve uradila kako kazano i mogu reci da sam iznjenadjena kako lek deluje. Posle samo sat vremena je prestalo ono jace krvarenje, sad samo roze jedva na vesu se vidi. Inace nisam pristalica pijanja lekova, ali ovo me potpuno iznenadilo. Samo da kažem da iznjenadjenjima nikad kraja... Javljam se jos da vidimo kako ce to sve da ide pa da delim možda jos koje iskustvo sa vama........lepo je biti ovde.....

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.7.2013 22:08:40   
viking
Dobro došla Olgić, biće sve u redu, brzo ste reagovali i sad samo lagano. U kojoj si nedelji?
Srećno!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.7.2013 10:36:42   
Olgic
Hvala lepo na dobrodoslici... Sada sam u 12 nedelji. Krvarenje je potpuno prestalo, kao da nije ni bilo (i nadam se da se nece poonoviti ). Sutra imam zakazan skrining pa cemo videti sta nam kaze ,,cika,, doktor za svu ovu nastalu situaciju.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.8.2013 19:36:29   
buba.marica
Olgic ista situacija je sa mnom bila dto se tice krvarenja, inace je meni bila prva trudnoca. Pila sam do kraja tj do neke 32 nedelje utrogestan i to jaku dozu od 3x200mg i evo ga moj bebac ziv i zdrav ,buckast i zivahan Bogu hvala :) Odlican je to lek, zovu ga neki cuvar trudnoce ... Ja sam zaista puno krvarila u trudnoci niko pojma nije imao zasto a da je sve bilo ok i da je utrogestan lepo cuvao mog Vasilija . Laku trudnocu i prelepog zdravog bebca ti zelim :)

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.8.2013 8:55:34   
Olgic
Hvala puno na lepim recima buba.marice. Bila sam u subotu ( 3.8.2013) kod doktora i rekao mi je da sa bebicom je sve u redu. I rekao mi je da mi je posteljica nisko posadjena odakle je i bilo krvarenje. Normalno da se poasam, da ne dizem nista tesko( sto ja naravno strogo postujem), da odmaram i da redovno pijem utrogestan. Neznam da li treba sve naci i procitati, ja sam vrlo radoznala pa svasta trazim na netu, i tako otkucala sam da vidim sta znaci posteljica nisko posadjena i imala sam sta da procitam. Nadam se da ce se moja ,,podici,, . Doktor mi je rekao da hoce i ja molim boga da tako bude. Vama zelim sve najbolje i da Vasilije raste u zdravog i pravog decaka.

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.8.2013 12:31:54   
buba.marica
Hvala Olgic :) Ne brini i ne citaj svasta ako s epodigne super i to je dobro, ako se ne podigne to ce biti vise kontrolisana trudnoca i na vreme i kako treba prodjena beba uz kontrolu lekara. Nema potrebe za crnim mislima i panikom. Sve najbolje

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.8.2013 13:02:51   
mati
Olgic,ja sam prokrvarila u cetvrtommesecu,i isto mi niko nista nije objasnio,pa samja trazila po netu, nasla svasta i prestravila se... Imeni je posteljica nisko usadjena,alise jos uvek nije povukla. Pisala sam ja,imas teme,procitaj i pridruzi nam se i tamo...
Krvarenje u ranoj trudnoci
Krvarenje u drugom i trecem tromesecju

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.8.2013 19:38:18   
dijana1*
Bila sam danas na pregledu, grlic mi je uloziv za vrh prsta a materica je visoko i malo tvrda. Dr. mi je prepisala utrogestan 3x1 vaginalno i mirovanje. Nadam se da ovo nije nista strasno i da cu izgurati do 9-tog meseca.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.8.2013 19:47:23   
Štetica
Dijana od 100 ili 200?
Izguraces do devetog nebrini,pokusaj malo da mirujes(znam da je tesko sa malim detetom).

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2013 1:08:59   
dijana1*
Stetice kupila sam ga u Banja Luci. Ovde ima samo od 100. I bas sam pitala da li trenutno nema od 200 ili inace nema i apotekarka mi kaze da ga nikada nisu ni imali.
A da , na nalazu samo pise utrogestan i jos se ja pitam kako ce u apoteci znati da li je od 100 ili 200. A ustvari oni ga nikada nisu ni imali.
Jel to nije jaka terpaija 3x po 1 od 100?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2013 1:33:20   
janabons
Dijana, ne brini, nije to jaka terapijauser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2013 1:35:27   
viking
Dijana, ja uzimam 3x1 od 200 a mislim da je maksimum 4x1 od 200

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2013 15:59:53   
dijana1*
Moze li pomocuser posted image
U 12-toj nedelji sam koristila vaginalete povidon jod i u apoteci su mi rekli da ih ne guram mnogo, a sinoc sam kupila utrogestan ( inace prvi put ga koristim ) i rekli su mi da guram sto dublje. Sinoc sam stavila 1 i bukvalno sam ga jedva gurnula, jutros drugi islo je lakse i sada treci jako tesko. Izvinite na detaljisanju ali stavim ga na vrh prsta i nece da ostane samo se vraca, dodje maksimalno do pola prsta. Pa skoro duplo krace nego sinoc. Sva sam u strahu da nesto ne zeznem caprkanjem i guranjem. Kako se u stvari stavlja duboko ili plitko?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2013 16:08:04   
branki*
ja sam koristila 3puta po 2 taablete..gurala sam duboko,koliko mogu...legnem i onda tako stavljam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2013 16:11:51   
dijana1*
Branki tako sam i ja ali prst je dosao do pola i nema teorije da ide daljeuser posted image user posted image zato mi je i cudno.
Kao kada detetu stavljas cepic u guzu a guza ga vraca, bukvalno tako.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 30.8.2013 16:12:49 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2013 16:17:52   
Sanjica26 RR
I meni se to desavalo. Mozda da se svaki put istusiras pre nego sto ga stavis. Lakse ce da klizi
Barem je meni bilo tako.
Probaj.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2013 16:53:55   
viking
Ja ga uvek lako stavim, počela sam nekoliko dana pre embriotransfera i tada mi je bilo teško jer je sve, izvinite na izrazu, bilo suvo. ALi, posle embriotransfera do dana današnjeg stavljam ga lako, ne moram čak ni da legnem...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 15:35:54   
Olgic
Cure, da vas pitam sta mislite kako je bolje koristiti utrogestan da se pije ili stavi vaginalno? Ja ga pijem, jer me nervira stalno ,,curkanje,, vaginalno user posted image ... Doktor kaze da stavim vaginalno, ako ne povracam onda mogu da pijem...Koje je vase iskustvo? Ja sutra ulazim u 20-toj nedelji...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 15:46:11   
branki*
olgic meni su lekari rekli da je bolje vaginalno,ipak...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 15:51:22   
Figaro88
A meni da ga pijemuser posted image ,pila sam tri puta dnevno celih 38 nedelja,ali cesto me je mucio zeludac zbog njega.Najbolje da poslusas svoj dr-a,ipak on najbolje zna i tebe i sta se desava...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here