|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
28.5.2013 15:13:40   
nakins
Cao devojke, imam par pitanjca.

Ovog meseca mi se pojavio braonkast sekret u vreme kad sam otprilike trebala da dobijem (kasnilo je 10-tak dana) i trajao je 4 dana. Prosli ciklus mi je kasnio skoro mesec dana i imam slabe bolove (kao menstrualne) u donjem delu stomaka.
Da li neko ima takav problem i sta moze biti?


Hvala puno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.6.2013 11:39:59   
lavica28
nakins, proslo je dosta od kada si pisala ovo, nadam se da si isla do lekara i radila test. ako je bilo samo braonkasto moze biti trudnoca,ali trebas odmah tada otici kod lekara.. ne mogu ti puno pomoci..
javi sta si uradila user posted image

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
7.6.2013 13:36:55   
Zabrinutaa
Drage devojke.....
Jeste da moj slucaj nije vise za ovu temu, ali cisto da vam dovrsim sta je na kraju moj ishod bio.
Posle brojnih nagadjanja neodgovornih doktora, koji nisu u stanju da prepoznaju sta se desava i ako im se javis na vreme, dospela sam na operaciju zbog vanmatericne trudnoce, da bi mi rekli da sam dugo cekala, i da je sreca pa nije nista puklo, i sreca te je jajovod sacuvan, ali se ne zna jos uvek u kakvoj ce funkciji biti! Sta reci! Beta mi je bila 4200, i oni su tek tada po hitnom postupku odreagovali, jajovod mi je bio prosiren 3cm, i oko 2dl krvi izvadjeno, koja je pocela da se razliva po trbusnoj duplji.
Sreca, oporavljam se, fizicki...psihicki....mislim da ce pre ovi rezovi zarasti! Ali i dalje se pitam kada ce doktori poceti da rade svoj posao?!
Puno srece za sve vas :*

(odgovor članu lavica28)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.6.2013 18:05:39   
drudi
zabrinuta
jako mi je zao sto ti se to desilo, stvarno je sreca da se nije nesto gore desilo. U kojoj su nedelji konacno primetili da je vanmatericna?
Sledecu trudnocu ispitaj jajovode pa ako je taj drugi bolji, ti lepo na folikulometriju pa zatrudnjuj na njemu.

(odgovor članu Zabrinutaa)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.6.2013 18:09:07   
Anoniman
zabrinuta, mnogo mi je zao. mislim, kao da ti nije dovoljna vanmatericna, jos te i dr prave ludom user posted image

(odgovor članu drudi)
  Direktna veza do poruke: 655
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
19.6.2013 16:51:38   
Zabrinutaa
Nisam skoro sedala za komp, pruzila sam sebi jedan odmor od svega. :)
Pa da vam odgovorim...Bila sam osma nedelja. Da su me ranije slusali, i pratili sve bi drugacije bilo i moglo bi lekovima da se resi. Ovako....Sreca u nesreci da se plod nasao na najboljem mogucem mestu, pa jajovod nije morao da se odstrani, sto se desava u 10 % slucajeva. U svakom slucaju sada cekam neki ph nalaz, ne bili mozda on pokazao sta se dogodilo, a kad dobijem prvi ciklus onda trebam da idem na kompletan pregled sto ukljucuje i proveru funkcije tog jajovoda. A za ovaj levi, bar tako pise, su proverili tokom operacije i sve je ok. Sad pauziramo 3 do 6 meseci, pa taman za to vreme sve da se ispita. Eto...ne daj Boze nikome. I zelim vam svima zdrave trudnoce sto pre ;) :*

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
30.7.2013 17:40:17   
Bebaaac
Jos nisam sigurna da li sam trudna. Imala sam odnos s deckom prvog dana posle menstrualnog ciklusa. Kazu da je prvi i poslednji dan plodan. Kasni mi 3 dana i danas sam dobila krvarenje kao kod menstruacije ali kasnije je bilo sve menje i manje. Da li je to menstruacija kao i svaka obicna ili je to neki od znakova trudnoce? Hvala unapred :) Poz

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 10:01:49   
degu
Kako izgleda to krvarenje posle pregleda? Sad čitam da se i to može desiti.
Bila sam u petak na UZ, sve je bilo super, hematom se povlači, beba raste, srce kucka i sve savršeno i dođem kući i prokrvarim, onako samo mi bljucne tamne krvi, posle toga je curilo smeđkasto i sad kad se obrišem pomalo imam u tragovima user posted image
Odmah sam zvala dr-ku, rekla je da nije strašno, da mirujem, pojačala utrogestan na 3*200 a primila sam depo progesteron još dok sam bila kod nje. Nemam bolove nikakve. Samo se nadam da je moj bebac još uvek tu i još uvek dobro user posted image sutra je opet zovem da joj javim situaciju pa će mi reći kad da dođem.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Bebaaac)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 10:17:21   
Štetica
Degu razumem tvoju zabrinutost ali ja mislim da je tebi to krvarenje bilo od hematoma,moja sestra je skoro prokrvarila u 4-om mesecu i kad je otisla na uz,dr joj rekla da je hematom koji je morao da ode,jer beba raste i bukvalno je proterala hematom iz materice. Ona je krvarila 3 dana bas svezu krv i jos 2-3 dana onako braonkasto u tragovima. Znam da joj je receno strogo mirovanje do 6-og meseca. Javi se svakako dr. Ja se nadam da je od toga.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 10:23:19   
degu
Može biti i to, srećom nije bilo puno krvi da se baš toliko istraumiram, al jesam se prepala, nisam 2 dana izlazila iz kreveta. Na prvom UZ sam imala veliki ugrušak koji se video bolje od samog ploda a na drugom uz više nije bilo ugruška, već je rekla da imam krvarenje unutra koje nema veze s bebom i napisala da imam manje polje hematoma u regresiji, ja joj prvi UZ uopšte nisam spominjala. Grozna su ta krvarenja, užasno stresna. Kontam i ja da je taj hematom morao da izađe, bilo je prvo malo krvi i sve ostalo baš smeđe, baš kao stara krv.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 10:29:48   
adulence
Degu samo hrabro razumem tvoju zabrinutsst,ali desava se...i nemoj samo dodatno da brines cim dr ne panici nema razloga za brigu...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 10:34:50   
jole82
Da da...slažem se...posebno ako je braon..što kažeš stara krv...hoće to od toga...ti svakako miruj malo dok to ne stane, jer i takvo krvarenje je proces koji treba ispoštovati..
Ajd javljaj šta kaže dr user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 10:35:49   
degu
Hvala vam devojke user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 13:26:01   
bea83

IZVORNA PORUKA: degu

Kako izgleda to krvarenje posle pregleda? Sad čitam da se i to može desiti.
Bila sam u petak na UZ, sve je bilo super, hematom se povlači, beba raste, srce kucka i sve savršeno i dođem kući i prokrvarim, onako samo mi bljucne tamne krvi, posle toga je curilo smeđkasto i sad kad se obrišem pomalo imam u tragovima user posted image
Odmah sam zvala dr-ku, rekla je da nije strašno, da mirujem, pojačala utrogestan na 3*200 a primila sam depo progesteron još dok sam bila kod nje. Nemam bolove nikakve. Samo se nadam da je moj bebac još uvek tu i još uvek dobro user posted image sutra je opet zovem da joj javim situaciju pa će mi reći kad da dođem.

Nije od pregleda nego od hematoma, sve je ok, mora da ode negde. Samo miruj, i biće sve ok, vidi ga moj kikiriki koliki je a krvarila sam mesec i po dana po malkice. Nažalost stres je veliki al bilo je očekivano s obzirom na hematom, dobro je da je otišao sad na početku. Drži se, skini neke serije i probaj da mozak staviš na stand by user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 13:43:44   
minnica
Degu, ja sam isto imala neki hematomčić u drugoj trudnoći. Prvo je bilo onako končasto braonkasto u sekretu, a onda sam jedan dan bila nešto aktivnija nego obično i bilo je krvarenja, isto braon. Ja sam se baš uplašila jer nisam imala to u prvoj trudnoći, ali mi je dr rekla da ne brinem i da je sve od hematoma jer je braon, tj. nije sveža krv. To izbacivanje je trajalo oko nedelju dana i prošlo je. Posle je sve bilo super do kraja.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 14:34:12   
vikiveki
Devojke, ja sam u prvoj trudnoći imala pravi odliv i niko nije znao da mi kaže zašto...imala sam sreću da je ujak mm imao privatnu ginekološku ordinaciju pa sam u sred noći otišla kod njega,to je bilo u 6 ili 7 nedelji trudnoće,srećom plod mi je ostao ali sam 7 dana ležala i primala neke inekcije...meni je bila čista krv,bilo mi je strašno

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 17:18:26   
degu
kad čitam vaša iskustva obradujem se jer vidim da većina krvarenja nema veze s bebom i prođu a beba bude super, a onda opet nabasam na ona druga iskustva, uh pa mi nije dobro. Al hvala vam do neba na podršsci, evo stalo je, ja mirujem i dalje, ne boli me ništa.
Bea kontala sam i ja da će se to verovatno desiti ali opet je strašno kad se desi. Jedva čekam sledeći pregled da vidim jel sa bebom sve ok, baš je ovo stresno, al izdržaću, nema šta. Trudim se da ostanem mirna i da ne paničim. Imam i sličicu bebe, stalno je gledam user posted image verujem u moje čudo, više nego u sebe.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 18:23:10   
viking
Ne brini, slažem se da se u slučaju svakog krvarenja treba što pre posavetovati sa doktorom, ali često nema razloga za brigu. Ja sam u 12. nedelji dok sam stavljala utrogestan na prstu videla krv, stvarno je nije bilo mnogo, ali bilo je. Kad sam otišla kod dr on mi je rekao da do krvarenja može da dođe i ako bi mi u normalnim uslovima tj. da nisam trudna taj dan bila ovulacija, da je viđao trudnice koje su krvarile celu trudnoću i na da kraju u terminu rodile zdravo dete, da može da bude da posteljica preuzima svoju funkciju  itd itd. Sve u svemu, ne mora uvek da bude loš ishod, naročito ako krvarenje nije obilno.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.11.2013 18:35:19   
pocahontas
u prvoj trudnoci mi je negde u sestoj nedelji (nisam bas sigurna, ali jako je bila mala trudnoca), curkalo braonkasto, dobila sam dve ili tri inekcije depo progesterona, e onda je u jednom navratu curnula i sveza krv (8. nedelja) pa su mi uveli utrogestan, pila sam ga sve do 14. nedelje. sada mi je braonkasto curkalo sve vreme prvog trimestra, ali je moj doca stava da nema potreba da se za to pije utrogestan (prosli put sam kod njega prvi put otisla tek u 9. nedelji pa mi je rekao da nastavim sa utrogestanom kad sam vec pocela) te sam sad prosla bez njega i evo me u 16 nedelji, a curkanja je bilo tu i tamo sve do 14 nedelje. a stomak me je u prvoj trudnoci boleo, cini mi se negde do 5 meseca, sad opet isto...

nemoj se sekirati, budi pozitivna, za svako krvaranje se treba obratiti lekaru, ali sam ti ja napisala moje iskustvo cisto da vidis da to ne mora da bude nista opasno, samo je uznemirujuce za buducu mamu, ali sve se to izdrzi user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
18.11.2013 20:25:24   
srna001
Ja sam u 13. nedelji prokrvarila onako fino.Podigla sam ćerku od 2 god i 12 kg i istog trenutka osetila curkanje.Hitno smo otrčali u bolnicu i tamo je dr konstatovao da je beba ok, grlić zatvoren, prepisao mi Utrogestan 2x 200 i strogo mirovanje.Krvarenje je bilo crveno i obilno ali je do kraja dana stalo.Po mišljenju dr pukao mi je neki kapilar od naprezanja.Mirovala sam strogo nekih nedelju dana posle toga smo otišli na more, i to je bio kraj mirovanju.Više je nisam podizala ali malo po malo bivala sam sve aktivnija.Za nedelju dana ulazim u deveti mesec, sve je ok, šetam, vozim, penjem se uz stepenice, idem na vežbe.Vodim računa da ne dižem teško mada mi se po neka kesa iz prodavnice provuče kroz ruke.U svakom slučaju htela sam da ohrabrim sve kojima se desi nešto slično, nije svako krvarenje fatalno ali se treba malo pričuvati i ako se slučajno desi pravac u dežurnu bolnicu.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
18.11.2013 21:28:20   
degu
Super ste žene user posted image
Evo stalo je skroz, idem u četvrtak opet kod dr-a pa ćemo videti kakva je situacija.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.1.2014 12:28:30   
World
Jutros mi se desio neki odliv bas, isprepadah se posteno. Krv svjeza, svijetlo crvena, i na kraju ispade ugrusak od 5 cm. Otisla sam na pregled i dr utvrdio da nema vise hematoma, a beba je ok, hvala bogu. Bice da je on ispao i zbog toga krvarenje. Ziva sam se istraumirala mislila sam da je gotovo definitivno, uh. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.1.2014 12:59:20   
tillia
world,
bitno da je beba ok.
Ja imam vec nekoliko dana slabó krvarenje.Rekli su mi da to nije strasno,verovatno pukne neki kapilar,ali opet se brinem.
Utrogestan sam pila,ali me je od njega pocela glava ubijati od bola,a vaginalno kako da stavljam kad ima krvi.
stalno muke!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.1.2014 17:31:08   
World
Mozda da povecas dozu utrogestana ako krvaris stalno, meni su to preporucili. A imala sam juce glavobolju bez obzira sto sam stavljala vaginalno, tako da mozda i nije od toga..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.1.2014 17:36:46   
ivaMark
Uh World, mogu da zamislim kako si se isprepadala. Dobro je sto je hematom otisao, sada si mirna sto se tice toga.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here