|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
8.5.2011 1:25:01   
vukosava
onda je to u srbiji drugacije...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Carski rez
8.5.2011 14:17:41   
bulka
Pa mozda i nije drugacije, samo se ne radi obavezno, vec samo kad je neophodno. Ja sam se porodila u Srbiji i masirali su mi matricu.
Masirali je previse lepa rec za taj bol.
Meni je carski radjen oko podne, predvece su dosli i doktorka i doktor koji su radili operaciju. Kada je ona pocela da mi pritiska stomak ja sam joj odgurnula ruku, toliko me je bolelo. Ona je samo rekla: pa necemo tako,.. i posle vise nije dolazila, dok me je doktor obisao jos nekoliko puta u toku noci i masirao mi stomak, secam se da je poslednji put rekao:vraca se...
Videla sam da zenu koja je lezala sa mnom niko sem sestara nije obilazio(iako je ona imala svog doktora u porodilistu a ja ne), a posle sam kada su me premestili u sobu pitala i druge zene ni njima nisu masirali stomak.
Pre odlaska u bolnicu citala sam na Ringeraji iskustva sa carkog reza i sta najvise boli i ne secam se sem guppy RR u porodjajnoj prici da je iko pisao o masiranju materice. Predpostavljam da je taj postupak cesci kod blizanackih trudnoca. Materica se toliko razvuče od dve bebe (kod mene dve bebe 3050g i 2900g, dve posteljice,dve plodove vode) da moraju da je masiraju, da se skupi.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Carski rez
8.5.2011 18:45:35   
vukosava
isto. meni su oci ispadale. beba 4490 g, pokusavala prirodno dva dana pre toga, dosla so 7 cm
cak mi je i kontrakcija bila mala maca kad poredim sa tim boliom kad ti pritisnu matericu

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Carski rez
11.5.2011 23:25:12   
zmajeva
Imam par pitanjca:
-da li pred carski ne sme da se jede i koliko dugo?
- da li vas briju dole ili briju samo stomak pred operaciju?


_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Carski rez
11.5.2011 23:31:10   
madre
zmajeva, ja sam carski imala zakazan za petak u 7h ujutru, a nisam jela od 15h u cetvrtak. i verovatno znas da ne jedes 3 dana posle carskog, samo primas infuzije, ali ne brini, neces biti gladnauser posted image
ja sam otisla obrijana u porodiliste, ali mi je sestra obrijala donji deo stomaka i ponovo presla prekouser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Carski rez
11.5.2011 23:32:16   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: zmajeva

Imam par pitanjca:
-da li pred carski ne sme da se jede i koliko dugo?
- da li vas briju dole ili briju samo stomak pred operaciju?



Ja sam doruckovala,ali tad jos nisam znala da cu taj dan ici na cr,inace ne sme da se jede i pije zbog anestezije...
A briju samo stomak,ja sam se obrijala dole pred dolazak u bolnicu,4 dana pre cr i nisu tu nista dirali user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Carski rez
11.5.2011 23:34:25   
marija32
Posle rucka nista, mada sam ja bila upala u hipoglikemiju pa sam pojela par plazmi. Do 22h mislim smes tecnost.
Ja sam bila skroz izdepilirana, ali sam na insistiranje sestre morala da prodjem jos jednom svuda brijacem vece pred sekciju(to trazi da sama sa svojim brijacem uradis)

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Carski rez
11.5.2011 23:49:33   
pepeljuga
Ja sam imala zakazan cr u 8 ujutru, prethodnog dana od 22h nisam smela nista da jedem a od 24h ni da pijem vodu. Sto se jela posle tice, kad vec pominjete, ja sam drugi dan pojela cokoladnu napolitanku user posted image
U porodiliste sam otisla kompletno izdepilirana pa mi to nisu oni radili (ali inace rade, nije problem)


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Carski rez
12.5.2011 7:25:13   
Ana007
Ja pošto sam ležela na patologiji i nisam znala kad će mi biti cr,ja sam to jutro uredno doručkovala,doduše ne mnogo.A porođaj mi je malo kasnije krenuo.

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Carski rez
12.5.2011 9:14:39   
minna
I ja sam se na patologiji najela i to onako bas, doneli mi moji i ja udriuser posted image
Nisam znala da ce ujutru biti cr, bio je planiran za koji dan kasnije. Secam se da sam pitala sestru - sta ako bude ipak sutra jer mene boli? A ona rece - ma jedi samo! i ja poslusah osmah, nije ni zavrsila recenicuuser posted image
A u toku noci sam pila i vode, nisam znala sta cu od bolova pa sam pila vodu svaki cas.

Kada su me poslali ujutru hitno na cr, anesteziolog me je bas zapitkivao dosta oko te vode, koliko sam tacno popila, a za hranu je rekao - dobro nije strasno

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Carski rez
12.5.2011 9:28:48   
Anoniman
Ručak mi je bio poslednji obrok iako sam krišom pojela još koju plazmicu posle. Vodu sam pila do uveče, CR e bio ujutru u 8.

Došla sam u porodilište obrijana, ali su me veče pred cr opet brijali (i stomak i user posted image ).

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 811
   RE: Carski rez
12.5.2011 11:35:05   
zmajeva
Hvala svima. user posted image

_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Carski rez
12.5.2011 12:37:46   
Irence
Ja mislim da je i to drugacije u svakoj bolnici.Ja sam se porodila u Dragise Misovic i jela sam do 18h,vodu sam smela da pijem do 24h a Cr je bio ujutro u 9h.Taj dan kada je bio Cr samo infuzije,1 dan caj,2 dan smo vec dobili za dorucak griz,rucak supa i pire na vodi a za veceru pire.Rekli su nam i da plazmu smemo da jedemo taj drugi dan.

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Carski rez
12.5.2011 14:43:43   
zmajeva
Zaboravila sam, a je l' smeju da se nose mrezaste gace posle zbog rane?

_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Carski rez
12.5.2011 14:47:26   
Irence
Sme,ali za vizitu moras da ih skines.

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Carski rez
12.5.2011 20:15:26   
janajana
Ja ih nisam skidala kad je vizita niti je iko trazio, samo se spuste da se vidi rana. UOstalom sestre same traze tj pitaju gde su ti mrezaste gace da bi ti obukle, bar je tako bilo kad sam ja bila a bila sam pre 15 dana user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Carski rez
12.5.2011 21:34:21   
zmajeva
Hvala, da znam da ih ponesem. Pocela sam da pakujem torbu, mada nije sigurno da cu zavrsiti na carskom 100%, al' moram da budem spremna za svaku varijantu. user posted image

_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Carski rez
13.5.2011 12:44:58   
janajana
U svakom slucaju trebaju ti mrezaste bilo da se poradjas na CR ili prirodno user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Carski rez
13.5.2011 12:49:34   
janajana
IZVORNA PORUKA: zmajeva

Imam par pitanjca:
-da li pred carski ne sme da se jede i koliko dugo?
- da li vas briju dole ili briju samo stomak pred operaciju?

Mi smo smeli da jedemo do 12h, tj za rucak smo smeli da pojedemo samo supicu, a posle do 24h smela sam da pijem tecnost (voda, caj, jogurt, sokove ali samo bistre, a i kafu sam pile user posted image ), a negde oko 8h sutradan su me odveli na operativno odeljenja a u salu sam usla oko 10h
Sto se tice brijanja ja sam njima dala da me obriju posto tamo sama u kupatilu nikako nisam mogla, a jadna pokusavala ali stomak nije dozvoljavao user posted image , a i pokusala sam da izdepiliram stomak, i to mi nije poslo za rukom user posted image


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Carski rez
13.5.2011 12:52:58   
madre
IZVORNA PORUKA: zmajeva

Zaboravila sam, a je l' smeju da se nose mrezaste gace posle zbog rane?

naravno da smeju, zapravo mozda cak i moraju, ali to nisam sigurna... i nisam ih skidala na pregleduuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Carski rez
13.5.2011 13:02:29   
vukosava

IZVORNA PORUKA: zmajeva

Imam par pitanjca:
-da li pred carski ne sme da se jede i koliko dugo?
- da li vas briju dole ili briju samo stomak pred operaciju?



ja sam se prirodno poradjala pre carskog do 7 cm i nisu mi nista rekli oko toga sta smem sta ne smem do kad da jedem. mada mi nije bilo do hrane uopste cim su poceli ti bolovi - meni je to bilo recimo u petak uvece. ne secam se jesam li ista jela celu subotu i nedelju...

nakon carskog, krcala su mi creva bas bas to su mi rekli da je dobro da creva pocinju da rade. donosili su mi neke keksove da kao probam da jedem. posto ne mozes u wc sama jos dugo, meni je bilo frka da jedem kako cu i sta onda. a davali su mi infuziju tako da i nisam morala da jedem

meni su brijali dole to pred operaciju jer je rez tik iznad tih dlaka. seku stomak al posto je to sve promenilo polozaj brije se i dole. al ne da rasiris noge, nego samo ono gore prema stomaku

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Carski rez
13.5.2011 13:05:39   
vukosava

IZVORNA PORUKA: zmajeva

Zaboravila sam, a je l' smeju da se nose mrezaste gace posle zbog rane?


ja sam npr odmah posle operacije samo lezala tako da nisam ni imala gace. dali su mi one ekstra velike uloske za babe i dede tako da sam to imala izmedju nogu. a mrezaste gace su mi davali kad sam isla da dojim bebu u drugom bolnickom bloku posto je ona bila u intenzivnoj za bebe

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Carski rez
13.5.2011 13:07:34   
vukosava
vidim jos jednu razliku recimo u sistemu. ovde u bolnici u kojoj sam ja bila pred prirodan porodjaj uopste ne briju dole zene. dodjes onako kako te je majka priroda napravila. ne kapiram sto se to u srbiji radi, zene su se poradjale vekovima i sumnjam da su imale brijace pored sebe

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Carski rez
13.5.2011 14:00:12   
ielena
IZVORNA PORUKA: zmajeva

Zaboravila sam, a je l' smeju da se nose mrezaste gace posle zbog rane?

Sestra u Frontu rece da je bolje da oblacimo svoje pamucne nego sinteticke mrezaste. Niko nije pravio problem :)

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Carski rez
3.6.2011 19:24:06   
Crvenkapa85
devojke imam jedno pitanje....srela sam komsinicu kojoj ce se raditi carski rez....i spomenula je da joj je posteljica na prednjem zidu i kako nije jos presla na zadnji zid a treba da joj se radi carski rez....kao moguce su komplikacije,bla bla bla...da li ima neko ko je upucen u tu pricu....????hitno mi treba odgovor

(odgovor članu ielena)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here