|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
15.5.2015 8:58:12   
cvećka
Nemam iskustvo sa prirodnim porodjajem jer je malisa koji je bio prvi bio bocno... oporavak je trajao prilicno dugo, mozda sto sam imala operaciju po istom rezu dve godine ranije... iz ove perspektive volela bih da sam dozivela prirodni porodjaj, ali ne znam ni sama da mi je to tada bila mogućnost... Naravno, mogla sam normalno da hodam drugi-treci dan, u sredu je bio porođaj, u subotu sam izašla, ali je napor pri ustajanju i okretanju u krevetu trajao nekih narednih mesec dana.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
22.12.2016 10:33:05   
Bebana17
Ja sam se prirodnim putem porodila, uz sopstvenu saglasnost. U cetvrtak sam imala zakazan carski rez, ali me je moj dr nagovarao non stop na prirodni porodjaj, jer su obe bebe bile lepo okrenute, pa sam dva dana pre zakazanog carskog pristala da me odvedu u salu i izazovu porodjaj. Muz je bio uz mene, a zbog kontraindikacija nisy smeli da mi daju epidural. Bolelo je, naravno, ali ne neizdrzivo, meni je veci problem bio sto nisam isla u skolicu i nisam imala pojma sta treba da radim. Ali nekako sam se porodila, da sam znala da guram sve bi bilo gotovo za cetiri sata, ovako je potrajalo sest sati. Posle su me uspavali, da izvuku posteljice i obrade ranu. Sve u svemu, nije bilo jako strasno, ja sam ocekivala da ce biti gore :)

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
23.12.2016 10:17:40   
IvanaSK RR
Bebana, drago mi je sto si lepo prosla na porodjaju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
20.6.2017 22:49:10   
Dragce86
Kad god je moguc prirodni, vaginalni porodjaj ide se na njena, a samo kad mora - CR.

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
17.8.2017 22:25:13   
mikica88
Moja komsinica se porodila prirodnim putem i na svet donela dva blizanca. Vojina i Nikolu. Mali su i preslatki. Dr.nije hteo ni da cuje za CR.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
20.8.2017 12:57:16   
emicaa
Ja bih svim zenama koje blizance rode prirodnim putem dala orden.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.12.2017 18:52:02   
medamisko
Moja koleginica carskim.rezom dobila trojke. Kad prica o njima divim joj se. Cesce sam ja na bolovanju nego ona cini mi se. Kad mi pokazuje slike , odusevim se.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.12.2017 18:54:04   
isidora88
Nasa stara clanica Bokica se porodila sa blizancima prirodno, sve je super proslo, decaci su vec skolarciuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
6.3.2018 8:21:00   
stojanka306
user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
6.3.2018 8:57:06   
mama Jo
Wow svaka cast! Uglavnom sam cula da se carskin poradjanu... svaka cast user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu stojanka306)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
8.3.2018 11:08:09   
Dragce86
Svaka cast i strucnom lekaru ihrabroj mami na prir.porodjaju sa blizancima :)

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.6.2018 10:16:52   
mirana1
Svaka cast zenama koje se poradjaju prirodnim putem. Mislim da ne bih imala hrabrosti.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.10.2018 12:37:30   
suzanazeljko
Ima li zena koje su zatrudnele VTO i imale blizance? Kako su se porodile prirodno ili carski? 

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.10.2018 12:39:28   
dunja RR
Suzana, evo iskustva Bebane, ona je VTO mama blizanaca. Znači može i prirodno ako dr proceni!

IZVORNA PORUKA: Bebana17

Ja sam se prirodnim putem porodila, uz sopstvenu saglasnost. U cetvrtak sam imala zakazan carski rez, ali me je moj dr nagovarao non stop na prirodni porodjaj, jer su obe bebe bile lepo okrenute, pa sam dva dana pre zakazanog carskog pristala da me odvedu u salu i izazovu porodjaj. Muz je bio uz mene, a zbog kontraindikacija nisy smeli da mi daju epidural. Bolelo je, naravno, ali ne neizdrzivo, meni je veci problem bio sto nisam isla u skolicu i nisam imala pojma sta treba da radim. Ali nekako sam se porodila, da sam znala da guram sve bi bilo gotovo za cetiri sata, ovako je potrajalo sest sati. Posle su me uspavali, da izvuku posteljice i obrade ranu. Sve u svemu, nije bilo jako strasno, ja sam ocekivala da ce biti gore :)



< Poruku je uredio dunja RR -- 14.10.2018 12:40:50 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.10.2018 12:40:38   
suzanazeljko
Kapiram sa moze. Ali plasim se posto su dve bebe. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
27.3.2019 11:17:01   
lokicagagica
Ja sam vec 32 nedelja, i obe bebe su okrenute karlicno, doktor kaye da ce 90% biti CR. E sad mene zanima, ima li ikakvih sansi da se barem jedna okrene?

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
27.3.2019 11:35:15   
vocicana
S obzirom na starost trudnoce I polozaj beba, msm da ce se tesko izrotirati da se rode prirodno, vec su velike bebice.
U svakom slucaju, ako bude nekog okretanja, zelim ti da sve bude kako ti zelis.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
27.3.2019 12:37:12   
Sanidej
Postoji teoretska sansa da se bebe okrenu, ne treba brinuti samo zbog polozaja ako je sve ostalo ok. Samo slusajte doktora. Ja sam isla na 2 cr upravo zbog kp, jedna beba se okrenula pred porodjaj pa opet vratila u kp. Druga je ostala poprecena do kraja.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
27.3.2019 18:17:54   
lokicagagica
Hvala vam najlepse na odgovorima. Sve drugo je u redu, jedina indikacija za CR je njihov polozaj. Receno mi je da je barem jedna beba okrenuta kako treba mogao bi prirodni, ovako ce najverovatnije biti CR, koga se iskreno malo plasim, posto sam se i prvi put poradjala prirodno, pa mi je CR totalna nepoznanica.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
27.3.2019 18:30:45   
suzi kju
Ja sam mama bliznakinja iz VTO, obe bile okrenute glavicama napred, ali svaka nisam isla na prirodni, ne bih se cini mi se ni usudila. Porodila se u 35-oj nedelji, carskim rez, 4 dana bile u bolnici poslednje kupci, oporavka protekao kao treba, a njihidve sada već tri ipo godine. 


(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
27.3.2019 18:55:08   
lokicagagica
Meni su predlagali prirodni od pocetka, ako naravno budu bebice postavljene kako treba. I bile su, sve do poslednjeg uz-a od pre tri dana, sada su oboje guzama dole. Ja sam se nekako pripremila na prirodni tj vec znam kako je, ovo mi je vec totalno nepoznato pa me je zato i strah. Koliko pre prodjaja ste bili u bolnici? Posto mi je receno da cu morati na ginekologiju pre porodjaja, sto mi se tek ne dopada. Ginekologija u Kragujevcu je blago receno ocajna.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
27.3.2019 19:26:02   
vocicana
Lokicagagica, kako kazu lekari tako ces. Sve ce to da prodje brzo, sve ce biti u redu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.3.2019 8:46:52   
mirana1
Mislim da vecina ide CR naravno po savetu lekara.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.3.2019 13:18:59   
vocicana
Naavno.
Apsolutne indikacije za carski rez se zna koje su I nema razmisljanja da li majka hoce ili nece jer se radi u njenom interesu. A postoje I neke situaije koje prave da mora da se uradi.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.3.2019 13:20:15   
Sanidej
Ko bi normalan hteo carski ako ne mora hm..

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here