|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 0:37:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rada T.


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb

Rado, ajde covecanski odgovori na moje pitanje.


Ne, bre, bolje humano!



ja bih ipak hrišćanski


Pa to je žena tražila prvo, a ti naređala sinonime.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 0:41:01   
Anoniman
Daj Tash ne vuci me za jezik.. hoću da idem na spavanje.

Eto održala si mi lekciju o sinonimima (btw lektor sam) i sad budi uzadovoljna... ako sam te dirala u Minu, izvini! Eto i ti izvini i svi izvinite za moje ponašanje večeras... izvinjavam se što sam glupo odreagovala na gluposti.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 0:42:43   
Anoniman
Aj sad đavolani šic iz ove teme. Peglamo po ringeraji, treba nam pomoć user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 153
   [Obrisana poruka]
19.8.2011 0:43:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 0:44:38   
Anoniman
Nisi me dirala u minu, već u deo pakla na drugoj temi.

U svakom slučaju, laku noć i lepe snove ti želim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 0:45:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: gagi

Rado razumem te jauser posted image user posted image


s' tobom se večeras pronađoh na nekoj čudnoj frekvenciji user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 0:46:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Nisi me dirala u minu, već u deo pakla na drugoj temi.

U svakom slučaju, laku noć i lepe snove ti želim.



zaboravih smajlija tamo da stavim! user posted image

samo zamisli tri smajlija koja se vrlo vrlo cepaju od smeha pa će i post biti ok!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 157
   [Obrisana poruka]
19.8.2011 0:48:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 0:48:40   
Anoniman
Zaista ne postoji adekvatno mesto za njih u tvom postu, ili ga bar ja ne vidim. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 9:31:49   
Anoniman
Svašta ste vi ovde napisale, najmanje o egzorcizmuuser posted image

Ako medicina ne može da izleči tzv. zaposednutog, to ne znači da rešenje ne postoji u medicini i da ga treba tražiti drugde, znači samo da ga nauka još nije pronašla. Nije postojao ni antibiotik (banalizujem), pa je onda postojao.

Ne verujem da čoveka može da zaposedne đavo, iako verujem da može da izgleda tako, i da se ponaša tako, i da veruje u to - a ako veruješ da si zaposednut, onda molitva pomaže. Ako ne veruješ, onda će te odvesti na pshijatriju na trežnjenje, ili na posmatranje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 9:38:04   
Anoniman
Sa stanovišta ateista, koji je razlog "izuma" zvanog egzorcizam? Strah, dokaz nadmoći crkve nad nečim što nije u njihovom"gangu"?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 9:41:20   
Anoniman
Uopšte mi nije nejasno zašzo vernici veruju u zaposedanje đavolom, nečastivim, kako god to nazivali. Mislim da je to verovanje staro koliko i vera, a sve što čovek nije mogao da objasni pripisivalo se višim silama, ove ili one vrste. I zaista, ljudi u mnogim stanjima liče na samog đavola, i tako se ponašaju, samo pre nije bilo, recimo, testova da se utvrdi da li je neko gutao gljive ludare pre tog ponašanja, ili je zaista bolestan, ili nešto peto.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 9:49:50   
Anoniman
Ja nisam vernik, ali pukoh od radoznalosti: zanima me kombinacija misli, stanja, čega sve koje se gomilaju u glavi onoga ko je (uz pomoć crkve) označen kao opsednut đavolom. Znači, ako to ne postoji, a psihijatrija kaže da ta osoba nije skrenula, potrebno je baš doooobro glumatanje opsednutosti, a da se to glumatanje poklopi sa "udžbeničkim primerom" opsednutosti, pa onda popa otvori knjigu, radnu svesku, šta li, pa lista, lista , i kaže, evo, na strani 345 piše da treba da se trza glavom. Aha! Ovaj se trza! Opsednuuuut!

I divim se bre kako te stvari opstaju vekovima i vekovima, evo 2 iljade godina.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 9:51:54   
Anoniman
"I ubij me, po putu ni traga,
zalutasmo, pa šta ćemo sada?
Nečisti nas je u polje zaveo,
kovitla nas i desno i levo....
Šta ih je i kud ih teraju,
i što tako žalosno pevaju?
Domaćeg li duha sahranjuju
ili možda vešticu udaju?" 
                        A.Puškin
"A onda posejaše po gori velika krda svinja, i moljahu ga da im dopusti da u njih uđu. I dopusti im. Tada iziđoše đavoli iz čoveka i uđoše u svinje; i navali krdo s brega u jezero i utopi se. A kad videše svinjari šta bi, pobegoše i javiše u gradu i po selima. I iziđoše ljudi da vide šta je bilo, i dođoše k Isusu; i nađoše čoveka iz koga đavoli bejahu izašli, a on sedi obučen i pametan kod nogu Isusovijeh, i uplašiše se. A oni što su videli kazaše im kako se isceli besni."
                                       Evanđelje po Luci, gl.VIII 32-37

Ovim tekstovima Dostojevski je započeo svoju knjigu "Zli dusi".............                                 



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 164
   [Obrisana poruka]
19.8.2011 9:55:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 9:56:06   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BubaMira

a psihijatrija kaže da ta osoba nije skrenula



Ako neko dođe sa trzanjem glave i urlikanjem svega i svačega, mislim da uvek pokušaju da prvo pomognu na psihijatriji. Ako ne uspeju, meni to nije dokaz zaposednutosti, nego nedovoljnog poznavanja materije, tj CNS čoveka, i ako ne postoji poznat lek u datom trenutku, ne znači da lek ne postoji uopšte...samo da nije poznatuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 9:58:38   
viking
Dakle, NE VERUJEM da imamo ovu temu (a nije o filmu)! user posted image  

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 10:03:22   
Anoniman
Viking, ja sam samo pit'o postoji li, baš zbog filma. I rekoše žene da postoji, i ja se primila da čitam, pa vidi sama koliko toga su napisale u "korist" istinitosti te priče... Ja ne mogu da izdržim a da ne pročitam, ubijte me. user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 10:10:47   
Anoniman
Bogami, ja počela sinoć, prepadoh se k'o da sam samog đavola videla user posted image

Sad kad je svanulo, malo sam se okuražila, pa dodala i ja koju na zadatu temu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 10:40:28   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Nedja RR


IZVORNA PORUKA: BubaMira

a psihijatrija kaže da ta osoba nije skrenula



Ako neko dođe sa trzanjem glave i urlikanjem svega i svačega, mislim da uvek pokušaju da prvo pomognu na psihijatriji. Ako ne uspeju, meni to nije dokaz zaposednutosti, nego nedovoljnog poznavanja materije, tj CNS čoveka, i ako ne postoji poznat lek u datom trenutku, ne znači da lek ne postoji uopšte...samo da nije poznatuser posted image


Evo ja da pitam, da li znate za neki psihijatrijski slučaj (aj da kažemo teži/srednji) koji su psihijatri USPELI da izleče.  Verujte da NE POSTOJI.

Obzirom da mi je najrođeniji brat došao iz vojske bolestan, dane i noći sam provodila u Padinskoj skeli i niko nikada nije izlečen od tih ljudi. Godinama je trajalo i traje.

Videla, doživela i u psihijatriju NE VERUJEM.

U klinikama samo testiraju lekove na tim ljudima, retko kada se pronađe neki koji ih iole smiri, ali lekovi su obavezni za te ljude do kraja života. I to su strašno jaki lekovi, od kojih otpada kosa posle par meseci, zubi takođe, čovek se izobliči.

Da li neko takvog čoveka smatra izlečenim? Ja ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 10:44:33   
dunja RR
Mog brata su i tukli i pržili ga sa žaračem, sav je bio u ranama (ne u Padinjaku ali na drugoj klinici gde su ga prvobitno primili), a u Padinjaku je bio vezan danima.

I dalje je bolestan, evo već skoro 10 godina (ni on nije izlečen, apropo onoga da ne verujem u izlečenje) samo ima faze, u zavisnosti od "lekova".

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.8.2011 10:46:23 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 10:47:38   
Anoniman
Dunjice, ja te razumem. Gledano kroz oči zdravstvenog radnika, tužno je ali istinito što je mnogom ljudima pripisana dijagnoza, ponekad i nakon površnog razmatranja situacije obolelog, jer psihijatrija je bure bez dna. Uvek se nađe neki ćošak uma na koji se lekar može pozvati da je nedokučen, nerazumljiv medicini, ali eto on baš zna da je taj ćošak oboleo. A ti nemaš pojma, laik si. Danas je svaki drugi čovek oboleo, ko god se bori za golu egzistenciju, ko god živi u strahu od sutrašnjice, od toga da li će imati čime da prehrani decu, ko god poklekne pod jarmom problema - oni mu ćušnu tabletice i zalepe dijagnozu na čelo. Nažalost. user posted image Nije svuda tako, naravno, ali kroz neko moje iskustvo, 2 od 10 bolesnika prođu tako.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 10:47:45   
*Alexx*
Meni je egzorcizam kao pojava veoma zanimljiv. Nisam neki vernik, ali verujem da "nešto" postoji. Pitam se koliko je tu bitna autosugestija, i zašto bi se egzorcizam kao takav morao obavljati po potrebi, tj. zašto se bogu mora uputiti poseban "formular" koji će reći: imamo problem sa ovim-i-ovim, treba nam tvoja pomoć?
Dosta je složena tema, šta znam. Ako su svi slučajevi ludila tumače kao zaposednutost đavolom, onda egzorcizam ne bi trebalo da bude toliko tabu tema, već da bude deo standardnog cenovnika, rame uz rame sa krštenjima, venčanjima...?
Naginjem agnosticizmu user posted image

< Poruku je uredio *Alexx* -- 19.8.2011 10:48:34 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 10:48:59   
Anoniman
dunja RR, sad možda i ja pitam svašta (izvini), ali u takvoj smo temi.... Jeste li probali ovo što pišu u nekom od manastira?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Egzorcizam
19.8.2011 10:49:04   
minavb
Dunja, mozdano tkivo je jedino koje se ne moze regenerisati. Jednom osteceno se ne obnavlja, jednom pokidana sinapsa se ne obnavlja. Psihicke bolesti su uglavnom posledica nekih ostecenja na kori velikog mozda, gresaka na neurotransmiterima, prenosu impulsa... ne razumem se bas ali to je to. Takve se bolesti uglavnom ne mogu izleciti, takvim se pacijentima samo mogu olaksati tegobe, smanjiti i prorediti napadi i sl. Ljudski mozak nije dovoljno istrazen, i znamo samo deo onoga sto on moze. Veliko je to cudo.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here