|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 9:23:40   
Klarita
Emice, ne znam, ali mozes da probas, u svakom slucaju ne skodi. Kod nas je praksa da nam se deca povredjuju (kad se skupimo drugarice i pijemo kafu, a deca sama bauljajuuser posted image ) uvek kao po dogovoru, jedna trci ka detetu a, druga ka frizideru...treca drzi po strani ostalu decu i pridike sto nisu paziliuser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 9:28:33   
emicaa
pokusacu,ako pomogne pisem ovde ako ne daj Boze jos kome zatreba...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 9:30:20   
Mala Elena
Moje sestre kada dodju sa decom nastane opste ludilo. user posted image Mi o svojim temama a deca u svom svetu. .cesto se desava da nam prospu kafu ili slome casu ,jednom prilikom je i zivin toplomer stradao da prosto nisam znala sta da radim. Ziva se podelila u milion kuglica i nije bilo sanse da se pokupe ..kad se setim pripadne mi muka.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 9:33:38   
Mala Elena
Emice bas mi je zao... idi sredi joj to ali budi hrabra jer nju treba da utesis .

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 9:36:05   
Klarita
Mala Elena, nije nam se bas desavalo da nam prospu kafu, ne daj Boze toplomer, ali negde zapnu nogom ili sa fotelje ili se gurkaju pa padnu...neretko i pobiju medjusobno oko neke igrackeuser posted image

Emice, pomaze 1000000%, samo ne znam da li stare modrice "izvlaci"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 9:38:21   
Olga75
ma procice modrica , to je nista , bitno je da se nije ozbiljno povredila
inace zver je prebolela onaj stravicni pad sa trotineta i dalje ga ganja
a sad je novo da hoce skejt user posted image
aham , odoh odmah , kupicu ti dva ceri moja user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 9:39:53   
Klarita
Olga, ne busaj se odmah...vec vidim na prolece kako nam se hvalis u temi "Sta smo danas kupile?" user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 9:46:41   
Olga75
Klarita user posted image
da si samo videla kako je letela preko i pala na lice , uf , 25 godina zivota mi je odnelo
sad skuplja lovu za skejt jer sam ja rekla da to od mene dobiti nece
malo dete mala briga , ziva istina
vec se bojim sta ce biti kad bude u pubertetu al to je druga tema user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 10:01:35   
Mala Elena
Deci samo treba pricati i pricati .... pa valjda nece sve da bude-na jedno uvo uslo , na drugo izaslo user posted image
A koja je mast za modrice , moja mala ima na nozi? Juce udarila o ivicu stola. ..

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 10:03:07   
Torbica
To sa maslacem smo jednom probali i stvarno smiri, ali mislim da mora odmah. Ja po inerciji kod udarca pravac u frizider po hladnu teglu i to pritisnem par minuta na mesto udarca.
Tako je moja htela rolere, ali odustala..... ne spominje vec neko vreme. Kazem joj, i bez njih si haos..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 10:04:20   
Mala Elena
Olga , tvoja devojcica je mala ali vec zna sta je isplativo i zna da barata sa novcem. user posted image bravo! Kad nece mama, nek ona sama sebi ispuni zelju , bice jos sladje ..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
3.9.2014 10:14:55   
emicaa
Namazala sam pa vidjećemo,uh ovaj prvi pad je najgori,znam kad tako se razbije da treba pratit ponašanje a ona zaspala posle pola sata jer je navikla u to vriheme zaspivati pa me još više bilo strah.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
2.3.2015 19:02:16   
Bibilib
Skoro je moje dete izaslo sa dedom u parku i dok se ljuljao zasvrbela ga je glava a on da se pocesa pa pusti ruke i izvrne se na glavu.Kada su dosli kuci pricaju dozivljaj i pokazao mi gde se povredio ali hvala Bogu da glavu nije jace udario inace bi bila prava katastrofa...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
2.3.2015 19:11:08   
mila83
Moj sin je imao jedan gadan pad , tj prevrnuo se iz kolica kada je imao 10 meseci,niz tri stepenika. Nabio je gornje jedinice u vilicu nazad,sta da vam pricam.gornja vilica bila modra nedelju dana. Malo je raskrvario usnu.brzo se smirio,ja ga nisam vodila dr.nisam se uspanicila,ali sam se potresla,i dan danas pamtim to.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
2.3.2015 19:15:21   
Bibilib
Mila draga to je bas gadno i moj bebac je skoro pao i isto je tako donjim jedinicama raskrvario gornju vilicu,kad je pao na pod i direktno bradom jer mu je glava bila podignuta....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 22:50:55   
dijana1*
Meni je Kosta veceras pao user posted image
Udario je glavom u radijator. Izbezumila sam se. malo je isla krv i u tom momentu mi je mozak stao. Umila sam ga i dala mu par gutljaja vode da se smiri pa da vidim odakle ide krv . Kako je popio vodu tako je i krv stala i vidim da je pukla gornja usna ali sa unutrasnje strane. Brzo se smirio. E onda onako izbezumljena sam utripovala da mu je ispao gornji zub tj. dvojka.
Ljudi moji ja sam najgora mama na svetu user posted image
Toliko sam se prepala da sada ne znam da li je gore imao jednu ili dve dvojke user posted image
Ali kontam ako je imao zub i pukao od udarca ili ispao pa njemu bi vise isla krv i bila bi rupa bilo bi nesto....
i dalje samo mislim o tome user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 22:54:36   
veselicaa
Dijana desava se,skoro je deverov sin koji ima 16 meseci isto pao na usta,krv mu je tekla,isto mislili da mu je zubic ispao.Najvaznije da je dete dobro a mogu da zamislim kako si se prepala i presekla. user posted image Nisi najgora mama,ponavljam takve stvari se desavaju user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 22:56:50   
nisevljanka
Dijana ,moja cera je pala sa stolice kada je imala 2 god. i prednjim zubicima udarila u drveni deo stolice pod pravim uglom. Ja nisam mogla da verujem ja sam mislila da je slomila zub ali NE zub se vratio nazad u desne. Odmah smo je odveli kod zubara i on nam je objasnio da su mlecni zubi suplji i taj mlecni zub se nabio na zametak stalnog zuba . Nista nije hteo da dira vec smo cekali da krenu stalni zubi i izbace taj mlecni koji se u medjuvremenu pokvario i sav pocrneo

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 22:57:32   
Bibilib
Smiri se Dijana,polako,da mu je ispao zub bilo bi vise krvi a i sigurno bi ga nasla gde je dete palo,ovako je verovatno griznuo usnu i tako pocela krv....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 23:01:16   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Smiri se Dijana,polako,da mu je ispao zub bilo bi vise krvi a i sigurno bi ga nasla gde je dete palo,ovako je verovatno griznuo usnu i tako pocela krv....



To sam i ja posle pomislila kada sam se malo smirila.
Ali djavo ne da mira i samo o tome razmisljam.
Bas je bilo malo krvi i to jako svetla. i posle dva tri gutljaja vode je stala. Pa razmisljam da je izbio zub kojeg ne mogu naci islo bi vise krvi i bio bi bar jos neki znak. A opet mislim i da bi plakao vise. Ne bi se bas tako lako smirio. Posle je nastavio da se penje i da skace kao da nista nije bilo.
A mene stomak ubija koliko sam se u momentu potreslauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 23:02:52   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR




A mene stomak ubija koliko sam se u momentu potreslauser posted image

Znam taj osecaj user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 23:06:06   
mila83

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Smiri se Dijana,polako,da mu je ispao zub bilo bi vise krvi a i sigurno bi ga nasla gde je dete palo,ovako je verovatno griznuo usnu i tako pocela krv....



To sam i ja posle pomislila kada sam se malo smirila.
Ali djavo ne da mira i samo o tome razmisljam.
Bas je bilo malo krvi i to jako svetla. i posle dva tri gutljaja vode je stala. Pa razmisljam da je izbio zub kojeg ne mogu naci islo bi vise krvi i bio bi bar jos neki znak. A opet mislim i da bi plakao vise. Ne bi se bas tako lako smirio. Posle je nastavio da se penje i da skace kao da nista nije bilo.
A mene stomak ubija koliko sam se u momentu potreslauser posted image


Dijana,mogu da zamislim kako si se potresla.Moj sin je , pisala sam vec gore , prevrnuo se iz kolica niz stepenice, isto je bilo krvi, nabio gornje jedinice u vilicu nazad, ali isto kao tvoj,brzo se smirio i nastavio sa svojim aktivnostima, a jos je bio i beba od jedva desetak meseci.Sad mu je sve ok sa zubima,vratili se user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 23:09:20   
dijana1*
Mila bas sam citala sta ste pisali.
Ali taj zvuk kada sam cula i kako je zaplako plus krv, oduzela sam se.
Neverovatno kada je Vuk bio mali tako nesto kao kosta bacao se po garnituri i udario glavom u radijator. Evo opet ista situacija. ne mogu da verujem.
Jos sam pre neki dan pisala kako se K penje gde stigne.
I posle tog udarca je nastavio da se penje na plasticni sto sa tri noge. popne se i stane na njegauser posted image a to sve vidi od vuka i kopira ga.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
6.3.2015 23:37:05   
mila83
Proci ce to,samo trebaju mame izdrzati. Meni se cerka potom pitanju smirila, ali sin bas i nije.Jos nosi i naocare, pa se dodatno brinem. Sto se tice udarca o radijator, to jos nismo imali,i nadam se da i necemo.nemamo ih kod kuce.ali imamo kod bake i uvek se bojim kada su tamo, da se ne udare,pogotovo glavu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
9.3.2015 11:16:48   
mirka11
mi smo imali tu nesrecu Masa(3 god) je pala skoro sa kreveta na pod, ja sam bila u drugoj sobi sa bebom i samo sa cula pad i plac...bas je dosta plakala a posle toga je nastupio period da joj se samo spava, zaspala je, nekih sat vremena i probudila se i ponovo pocela da place...brzo smo otisli do bolnice a u putu je pocela i da povraca, zadrzali su nas u bolnici 2 dana na posmatranju. Prvih par sati tamo samo je spavala i kad se probudi povraca, bilo je strasno, ne daj Boze nikom da dozivi tako nesto. Hvala Bogu nije bilo preloma, doktori su rekli da je dozivela blazi potres mozga...
Nikada necu da zaboravim taj dan koliko je bilo uzasno.

Tako da, mame najbitnije je da pratite dete 24 h nakon pada ili udarca , ukoliko povraca ili gubi sves odmah kod lekara...

Dok sam citala po netu o tome, nasla sam nesto gde kazu da se dete nakon jaceg udarca u glavu uopste ne seca tog dana niti pada....

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here