|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 11:50:44   
mama krava
Ovaj naš mali zvrk, je juče popodne rasekao mali prst na nozi na vrata od američkog plakara i to baaaaaš dosta ok 1.5cm dužine i prilično duboko. To se sve desilo dok sam ja bila na poslu pa ga je tata previo.....možete misliti.... Krvario je baš prilično, mada ja nisam verovala, dok nisam videla. Ovaj se preplašio, ali izgleda da je sve ok, jer normalno hoda, trči, pentra se... Sad ono što se brinem je što ga nismo vodili kod lekara?user posted image

Ne znam, ne izgleda strašno sada kad ne krvari i ja sam dezinfikovala Oktaniseptom više puta i noćas je spavao sa malim hansaplastom kako bi se lepo osušlo i više ne krvari, ali se zacrveni kada pipnem ranu...mislim duboka je posekotina i trebace vremena da zaraste...poslala sam ga u vrtić sa novim hanasaplastom.Nadam se da neće da ga drpa pošto plače kad ga vidi na prstu i odmah skida. Napomenula sam vaspitacici da mu ne skidaju čarapice ni kada spava....

Uf...da li treba da ga vodim kod dr?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 12:57:43   
veselicaa
Mk ako je tako duboko bolje ga odvedi bar na pregled u ambulantu,mozda je potrebno i sivenje.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 13:13:20   
mila83
MK,videces sama u toku dana sta se desava sa ranom.Kad budete mogli,skinite i taj hanzaplast da rana sto vise dise i zarascuje.Ako nema promene boje koze okolo,ne boli ga i nema temperaturu,ne morate ici.Mozda bi mu to i malo sasili,ali to jako boli.
Moj sin je prosle godine posekao podlakticu tako da mu je i deo mesa otpao i bilo je duboko.Mi oocistili ranu,otisli kod dr da pregleda jel ima jos komadica stakla,nije bilo.Dala nam uput za hirurga,kao da pogleda da zasije jer fali komadic(kao zrno graska).Mi nismo otisli,pratili smo stanje,ujutro i uvece cistila hidrogenom u spreju i malo joda i proslo.jedva oziljak da se vidi. Samo ga prati.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 13:59:30   
mama krava
Pa to sam i ja mislila Mila....

On je ok, a i taj predeo oko rane nije promenio boju...prskala sam Oktaniseptom i danas cu....a nocu mu ostavim da se ventilira, samo malo zastitim da ne zakaci pa da opet prokvari...

Videcemo dans, ali svakako mu ne bih zasivala, mislim da bi ga to tek istraumiralo!user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 14:05:42   
Bibilib
MK bas mi je zao,nadam se da je malisa sada dobro i da ima manje bolove,ipak nije to mala povreda.... Samo pazi na ranu da ne gnoji posto su velike vrucine jer to moze da se iskomplikuje posle....

< Poruku je uredio Bibilib -- 16.7.2015 14:06:14 >


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 14:10:32   
mila83

IZVORNA PORUKA: mama krava

Pa to sam i ja mislila Mila....

On je ok, a i taj predeo oko rane nije promenio boju...prskala sam Oktaniseptom i danas cu....a nocu mu ostavim da se ventilira, samo malo zastitim da ne zakaci pa da opet prokvari...

Videcemo dans, ali svakako mu ne bih zasivala, mislim da bi ga to tek istraumiralo!user posted image


Bice to dobro MK,samo prati ,pogotovo zbog vrucine sto kaze Bibi..Bitno da je dobro ocisceno kada se desilo i da redovno previjate,veceras ili sutra skinite kad god miruje,smisli mu neku zabavu da ne bi naceo iznova krasticu.Cim se uhvati krasta,super.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 14:15:30   
vikiveki
Mama krava,baš se posekao...ja mojima izbegavam da stavljam hanzaplast tj. ako moram držim ga što kraće da bi rana što pre zarasla...hanzaplast sprečava protok vazduha pa se rana nekad bukvalno kuva ispod hanzaplasta.Samo je bitno da on to ne dira svojim ručicama

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 14:29:00   
mama krava
Sve znam, ne brinite...hanzaplast sam stavila noćas onako najlabavije moguće i ne skroz da zatvori ranu, već da može da se ventilira! Videću danas kakva je rana.

On je ok, stoji, trči, pentra se...samo plače kad vidi previjen prstić...mamina pi*kica!user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 14:34:21   
mila83
MK,ni moj sin ne voli bilo kakve zavoje i flastere,ako cu te utesiti malo user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.7.2015 17:11:03   
vikiveki
Mama krava,čim on stoji i trči znači da je ok i da mu je boljeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
17.7.2015 11:50:51   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: mila83

MK,ni moj sin ne voli bilo kakve zavoje i flastere,ako cu te utesiti malo user posted image


A ovi moji mene teraju da im lepim hanzaplaste na prazno.

MK zarašće to brzo, klinci se jako brzo regenerišu. Želim vam brz oporavak, a oktanisept i mi koristimo za sve i svašta i pokazao se kao jako dobar. Možeš i malo hidrociklina namazati čisto da spreči da se rana zagadi jer jeste na nezgodnom mestu.Ili ako ti je to prejako onda hloramfenikol.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
17.7.2015 11:55:56   
Sanjica26 RR
Juce je moja T pala u igraonici. Ispod obrve se isekla i sad joj je natecen kapak. Sta bi mogla da joj mazem? Stavljam hladnu oblogu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
17.7.2015 12:45:52   
Anarunika
Ja bih isto stavljala hladan oblog i ne bih ništa mazala.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
17.7.2015 12:48:10   
vikiveki
Sanjice jeste li joj odmah stavili hladan oblog kada se povredila?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
17.7.2015 12:57:23   
Sanjica26 RR
Viki kad smo stigli kuci stavljali smo oblogu. I od jutros drzimo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
17.7.2015 14:12:34   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika


IZVORNA PORUKA: mila83

MK,ni moj sin ne voli bilo kakve zavoje i flastere,ako cu te utesiti malo user posted image


A ovi moji mene teraju da im lepim hanzaplaste na prazno.

MK zarašće to brzo, klinci se jako brzo regenerišu. Želim vam brz oporavak, a oktanisept i mi koristimo za sve i svašta i pokazao se kao jako dobar. Možeš i malo hidrociklina namazati čisto da spreči da se rana zagadi jer jeste na nezgodnom mestu.Ili ako ti je to prejako onda hloramfenikol.


I kod nas je bilo tako dok se nije povredio tada, i valjda mu ta povreda ostala u losem secanju.cak i sada kada se imalo posece nesto ili razbije ,ogrebe,kuka strasno,uglavnom resavamo bez flastera ili zavoja. A voli da se igra da drugom lepi ili stavlja zavoj i flaster,nekad i sebi ali samo ako je igra.
Sanjice,ni ja ne bih nista mazala,jer je kod oka,samo hladan oblog i pratiti stanje.Nadam se da ce to brzo proci!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
17.7.2015 15:32:11   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Viki kad smo stigli kuci stavljali smo oblogu. I od jutros drzimo.

Da ste mogli tamo odmah da stavite hlednu oblogu možda ne bi ne bilo otoka:Ja čim se neko udari ne čekam ništa nego odmah trčim i uzimam led pa u krpu,i po malo masiram to mesto.Tako radim svojoj deci ali i deci u vrtiću,jer i tamo se dešava da deca padnu i udare se,jes da mi se u tim situacijama skrati pola života,ali obično ne bude ništa strašno

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
18.7.2015 22:51:59   
aleksandrici
Ma bice u redu ne brini.Zapitaj se samo kad se ti udaris koliko dana treba da prodje.Ne moze bas za jedan dan.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
18.7.2015 23:21:38   
vikiveki
S. je sad dok je skakao na moto susretima tj.dok je igrao,pao je i malo razdrljio koleno....nije plakao dok ga nismo upitali šta se desilo,e onda je krenuo vodopaduser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
20.7.2015 10:39:40   
Anarunika
Meni se Iskon pre nekoliko dana prebacio preko bajsa i rascopao bradu. Spustao se niz nizbrdicu iako ne zna ni pedale da vrti ni da skrene ni da koci,tek kao uci sa pomocnim tockovima.Ionda kad je trebalo da skrene on udari o ivicnjak i prospe se preko bajsa. Nije na kraju bilo nista strasno ,vec je i proslo ali ne mozes mu objasniti da to tako ne ide. I sada bi on opet da se spusta kao druga deca.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
20.7.2015 10:47:38   
mila83
Dobro pa je sve bilo u redu na kraju.Super je on prosao ,kako je moglo da se desi. Ja se malo i bojim tih povreda,pogotovo sad kada Mima pocinje da uci da vozi rolere.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
20.7.2015 12:33:20   
vikiveki
I moji su nekoliko puta pali sa bicikla dok su naučili da voze,mada je ćerka znatno više,sin je možda jednom ili dvaput pao,ali to nisu bile nikakve ozbiljnije povrede,samo malo razderana koža na kolenima ili laktovima.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
20.7.2015 14:23:04   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: mila83

Dobro pa je sve bilo u redu na kraju.Super je on prosao ,kako je moglo da se desi. Ja se malo i bojim tih povreda,pogotovo sad kada Mima pocinje da uci da vozi rolere.



Po meni su roleri sigurniji od bajsa nekako,ne znam zasto. Za pocetak stitnici mnogo znace mada je sada mnogo vruce za njih i za kacgu. Samo polako!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
20.7.2015 14:34:21   
mila83
Neka Arci dodje da je uci ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
20.7.2015 14:46:57   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: mila83

Neka Arci dodje da je uci ! user posted image



Uf mislim da bi bio sav ponosan! I ozbiljanuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
Nije se vratila kući iz škole. I neće se v...
Pre nego što kreneš da upireš prstom u druge, možda ipak da ga staviš na čelo.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here