|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   FET(zamrznuti embrioni), ET
31.8.2011 19:24:54   
nina26
Da nam se ne bi gubili postovi, a mislim da su korisni i specifinci, mozemo ovde da pisemo, bilo o FET ili o ET, svejedno je.

Posto mene ocekuje FET, volela bih da cujem iskustva devojaka koje su to vec prosle, nadam se uspesno.

Znaci, moja pitanja su sledeca:

-koje su sanse za uspesnost, sa FET?

-da li treba posebna priprema, sobzirom da se u ovom slucaju ne koristi stimulacija(koliko sam upucena)

Sve informacije su dobrodosleuser posted image

Verus prebaci nam postove ovde iz VTOuser posted image

< Poruku je uredio Verus RR -- 31.8.2011 19:29:44 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
31.8.2011 19:33:05   
Verus
IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: Lola 56

Anuk, mene jako zanima tvoje iskustvo! Da li si negde već opisala koju si stimulaciju imala, kako si se ponašala, šta si jela i sl.
Koliko je bilo jć, da li ste nešto zamrzli i kako si se ponašala posle ET?
Hvalauser posted image

hvala svima jos jednom,,Verus hvala do neba...videcemo sutra da li 1 2 ili 3 bebe :):)LOla draga,ja sam se hranila extremno zdravo..pogotovo kada sam pocela sa stimulacijom...jela sam voce ,povrce malo mesa i hleb,nista procesuirano i nista secer -osim voca..terapija j ebila...prvo "marvelon"kontraceptivi(koji su me ubijali prvih par dana ,dok mi contesa nije rekla da ih uvece popijem sa sokom od limuna)...dve nedelje nakon pocetka kontraceptiva uzela sam i 0.5 jedinica superfakt-a...dve nedelje nakon toga dodala sam i puregon 150 jedinica...stimulisali su me 10 dana ...Puregonom...i nisu mi povecavali dozu...superfakt su mi smanjili u poslednja cetiri dana stimulacije na 0,2 jedinice..dobila sam extremno niske doze...kada sam primila deset dana puregona..sutradan sam dala stop inekciju i superfakt i nakon 72 sata je bila punkcija,13 jc izvadjeno,7 zrelih 4 su se oplodile od tih sedam..rezultat je bio super...radila sam treceg dana et ,jer sam imala manje od 5 embriopna,vratili su mi dva embriona sa ocenom 4 jedan 8 i jedan 9 celija..ostala dva razvila su se u blastocistu(sto je dosta vazno da prezive dotle)i zamrznuta su...jedem i sada zdravo...ne jedem proces.hranu..pojela sam dva puta sladoled i ooba puta povratila....


IZVORNA PORUKA: anuksunamun

meni je dr rekao da je frozen maltene jednako uspesan kao i obican jedini je rizik odmrzavanje..ako se dobro odmrznu sanse su super...ziveli za blizanceuser posted image




Anuk i ja sam cula da je to tako, ali mene brine jedno.
Ako su oni pri prvom transferu sa svezim embrionima, izdvojili tri najbolja embriona, a ostali 5(u mom slucaju) zamrzli, kakvog su kvaliteta onda ta 5 embriona, kad su tri najbolja vec vratiliuser posted image

Onda je tu i odmrzavanje, koje je jako nezgodno, i tu isto embrioni ako su odlicnog kvaliteta ce preziveti...a ako nisuuser posted image

Hehe, hiljadu pitanja imam kao po obicajuuser posted image

Javice se vec moja Conti pa ce mi razjasniti moje nedoumiceuser posted image


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Nina, ne bi ih zamrzli da nisu dobri (tj. NE bi trebali).  Drugo, ne zavisi prezivljavanje od samog kvaliteta nego i od procedure odmrzavanja i osobe tj. tehnicara/doktora koji radi samu proceduru.  Hocu reci, ako neko nesto zezne ili predugo ostavi embrion u samoj tecnosti (cak i pri procesu zamrzavanja) moze da ih ubije....

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
31.8.2011 19:36:53   
nina26
Nina, ne bi ih zamrzli da nisu dobri (tj. NE bi trebali).  Drugo, ne zavisi prezivljavanje od samog kvaliteta nego i od procedure odmrzavanja i osobe tj. tehnicara/doktora koji radi samu proceduru. 


Daj Boze da je tako Verus, a ovo nisam znala da prezivljavanje prilikom odmrzavanja zavisi i od tehnicara...

Valjda ce se potrudi da odradi sve kako trebauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
31.8.2011 19:42:39   
Verus
Ima par razlicitih procedura: napisacu vise kad budem imala vremena, sad sam na poslu pa ne mogu.  Naime, rizik je tu i kad se zamrzava jer se mora kroz nekih 4,5 koraka odraditi u odredjeno vreme (zavisi od koraka, imas 30 sekundi ili 90 sekundi da "provuces" embrion kroz hemikaliju), ako ga ne nadjes odmah i ostane tu duze, moze da se osteti...

Bice to sve super videces!user posted image


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
31.8.2011 19:45:13   
nina26
Hvala puno Verususer posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
31.8.2011 19:47:02   
Verus
user posted image

nadam se da ce se javiti i zenice koje su imale FET a bilo bi lepo da i drugi pisu o svom ET.  Da li je bilo 3 ili 5 dan itd. 

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
31.8.2011 19:52:01   
nina26
bilo bi lepo da i drugi pisu o svom ET.  Da li je bilo 3 ili 5 dan itd. 


Da, mozemo da uporedjujemo i koji su cesci transferi od 3dana ili 5, i kakva je uspesnost, mada mislim da to sve zavisi od zene do zene.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
1.9.2011 16:20:59   
Contesa
Za Mrs. nina26,
Hvala sto ste otvorili novu temu, nadam se da nece i ovo da bude dr. Pandorina kutija, ne brinite, tu sam i pisat cu vam vise za freezing i derfreezing metode, pogotovo u senzitivnim celijama kao sto su embrioni.
Freeziranje i tehnika istog, je pola posla uspeha, jako je bitan kvalitet materijala koji freezirate i tehnike istog. Obicno se embriji gradiraju, odnosno ili zna se koji su kvalitet grade 3, li 4, li najbolji 5. To ne znaci da imaju najbolji najveci broj celija, nego vrhunski geneticari, i prakticno cell culture eksperti, gledaju kako se dele, dali imaju simetriju u rastu i razvoju, i nekad puno potentniji su embrioni sa manji broj celija, nego li oni za koji covek misli da su najbolji. Asalan materijal ako se asalno freezira, prezivi jako dugo, u EU postoji regulativa koja kaze limit je do 7 pa i vise godina, a u USA su rodjena perfektna deca, ciji su embriji bili u dubokom snu i po 20 leta, pa nikome nista. Ako nije freeziran materijal asalno i odrzavan tokom freezinga isto, on moze da smanji kvalitete i potenciju nakon defreeziranja, ali ako embrion ugine, to moze biti rezultat razl. stvari, smanjena potencija embriona, pogresno odmrzavanje, promena u kvalitetu materijala usred pogresne tekucine u kojoj je materijal freeziran itd.
Ima tu mnogo finesa i ovo je cista nauka, medjutim ovo je tako lepo razradjena rutina danas u svijetu, da smatram da je FET jako dobar kao tehnika, i jako ga podrzavam osobno. Hvala za otvaranju teme, super je to ideja.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
1.9.2011 21:57:59   
Anoniman
I ja bih volela da pročitam nešto vise o ovome, jer sam do sad veoma malo čula o ovome, a jako je zanimljiva tema a i poučna.

(odgovor članu Contesa)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 14:42:04   
nina26
Conti draga sta znaci ASALNOuser posted image

Hvala ti na obajsnjenju kao i uvekuser posted image

Reci mi samo da li su iste sanse kod FET kao i sa svezim embrionima?

Negde sam procitala da nisu....

Ali to me ne obeshrabrujeuser posted image

Pcelice, da, tema je jako zanimljiva, nadam se da ce devojke pisati svoja iskustva i daljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 14:47:27   
anuksunamun
evo ovako,juce mi je dr rekao ,dobili su najnoviju tehniku za odmrzavanje i cuvanje zaledjenih embriona..sada su sanse da prezive odmrzavanje 90% a ranije je bilo 60% i u jednom i u drugom slucaju ..nije loseuser posted image

< Poruku je uredio anuksunamun -- 2.9.2011 14:48:02 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 14:49:22   
nina26
Anuk to su divne vestiuser posted image

Samo to dok stigne do nas....

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 14:50:05   
anuksunamun
U Kanadi zamrzavaju samo blastociste,dakle ceka se 5-i dan da se razviju..

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 15:13:31   
nina26
E pa moji embrioni su isto iz blastocisteuser posted image

Znaci to je dobro?

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 15:15:04   
Verus
dobro je nina... juce sam citala neki rad koji kaze da su sanse priblizno iste.  Moram pogledati pa ti napisati procente.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 15:25:15   
nina26
Verus, bas bi bilo dobro kad bi mogla to da napises, da vidimo svi koje su sanse uspesnostiuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 15:33:25   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: nina26

E pa moji embrioni su isto iz blastocisteuser posted image

Znaci to je dobro?
kazu da je to ustvari najbolji period za zamrzavanje...a uspesnost nakon frozen et je ista ili malo manja mozda......jer je cela caka u odmrzavanju

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
2.9.2011 15:40:20   
Verus
Hocu veceras.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
29.3.2012 15:16:44   
COKA3
Devojke molila bih Vas za savet i mišljenje, ako neko zna i moze mi pomoci. Suprug i ja smo radili VTO zbog nemogućnosti da 2 godine ostvarimo trudnoću. U postupku je došlo do hiperstimulacije(25 jajnih ćelija) i propratnih tegoba(nadutost, bol, povraćanje, teško disanje). VTO je rađena zbog PCOS, a suprugov spermogram je odličan. Zbog propratnih tegoba i mogućnosti da se manifestacija simptoma u trudnoći pogorša predloženo je da se 3 embriona (od 5 dana) zamrznu i da se postupak uradi kada se stanje organizma smiri. Pri tom smo zamrzli još 8 embriona. Interesuje me da li znate koliko smo pogrešili što ET nismo uradili svežim embrionima i da li je procenat uspešnosti sledeći put sa ova 3 zamrznuta manji. Kakva terapija se daje kod vraćanja zamrznutih embriona i da li se mogu povećati šanse za uspeh. Da li je za FET potrebna ovulacija u tom ciklusu pošto je ja zbog PCOS nisam imala uopšte. Interesuje me da li je za FET dovoljno pripremiti matericu za prihvat embriona ili je neophodno opet hormone dovoditi u normalu (pošto je pre primene kontracepcionih pilula odnos LH i FSH bio 2:1).Pre VTO obustavila sam korišćene Siofora na predlog ginekologa, da li sa njime nastavljati Do odlaska lekaru ostalo je mnogo vremena a mene ubi neizvesnost i neka griža savesti da sam mogla izdržati ubacivanje svežih embriona. Ako neko nesto zna neka pise i pomogne praktičnim savetima.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
29.3.2012 15:41:02   
nina26
Coko bolje je sto ti nisu odradili VTO pored takvih tegoba koje si imala, jer hiperstimulacija nije uopste naivna.
Ne znam samo zasto su ti dr dozvolii da dodje do toga kad vec imas PCOS?

Ja sam ti sveza FET trudnica i opisacu ti moj transfer.

Fet je mnogo laksi i brzi, i manje se hormona unosi.

Ja sam od drugoga dana ciklusa koristila tablete estradiola, posto su meni radili ET iz vestackog ciklusa, znaci bes ovulacije, i rekli su mi da je cak i bolje tako.
Pratili su me na UZ svaka 2,3 dana da bi videli rast endometrijuma i kad je narastao dovoljno zakazali su mi FET.

Posle FET, su mi dali antibiotik, kortizol, baby aspirin, utrogestan, cyclacur(estradiol) i meni su uvedene i inekcije protiv zgrusavanja krvi zbog prethodnog pobacaja, gde sam ostala trudna iz prve sa svezim emrbionima.

Ne slusaj price, da FET nije uspesan kao sa svezim, iste su sanse! Najbtinije ti je da budes opustena, udjes mirne glave i budes samo pozitivna!

Ako ti treba jos neka informacija slobodno pitaj!

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu COKA3)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
29.3.2012 15:42:40   
nina26
Vidim da su ti prekinuli Siofor pre VTO, meni naprotiv su rekli da pijem dok ne zatrudnim i prekinula sam tek u 7 nedelji.

Kod koga radis FET?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
29.3.2012 21:22:07   
dugmence
COKO,
JA TI NE MOGU POMOCI STRUCNO ALI MISLIM DA CU TI MNOGO POMOCI S ONIM STO ZNAM IZ SOPSTVENOG ISKUSTVA.
Dakle,pre nepunih mesec dana mi je radjena aspiracija,imala sam 20 folikula i dobila 34 jc,da,da dobro si videla 34 kom.Niko nije mogao da veruje. Dvadeset blasti mi je zamrznuto u grupama po cetiri,bas zato sto odmrzavanje ne prezivi svaka.I ja sam upala u hiperstimulaciju,isto imala prilicno tezak period do transfera koji je uradjen 5 dan i vracene su dve blaste.Kod mene je transfer bio u pitanju samo ukoliko dodje do slobodne tecnosti u stomaku,sto se hvala bogu zahvaljujuci DR nije dogodilo jer sam od momenta aspiracije bila pod velikom terapijom kako bi se izbegao sto veci br. problema.Moja VTO nije uspela,ali imam jos puno tih blasti pa ne gubim nadu .Nemoj zaliti sto nisi radila transfer mozda i bolje,naravno da su sanse mnogo vece kad ti je organizam potpuno ok,a ne izmucen od svih propratnih stvari koje su te zadesile.Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj,ja sam svoju pricu skratila max.,sad cekam aprilski ciklus i krecem ponovo.Naravno procedura je potpuno drugacija,tako su mi rekli,nema hormona,samo par inekcija i nekoliko tbl. kako bi dobili odredjenu debljinu endometrijuma.
Zelim ti sto brze da mazis svoje bebce.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
29.3.2012 22:12:01   
Anoniman
Dugmence navijam jako da nas obradujes brzo!

(odgovor članu dugmence)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
29.3.2012 22:24:46   
dugmence
Hvala pcelice.
Treba ce mi mnogo podrske.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
8.4.2012 16:56:09   
jokica 17
devojke svima zelim srecu i da vam uspe jer cu i ja ovo raditi.

(odgovor članu dugmence)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here