|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
18.2.2016 10:06:11   
ivannna
meni za 2 dana vracaju mog smrzlica,dobila sam 5 dana pre da koristim utrogestan

ima li potrebe da uzimam bolovanje ili da se ponasam normalno i idem na posao?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
18.2.2016 11:17:39   
Maraj
Ivanna divno user posted image drzim fige. Jer samo jedan vracaju ?
Ne znam kojim poslom se bavis ali ja radim sa decom koja su naravno stalno slinava i radila sam fet u januaru kada su bili virusi
Ja sam bila na bolovanju. Nisam htela ni da se stresiram ni da se razbolim. Ti vidi.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
18.2.2016 12:45:31   
ivannna
Maraj-hvala!dr je rekla da ce vratiti jedan koji se prvi izdvojio,sledeceg dana su jos 2 ali ona kaze da cemo tog prvog vracati

pa ne radim sa decom,radim u kancelariji ali mi je problem i sam prevoz do posla,uvek ima par bolesnih,
iskreno i ja bih na bolovanje,da se malo odmorim,samo ne znam da li mi daje ginekolog ili dr opste prake,a jos ne bih volela da na poslu saznaju jer nisam rekla o cemu se radi i cak razmisljam da zamolim dr da mi ne pise tu sifru ili cak da slazem da imam neki stomacni virus
svasta mi se vrti u glavi user posted image pokusavam da sakrijem sve,imam tetke na poslu koje jedva cekaju novu temu za cavrljanje

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
18.2.2016 14:21:45   
Maraj
Joooj sve mi poznato. Tako sam i ja. Rekla sam samo direktorki jer me je pustala ranije s posla da bi isla na uz. Naravno ona je posle svima i istrtljala gde idem i sta radim.... al sad pravo da ti kazem boli me uvo. Jeste ispala ne covek jer mi je obecala da nece nikom reci , al ja sam dosla do svog cilja sa jednim smrzlicem user posted image
inace , sad je sezona gripa ,pa vidi da se na to izvuces ako možeš...ne znam samo kolikp dana mozes da dobijes za grip

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
19.2.2016 8:29:49   
ivannna
ne mogu da verujem da je ispala tako djubre!!! pa zar se tako cuva tako intimna tajna???
mada i mene ce biti briga kad zatrudnim i rodim,samo mi je sad dok ovo sve traje malo glupo i neprijatno,ne zelim da mi postavljaju glupa pitanja i sazaljive poglede,to je samo moja stvar i ne zelim sa tim tetkama to da delim,a i niko meni ne prica o svojim intimnim problemima sto bih i ja?
bas je zeznuto to sve! radimo nesto jako vazno a moramo da se krijemo jer ljudi sasvim drugacije gledaju na sve to i nemaju razumevanja a i nemaju pojma nista o vto

ja cu ipak kod dr opste prakse da idem kao sa stomacnim virusom,to mi je sigurica,bicu mirnija i opustenija! samo ne znam koliko dana bih mogla da izvucem za vto i od kog lekara,ginekologa ili dr opste prakse?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
19.2.2016 11:17:08   
Maraj
Ja sam od starta isla kod ginekologa. Ona mi je otvorila bolovanje od dana kada smo radili embriotransver. Mislim da tu nema ogranicenja u br dana. Mislim da moze so mesec tj do komisije. Tako sam bar ja. Ako se ne izvuces na virus vidi sa bolovima u kicmi....to tesko mofu da dokazu da l imas ili ne...bas strasno sta sve moramo da simuliramk a idemo na vto.... toliko o razumevanju....
i mene sad briga al kad sam radila prvu vto koja nije uspela , prisla koleginica i rekla mi , Pa ti si bila na vto!? Ladno im je rekla tj direktorka je rekla pravnici a ona raskokodakala svima. Ma kazem ti bas me briga sada , al ako ja ne zelim svoj privatni zivot da delim sa tamo nekim "kokoskama" ne vidim razlog da ne postuje moju intimu

.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
19.2.2016 11:26:16   
bebilule
Ivana, drzim ti fige. Mojoj prijateljici su u ponedeljak vratili dva smrzlica, sad cekamo betu.
A sto se tice predrasuda.... Razumijem da bi ti bilo lakse da izbjegnes suvisna i najcesce glupa pitanja. A mentalitet nasih ljudi je tako pogan i kvaran. U stanju su totalno neinformisani dati sebi za pravo da komentarisu. Po meni cista zloba. Ejjjj zamisli vto, ma nesto strasno! Jos od smrzlica?!!! Pa zar je moguce user posted image . Zato, da se ne bi suvisno nervirala, slazi fino da imas grip.

< Poruku je uredio bebilule -- 19.2.2016 11:27:06 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
21.2.2016 11:55:27   
ivannna
fet je dobro prosao,eskim je preziveo odmrzavanje user posted image

dr mi je rekla da mogu a i ne moram na bolovanje,a na poslu je nastala neka frka tako da cu ja ipak da idem na posao,hvala vam na savetima,al ipak je bolje tako,jer je i posao u pitanju,dosta ljudi je smenjeno,pa moram da budem pristutna,a i kada sam radila inseminaciju za prvo dete isla sam odmah posle na posao i uspela je! eto tako se ja tesim da mozda i nije losa ideja da idem na posao!
posto je vracena blastocita betu radim za 11 dana.Pozitivnija sam nego ranije pa se nadam da ce mi i to pomoci

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
21.2.2016 12:01:31   
Maraj
Ivana uven radi onako kako ti osecas da je najbolje! Super sto si opustena. Tako sam i ja bila a imala sam samo tog jednog smrzlica. Ti ih bar imas jos. Nists , drzim fige onda narednih 11 dana user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
22.2.2016 8:17:50   
ivannna
aaaaaaaa koji sam ja kreten!!!!
dr rekla da se ponasam normalno al ja sam to bukvalno shvatila-krenula ja na posao,videla bus i potrcala,posle 6,7 koraka sam shvatila sta radim i ukopala se u mestu,od tad do sad me boli stomak od nerviranja sta sam uradila mom pingvinu,jadnicak ko zna kako mu je i sta ce sad da se desi
da li sam napravila problem???? da li ce ovo trcanje biti pogubno za njega??? user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
22.2.2016 10:55:19   
Maraj
Ivanna verovatno da nece napraviti problem , sl iz tog razloga sam ja bila na bolovanju. Ne mora me niko iznervirati na poslu , dovoljno je u prevozu...il ono kad pazis uvek se nesto desi... nemoj se nervirati , ako je sudjeno da se veze , par brzih koraka mu nece nauditi user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
22.2.2016 14:07:46   
ivannna
maraj user posted image

zna li neko kada je implementacija? blastica je bila stara 5 dana

citam na netu,razlicitih ima misljenja od 24h pa do 9.dana posle transfera sto je bas velika razlika

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
22.2.2016 15:40:06   
dunja RR
Ivanna, sve je ok, ne brini, čekamo lepe vesti user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
22.2.2016 16:20:05   
Maraj
Ivanna cini mi se oko 48 h nakon. Al sve je to individualno. 9 dana nema sanse , jer je embrion vec star 5-6 dana

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
23.2.2016 14:40:19   
belaa
Zdravo devojke. Ja sam zvanicno nova...ali vec duze vas pratim i dosla sam do dosta korisnih informacija ovde. user posted image
Inace 16.02. mi je radjena aspiracija kod Ivanovica, hiperstimulacija, PSIO, hasimoto(naravno AntiTPO 260), urodjena trombofilija. Od terapje:eutirox, tefor 3x500, aspirin,folan 1x5, elevit, selen 3x50,...i nakon aspiracije orgametril 2x1. Goca je i pre VTO rekla da nece u istom ciklusu moci da se radi ET. Dobili smo 10jc, 8 oplodjenih, 5-ti dan 4 blastociste....zaledjene u dve slamcice po dve. Zbog urodjene trombofilie MTHFR homozigot, PAI 4G/4G mi je dr Antic dao samo folnu i aspirin(Goca ga je uvela ranije zbog povisenog homocisteina) i kontrola D dimera po ustanovljenoj trudnoci.
Kod Goce idem 2dc, pa cu videti sta dalje.

Maraj zamolila bih te za misljenje, jer mi se cini da nam je slicna situacija. Sta ti je Goca rekla za terapiju trombofilije, vidim da si bila i kod dr Aantica?


Pozdrav

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
23.2.2016 15:08:22   
Maraj
Bela , ja sam radila vto i fet kod Goce kada je kod njih radio dr Miljic. On mi je za pai1 4g/4g i antinuklearna antitela dao injekciju b vitamina (samo jednu) , folnu 1×1 od 5mg , fragmin od 2500 2 ×dnevno i pronison (za antitela). Ja sam sa ovom terapijom zatrudnela u postupku fet-a. Dosta hematologa ne daje terapiju za PAI jer to navodno nije trombofilija. Meni je dr Miljic dao jer nisam imala trudnoca do tad ni jednu. Negde na pola trudnoce (oko 5.meseca ) Goca je prekinula saradnju sa dr Miljicem i ja zakazem kod dr Antica. Mene je taj covek jako razočarao. Odma mi je ukinuo fragmin iako sam tada bila u 5.mesecu trudnoce jer navodno meni fragmin ne treba jer kao sto rekoh pai nije trombofilija i za to ne treba terapija, a za antitela nije hteo nista da komentarise tj za moje do tadasnje uzimanje pronisona jer tonije njegov domen vec me poslao kod imunologa. Ja sam poludela , da ne kazem da sam preplakala taj dan. Tek tako covek mi ukoda terapiju a ja trudna.
Odma sam iskopala gde dr Miljic radi i otisla kod njega . Naravno covek mi nista nije ukidao , nastavila sam sa terapijom.
Mislim da je dr Antic olako hteo da mi ukine terapiju. Ne sumnjam ja u njega , ali i on je ucenik dr Miljica. A tako lako osporava njegovu terapiju. Pri tom ako ja nisam mogla da zatrudnim 5-6 godina , a uz tu terapiju jesam ne moze mintako olako ukodati u trudnoci.
To je moje misljenje o dr Anticu. Dakle ne bas sjajno. Al kazem dosta dr ne daje terapiju za PAI. Ti imas jos jednu mutaciju....tako da ne znam sta da ti kazem.... mozda tebi aspirin pomogne da zatrudnis. Znam dosta zena kojima je uspelo. Ovo je moja strana price , gde su meni samo injekcije fragmina pomogle a i pronison.
Jer te uputio kod imunologa za antitela ?

(odgovor članu belaa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
23.2.2016 15:40:59   
belaa
Maraj hvala na brzom odgovoru. Nemam povisena antinukleidna antitela, nije me nigde slao. AntiTPO je pratilac hasimota....Goca mi je jedno za to dala selen jos u junu 2015.
Pitacu je kad budem otisla za misljenje, ali ne bih ni da ispadne da sumnjam u njen rad, jer je do sada sve odradila super.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
23.2.2016 15:44:04   
Maraj
E nemoj ni sumnjati. Ona je zena zmaj. Ja je nista nisam pitala. Slepo sam je slusala
Cula sam da ne voli "da joj se pametuje". Ovo sto sam ti rekla je za dr Antica. On mi ne uliva poverenje. A dr Goca je zena zmaj!

(odgovor članu belaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
3.3.2016 12:35:51   
ivannna
Moj prvi FET nije uspeo user posted image a bila sam ubedjena da hoce,izgleda da sam sve te nove simptome imala od estrofema i utrogestana...

prosli put mi je dr rekla da nema potrebe da radim nikakve analize jer sam iznela trudnocu i rodila zdravo dete pre 3 god,al mene nesto kopka,vise bih volela da sve sto ima odradim pa da budem mirna

imate li predloge sta od analiza treba da uradim???

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.5.2016 20:24:47   
belaa
Drage moje, Maraj....evo i mene konacno. Imala sam tremu i nikako nisam imala snage da pisem ovih dana. Mi smo uspeli iz prvog FETa user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image
14.04. smo imali trnsfer, vracene dve blastice koje su se super odledile.
Dr Goca je umesto aspirina uvela fraxi i pronizon, uz to je dodala i estofen i utrogestan.
Transfer je prosao odlicno. 11-ti dpt beta 464, a 13. 946 mi presreci naravno.
Prva kontrolica u ponedeljak 9.04. .... jedva cekamo i nadamo se da cemo videti obe bebice!
Pre tri dana se pojavilo jako malo braon sekreta i tada su mi dodali 125mg progesteron na treci dan i mirovanje.....grrrrr to drugo je jako dosadno

Veliki pozdrav od nove user posted image , sto i svim cekalicam zelim od srca!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.5.2016 20:30:37   
IvanaSK RR
Belaa, zelim ti sve najbolje, nek trudnoća i porođaj prodju super!

(odgovor članu belaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.5.2016 21:07:09   
nikiteki
Cestitam belaa

(odgovor članu belaa)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.5.2016 21:52:42   
Maraj
Jao belaaa user posted image divno !!!
Istu sam terapiju imala i ja fragmin , pronison i utrogestan plus folnu od 5mg sam pila. Navijam jako draga za user posted image user posted image . Al i da je jedna to je uspeh veliki. Ipak su to nasi smrzlici! Najjaci medju najjacima user posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
5.5.2016 9:49:17   
ivannna
castitam belaa !!!! user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
5.5.2016 11:48:33   
belaa
Hvala drage moje od sveg srca, moja sreca je mnogo veca kad je podelim sa vama. Sve cekalice vucem za nos i zelim im istu ili jos vecu srecu!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here