|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ubod/ujed insekta?
30.7.2011 11:10:05   
Anoniman
Jaoooooooooooj dusicauser posted image

Mozda je samo inficirala ruchicama okouser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ubod/ujed insekta?
30.7.2011 11:11:49   
Olga75
nema ni ogrebotine ni nicega user posted image
svasta , praticu i sta me jos cudi , uopste se ne zali na to niti da je svrbi niti da je boli


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ubod/ujed insekta?
30.7.2011 11:18:21   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image
Valjda ce brzo proci...user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ubod/ujed insekta?
31.7.2011 20:51:18   
Olga75
danas se otok skoro povukao i to odjednom , ostala je samo crvenilo i mislim da se vidi gde je ubod ,jaako sitne dve tackice koje sam lupom videla

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ubod/ujed insekta?
31.7.2011 20:53:57   
Anoniman
Znaci, ipak paukuser posted image

Reci joj da cemo sad malo mi da gizimo paukauser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ubod/ujed insekta?
31.7.2011 20:55:44   
Olga75
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ubod/ujed insekta?
31.7.2011 22:42:35   
Anoniman
Ja sam na onaj probušeni plik na nozi stavila Stenicidnu gazu, u nadi da mi noga neće otpasti! user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ubod/ujed insekta?
31.7.2011 22:52:30   
Snelle
Meni su za ubode insekata preporučili Hiper hama gel i ja sam to L stavljala kad su je izujedali komarci.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ubod/ujed insekta?
31.7.2011 22:57:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

Meni su za ubode insekata preporučili Hiper hama gel i ja sam to L stavljala kad su je izujedali komarci.


I meni su preporučili u apoteci taj gel. Zaista je odličan.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ubod/ujed insekta?
11.8.2011 13:08:20   
dacca
Malog od brata mi je prije 15 dana nesto ujelo. Dobio je antibiotik i da maze razu sa Acidi borici. To mu se smanjilo, ali vec dva dana mu se pojavilo po citavom tijelo, malih 10 kao ujeda. Jedan dermatolog kaze da bje to, tj. moze biti od mora, trave, mrav, komarac, grinje i da uzme gentamicin ipalitrex kao i hipermangan, a drugi derm. kae da uzme tinkturu Rivanola... Sta mislite? Malecki ima 2,5 godine.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ubod/ujed insekta?
15.8.2011 19:07:02   
Anoniman
Evo kako Miša reaguje na ujed komarca user posted image Ovaj put meta je bila desno uvo...

user posted image
user posted image
A ovako inače izgleda uvce...
user posted image
Mažemo Hiper Hamma gel, smanjilo se dosta od jutros,ali je još dosta upadljivo... user posted image

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ubod/ujed insekta?
19.8.2011 15:08:07   
Anoniman
I tamas se skroz povuklo ovo prethodno, kad sinoć na oba uvceta po ujed!!! user posted image
Odmah smo stavili Hamma gel i jutros se već smirilo. Definitvno je: moje dete ima najslađe uši user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ubod/ujed insekta?
19.8.2011 15:09:03   
Jeca*
joj ma on je skroz sladak...tek sad vidim slike user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ubod/ujed insekta?
19.8.2011 15:11:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca*

joj ma on je skroz sladak...tek sad vidim slike user posted image



user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ubod/ujed insekta?
19.8.2011 15:11:18   
Verus
user posted image  srce malo!  helenu je za nogu ujelo i baaas je bio veliki pecat...a mojoj sefici je toliko oteklo i jos se inficiralo da je morala da pije antibiotikeuser posted image  kakvi komacherosiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ubod/ujed insekta?
19.8.2011 15:12:47   
Jeca*
probajte aktivni kiseonik...eno aktivirala sam opet temu

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ubod/ujed insekta?
24.6.2012 10:37:42   
Mupovac

IZVORNA PORUKA: prase

Evo kako je to izgledalo... Guram kolica u prtljažnik i u sebi razmišljam koja sam glupača što nisam samo sela u kola a mm neka ih pakuje - uvek tako poletim da uradim nešto, a onda pomislim kako bi bilo lepo da ne uradim ništa, npr. da samo otšetam do stana posle kupovine u mega-marketu umesto da teglim blizu pola tereta. Elem, epski uvod je završen. Dok se borim sa kolicima (rukom pokušavam da ih uguram tamo gde im je mesto, a laktom iste ruke pridžavam tašnu da ne poleti u prtljažnik za kolicima) osetim nešto što je najbliže moglo da se opiše pečenjem u dnu leđa pa desno. Bacim tašnu na pod, prvo misleći kako mora da mi je žar neke nepostojeće cigarete zapao između mene i nje user posted image Peckanje se širi... ali i dalje osećam ono mesto gde je počelo. Polako podignem bluzu, misleći da ću naći osu ili pčelu ispod nje - nema. Zovem mm da pogleda, a on kaže: "Ma, sigurno te osa ujela, vidi - nema žaoke". OK. Mene je osa ujela nekoliko puta, doduše sve kada sam imala do 12 godina, moguće da se ne sećam dobro - ali čini mi se da uopšte nije bilo ovako! Krećemo kući, vožnja traje 10 minuta... u toku kojih meni peckanje prelazi u bol, kao da me neko udario. Kako god da se mrdnem - ne valja, žiga, boli. Kod kuće stavim oblogu sa ledom - do tada je oko te tačke gde je valjda bio ubod nastao otok 2x3 cm i crvenilo 5x10 cm... Otok je spao od obloge, koja mi je fenomenalno prijala, ali nisam smela duže da je držim - kontam tu je bubreg i mnogo šta drugo, ne bih da izazivam sudbinu. Do večeri sam skoro pa zaboravila na sve to... Sutra ujutro se probudim sa neviđenim svrabom na tom mestu. Kaže mm: "Ne diraj! Imaš plik veličine 5x10 mm na tom mestu!" Eh, lako reći... Iščešala sam se dobrano kad on nije gledao... Plik je pukao... Ostala je rupica iza njega (koja se već skupila dosta). Danas, 2 dana kasnije, opet me užasno svrbi. Crvenilo je isto kao i odmah nakon uboda, pri sredini rupica. Oteklo je, onako, ispod kože. MM i dalje tvrdi da je osa. Ja se Boga mi ovih simptoma koji su u međuvremenu nastali ne sećam... Šta li me to ujelo, ako me uopšte nešto ujelo? Počela sam da razmišljam kako me nije ništa ujelo, nego je moguće da se neko sočivo tako namestilo da me spržio umnogostručeni sunčev zrak... Hajde kažite mi šta vi mislite, pre nego što smislim kako su me spržili vanzemaljci a sve da bi mi uzeli bubreg kroz tu rupicu, da ne primetim...

P.S. Tako mi i treba kada nosim bluzu sa cvetnim motivima, mora da me gricnuo onaj bumbar što čuva red na livadi... Tu pesmu od tada mm pušta over and over and over again od "napada" na moju personu user posted image



Imam nekih problema sa insektima, pa sam naišao na ovu temu na netu i želim samo ovo da napišem.
Ljudi bre, jel' vi stvarno ne ynate kada da idete kod lekara???
Išao sam kod lekara i punili su me injekcijama.....
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1852849774549.115030.1639924991&type=3

Pozdrav.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ubod/ujed insekta?
24.6.2012 12:37:27   
Anoniman
Marko je danas stao na plazi na nesto sto najvise lici na pcelu ali je skroz crno. Izvadili smo zaoku, namazali antihistaminik i kortiko, dali Aerius, sve zbog njegove atoicne konstitucije. Zamolicu Minu da stavi sliiku kada bude stigla jer pisem sa mob.

(odgovor članu Mupovac)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ubod/ujed insekta?
24.6.2012 12:53:31   
Snelle
Joj Tasho, kako je on, boli li ga?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ubod/ujed insekta?
24.6.2012 12:59:34   
Anoniman
Mislim da ne jer normalno hoda. Malo je oteklo, hladili smo.
A mi smo mislili da drami zbog peska, jako ga se gadi, i ignorisali plac, kad nikako nije prestajao, onda smo sprali nogicu, i tad videli i bubu koja se koprca u pesku. Pokupili smo je da pitamo nekog lokalca sta je to uopste?

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ubod/ujed insekta?
24.6.2012 13:05:22   
Snelle
Dobro je da ne boli. I Lani se slično desilo prošle godine. Mi nismo imali pojma da je nešto ujelo, i isto je tako izbegavala pesak, dok je nismo kupali pa videli crvenilo, nije bilo čak ni otečeno. Ja sam joj namazala jekoderm i jako brzo je prošlo.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ubod/ujed insekta?
24.6.2012 13:13:25   
minavb
user posted image
Evo sta je ujelo Mareta

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ubod/ujed insekta?
24.6.2012 13:29:47   
Snelle
Koliko me služi pamćenje iz entomologije, jeste osa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ubod/ujed insekta?
24.6.2012 18:09:17   
Anck Su Nmaun
Tacu je juce ujela osa u dvoristu user posted image

samo od jednom je pocela da vristi, nekako sam odmah znala sta je ( valjda instikt odkud znam) Unutrasnja strana kolena, hvala bugu nije alergicna, malo leda i proslo je! Bas sam se uplasila jer sam cekala da vidim oce li biti reakcije. Mene inace osa u zivotu nije ujela

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ubod/ujed insekta?
3.8.2012 15:46:47   
Olga75
evo kao i prosle godine i sad je nesto ujelo za kapak desnog oka user posted image , skroz je crven i otecen , zalila se malopre da je boli
i ponovo nema plika , ne vidim ubod , mazem fenistilom
ogavni pauci user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here