|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pavloviceva mast
22.12.2008 11:39:34   
oliveradj
Ja od rodjenja koristim Pavlovicevu mast i ne bih je menjala. Nedavno sam iz price cula da je u Hrvatskoj povucena iz prodaje da sadrzi bornu kiselinu koja je kancerogena. Kazu da je odbacene i u pojedinim zemljama EU i da je izgubljeno joj pravo na izvoz. Ovo su sve stvari koje sam cula u prolazu i ne mogu da verujem. Na HTV sam gledala da u nekoj emisiji ocrnjuju Pavlovicevu verovatno da bih nasli razlog da neki slican proizvod plasiraju na trziste. Sta znate o tome???
Ovo sam dobila na jednom forumu:

Beograd -- Jedna o najpopularnijih krema za bebe, Pavlovićeva mast, nedavno je povučena iz prodaje u pojedinim prodavnicama u Hrvatskoj.


Odluku nije doneo niko od nadležnih već roditelji, koje je, kako je objašnjeno u hrvatskim medijima, zabrinuo podatak o zastupljenosti borne kiseline u tom preparatu za negu beba. Doktor Vojislav Pavlović za B92 odbacuje optužbe o štetnosti kreme koju njegova porodica decenijama proizvodi.

Za 60 godina, koliko je deca koriste, Pavlovićeva mast apsolutno nikada nikome nije naškodila, kaže on. I pojedini pedijatri dele stav da roditelji nemaju razloga za brigu.

Originalna Pavlovićeva mast povučena je iz nekih prodavnica u Hrvatskoj nakon vesti da ona sadrži bornu kiselinu, koja se kod beba brže resorbuje i može da izazove trovanje.

Prema izveštajima hrvatskih medija, razlog za povlačenje je, kako su im objasnili u tim trgovinama, pritisak zabrinutih roditelja, a ne zvanična zabrana.

Doktor Vojislav Pavlović, sin tvoraca originalne Pavlovićeve masti, kaže da se borna kiselina u tropostotnom rastvoru nekada široko primenjivala, pogotovo u pedijatriji i ginekologiji, ali da se više ne preporučuje.

Međutim, mast koju ta kompanija proizvodi sadrži svega 0.36 procenata ove kiseline, što se u 60-godišnjoj praksi pokazalo kao neškodljivo, objašnjava Pavlović.

"Radi se u bornoj kiselini koja se nalazi u jednom izuzetno minimalnom procentu. Praktično apsolutno neškodljivom kao korigens", kaže on.

"Ali, jednostavno, njima je to u tom, ne znam kom slučaju zasmetalo. I onda su počeli da govore o tome kako može da se javi osip, kako može da se javi proliv. Za 60 godina apsolutno deci na tlu Srbije i Jugoslavije i šire, apsolutno se ništa nije dešavalo", kaže on.

Doktor Pavlović napominje da je njihova krema više puta ispitivana u nadležnim insitucijama i u Srbiji i u Hrvatskoj i da su rezultati pokazali da je potpuno neškodljiva.

Dečja lekarka Doma zdravlja Voždovac, doktorka Milena Agatonović, kaže da svi preparati koji su prošli kontrolu nadležnih i nisu povučeni iz prodaje mogu slobodno da se koriste. Ona za B92 kaže i da do danas nije čula za slučaj da je Pavlovićeva mast nekom štetila.

"U poslednjih 25 godina, kako se bavim pedijatrijom, nisam primetila da se roditelji žale na neke nus-posledice korišćenja Pavlovićeve masti. Tako da mislim da nema nikakvih problema za njeno dalje korišćenje", smatra ona.

Ceo slučaj je zapravo pokrenut zbog preporuka EU da se borna kiselina ne koristi u preparatima za negu beba. Njihova istraživanja naime pokazala su da ona u tropostotnom rastvoru štetno utiče na razvoj fetusa kod životinja.



_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pavloviceva mast
22.12.2008 11:56:31   
Anoniman
Odmah da se ogradim - nisam pročitala ceo text, ali sam shvatila da je problem u bornoj kiselini. Uopšte ne mogu da se setim za šta sam je koristila. Ali znam da sam tražila bornu kiselinu u apoteci... dal je bilo za mene ili za dete... nemam pojma. Ali pobogu, ne bi me lekar slao da je kupujem da je kancerogena.

To da je Pavlovićeva mast zabranjena u svetu nije novost. U Americi se ne koristi već jako dugo... u smislu da ako ideš kod prijatelja ne smeš da je poneseš jer ti je na granici uzmu.

I ja sam je koristila i ne bih je menjala ni za šta na svetu.

Uostalom, i nas su time mazali, pa ne vidim da nam baš nešto fali.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pavloviceva mast
22.12.2008 12:00:08   
Jeca*
Meni je isto Pavlovićeva super! Koristila je moja mama za svo troje, pa moja sestra, sad i ja njome mažem Luku...i ne planiram da je menjam. A rastvorom borne kiseline ja Luki čistim okice i sl (Acidi Borici)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pavloviceva mast
22.12.2008 12:02:05   
Anoniman
Pa da... znam da smo za nešto koristili... I pišu mislim da smo time čistili... sve... jer je slabo i sterilno...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pavloviceva mast
22.12.2008 12:04:13   
Jeca*
Da, ja mu time čistim i pišu. Nekad mu prebrišem pre kupanja i vratić i ispod pazuha. U porodilištu nam rekli možete i razblaženim alkoholom user posted image , ali ja radije ne bih da detetu sušim kožu. Pa zato acidi borici koristim za sve!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pavloviceva mast
22.12.2008 12:56:07   
oliveradj
Ja sam je kao dete jela obozavala sam kreme da jedem i nije mi bilo nista i sada je koristim grebem se od deteta i ne mogu da verujem da nas tako ocrnjuju. Ocrnjuju sve sto valja provereno ima tradiciju i kvalitet.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pavloviceva mast
22.12.2008 22:22:33   
MERYEN
I mi koristimo pavlovicevu,i ne planiramo da je menjamo.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pavloviceva mast
29.4.2010 23:19:39   
Anoniman
O Pavlovićevoj masti čitajte odavde, pa dok traje diskusija: KLIK

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pavloviceva mast
6.4.2016 18:42:02   
marinic
mi pavlovicevu koristimo od rodjenja i ne menjamo jeuser posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pavloviceva mast
30.6.2017 13:56:08   
Dragce86
Cim je nesto dobro i povoljnije od novih farmaceutskih proizvoda, odmah mora da se smisli nacin na koji ce se kompromitovati i izbaciti iz upotrebe :( Ja mislim da to sad i sa Pavlovicevom mascu rade. Ja sam njom zadovoljna!

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pavloviceva mast
30.6.2017 14:03:50   
veselicaa
Imam je uvek,ali sada najvise koristim vitaminsku mast od galafarma,predivno miriseuser posted image

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pavloviceva mast
30.6.2017 15:33:51   
Duškić
Ja koristim pavlovicevu deci..a i weledu.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pavloviceva mast
6.7.2017 15:01:16   
Dragce86
Opet smo nabavili novu zalihu Pavloviceve, sjajna je i ne odustajemo od nje ;)

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pavloviceva mast
6.7.2017 15:04:05   
nekicamimi
Najbolja krema za bebe!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pavloviceva mast
14.7.2017 20:14:42   
dddaca
Koristimo je i mi povremeno, malu nju, malo Sudocrem

(odgovor članu nekicamimi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pavloviceva mast
15.9.2017 16:44:13   
Tatjana.87
Takodje Pavlovic tradicija i sudokrem je odlican.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pavloviceva mast
15.9.2017 16:58:03   
krin 40
Ja koristim šta mi padne pod ruku..pavlovićeva,sudocrem,seba med..itd

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pavloviceva mast
18.9.2017 0:44:59   
Dragce86
Odlicna je, ali ja koristim sve sto imam - nekad nju, nekad Dr Plants, nekad Becutan, nekad SebaMed...:)

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pavloviceva mast
3.10.2017 17:02:21   
MamaNecaVo
Ko nije probao Throvaline-preporucujem,Savrsena krema.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pavloviceva mast
4.10.2017 22:44:53   
Dragica Draga
Pavlovic za guzu obavezno, u slucaju ojeda sudocrem...
Za telo LaRoche... savrsene kreme, ne menjam ih, za lice A derma.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pavloviceva mast
5.10.2017 8:43:58   
Mala Elena
Ja kombinujem, nekad Pavlogal, nekad onu roze Pavloderm, nekad Nivea B O i Chicco sa cinkom( pri kraju je)...

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pavloviceva mast
5.10.2017 10:13:13   
emicaa
ja za Davida izmedju ostalih probala i Pavlovic,krema kao krema.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pavloviceva mast
5.10.2017 14:09:58   
Tatjana.87
I pavloviceva nije vise kao sto je bila, kaze mi mama da je pre bila masnija dosta nije kao ova sada...ali bas bitno da je guza cista i namazana a marka kreme manje vise!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pavloviceva mast
5.10.2017 20:46:05   
medamisko
Kotistila Pavlovicevu i zadovoljna sam. Koristila i one sa cinkom i pantenol.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pavloviceva mast
5.10.2017 21:21:31   
Ana RR
Ja sam Marku mazala par puta ali mu nije odgovarala, odmah bi se ojela guza. Doduše, ja ne volim ni njen miris pa bi je verovatno promenila i bez ojeda.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here