|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:11:32   
bubulence
tash ne znam kako treba ali nama su radijatori svuda jednako topli...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:18:45   
limunada

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Limunada, ti zivis u kuci? Jel imate gradsko centralno grejanje ili vase etazno (vas kotao)?

Ja imam uljani radijator koji koristimo za dogrevanje, ali on sam zimi ne bi lepo zagrejao ni malu spavacu sobu, a ne veliku dnevnu.
Ne mogu kuca i stan da se uporede kad je grejanje u pitanju. Koliko god da je stan na cosku zgrade ili stara zgrada i sl. opet je toplo u hodniku zgrade, ispod-iznad su stanovi, pa je toplo, a kuca - dole zemlja, gore - nebo, oko kuce - promaja user posted image Tesko je kucu zagrejati, posebno ako nije dobro izolovana.
U kuci da,kotao imamo na drva.Meni je sad prijatna ta T al zna biti i niza a posle ce biti jako niske T pa se bojim da nebude hladno.
Inace kuca je izolovana i pvc ima.Nebude to toliko hladno,bude prijatno nego kad malog kupam bas ne odgovara ta T a i cesto ispustam vazduh.


Tash ja znam da radijatori svuda moraju biti topli


_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:25:00   
Anoniman
a kuca - dole zemlja, gore - nebo, oko kuce - promaja user posted image Tesko je kucu zagrejati, posebno ako nije dobro izolovana.


user posted image user posted image Marija ovo si dobro rekla, ne bi ja tu nista dodav'ouser posted image

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:32:43   
MarijaBg
Limunada, onda ti imas etazno grejanje, ne zove se to centralno user posted image . I mi smo imali problem u pocetku, pa su nesto popravili, valjda je bilo vazduha u sistemu, radijator bude samo po vrhu topao a dole hladan.
Evo, pitam muza, kaze da kad ispustas vazduh, ispustas dok ne krene voda. Kaze da mozda nemas dovoljno vode u sistemu pa ne moze da nabije pritisak... Ma zovi ti tog majstora, ko ga sisa user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:35:25   
limunada
Pa da nije bilo dovoljno vode u sistemu pa je zato majstor bio a evo sad opet.Sad kad bih rekla svekrvi da je etazno grejanje ona nebi dala reci posto svima se hvali sa njenim centralnim gr.a ja ludim sa ispustanjem vazduha.Zvacemo opet pa nek srede vise to.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:36:28   
Sanjica26 RR
Kad ti muz sad dodje onda ce on da zove. majstor nece smeti nista da kazeuser posted image

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:37:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarijaBg


Evo, pitam muza, kaze da kad ispustas vazduh, ispustas dok ne krene voda. Kaze da mozda nemas dovoljno vode u sistemu pa ne moze da nabije pritisak... Ma zovi ti tog majstora, ko ga sisa user posted image


Ja se sećam tate, kada sam bila mala, išao je sa posudom i krpom, odvrtao ventil na radijatoru, to je prskalo, mama je psovala user posted image , ali sada se svi prave ludi...

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:37:33   
limunada
Pa da,on ce to da resi i svekar a ne mi zenske,nas lako zeznuti user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:41:04   
Sanjica26 RR
Tash i moj tata to radi svake godine. Evo sad radi i moj muz. user posted image samo sto ga ja ne psujemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:42:11   
MarijaBg
Jao Tash i moj je to radio, a iz radijatora krene neka prljava voda, ma haos user posted image
Limunadice, sad ce ti ionako doci muzic, pa ce on to srediti user posted image

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Grejanje
22.12.2011 9:39:46   
Anoniman
Setila sam se jedne anegdote vezane za grejanje:
Tamo krajem 90-ih sve one restrikicije, nije ni grejanje bilo najbolje... Zove mama mog tadašnjeg dečka Toplanu već ne znam koji put da se žali kako su radijatori hladni, a dispečer će njoj: gospođo nisu radijatori hladni već su iste temperature kao vaša telesna pa zato ne primećujete user posted image A ona odlepila: pa koji će te mi *** vi onda! Lepo ću da se razapnem po sobi pa ću otpuštanjem svoje telesne temperature da ugrejem stan!!! user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Grejanje
22.12.2011 13:54:49   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Grejanje
22.12.2011 16:41:37   
PoisonEve
Ko Didy sto kaze, TA je najgore grejanjeuser posted image
Nocu redovno prokuvam! Ja sam jako zimogrozljiva ali ovo je bolesno!
Najradije bi otisla i kupila te norveske ili francuske radijatore a mm bi poludeo i rekao da me je opet uhvati Hurry Up sindromuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Grejanje
22.12.2011 16:45:18   
Anoniman
user posted image

Hm, mi bogami ne prokuvavamo, ali mi smo i u godinama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Grejanje
22.12.2011 17:12:56   
PoisonEve
Zenetino, verujem i da bi se i vi skuvali u 15kvm a TA na trojciuser posted image Mm je ubedjen da mora da se podesi na trojku da bi bilo toplo celog dana.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Grejanje
22.12.2011 17:32:12   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Tash

Da li se vazduh iz radijatora ispušta dok je voda u njima ili se to radi van sezone?
Da li radijatori celom dužinom, od poda do prozora, treba da su isto topli?
Nama su dole znatno hladniji radijatori nego gore, po negde su čak i hladni.


Vazduh se ispušta tek kada počne grejna sezona. U suprotnom, ne bi imalo šta da izgura vazduh iz radijatora. Radijatori, u kojima nema zaostalog vazduha ili mulja, treba da su ravnomerno zagrejani.
Moje rezonovanje je sledeće (što naravno ne znači da je tačno).
Do svakog radijatora dolaze dve cevi. Jedna uvodi, druga odvodi vodu. Ova što uvodi ulazi odozgo, a ova što odvodi izlazi odozdo. Dakle, voda kao teža od vazduha ga istiskuje ka vrhu radijatora te ako je gornji deo radijatora hladan onda je moja dijagnoza: vazduh. E sada, ako se radijatori ne ispiraju uopšte, što se radi van grejne sezone, u njima se nakupi "mulj". Kako je on teži od vode, nalazi se na dnu radijatora, pa je donji deo radijatora hladan. I tada pomoći nema do prestanka grejne sezone.
Eto tako mali Perica zamišlja celu priču oko centralnog grejanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Grejanje
22.12.2011 19:52:18   
Anoniman
A to li je znaci u pitanju user posted image a i ja se malo nasalih!
Uuu pa mnogo je to, nego koje je jacine TA, 2,3,5? Mi imamo 3-ku u sobi spvacoj velicine 12kvm i punimo TA na 1 , u dnevnoj od 25km imamo veliku TA od 6kv i maximum je punimo na dvojku

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Grejanje
23.12.2011 11:33:16   
hanka
Evo i mog iskustva
CG je zakon medjutim kod nas u stanu i celom naselju grejanje je bilo katastrofalno od kad je zgrada napravljena pa do prosle zime.Zbog toga smo bili prinudjeni da grejemo stan od 80m2 klimom.Medjutim to nije bilo dovoljno.Dobili smo od sveki poklon grejalicu koja izgleda sasvim pristojno.Cenu ne znam i dan danas,proizvodjac je eldi.Savrsena je,bez prasine a racun za struju sa svim ostalim uredjajima je oko 2300din max zimi a leti bez nje oko 1200din.4 godine je radila bez prestanka i nije se za divno cudo kvarila.
i da jos nesto,mm mi je objasnio da bojler manje trosi struju kad je non-stop upaljen nego kad se povremeno iskljucuje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Grejanje
3.1.2012 5:17:05   
vukosava
Ja zivim u tipicnoj americkoj drvenoj kuci iz 1900, doduse renoviranoj... Grejemo se na gas, imamo svoju pec koja greje vazduh i kroz sistem koji je ugradjen u plafon nam ga uduvava u prostorije. Stan je 88 m2, dvosoban. Zivimo na prvom spratu i zena ispod nas ima isti princip grajanja tako da nam je pod (drveni sa debelim tepisima) uvek topao pa smo non stop na njemu. Temperatura nam je oko 24 stepena celzijusa.

Grejanje mi je na gas. Racun za gas je oko 4000 dinara cele godine, dakle 48000 dinara godisnje.

Struja mi je oko 4500 dinara mesecno, znaci 54 000 dinara godisnje.

Voda, kanalizacija i djubre mi je oko 8000 mesecno, znaci 96 000 dinara godisnje.

Internet, telefon i kablovska mi je oko 11 000 dinara mesecno, znaci 132 000 dinara godisnje.

Znaci, grejanje, struja, voda, kanalizacija, djubre i komunikacije su mi:
- mesecno: 27 500 dinara
- godisnje: 330 000 dinara

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Grejanje
3.1.2012 11:08:54   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: hanka
....i da jos nesto,mm mi je objasnio da bojler manje trosi struju kad je non-stop upaljen nego kad se povremeno iskljucuje

To zavisi od načina na koji koristite bojler.
Viša tarifa je od 8h do 24h.
Ako u tom vremenskom intervalu ne praznite bojler, već ga koristite za sitne stvari (tipa pranje ruku), onda grejači samo dogrevaju vodu kada termostat da signal usled pada temperature. I to je tada tačno.
Ali, ako se svi tuširate te se bojler isprazni, onda će u višoj tarifi, koja je oko 4x skuplja od niže, svih npr. 80l hladne (sada ledene) vode, biti zagrevano.
Svojevremeno sam imala i računicu, ali kako već 5-6 godina koristimo isključivo protočni bojler, jer moj muž potroši više vode tokom tuširanja nego zoološki vrt prilikom kupanja svih životinja, izvetrilo mi je.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Grejanje
3.1.2012 11:28:49   
Anoniman
Mi imamo nas kotao i grejanje nas u toku grejne sezone kosta od 800-1000  evra, zavisi od toga koliko  ostra bude zima. Inace se greje nesto vise od 200 kvadrata i vatra se lozi i danju i nocu, je gasi se uopste. M svekar je dezuran nocu pa grejemo non-stop.
Isto tako znam da mm ide s vremena na vreme od sobe do sobe i ispusta vazduh. nosi sa sobom jedan mali srafciger i posudu, ali sva sreca to ne prsti po sobi user posted image A ispusta vazduh kad se radijator ne greje ravnomerno i kad pocne da se cuje voda u njemu...kao da kapa

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Grejanje
3.1.2012 13:26:47   
MakiJ
joj i nas grejanje ubija, razne kombinacije imamo i opet kostauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Grejanje
30.1.2012 20:30:22   
MakiJ
Dali neko greje kucu sa norveskim ili francuskim radijatorima?

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Grejanje
30.1.2012 21:05:20   
PoisonEve
Maki, greje Gae_Gruser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Grejanje
30.1.2012 21:22:02   
MakiJ
Ona stan ali kuca je drugacija malo, ubi grejanje ovo.
Struju platili 12 000 al nismo se nesto ogrejali

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here