|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grejanje
4.2.2012 11:20:00   
snješka

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ako nema dobre izolacije i stolarije, ode toplina koliko god da grijete.
To znam iz iskustva, dok nismo stavili stiropol fasadu palila sam i grijalicu i ložila i opet nikad nije bilo toplo kao sad.
Što je nabitnije toplota se zadrži preko noći i kad ustanem ujutro u gaćama hodam nije mi hladnouser posted image


Lu, upravo tako. Mogu ja na spratu imati i centralno kad se ne grije prizemlje, a kuća nije završena, tj. potkrovlje nije zatvoreno, vidi se crijep iznutra. Unutrašnje stubište, duva kroz kuću da poludiš. Mi zatvotrili hodnik vratima, ali je opet hladno.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Grejanje
4.2.2012 11:21:42   
MakiJ
izolacija kuce je uradjena, ostalo nam je da promenimo ulazna vrata i jos jedan prozor u hodniku i onda ce biti ok :)
Olga idemo na kafu kad prodje ovaj kijamet, ja iz ulice nemogu da izadjemuser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Grejanje
4.2.2012 11:25:25   
snješka
Još nam je i voda zaledila noćas. Ejjjj živote.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Grejanje
4.2.2012 11:25:41   
Olga75
kod nas je veliki problem jer nam je plafon 3,75 m a prozori su 3 x 1,70 a vrata staklena 2,5 x1,5
tako da zagrejati na neku letnju temperaturu je kod nas nemoguce

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Grejanje
4.2.2012 11:27:54   
MakiJ
e da i mi imamo potkrovlje koje nije zavrseno, zatvorili smo ga ali mislim da bi bilo dobro da stavimo stiropor na plafon da nebezi toplota

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Grejanje
4.2.2012 12:12:49   
Anoniman
Kod nas su plafoni preko 3m ali imamo stirodur izolaciju i pvc stolariju (koja nema garanciju jer su van standardne dimenzije, kažu nisu nikad radili tako velikih dimenzija i ne garantuju kako će se ponašati... user posted image ) tako da je kod nas banja... 23 stepena je jer smo radijatore na toliko podesili a ne bi bio problem da naguramo koliko god... Najveći radijator još nismo ni uključivali i mislim da nam neće ni trebati...

(odgovor članu MakiJ)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Grejanje
4.2.2012 12:16:23   
Olga75
nasi prozori su samo reparirani jer niko nece da radi te dimenzije a plafon nam je stukatol a tavan tj onaj deo sa gredama i glupostima sto drzi crepove nema neku izolaciju ali ima visinu , plan je pravljenje potkrovlja i tako
mislim diskretni sarm burzoazije , ne zelite da znate koliko je celzijusa u mom kupatilu user posted image
izolacija je odlicno ulaganje kad ti nad glavom ne visi urbanisticki plan i moguce rusenje u narednih 5 - 10 godina
svaka cast svakome ali nasi urbanisti su user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Grejanje
4.2.2012 12:26:01   
Anoniman
I mi smo imali sa prozorima problem, ap smo našli firmu koja nam je pravila "na našu odgovornost" i bez garancije.

A i muka sa urbanistima mi je poznata, bakina kuća u Čačku je poslednjih 30 godina u kategoriji "možda za rušenje" user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Grejanje
4.2.2012 12:29:45   
Olga75
nista gore od toga : mozda cemo rusiti i onda daju na uvid neki plan gde je ucrtano ko zna sta user posted image
za izolaciju se ne dobija lova ali za kvadraturu se dobija , sad samo treba da se izracuna koliko je to vise para od ulaganja za vise kvadrature
a na prolece ponovo idem kod urbanista da vidim plan pa ako je skoro da posadim kojekakvih drveta jer za svaku vocku placaju
mislim : jeeej za lokalnu samoupravu i jos jedan za drzavu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Grejanje
5.2.2012 11:15:13   
Lu

IZVORNA PORUKA: MakiJ

e da i mi imamo potkrovlje koje nije zavrseno, zatvorili smo ga ali mislim da bi bilo dobro da stavimo stiropor na plafon da nebezi toplota

E to obavezno uradite, i ja imam tavan koji je jako veliki pa smo samo stavili stiropol po ploči jer tu nemamo ništa niti planiramo raditi.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Grejanje
5.2.2012 12:02:04   
Anoniman
Drugar koji ima centralno grejanje je kupio uređaj za vlaženje vazduha. Da bi održao normalnu vlažnost u stanu, troši dnevno 8 l vode. Tako da nema tih mokrih krpa koje mogu da izvuku stvar... Naša je sreća što se grejemo francuskim radijatorima pa nemamo problem sa suvim vazduhom....

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Grejanje
5.2.2012 12:06:32   
Ana RR
Eh, mi smo jedini koji su pukli pare na uređaj za odvlaživanje vazduha user posted image da nije toga voda bi nam lila niz zidove user posted image 'ebem ti kuću.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Grejanje
5.2.2012 12:08:21   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Eh, mi smo jedini koji su pukli pare na uređaj za odvlaživanje vazduha user posted image da nije toga voda bi nam lila niz zidove user posted image 'ebem ti kuću.


A hidroizolacija? Ima sad silnih preparata za sve vrste vlage... Sika ima odlične proizvode...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Grejanje
5.2.2012 12:13:30   
Ana RR
Sve probali ali džaba kada nema spoljne izolacije (a pošto je fasada stavljena davne ne znam ni ja koje, nema šanse sad da se radi izolacija i opet fasada, ne, ne, taman posla user posted image user posted image ).


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Grejanje
6.1.2013 0:56:59   
MilanBg011
Dešava se ne tako često da je potrebno zameniti kabal od peći i to nikako nemojte pokušavati sami,jer ukoliko kod trofaznog kabla pogrešno spojite i pomešate fazu i nulu može se desiti da vam svi delovi peći izgore,dok kod monofaznog kabla to nije slučaj jer se koristi jedna faza.

edit: za reklamu se možete obratiti marketingu Ringeraja.rs

< Poruku je uredio lesica RR -- 8.1.2013 20:14:40 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Grejanje
14.1.2013 23:28:09   
vojvodjanka87
Mi se grejemo na struju dok ne uvedemo parno grejanjeuser posted image

(odgovor članu MilanBg011)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Grejanje
14.1.2013 23:32:38   
jovana13
mi se grejemo na peckicu rekord iz indjije prvi put sam je videla ove god i odusevila se. Ljudi greje ko ludo malo trosi drva cisti se 1 nedeljno i lep izgled ima. Zovemo je teletabis user posted image stavicu sutra sliku pa cete da shvatite otkud nadimak taj.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Grejanje
14.1.2013 23:36:40   
vojvodjanka87
e bas me interesuje stavi sliku obavezno,mi imamo i uljani radijator i tea i kvarcnu i kalorifer u kupatiluuser posted image od svega po malo

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Grejanje
15.1.2013 12:49:07   
NadaR
Mi smo morali ubaciti i kamin u dnevnu , ustvari je vise pri kuhinji jer je spojen prostor. Radijatori i sistem su stari tako da nas dogodine ceka kompletno mijenjanje.



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Grejanje
15.1.2013 16:58:46   
Sanchy
Mi imamo cisternu za gas i gasni kotao a takodje i kotao na drva i ugalj i kklimu sa inverterom pa u zavisnosti od toga sta mi je koje godine povoljnije tako se i grejem ili kombinujemo...zakljucila sam da je u ovoj drzavi tako najbolje

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Grejanje
15.1.2013 17:08:16   
Mishica 77
Nas toliko greju da smo stalno razgaćeni i vetrimo se. user posted image
Ali nema ništa lepše od kamina i mirisa sveže iscepanih drva tek unešenih. Eh, kuća..... user posted image

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 15.1.2013 17:09:50 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Grejanje
15.1.2013 17:16:01   
sanji
I kod nas greju kao ludi! Spavaća mi je otvorena od ujutru do uveče a dnevna sat-dva manje!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Grejanje
15.1.2013 18:06:25   
jovana13
evo ga nas teletabis
user posted image

user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Grejanje
15.1.2013 18:40:39   
NadaR
Skroz je luda user posted image Neobicno izgleda. Bitno je da dobro grije.user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Grejanje
15.1.2013 19:29:04   
jovana13
veruj da stavimo 2-3 drvceta precnika 10ak cm i odemo na 4-5h negde isto i nocu kad spavamo, kad se probudimo ili dodjemo, zar ima. Samo se pepeo malo pomeri stavi neko manje suvo drvce i to je to. Na 7 dana pustimo da se ugasi,malo izvadimo pepela i zalozimo. Pec je totalno za lencuge user posted image ne bi ja lozila svako jutro, ma sanse nema.. Ovako ujutru toplo kao u banji user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here