|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Homeopatija
13.4.2013 13:46:54   
Azra_
Mame, ima te li preporuku za homeopatu u Nišu????

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Homeopatija
30.5.2013 12:03:10   
sneza teo
Homeopatskim preparatom podstičemo sopstvene snage organizma da se na prirodan način izbori sa bolešću.Homeopatski preparati su napravljeni na specifičan način tako da nema nus pojava jer u tim preparatima nema materijalne supstance a homeopatske remedije mogu da se koriste uz sve ostale terapije bez kontraindikacija. Preparati se prave od sastojaka biljnog, životinjskog i mineralnog porekla.Homeopatija prepoznaje da su svi simptomi bolesnog stanja izraz disharmonije koja je zahvatila celo telo i da se tretira pacijent a ne bolest.Osnovni pristup u homeopatskoj medicini jeste HOLISTIČKI . Homeopatija zahteva da se čovek posmatra kao celina fizičkih, emotivnih i mentalnih karakteristika.
Homeopata daje jedan homeopatski lek u jednom trenutku, obično u obliku tablete, granula ili praška, koji treba da se rastvori u ustima, a postoje lekovi i u tečnom obliku.
Osnovni princip homeopatije je: “Slično se leči sličnim“.
Homeopatski lek nije lek za bolest, nego lek za čoveka. Ne postoji homeopatski lek za bronhitis, alergiju, nesanicu ... već samo za čoveka.Homeopatski lekovi imaju pozitivne efekte tako sto mogu ojacati Vas imunitet, psihicku stabilnost... Morate biti strpljivi jer homeopatski lekovi Vas nece izleciti preko noci, proces izlecenja traje neko vreme. Moramo da uzmemo u obzir i cinjenicu da bolest koju imamo nije rezultat jednog dana vec je rezultat vise godina naseg zivota.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Homeopatija
7.10.2013 16:10:46   
Maraj
ja vec puna 3 meseca pijem antibiotike, cas imam enterokoku, pa klebsielu pa sad opet enterokoku... Ne znam vise ni sama sta da radim , prijateljica ide kod homeopatice, i meni savetuje da odem da ce mi ona resiti te upale. Kakva su vasa iskustva? Malo mi je cudno sto treba da odem kod nekog "neznanca" i da "otvorim dusu"...

(odgovor članu sneza teo)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Homeopatija
7.10.2013 18:08:42   
World
Ja imam pozitivna iskustva, mislim da slobodno probas, ne mozes izgubiti nista.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Homeopatija
10.10.2013 10:53:14   
Torbica
Ja decu vodim kod dr koja je homeopata, ona je pedijatar homeopata i preazadovoljna sam. Djordje je imao problema sa herpesom koji je izlazio na licu. Izlecila ga je. I drugo dvoje vodim kod nje, kad treba. od mene veliki plus!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Homeopatija
23.10.2013 21:37:30   
Figaro88
Andreina dr iz doma zdravlja je i homeopata,posto cesto idemo i privatno kod nje uvek nam uz klasicne lekove preporuci i neki homeopatski.A pred zimu Andrei dajemo neke kuglice na nedelju dana i od kad smo poceli stvarno se mnogo redje razboljeva kad je sezona ovih virusa.Ja bih otisla na pregled,zbog ankcioznosti,ali nikako da nadjem nekog u Lazarevcu...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Homeopatija
2.11.2013 23:21:57   
vikiveki
Izgleda da je homeopatija zaista delotvorna....baš bih volela da i ja svoju decu odvedem kod homeopate ali nisam čula da to ovde imauser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Homeopatija
2.11.2013 23:24:48   
Didy

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Izgleda da je homeopatija zaista delotvorna....baš bih volela da i ja svoju decu odvedem kod homeopate ali nisam čula da to ovde imauser posted image


Vikiveki, nema ni u našem gradu, ja sam vodila Stefana u Novi Sad. Rekla bih da je na istoj udaljenosti od Novog Sada kao Sremska Mitrovica, ne vidim problem.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Homeopatija
2.11.2013 23:28:40   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Izgleda da je homeopatija zaista delotvorna....baš bih volela da i ja svoju decu odvedem kod homeopate ali nisam čula da to ovde imauser posted image


Vikiveki, nema ni u našem gradu, ja sam vodila Stefana u Novi Sad. Rekla bih da je na istoj udaljenosti od Novog Sada kao Sremska Mitrovica, ne vidim problem.user posted image


Onda ćemo videti i mi da tako odradimo...samo neznam da li mogu u isto vreme doći sa svo troje dece

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Homeopatija
2.11.2013 23:37:55   
Didy

IZVORNA PORUKA: vikiveki


IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Izgleda da je homeopatija zaista delotvorna....baš bih volela da i ja svoju decu odvedem kod homeopate ali nisam čula da to ovde imauser posted image


Vikiveki, nema ni u našem gradu, ja sam vodila Stefana u Novi Sad. Rekla bih da je na istoj udaljenosti od Novog Sada kao Sremska Mitrovica, ne vidim problem.user posted image


Onda ćemo videti i mi da tako odradimo...samo neznam da li mogu u isto vreme doći sa svo troje dece


Pozovi slobodno dr, vrlo je otvorena za saradnju. I što reče Torbica, i ja isto imam vrlo visoko mišljenje o njoj i kao o doktoru i kao o čoveku. Svaku bolest nam je izlečila preko SMS-a tačnije nego pedijatar koji mi je pregledao dete. Šta to znači? Stefan se razboli, ja njoj pošaljem SMS sa simptomima, a svakako ga odvedem i kod pedijatra. Pedijatar da jednu dijagnozu i jedne lekove, dr homeopatije drugu dijagnozu i lekove koje ona smatra da treba (primer: pedijatar da antibiotik, ona da inhalacije, kapi za nos i fluimucil). I bude tačno kako ona kaže. Ona kaže - virus neki hara, 3 dana će da gori u temperaturi, pa tri dana će T da bude 37 i 6. dana će skroz da padne. I tačno tako bude. I to nije bilo jednom. I sve SMS-om! I često ona sama pošalje meni poruku nakon nekoliko dan - Kako je Stefan? Žena je sjajna, ponavljam - Biću joj zahvalna do kraja života, iščupala nas je sa dna, ali bukvalno.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Homeopatija
2.11.2013 23:41:50   
vikiveki
Didy hajde mi molim te u pp pošalji kontakt telefon te dr

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Homeopatija
4.11.2013 8:14:20   
Torbica
Viviveki, ja sam vodila svo troje dece istovremeno! user posted image Potpisujem sve sto je Didy rekla, samo sto ja osim njenog ne trazim misljenje drugog pedijatra, nema potrebe.user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Homeopatija
4.11.2013 8:17:09   
vikiveki
Torbice,a kako ti je naplatila za troje dece i koliko si se zadržala?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Homeopatija
4.11.2013 8:33:49   
Anck Su Nmaun
Pa jel tako za sve prehlade?
Sta vam kaze kad su visoke T za prehlade i gripe? Mi jedino s tim imamo problem, ako nema T ja ne vodim kod Dr

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Homeopatija
4.11.2013 8:38:27   
Torbica
Viviveki, zadrzali smo se malo jaca dva sata. Isli smo najvise zbog Djordja i najvise o njemu pricali. Bebac mi je bio tad 6 meseci, njegova anamneza je bila kratka a cerka mi je uglavnom dobrog zdravlja tako da ni ona nije uzela previse vremena. E sad, ona ima neki stav da koleginicama ne naplacuje njen deo user posted image , sanse nije bilo mada sam insistirala, ma kakvi....Platila sam samo u apoteci taj prvi put oko 2000 za konstitucione lekove, za svo troje. E sad, drugaricu koju sam poslala je platila 3300 za jedno dete, sto znaci da ti je za troje 9900. Medjutim, posle toga, vise nista ne placas, osim kad ti zatreba neki od akutnih lekova koji je uvek 150 din. Dva puta sam svo troje vodila u Vase Stajica da ih pogleda. Napisala mi je samo, volela bih da ih vidim ako mozete da ih dovedete. user posted image Ma ja bih je izljubila svaki put kad je vidim. user posted image Mm koji je inace jako dobre intuicije i retko ko mu "legne" je isto odusevljen. Kaze - kako zena gadja!
Slusaj ovo - Letos Djordju curio nos, i dobro, nista ne preduzimam jer niceg drugog nema. Sestrice u jaslicama navalile da treba odraditi bris nosa, za svaki slucaj. Jer je zelenkast sekret. I dobro, ja uradim sa nadom na dobar rezultat. Kad cvrc, streptokoke u malom broju.... Javljam se ja njoj i opisem joj sve. A ona pita - ko je trazio bris. Ja objasnim... Kaze - godinama imamo problem sa uznemirenim roditeljima zato sto se sestre mesaju u nas posao, salju decu na briseve, preduzimaju epidemijske mere.... Pa dobro sta da mu dam, imam rezervni homeopatski sto ste mi za more spremili, nisam potrosila. Kaze ona - nista, nema inflamacije, necemo leciti ZDRAVO dete zbog POZITIVNOG nalaza!!!!!!!!!! A ja ga povukla iz jaslica, i pitam je, kad mogu da ga vratim? Kaze ona - DANAS! Lele majko..... Mislim, dete bi dobilo nedelju dana antibiotika za to, jel...I zamisli, to je bio cetvrtak, on je u ponedeljak bio cist kao suza, ma nista, nos prestao. I sad ko je lud? Pritom mi je rekla - dajte im moj broj tel u ambulanti, ispisala koji, i nek me slobodno pozovu ako im nesto nije jasno!!!!!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Homeopatija
4.11.2013 9:01:05   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa jel tako za sve prehlade?
Sta vam kaze kad su visoke T za prehlade i gripe? Mi jedino s tim imamo problem, ako nema T ja ne vodim kod Dr


Ank, dete kad dobije taj svoj konstitucioni lek, dodje u ravnotezu, poenta je da se organizam sam izbori. Temperatura se klasicno skida antipireticima, ali nema antibiotika... Ako treba lek, napravi se homeopatski u zelenoj apoteci i to da detetu. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Homeopatija
4.11.2013 13:36:17   
Didy

IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa jel tako za sve prehlade?
Sta vam kaze kad su visoke T za prehlade i gripe? Mi jedino s tim imamo problem, ako nema T ja ne vodim kod Dr


Ank, dete kad dobije taj svoj konstitucioni lek, dodje u ravnotezu, poenta je da se organizam sam izbori. Temperatura se klasicno skida antipireticima, ali nema antibiotika... Ako treba lek, napravi se homeopatski u zelenoj apoteci i to da detetu. user posted image


Stefan je dva puta za tri godine popio antibiotik, a petljali smo u početku s visokim temperaturama često (uvećan treći krajnik). Po savetu pedijatra u našem dz, svaki put bi dobio antibiotik. Ona nam je samo ta dva puta rekla da mu damo i tad je imao T 40 10 dana.
Torbice, ona meni kaže - Idite da ga pedijatar posluša, da ne bismo svaki put iišli za Novi Sad kod nje, a da bude sigurna da su pluća čista. Da živimo u Novom Sadu, verovatno nas ne bi ni kod koga drugog slala.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Homeopatija
4.11.2013 13:48:08   
Torbica
Joj Didy, u pravu si, ipak ste vi 40 km odavde. Nama je mnogo lakse, kad proceni da treba da poslusa, samo kaze dodjite...user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Homeopatija
4.11.2013 13:59:48   
Torbica
Mi jos nismo dobili antibiotik, od januara smo kod nje. E sad, verovatno ako kuca gori, sto kazu.... Homeopatije moze da se kombinuje i sa drugim granama, to sam citala. Naravno dr je tu da proceni sta i kako. Ja sam pisala nase iskustvo. Imali smo dva bronhitisa koji su prosli bez antibiotika. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Homeopatija
4.11.2013 14:04:51   
Peace*
Pa za bronhitise ni ne ide terapija antibioticima. Ili je bar moja deca nikada nisu dobila.
O Basari pričate?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Homeopatija
4.11.2013 14:23:57   
Torbica
Da, o njoj.
Ne znam! Pre nje smo imali nekoliko epizoda bronhitisa, i uredno dobili antibiotik user posted image Slazem se da ne treba, al ajd sad...Sta covek da pomisli?

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Homeopatija
4.11.2013 14:39:25   
Peace*
Stvarno raznih lekara ima. user posted image Marko je prvi bronhitis imao sa 2,5 meseca, i nikada nije dobio antibiotik, samo inhalacije berodualom, i posle je uveden Flixotide, ali to je već neka druga i duga priča, neću ovde o tome.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Homeopatija
4.11.2013 15:08:46   
vikiveki
Ja bih zbog svega gore navedenog i pokušala tu terapiju homeopatsku...zato što deca malo malo pa su mi bolesna a neznam sa čim više da im ojačam imunitet,sve sam pokušala,preko hrane,raznih dodataka ishrani i šetnji ujutru na obali mora....Ništa neće škoditi a možda će mi dosta pomoćiuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Homeopatija
4.11.2013 15:22:47   
Torbica
Tako je Viviveki! I jako je vazno da je homeopata pedijatar, strucno lice, a ne neki priuceni sarlatan....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Homeopatija
4.11.2013 15:26:41   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Torbica

Tako je Viviveki! I jako je vazno da je homeopata pedijatar, strucno lice, a ne neki priuceni sarlatan....

Ja mislim da je to najbolja kombinacija kad su deca u pitanjuuser posted image pedijatar homeopata

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here