|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 13:55:24   
lesica
Minna,u beogradskim vrticima to godisnje osiguranje zavisi od vrtica do vrtica,i uglavnom ga nema,eventualno se dobija posebna uplatnica.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 13:57:41   
minna
Onda ga stvarno i nismo dobili, verovatno bih primetila.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE;Osiguranje u vrtićima
24.1.2013 13:13:33   
Sandra i Andrej
Dete polomilo ruku u obdanistu
U petak 18.01 oko 11h40 zvali su iz obdanista da kazu da je nas sin Amdrej, 3 godine, povredio ruku.Vaspitacica je objasnila da se Andrej prikilom presvlacenja i priprema za spavanje sapleo i da je prignjecio desnu ruku i da je plakao. Rekli su da se sada smirio i pitali da li cu da dodjem po njega. ja sam rekla da ga stave na spavanje sa ostalom decom jer mu je vreme da spava i da cu doci oko 14 kad se probudi jer je mali i vazno je da spava u podne pogotovo ako treba da bude na nogama po podne po cekaonicama i doktorima.

Ja sam potom nazvala DZ Vracar da pitam gde treba da dodjem sa malim. Rekli su da treba prvo kod njih po uput pa onda u Tirsovu. Potom sam zvala Tirskovu da pitam da li mozemo da dodjemo bez uputa i bez zdr. knjizice (koja je bila kod oca koji je bio na poslu) i rekli su da moze bez knjizice i da uput donesemo kasnije.

Međutim, kad sam dosla po malog u 13h45, dovele su ga obe vaspitačice koje su mi rekle da je odspavao i da one licno misle da je samo istegao zglob desne ruke, da su kod male dece rastegljivi ligamenti i da one smatraju da ne treba da ga vodim u hitnu. Tu je bila i treca vaspitačica koja je imala kontakta sa Andrejom posle povrede i čije je misljenje bilo takodje da se ne radi o nicem ozbiljnom. Pokazali su mi kako Andrej moze da digne celu desnu ruku kao dokaz da mu je dobro. I ukazali su na to da mu ruka nije otekla.

Ja sam nakon ovog razgovora sa vaspitacama odlucila da vodim Andreja kuci i da ga posmatram. Cekala sam poboljsanje i oporavak ruke, medjutim Andrej je sve vreme stedeo desnu ruku, igrao se sa njom i hvatao predmete ali samo lagane, poput papira i manje igračke.

U nedelju 20.01 oko 8h ujutru Andrej se oslonio na desnu ruku i zaplakao. Sat vremena kasnije oko 9h bili smo u Decjem Klinickom centru u Tirsovoj gde mu je ustanovljena dijagnoza preloma desne ruke i stavljen gips. Tri nedelje treba da ga nosi.

Da li neko ima slicno iskustvo i kakav stav treba zauzeti prema osoblju predskolske ustanove Vracar?
I uopste kakva je procedura prilikom povrede deteta u obdanistu? neki zakon poseban postoji?
prvo zovu roditelje?

Mama Sandra





< Poruku je uredio Olga RR -- 24.1.2013 13:29:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: RE;Osiguranje u vrtićima
24.1.2013 13:33:14   
Olga75
dobrodosla mama Sandra user posted image
zao mi je zbog povrede user posted image
e sad , ja nemam iskustvo sa povredom u vrtic ali cerka jednog mog skolskog je pala sa ljuljaske i povredila se . Vaspitacice su zvale roditelje i oni su odveli dete u bolnicu i dalje resavali osiguranje
i da , molim da se ne menja naziv teme

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sandra i Andrej)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: RE;Osiguranje u vrtićima
11.3.2013 23:09:21   
vikiveki
I kod nas u vrtiću postoji osiguranje ali nije obavezno,plaćaju ga roditelji koji to žele

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: RE;Osiguranje u vrtićima
11.3.2013 23:16:30   
boba 11
sto se tice osiguranja nama je receno na savetu roditelja u skoli a isto osiguranje placamo i u vrticu-Dunav da su oni katastrofalni i da bezveze dajemo pare jer isplacuju neku minijaturu .NPR zena je sa detetom lezala u bolnici nekoliko dana platila sve lekove i bolnicke troskove da bi joj na kraju ispaltili 3000 din sto je stramota,Da se razumemo ovo je njena prica ,ja nisam imala slicnog iskustva da ne cuje zlo.Ali eto platila sam osiguranje.Svakako se raspitaj oko toga sta isplacuju i kako da dodjes do toga.Takodje nam je receno da ukoliko 80% roditelja uplati onda je osigurana cela skola znaci iako onih 20% nije platilo oni racunaju kao da jesu i imaju prava na isplatu.To mi je glupo al eto tako je

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: RE;Osiguranje u vrtićima
10.3.2015 23:44:59   
mila83
Kod nas roditelji imaju izbor da li zele da placaju osiguranje ili ne.Mi placamo, 300dinara na godisnjem nivou,vazi i kada dete nije u vrticu.Hvala Bogu,nemam iskustva sa tezim povredama i nadam se da i necu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: RE;Osiguranje u vrtićima
10.3.2015 23:47:22   
Bibilib
Mi smo placali po 200 din za celu godinu...posteno dzabe ali opet samo da nam Bog cuva decu...nista nam drugo ne treba...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Osiguranje u vrtićima
12.10.2021 14:52:14   
dunja RR
Mame, da li neko od vas plaća osiguranje deteta u školi?
Dobili smo uplatnicu (500 dinara čini mi se na godinu dana), i da se izjasnimo do 15.10.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Osiguranje u vrtićima
12.10.2021 15:32:59   
nata11
Da pri potpisivanju ugovora svake godine.



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Osiguranje u vrtićima
12.10.2021 15:33:29   
nata11
Stim da je kod nas obsveznonema izjasnjavanja.

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Osiguranje u vrtićima
12.10.2021 15:40:52   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mame, da li neko od vas plaća osiguranje deteta u školi?
Dobili smo uplatnicu (500 dinara čini mi se na godinu dana), i da se izjasnimo do 15.10.


Toliko i mi placamo i svake godine placamo. Mislim da uglavnom uzimaju osiguranje za ne daj Bože. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Osiguranje u vrtićima
12.10.2021 15:42:07   
dddaca
Dunja, mislim da je to neka najniza polisa i ukoliko dodje do osiguranog slucaja, iznos koji osiguranje isplacuje je zaista minimalan.- Mislim da je dete osigurano 24h (proveri u skoli), ali na neki minimalni iznos. Stoga je tako niska cena godisnje premije. Pretpostavljam da su vam ponudili da se izjasnite zato sto neko mozda vec uplacuje osiguranje po nekoj drugoj polisi, zivotno npr, pa zato. Ja sam prihvatila, mada su iznosi za refundaciju zaista smesni. Sa druge strane ne mogu ni da ocekujem odstetu za recimo prelom od 1000 evra, ako uplacujem manje od 50 dinara mesecno (500 din godisnje)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Osiguranje u vrtićima
19.10.2021 13:41:02   
nata11
Jeste Daco. Osiguranje vazi i za povrede van skole.

_____________________________





(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Osiguranje u vrtićima
19.10.2021 14:47:53   
Didy
Ja isto uplatim svake godine. Kod nas je 550 dinara. Verovatno se neko ugradio za 50 dinara. 😉



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Osiguranje u vrtićima
19.10.2021 15:37:07   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Didy

Ja isto uplatim svake godine. Kod nas je 550 dinara. Verovatno se neko ugradio za 50 dinara. 😉




Mozda nije ugradjivanje. Skola dobije par ponuda i onda se izabere neki od tih. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here