|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
28.2.2021 18:04:21   
veselicaa
Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:






14.06. 2021.Lesli user posted image
30.07.2021 Branchica user posted image
11.10.2021.Milena18 user posted image
01.11.2021.Leni90 user posted image






< Poruku je uredio veselica RR -- 16.4.2021 9:41:27 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
28.2.2021 18:12:18   
veselicaa
Drage trudnice ako ste na spisku napišite termin ovde ili pošaljite u pp da vas upišemo.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
28.2.2021 20:42:33   
lesli
Milena, frozen parfem. Mogu zamisliti taj miris 😁

Leni, dobro nam dosla! Jesi ti radila kod Ivanovica?Meni su bete bile prvi put oko 120, drugi put 0 i sad 3. put nesto oko 250. Kao sto vidis, duplo veca beta sada nego prosli put na isti dan. Nema pravila, osim da je dobar pokazatelj da je trocifrena tog 11. dana od transfera, ali ni to nije nikakva garancija... Sacekaj uz. Meni se u obe trudnoce eho video vec nakon 2 nedelje od pozitivne bete. Tacnije 13. danaRacunace ti trudnocu po ciklusu, iako to bas ne pije vodu. Ali ugrubo racunaj da je dan pozitivne bete oko 4+0. Dan gore ili dole.


Kako su ostale trudnice? Mi bili napolju, naset__ali se. Bas je lep dan bio i zadovoljna sam kako smo ga iskoristili. Sad sam mrtvaaaaa. I puca mi glava od umora. Probacu bez paracetamola...

< Poruku je uredio lesli -- 28.2.2021 20:43:19 >

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
28.2.2021 21:55:00   
leni90
Jesam i ja sam radila kod njih. Da li si i sa betom 120 ostala trudna?Meni je u prvoj trudnoci beta bila 120 na 11 dan i rodila sam sina 🙂Ovaj put 165, ali su mi vratili dva embriona. Pretpostavljam da se zakacio jedan. Mada sam ih pitala i oni kazu da to nista ne mora da znaci i da je moja beta ok.Pa da, zakazali su mi uz za 16 mart to je neke dve ipo nedelje nakon bete. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
1.3.2021 0:08:13   
lesli
Jesam. Beta od 120 je bila pre 3+ godine. Imam dete od 2.5. Tada je vratila 1 blastuPa 0. Pa sad vratila 2 blaste + indukcija ovulacije i veca beta , ali na moju srecu isto 1 beba.
Ti si postavila pitanje na temi klinika Ivanovic, ali reko’ da ti pisem ovde kad sam vec krenula da kucam post. Lakse mi bilo ...
Probaj da se opustis koliko mozes, jer dalje nista nije u tvojoj moci, osim da uzimas terapiju redovno.Prethodna trudnoca ti je bila skroz uredna?

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
1.3.2021 8:06:33   
leni90
Pa super! Jeste, prethodna je skroz uredna po meni idealna 😍Videcemo, i meni su vracene dve blastociste, ako bude jedna bicu i vise nego zadovoljna 🙂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
1.3.2021 12:08:21   
lesli
Odlicno. Bez brige onda i samo polako.Uzimaj terapiju, igraj se sa detetom, set_aj, kad imas vremena citaj nesto... i to je to. Na ishod ne mozes da utices svakako, osim da uzimas propisanu terapiju.
Ja sam iskreno zelela iskljucivo jednu bebu. Nije da ne bih zelela 3oje jednog dana, ali meni je prethodna trudnoca i sa 1 bebom bila jako haoticna da me je i ovako svega zivog bilo strah... Kao sto rekoh na srecu, jedna beba je i za sada trudnoca protice mnooooogoooo bolje nego prosli put.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
1.3.2021 15:19:47   
Milena18
Dobar dan, trudnice! Kako ste danas?
Leni, dobro nam došla!
Lesli, pre neki dan si pitala za filmove, pisala sam jutros u temi, baci pogled ako te interesuje. Naravno, film koji traje dva sata smo gledali dve večeri jer ja nisam mogla da ostanem budna user posted image
Stigli su mi rezultati briseva, sve ok. Sutra kod endokrinologa, pa ultrazvuk narednog ponedeljka.
Inače, probala sam sa đumbirom i malo kao da pomaže kod mučnina. Danas sam u nedostatku istog na poslu iscedila malo limuna u ledenu vodu i to pijuckala, još mi je više prijalo.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
1.3.2021 17:19:04   
lesli
Eee pa da i kiselo pomaze.Od povrca, jedino kisele krastavce sam mogla, a da mi se ne smuci. I pire krompir, mada je i od njega znalo da mi bude muka 🤣

Hahah, ja ti vec rekoh da mi svaki film pretvorimo u seriju. 😂Sinoc smo gledali film Marsal. Ok je za jedno gledanje.Idem da bacim pogled u temu, sta si pisala.
I danas lep dan. Bas me raduje kad je ovakvo vreme i kad moze malo da se proviri napolje i proset_a. 😊Kad je hladno, em mi je mrsko da se natrontavam, em mi zimska jakna postaje tesna i ne prija mi kad moram da budem zakopcana.

Pozdrav za ostale trudnice 🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
1.3.2021 21:08:14   
Branchyca
Dobro vece drage trudnice.


Ja skoro pa ceo dan nisam bila kod kuce. Jutros sam isla na uz, hvala Bogu sve je super. Posto u sredu idemo za Srbiju, onda su mi za sutra zakazali uz organa, pretpostavljam da je to ekspertski uz?
Veliki pozdrav za sve trudnice!


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 9:54:34   
lesli
Brancice super za uz!Ako ce da gledaju organe, to jeste verovatno ekspertski. Samo mi to nesto rano. 🤷‍♀️Ovde ga ne rade pre 20+0.
Koliko ostajete u Srbiji?



Milena, procitah M izjavu u razgovorima mama. Pa ona je stvarno strasna 😁Jedva cekam da cujem reakciju kad joj kazete 😊Hoces raditi prenatalni? Ili ekspertski i double?

Ja jedva otvorih oci. Sve me zivo boli kao da nisam spavala celu noc. Profunkcionisacu valjda za pola sata/sat.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 11:28:53   
Milena18
Super, Branchyce! Jaki i kako je prošao ekspertski.
Lesli, jesi li došla sebi? Ja sam juče baš bila puna neke energije, ali evo već danas sam ponovo iscrpljena.
Radiću prenatalni krajem marta. Tada i planiramo da kažemo M, tj. kada stignu rezultati. Inače, juče me je pitala da li neka žena može da rodi bebu za drugu ženu. O čemu razmišlja to moje dete user posted image


< Poruku je uredio Milena18 -- 2.3.2021 11:31:53 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 11:34:26   
lesli
Jesam, jesam. Cak sam uspela da doruckujem pre 12 😁Htela sam napolje sa detetom, ali me nesto baaaas zabole stomak u dnu. Dosla sad baba i odvede je napolje. Cekam da prodje, pa da im se mozda prikljucim.
Ahaha, ona je biser mali 😁Koliko ona ima? 5?

Brancice, cekamo te sa izvestajem danas! 🙂

Moram i ja da zakazujem polako sledeci uz...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 11:35:38   
lesli
Milena, kad ti ides na sledeci uz? Tebi bese rekose za 3 nedelje?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 11:40:46   
Milena18
U avgustu puni 5. Sad je baš interesuje sve u vezi sa ljudskim telom. Još su i u vrtiću pričali o tome kako nastaju bebe, pa samo pljušte pitanja.
Da, zakazao mi je za 2.5 nedelje uz, tako da već u ponedeljak idem ponovo. Kada ti treba da ideš?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 11:44:48   
lesli
Lepo. Bice ona prava starija sestra 😊

I ja bih trebala sledece nedelje, tako da mi je vreme da zakazujem polako...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 12:42:29   
Branchyca
Dobar dan drage trudnice!


Evo ja sam malopre stigla sa uz, pakovali se, pa nikako da stignem da pisem.Hvala Bogu sve je u redu, rekla mi je samo da pijem magnezijum 400mg. Potvrdjen nam je pol, muskarcic :)Ostajemo 3 nedelje u Srbiji, valjda cemo se malo odmoriti, posto ovde nemamo nikakvu pomoc, a tamo ima pomoc sa svih strana 😁
Milena, znaci pomaze i voda sa limunom, super! Sto kaze Lesi,mozda je bolovanje najbolja opcija, ipak nije lako sa mucninama.
Lesli, kako se ti osecas, ti si ipak daleko odmakla :)


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 13:11:41   
Milena18
Divno, Branchyce, što je sve dobro! Sad možete da uživate u odmoru.
Ma ja sam usred traženja stana i treba da podignem stambeni kredit, zato i ne mogu baš odmah na bolovanje, komplikuje se taj proces mnogo u slučaju bolovanja. Ali imam dosta odmora, tako da ću uskoro to početi da koristim verovatno.
Lesli, jesu li prošli bolovi?

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 14:51:19   
lesli
Prosao stomak, ali pocela glavobolja. Legla sad sa detetom u zamracenu sobu, valjda se malo smiri. Znam da sme paracetamol u trudnoci, ali sam do sada trpela. Probacu i sad...

Brancice dobro je. Spram prethodne trudnoce, ova je milina. Mada za koju nedelju krece onaj osecaj da mi treba kran kad ustajem 😂 do tada uzivam 🙂

Drago mi je da je sve super EUZ.Srecan vam put i lepo se odmorite u Srbiji. 😊

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 17:36:42   
Branchyca
Super sto imas dosta odmora pa mozes da ga iskoristis, sta te briga.Lesli, super se ti drzis, ti si sad 7i mesec je l'' tako?
Hvala vam puno drage trudnice! 🤗🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 17:50:48   
medamisko
Lesli, popij paracetAMol slobodno. Nemoj da trpis. Meni je dr rekla da ne trpim vec odmah popijem lek.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 20:03:09   
Maslacak15
Nista ti nece biti Milenauser posted image Procice!!! Malo ti skrene paznju i misli. Znam da sam Pera kontras ali sve zavisi od tipa licnosti i okolnosti. Ako imas razloga da ne ides na bolovanje, a trudnoca kao takva ne iziskuje bolovanje (a ja za sada ne vidim neki razlog) samo napred. Ja sam povracala kao na traci ( i na poslu naravno) i pregrmela. I mnogo mi je u zivotu znacilo sto sam radila. I imam najlepse uspomene na trudnoce. Posle nisam imala nikakvih problema, a radila sam do pune 34+0 nedelje. Dovoljno je sto sam falila 3x 10 meseci ( iako sam i tu bila ukljucena ) da nisam radila u trudnoci nema teoretske sanse da bi danas bila tu gde jesam. A od toga svi profitiraju. I moja porodica i ja. Nebih bila gladna i zedna ali bi za moj profesionalni razvoj bio game over....

Branchyca lepo se provedi u Srbiji!!!


(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 20:32:20   
Branchyca
Maslacak, hvala puno!!


U sustini, svako radi onako kako smatra da je za njega najbolje i kako moze, ja sam na primer morala da odem odmah na , to se ovde kaze " zabrana rada" zbog trudnoce, jer mi je posao vezan za podizanje starijih osoba, fizicki zaista naporan posao, tako da mi nije bilo druge.
U medjuvremenu sam upisala i neki online kurs, tako da mi nije dosadno kod kuce, jos pogotovo sa 2 male dece😁

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 20:46:32   
Maslacak15
pa gde je dosadno ja sam i pobegla od malog deteta da radim:))) u drugoj trudnoci. spasila sam se. meni je razlika izmedju izmedju decaka samo 15 meseci. F se rodio u decembru 2011. ja sam saznala da sam trudna u avgustu 2012. kad je on imao.8 meseci. vec sam bila rekla da pocinjem da radim u oktobru 2012 znaci vratila sam se na posao trudna 12 nedelja sto je verovatno najveci blam ikad...morala sam sefu drugi dan posle porodiljskog da kazem da sam trudna. i onda sam radila do marta. u toj trudnoci su me mucnine vec bile prosle kad sam se vratila na posao. Mm je ostao kuci tri meseca i F je krenuo u vrtic sa godinu dana. 18 puta mi je bilo lakse na poslu nego prva tri meseca da ispustam dusu kuci i cuvam bebu od 10 meseci. robija. drugi imaju baba servise i raznorazne aranzmane ( sto je ok) ali sam cuvati malo dete u trudnoci neznam bas da je relaksirajuce. osim toga kad je dosao S bilo je isto bitno da je F u vrticu iako sam ja bila kuci. svaka.beba je kod mene dobila svojih blizu godinu dana sami sa mamom. barem veci deo dana. i to je po meni fer :)




(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 21:03:49   
Branchyca
Uh pa to je bas mala razlika :) Ali kad pogledas, tako je bolje za decu, zajedno se igraju, pribliznih godina. A jesi li isla prirodno ili na carski?
Evo i mi smo sad u tudjini, sami, ja trudna, nema mozes ne mozes, moras, a deca ko deca, razumeju ali ipak traze svoje :)







(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here