|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?

VIDEO: Koliko često moja beba u stomaku treba da se pomera?

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 8.9.2016
Bebe uglavnom imaju svoje obrasce kretanja koji često nisu usklađeni sa mamom, tako da kada mama pokuša da odmori noću beba baš tada može biti vrlo aktivna, i to je sasvim normalno. Svaka beba ima svoj obrazac kretanja i veoma je važno da majka upozna obrazac pokreta svoje bebe.

/11


 

Šantel: Većina majki počinje da oseća pokrete svoje bebe između 16. i 22. nedelje i to često izgleda kao lepršanje u stomaku, nekada je osećaj poput balončića a ponekad podseća i na probavne smetnje.

 

Između 23. i 30. nedelje većina majki može primetiti promene u bebinim pokretima, koji postaju energičniji, mame mogu razlikovati razlikovati udarac, okret, beba počinje da reaguje na dodir i zvuk, nekad se čak i štucanje može prepoznati. 

 

Posle 30. nedelje trudnoće može se napraviti razlika između pokreta stopala ili ruke u stomaku. 


Bebe uglavnom imaju svoje obrasce kretanja koji često nisu usklađeni sa mamom, tako da kada mama pokuša da odmori noću beba baš tada može biti vrlo aktivna, i to je sasvim normalno. Svaka beba ima svoj obrazac kretanja i veoma je važno da majka upozna obrazac pokreta svoje bebe.

 

Nije preporučeno da se pokreti bebe broje ili beleže na grafikonu, ali ako majka primeti razliku između redovnog obrasca bebinog kretanja, primeti smanjenje pokreta ili da se beba ne pomera uopšte, ne treba da se ustručava već treba da kontaktira najbliže porodilište.

 

Ako je majka zabrinuta zbog pokreta svoje bebe preporučuje se da sedne ili legne, i popije čašu hladne vode. Digestivni trakt leži pored materice, tako da hladna voda stimuliše bebu da se kreće. Takođe, majka možete trljati stomak i razgovarati sa bebom jer je moguće da će beba će odgovoriti pokretima.

 

Izvor: www.pregnancyvideo.net


Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13
Uloga placente (video)
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
12
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
12
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
12





Trudnoća i plivanje, da li se dobro slažu?
Koliko dugo trudnica može plivati u moru? Da li je bilo koja voda iz bazena, čak i termalna, pogodna za trudnicu? Sve sm...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Млеко.
Admin

Које млеко је здравије давати детету после годину дана:

Click Here