|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Malina (lat. Rubus idaeus) je višegodišnja samonikla biljka i ima zeljastu stabljiku. Grm naraste i do 250 cm u visinu. Rasprostranjena je u Evropi i severnoj Aziji. Najveći proizvođač malina je Rusija.
Ključne reči:

image
/11


Malina (lat. Rubus idaeus) je višegodišnja samonikla biljka i ima zeljastu stabljiku. Grm naraste i do 250 cm u visinu. Rasprostranjena je u Evropi i severnoj Aziji. Najveći proizvođač malina je Rusija.


Malina sadrži čak 85 odsto vode, oko deset odsto šećera - glukozu i fruktozu, pektine, biljna vlakna, organske kiseline - limunsku, jabučnu, salicilnu i mravlju, aromatične materije, flavonoide i alkaloide. Bogata je vitaminom C i beta-karotinom, odnosno provitaminom A. Sadrži i vitamine grupe B, kao i minerale kalijum, kalcijum, fosfor, magnezijum, gvožđe, bakar, cink, pa čak i jod.


Njeni plodovi se koriste i u lečenju astme, ekcema, kao i za poboljšanje apetita kod dece i rekonvalescenata.


Zbog visokog sadržaja C vitamina dobra je i kod trežnjenja.


Osim svežih ili suvih plodova, u lekovite svrhe se koristi i lišće, još bogatije vitaminom C. Od lišća, korena i suvih malina prave se čajevi za upaljeno grlo, jačanje srca, lečenje hemoroida, lišajeva, osipa i drugih alergijskih reakcija, kao i za jačanje organizma.


Sveže maline se ne preporučuju kod težih oboljenja bubrega i gihta.

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Izborite se sa polenskom alergijom
Curenje nosa, kijanje, crvenilo u očima, otežano disanje, bol u ušima, ekcem, simptomi su alergijskih reakcija koje se j...
4
Najčešći simptomi raka dojke
Ako osetite kvržicu tokom samopregleda dojke, nemojte se odmah uplašiti, jer je čak 80% svih tumora dojke benigno.
4
Pomozite svom tinejdžeru da izađe na kraj ...
Masna koža, akne, bubuljice...ovi izazovi su veliki za tinejdžere i nije im lako. Bitne i dinamične hormonske promene u ...
4
Divne dinje
Dinja (lat. Cucumis melo) je jednogodišnja biljka koja se ubraja u porodicu Cucurbitaceae.
3





Preterali ste sa masnom hranom-šta posle?
Praznici su rezervisani za odmor i druženje sa najmilijima ali obično i za preterivanje u unošenju slatke i masne hrane....
Bolesti kao posledica nepravilne ishrane
Zdrava i pravilna ishrana jedan je od osnovnih problema današnjice. Ljudi su nesvesni svakodnevnog izlaganja organizma n...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here