|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada ste počele da se otvarate?
18.8.2010 13:08:09   
MASHKA
Volela bih da čujem vaša iskustva?
zaključajte temu ako negde već postoji...user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 18.8.2010 16:11:10 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:13:06   
MASHKA
sutra ulazim u 9. mesec a doktorka mi je danas rekla da sam dole skroz zabetonirana user posted image
da li je bolje otvarati se malo po malo ili doći pred sam termin i onda početi?

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:17:00   
Anoniman
Ja sam se sa Lukom otvorila negde oko 30te nedelje 2 prsta, i nije išlo dalje. Normalno sam funkcionisala, nisam imala kontrakcije, nisam mirovala, nisam pila lekove. Porodila sam se na CR.
Sada sam skroz zatvorena, evo ušla sam u 37mu nedelju.

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:20:55   
Jele
Ah, na to si mislila. Ja sam isto bila zabetonirana skroz, tvrd, čvrst grlić. Jako sporo sam se otvarala, pa je bilo muke, ali samo zato što su me stavili na indukciju sa tako čvrstim grlićem... Kada su napokon skontali, dali su mi Trodon (čini mi se) da ga omekšaju.. Uglavnom, iz ove perspektive, ne žuri u porodilište odmah čim osetiš kontrakcije, trajaće to... Ja sam mislila da ne žurim, ali se na kraju ispostavilo da sam mogla još da čekam, ko će ga znati kada ti je prvi put... Ovog puta, ako krene preko dana, odem lepo do svoje dr da me pregleda i kaže koliko sam otvorena user posted image , pre 4-5 ne idem u Betaniju user posted image
A opet, čvrst grlić ti je omogućio da se ne otvaraš tokom trudnoće, da izbegneš serklaž...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:22:22   
Jele
Inače, to je sve krenulo sa 39+2, kada sam se i porodila

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:27:26   
snješka
Jao Jele i ja sam mislila da je to to kad me je malo zaboljelo, pa sam ujutro čim je svanulo otišla u bolnicu. Staviše me na indukcije i napatiše...ležala na stolu 6 sati.
Sada sam otvorena 1 prst i ne pada mi na pamet da idem dok ne bude bar 5.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:29:00   
LillyT
Otvarala sam se jako brzo, do tada sam bila zabetonirana. Za manje od dva sata sam sa 3 stigla na 10. Sve je individulano, kažu da najmanje boli kada ide prirodno i polako jer se polako privikavaš na bol. Meni je to staršno, jer dugo traje, lakše mi je bilo ovako, bolelo je, ali je i brzo prošlo.
A što ova tema stoji ovde? Ja nisam imala pojma o čemu je reč...


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:30:15   
Anoniman
Prebaciće moderatori. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:38:42   
MASHKA
eto...ja guska nisam znala ni temu lepo da otvorim, dobro sam i ovoliko uradila...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:39:05   
Verus
Ja sam se poradjala prirodno i sve je trajalo 19 sati.  Otvorila sam se 3cm i nista narednih 10sati.  Tad su me prikljucili na indukciju i u narednih 5 sati sam se otvorila na 5cm.  POslednja 4 sata su bila veoma intenzivna i bolna, ali po meni, ne nepodnosljivo.  Za manje od 20 minuta sam sa 5cm otisla na 10cm, a gurala sam bebu 18 minuta ili 10 napona.  I sve to je bilo vredno muka kad ti bebicu stave u ruke!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: KADA STE POČELE DA SE OTVARATE?
18.8.2010 13:41:08   
Jele
IZVORNA PORUKA: snješka

Jao Jele i ja sam mislila da je to to kad me je malo zaboljelo, pa sam ujutro čim je svanulo otišla u bolnicu. Staviše me na indukcije i napatiše...ležala na stolu 6 sati.
Sada sam otvorena 1 prst i ne pada mi na pamet da idem dok ne bude bar 5.



Ma ja sam i čekala 10 sati od pojave prvih kontrakcija, ali je trebalo da čekam i više, ali ko je znao... Ležala sam na porođajnom stolu (nije bilo slobodnih kreveta), od 2 ujutru do 12h, kad sam se porodila. 4 prsta bila otvorena punih 9 sati i ni makac . A inače, sestre su nas posle klistira i tuširanja pustile da stojimo i čekamo 2 sata jer su čekale da se pomeri sat zbog papirologije user posted image Ovo je bio mali off, sorry.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.8.2010 14:58:33   
Vučko.ba.
hoćel neko prebaciti negdje ovu temu ...nije joj ovdje mjesto

< Poruku je uredio Lilly RR -- 18.8.2010 16:11:45 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.8.2010 22:00:03   
choopa choops
Napisah tamo, al' da ponovim...

Sa cerkom sam bila otvorena cini mi se od osmog mjeseca jedan prst, a znam sigurno da sam 15 dana prije poroda bila otvorena 4cm. I dokotrica mi prognozirala da cu se brzo porodit. Ali sam se ipak nacekala user posted image Taj dan kad sam se porodila nisam ni pitala koliko sam otvorena user posted image jer sam kasno dosla u porodiliste, pa dok smo obavili sve formalnosti (klistir, brijanje, diktiranje podataka pedijatrici), legli su me na sto i ja se vec porodila user posted image

Sta je bolje, da li prirodno otvaranje ili sa indukcijom, ja ne znam, jer nisam sigurna da li su mi je daliuser posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.8.2010 22:18:35   
gagana83
Ja sam pocela da se otvaram jedan dan pre porodjaja.Na izvestaju ginekologa je pisalo"grlic uloziv za jedan prst".Grlic mi je bio smeksan negde od 31. nedelje.
Tu noc sam dobila blage bolove oko 3 sata kad mi je i vodeljak pukao i odmah sam otisla u bolnicu.Bila sam otvorena 3 ili 4 prsta,ne secam se tacno a u 7.25 sam se porodila.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.8.2010 22:27:20   
Daca88
Ja sam se u 7 mesecu otvorila 1 prst i to mi je tako bilo do negde poilovine 8 meseca kada sam otisla(posle mirovanja)na kontrolu i tada sam opet bila zatvorena sve do 1 dan pre porodjaja kada sam se otvorila 1 prst.
Na dan porodjaja sam ujutru jos bila otvorena 1 prst(bez bolova),pa kad je pocelo malo da bolucka i kontrakcije bivaju cesce-grlic mi se skroz skratio,kako rece dr"grlic vam je zbrisan,ne postoji sada",ali sam i dalje bila otvorena 1 prst.
Sluzni cep izasao 4 dana pred porodjaj,verovatno sam se tada i otvorila za taj 1 prst.
Kada sam usla u predporodjajnu(oko 19h)bila sam otvorena 2 prsta,pa u 22h 4 prsta,pa u 01h 7 prstiju,pa mi u 02:50 pukao vodenjak,pa krecu naponi,ali mi nedaju da guram da ne popucam...u 03h otvorena 9 prstiju,i dok sam otpesacila tih nekoliko metara do porodjajne sale i popela se na tvrdi sto-otvorila se skroz-10 prstiju,i u 03:20h sam se porodila.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.8.2010 22:33:38   
Didy
U 9h ujutro oset_ila prve male bolove. Oko 14h otišla na CTG, koji je očitao blage kontrakcije, i na pregled, gde je moj ginekolog konstatovao da sam otvorena pola prsta (sluzni čep tad počeo da ispada). Uveče u 22h na Betaniji otvorena tek 1 prst. U 2:30h tri i po prsta. Posle pripreme ulazim u pretporođajnu sa skoro 5, nešto pre 16h, u 8h 8 prstiju (tad mi buše vodenjak), porodila se u 9h. Znači punih 24 sata kontrakcija. Mislim da su mi dali malu indukciju kad sam bila 5 prstiju otvorena, a kasnije je pojačali.

< Poruku je uredio Didy -- 18.8.2010 22:35:29 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
19.8.2010 4:41:34   
Podrum Š.
Do punih 40 nedelja i 6 dana ništa, zabetonirana (kao i sada) bez obzira na BH kontrakcije.
Nedelja 17h, kontrakcije počinju na 5min. I tako do 22h, kada prelaze na one od 3 i 2 minuta. Sve to traje do 7,30 ujutro. Spakovana odlazim u Betaniju, pregleda me doktor i kaže: počelo je to je 1,5 prstiju idi kući odmori vidimo se. Meni kontrakcije na kratko prestaju.
Nije ni ponedeljak podne bilo počinju ponovo na 5min, oko 17h prelaze na one od 3 i 2 minuta i tako celu ebenu noć (Srpska nova godina).
E, jedva dočekah jutro a da ne probudim nikoga u kući i onda pravac Betanija.
Pregled, kažu ova će brzo, otvorena je 5.
To je bilo u 7h.
Porodila sam se u 11,56h i uopšte se nisam skroz otvorila (7,5 prstiju)
sve je individualno...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
19.8.2010 9:00:36   
Jele
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Sta je bolje, da li prirodno otvaranje ili sa indukcijom, ja ne znam, jer nisam sigurna da li su mi je daliuser posted image




Joj, draga ja mislim da bi znaaalaaa da su ti je dali user posted image i još bi dobro zapamtila user posted image . Šalim se malo, ali u svakom slučaju mislim da je bolje bez indukcije, ili indukcija u samom finišu, a ne satima... Znači ja ću se konkretno truditi da ostanem što duže kod kuće, hodam gore dole, da me mm masira, pa tek što kažu pred finiš u Betaniju na j..... indukciju ako moraju baš da mi je daju da ubrzaju otvaranje i porođaj. Ala sam smislila plan user posted image .

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
19.8.2010 9:42:30   
kokoloko
ja sam se porađala na indukciju. nisam bila otvorena i nisam imala kontrakcije. indukciju su mi dali u 8h, porodila sam se u 11,10h. mada i indukcije imaju naravno jačinu. moja je očigledno bila agresivnija. porođaj je kratko trajao ali sam zato sva popucala.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
19.8.2010 9:53:22   
Jele
IZVORNA PORUKA: kokoloko

mada i indukcije imaju naravno jačinu. moja je očigledno bila agresivnija. porođaj je kratko trajao ali sam zato sva popucala.


I te kako imaju jačinu. Meni su je isto pojačali do daske i dobila sam nekontrolišuće napone na 4 prsta, a nisam nikog mogla da dozovem, one se samo izgube u dubini hodnika.. Posle je jedna naišla i rekla ''pa majko ne smete tako da se napinjete, pući će vam materica'', kao ja se napinjem zato što to baš volim  user posted image Pa je onda videla da je indukcija do daske, pa se kao na glas pita ''ko je ovo stavio ovako'' .... Sad kad nešto znam, verovatno bih smanjila sama indukciju, alionda nisam znala...
Uglavnom, žene, ako dobijete jake napone a niste ni blizu otvorene skroz, smanjite sebi indukciju ili dozovite sestru da to uradi, nemojte da dođe do belaja...

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
19.8.2010 13:14:48   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Jele

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Sta je bolje, da li prirodno otvaranje ili sa indukcijom, ja ne znam, jer nisam sigurna da li su mi je daliuser posted image




Joj, draga ja mislim da bi znaaalaaa da su ti je dali user posted image i još bi dobro zapamtila user posted image .



A kako? user posted image Mislim ono boli pa boli. Hebiga. Ali nemam sa cime da uporedim. Da sam ranije radjala pa da znam kako je sa ili bez, ali ne znam user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.9.2010 12:05:59   
MASHKA
evo mene sa kontrole!   38+5
kaže doktorka grlić skraćen i mekan, nije otvoren ali uloživ jedan prst. jer zna neko šta to znači?  user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.9.2010 12:11:34   
magnetic
Ja sam usla u bolnicu kada sam pocela da krvarim i bila sam otvorena 1 prst.Pet sati nakon ulaska sam se porodila.Eto kod mene je to otvaranje islo extra brzouser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.9.2010 12:15:09   
MASHKA
extra magnetić!
a jel to krvarenje bio ustvari sluzni čep?

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.9.2010 14:27:04   
magnetic
ne,nije bio sluzni cep.Cep mi je izasao nedelju dana pre toga.Ovo je bas bila krv,kao pocetak menstruacije

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here