|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Keto dijeta
11.11.2010 22:41:49   
snješka
Neko probao??? Iskustva??
Sve se više bavim mišlju da počnem sa ovom dijetom. Kada vidim jelovnik ne čini mi se teško, iako su iskustva drugačija, vezana za sam početak dijete. No međutim, dojim bebija pa ne znam da li smijem, mada je u ishranu uključeno sve osim ugljenih hidrata i šećera!
Vaše mišljenje bi mi mnogo značilo.user posted image

< Poruku je uredio snješka -- 11.11.2010 22:42:39 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Keto dijeta
11.11.2010 22:42:43   
Anoniman
Ne znam kakva je to dijeta. user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Keto dijeta
11.11.2010 22:43:54   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam kakva je to dijeta. user posted image

Ni ja nisam cula za nju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Keto dijeta
11.11.2010 22:44:04   
snješka
Joj Tasho, i ja sam čula juče za nju. Sve što sam na netu našla je sa foruma o fitnesu i bodi bildingu. Mada kažu da neviđeno brzo topi masne naslage što meni u stvari i najviše treba.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Keto dijeta
11.11.2010 22:46:17   
snješka
Pa ne znam , kad sve sagledam ima logike. UH i jesu glavno gorivo za organizam, kao i šećer, tj. glukoza, pa kad njih nema normalno je da će tijelo da troši zalihe masnoće. Moraću probati pa vam javim moje iskustvo. 

< Poruku je uredio snješka -- 11.11.2010 22:48:22 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Keto dijeta
12.11.2010 9:07:49   
Anoniman
Snješka, nemam pojma koja je to dijeta, ali ako je poenta da se ne unose šećer i UH, onda sam ja na toj dijetiuser posted image Plus ne unosim masnoćeuser posted image
I vrlo, vrlo je efikasna, ali zahteva i čeličnu volju...da ne pojedeš ništa što je zaprženo, ni trunku brašna, pirinča, testa...ma sve sebi moraš posebno da spremaš. Ali su rezultati jako brzo vidljivi.

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Keto dijeta
12.11.2010 11:57:06   
bokicans
Ja sam bila na toj dijeti,i jako je efikasna,loša strana joj jes to prilikom velike kolicine masnoca holesterol jako ide gore i o tome treba strogo voditi racuna.Ne bih ti je preporucila dok dojiš bebu nikako,jer neces moci da jedes nista sto sadrzi ugljene hidrate,sto za mleko nikaKO NIJE DOBRO.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Keto dijeta
12.11.2010 22:00:56   
snješka
Nedjo, to je touser posted image . Samo još ne smiješ ni voće jesti.
Bokice, od nekih nutricionista sam čula da je baš tada mlijeko bolje i masnije, pa samim tim i kvalitetnije. A prema nekim istraživanjima nijedna dojilja, odnosno njena beba nije imala problema.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Keto dijeta
12.11.2010 23:05:19   
red sonia
meni ovo zvuci kao Atkinsonova dijeta/ ne smeju ugljeni hidrati i skrob

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 0:19:47   
Cecana
Jeste to je Atkinsova ili proteinska dijeta.
Ja je ne bih savetovala nikome ko doji bebicu.Organizam ulazi se u ketozu i mogu da stradaju bubrezi.
Bolja je low carb dijeta ili dijeta sa smanjenim unosom ugljenih hidrata.
Proguglajte malo i videcete.Mozda se ne tope kilogrami munjevitom brzinom kao kod Keto,ali je zato sigurna za zdravlje.

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 7:35:09   
marince1
Ako ne jedes uh i skrob,sta smes jesti user posted image

Nedjo bi li mi opisala recimo plan ishrane za jedan tvoj dan.
Nije da me zanima sta imas u loncu,nego bi da vidim sta bih mogla da iskoristim od tvojih ideja.user posted image


< Poruku je uredio marince -- 13.11.2010 7:36:27 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 9:06:11   
Anoniman
Marinče, baš si blenta, naravno da ću ti napisatiuser posted image

Evo pre neki dan iz teme "Vježbajmo i smršajmo zajedno"

IZVORNA PORUKA: Nedja

Mesecima nisam bila na dijeti, i opet sam se vratila na 60kg.
Danas mi je 9. dan dijete, majko mila!
Doručak oko 8: šaka nestle fitnes žitarica sa medom i bademom, sa pola šoljice mleka
Užina oko 12: mandarine, 3-4, zavisi od veličine
Ručak oko 15: 100-150 grama pilećeg belog na teflonu + salata, puna činija
Večera oko 19: tanjir supe sa šargarepom i karfiolom/tunjevina od 75g.
Između samo voda i kafa bez šećera.
I svaki dan identična hrana.
Zasad je otišlo 2kg, ALI! Celulit nestaje polako One kugle koje sam imala iznad kolena su nestale skroz, i ostalo se gubi Još malo samo da izdržim...joooooj...



A evo i link do teme koju sam pokušala da pokrenem al tad niko nije bio na dijetiuser posted image
KLIK

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 9:11:51   
marince1
Hvala Nedjo!
MOzda je bolja ideja da me nedelju dana zoves na rucak user posted image ,da vidim sta ti to jedes kad tako dobro izgledas
Sali m se!Hvala ti puno!


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 9:14:51   
Anoniman
user posted image Kod mene si dobrodošlauser posted image
A to jedem skoro svaki dan, istouser posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 9:15:25   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Nedja

Marinče, baš si blenta, naravno da ću ti napisatiuser posted image

Evo pre neki dan iz teme "Vježbajmo i smršajmo zajedno"

IZVORNA PORUKA: Nedja

Mesecima nisam bila na dijeti, i opet sam se vratila na 60kg.
Danas mi je 9. dan dijete, majko mila!
Doručak oko 8: šaka nestle fitnes žitarica sa medom i bademom, sa pola šoljice mleka
Užina oko 12: mandarine, 3-4, zavisi od veličine
Ručak oko 15: 100-150 grama pilećeg belog na teflonu + salata, puna činija
Večera oko 19: tanjir supe sa šargarepom i karfiolom/tunjevina od 75g.
Između samo voda i kafa bez šećera.
I svaki dan identična hrana.
Zasad je otišlo 2kg, ALI! Celulit nestaje polako One kugle koje sam imala iznad kolena su nestale skroz, i ostalo se gubi Još malo samo da izdržim...joooooj...



A evo i link do teme koju sam pokušala da pokrenem al tad niko nije bio na dijetiuser posted image
KLIK



Čekaj, hoćeš da mi kažeš da ti je ovo everyday menu???


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 9:17:48   
Anoniman
Yap.
Nađu se tu ponekad šampinjoni ili jaja, ali to je manje -više sve.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 9:21:45   
Trcosava
Ma idi bre user posted image

Ja sam moju dijetu pomerila za proleće, počela, bila nekih 3 nedelje i roknuo mi imuni, a ide zimaaaaaaaa, duga i hlaaaaaaadaaaaaaaaaa


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 9:24:10   
marince1
Bi li mi pojasnila ovo bez ulja na teflonu?(mali tupa nije bas neki kuvar) user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 10:00:24   
Anoniman
Stavim meso u teflon, poklopim i uključim na neku srednju temperaturu, pa se krčka u soku koji meso pusti, a ne zalepi se pošto je teflonuser posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 13:02:06   
snješka
IZVORNA PORUKA: Cecana

Jeste to je Atkinsova ili proteinska dijeta.
Ja je ne bih savetovala nikome ko doji bebicu.Organizam ulazi se u ketozu i mogu da stradaju bubrezi.
Bolja je low carb dijeta ili dijeta sa smanjenim unosom ugljenih hidrata.
Proguglajte malo i videcete.Mozda se ne tope kilogrami munjevitom brzinom kao kod Keto,ali je zato sigurna za zdravlje.



Keto se zato i drži samo 3-4 sedmice, i NE SMIJE duže. Meni ova dijeta odgovara potpuno, obožavam slani hranu, a slatko i ne previše. Samo će mi malo biti "guravo" zbog hljeba i krompira. Volim krompir do neba user posted image , a pravim hljeb i kifle bolje nego iz pekare da umreš koliko su dobri. Tako da će mi trebati čelično čelična volja. Međutim, kad se pogledam u ogledalo i kad skontam da nemam šta da obučem osim dvije trenerke, e onda je to nešto što će mi volju i te kako očeličiti. Znači keto dijeta čim potrošim dvije kutije pahuljica koje sam načela i koje jedem za doručak. Ubiše me, ljudi, hljeb i tjestenina.I slatkiši, jer ih zbog mm ima uvijek u kući.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 13:06:43   
minavb
IZVORNA PORUKA: Nedja

Snješka, nemam pojma koja je to dijeta, ali ako je poenta da se ne unose šećer i UH, onda sam ja na toj dijetiuser posted image Plus ne unosim masnoćeuser posted image
I vrlo, vrlo je efikasna, ali zahteva i čeličnu volju...da ne pojedeš ništa što je zaprženo, ni trunku brašna, pirinča, testa...ma sve sebi moraš posebno da spremaš. Ali su rezultati jako brzo vidljivi.


Nisi Nedjo na toj dijeti. Prava keto dijeta podrazumeva potpuno iskljucivanje ugljenih hidrata a tu spadaju i laktoza i vocni seceri. Ti jedes voce i mlecne preradjevine, zar ne? Po meni, ti si na odlicnoj dijetoterapiji.
No dobro, dodala bih samo da ova dijeta, kao i sve druge koje se prave za siroke narodne mase, nije dobra, da jako opterecuje zeludac i bubrege i da ne sme i ne moze svako da je se pridrzava.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 13:11:02   
Anoniman
Eto, nisam imala pojma pošto ova moja i nema neki nazivuser posted image
Ali, da, jedem 3-5 manjih voćki na dan, uglavnom male mandarine, i za doručak uz žitarice (sad jedem žitarice, na onoj prvoj, najstrožijoj dijeti ih nisam jela) pojedem oko 1dl nemasnog mlekauser posted image I to je sve u toku prepodneva.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Keto dijeta
13.11.2010 15:31:54   
bokicans
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Nedja

Snješka, nemam pojma koja je to dijeta, ali ako je poenta da se ne unose šećer i UH, onda sam ja na toj dijetiuser posted image Plus ne unosim masnoćeuser posted image
I vrlo, vrlo je efikasna, ali zahteva i čeličnu volju...da ne pojedeš ništa što je zaprženo, ni trunku brašna, pirinča, testa...ma sve sebi moraš posebno da spremaš. Ali su rezultati jako brzo vidljivi.


Nisi Nedjo na toj dijeti. Prava keto dijeta podrazumeva potpuno iskljucivanje ugljenih hidrata a tu spadaju i laktoza i vocni seceri. Ti jedes voce i mlecne preradjevine, zar ne? Po meni, ti si na odlicnoj dijetoterapiji.
No dobro, dodala bih samo da ova dijeta, kao i sve druge koje se prave za siroke narodne mase, nije dobra, da jako opterecuje zeludac i bubrege i da ne sme i ne moze svako da je se pridrzava.



E to je vec druga stvar!IU ja sam bila na ovoj bez imalo secera,uh......

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Keto dijeta
22.11.2010 12:45:57   
snješka
Danas prvi dan dijete. Vidjećemo efekte ukoliko izdržim, a nadam se da hoću.
Usput, juče sam bila na slavi i vratila sva 4 kg koja sam izgubila user posted image user posted image


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Keto dijeta
28.11.2010 22:17:08   
snješka
Evo ga kraj sedmog dana dijete i 2,5 kg i 6 cm u struku manje. Super se osjećam.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here