|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:00:28   
Anoniman
Pričale smo o pušenju uopšte, o pušenju za vreme dojenja, u prisustvu bebe... a pušenje tokom trudnoće?

Koliko vas je prestalo da puši u trudnoći?

Šta mislite o trudnicama koje puše?

Ma sve o pušenju u trudnoći...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:03:56   
eugenija
 user posted image

Nisam tu, čitam nešto.. A izvin'te šta ste rekli?

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:05:21   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Šta mislite o trudnicama koje puše?



user posted image   user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:06:08   
eugenija
 user posted image

Nisam tuuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:07:16   
maša
Ja sam nepušač dakle protiv pušenja i inače, a u trudnoći da ne govorim....Znam, reći ćete i ova i ova i ova su pušile i rodile zdravo dete... A možda bi ta bebica bila duža, bucmastija, možda ne bi sa 2 godine završila na redovnom inhaliranju i da ne nabrajam dalje, znamo svi koooliiiiko je studija urađeno na tu temu i znamo kakvi su zaključci!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:07:17   
Anoniman
Ja sam bila pusac, ne neki strastveni (5-10cigareta na dan), i prestala sam onog momenta kad sam ukapirala da sam trudna.
Nekako mi trudnoca i cigare ne idu zajedno. Ne osudjujem trudnice pusace, ali ja ne bih pusila, sta ja znam, plasila bih se posledica.
Kad sam rodila prvo dete mali je imao 2.650g na rodjenju, rodjen u terminu, i svi su me pitali da li sam pusac?!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:09:56   
Lu
IZVORNA PORUKA: maša

....Znam, reći ćete i ova i ova i ova su pušile i rodile zdravo dete...

to je standardno opravdanjeuser posted image
Moraćemo mi našu Eugi zabaviti nečim drugim osim cigaretamauser posted image

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:10:52   
Anoniman
Ima i ona zdravija cigareta, sto se ne dimiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:11:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: eugenija

user posted image

Nisam tuuser posted image


Eugiii izađiii kupiću ti sladoled...ma triuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:11:53   
prase
Ajoj... Ja kao prestala, a onda ponovo počela, pa se krila od onih kojima sam rekla da sam prestala, pa ponovo prestala pa... Odvratno je i pomisliti kako bebica pliva u plodovoj vodi sa dimom, ta mi je slika uvek bila u glavi, ali prokleta zavisnost je takođe opaka i onda ti na pamet padnu razna opravdanja - kako je tvoja mama pušila dok je tebe nosila pa ti nije ništa i tako... Ja zavidim i nepušačima što ne puše i pušačima koji puše ali su u miru sa samima sobom. Najgore je, čini mi se, raditi nešto zbog čega sam sebe osuđuješ i sam se sebi gadiš a ne možeš da prestaneš. Meni bi jako značilo kada bi mm prestao da puši, mislim da bismo zajedno prošli kroz to bez puno muke. On je kao bio smanjio, pa se opet vratio na 2 pakle (i više) dnevno i kada sam ga pitala zar nije cilj da ostavi - reče da neće ostaviti nikada user posted image I sad se pirjam na tihoj vatri... bez žlice vegete...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:11:56   
eugenija
"Pušim po kućama!" Hahahahahauser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:13:41   
eugenija
IZVORNA PORUKA: prase

Ajoj... Ja kao prestala, a onda ponovo počela, pa se krila od onih kojima sam rekla da sam prestala, pa ponovo prestala pa... Odvratno je i pomisliti kako bebica pliva u plodovoj vodi sa dimom, ta mi je slika uvek bila u glavi, ali prokleta zavisnost je takođe opaka i onda ti na pamet padnu razna opravdanja - kako je tvoja mama pušila dok je tebe nosila pa ti nije ništa i tako... Ja zavidim i nepušačima što ne puše i pušačima koji puše ali su u miru sa samima sobom. Najgore je, čini mi se, raditi nešto zbog čega sam sebe osuđuješ i sam se sebi gadiš a ne možeš da prestaneš. Meni bi jako značilo kada bi mm prestao da puši, mislim da bismo zajedno prošli kroz to bez puno muke. On je kao bio smanjio, pa se opet vratio na 2 pakle (i više) dnevno i kada sam ga pitala zar nije cilj da ostavi - reče da neće ostaviti nikada user posted image I sad se pirjam na tihoj vatri... bez žlice vegete...


Svaka ti je na mestu! Apsolutno se slažem, naročito sa ovim boldovanim!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:14:11   
Lilly*
vec sam pisala o ovom na temi pripreme za trudnocu, pa da se ne ponavljam samo cu iskopirati:
Samo zelim da kazem nesto u vezi cigareta, u porodilistu samnom je bila jedna zenica koja je pusila tokom trudnoce, i navodno smanjila, i babica joj je pri porodjaju odmah rekla da je pusila tokom trudnoce, da se lepo vidi na placenti, znaci sve to ide i bebi, a i putem krvi takodje.. znam da je tesko ostaviti cigareta, ali bar razmislite.. user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:17:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: prase

Ajoj... Ja kao prestala, a onda ponovo počela, pa se krila od onih kojima sam rekla da sam prestala, pa ponovo prestala pa... Odvratno je i pomisliti kako bebica pliva u plodovoj vodi sa dimom, ta mi je slika uvek bila u glavi, ali prokleta zavisnost je takođe opaka i onda ti na pamet padnu razna opravdanja - kako je tvoja mama pušila dok je tebe nosila pa ti nije ništa i tako... Ja zavidim i nepušačima što ne puše i pušačima koji puše ali su u miru sa samima sobom. Najgore je, čini mi se, raditi nešto zbog čega sam sebe osuđuješ i sam se sebi gadiš a ne možeš da prestaneš. Meni bi jako značilo kada bi mm prestao da puši, mislim da bismo zajedno prošli kroz to bez puno muke. On je kao bio smanjio, pa se opet vratio na 2 pakle (i više) dnevno i kada sam ga pitala zar nije cilj da ostavi - reče da neće ostaviti nikada user posted image I sad se pirjam na tihoj vatri... bez žlice vegete...


Svaka ti je na mestu! Apsolutno se slažem, naročito sa ovim boldovanim!



Pa ovo može biti početak,osjećaj grižnje savjesti je ustvari priznavanje problema,ovisnosti.
Sada još treba potražiti pomoć ili pokušati sam riješiti problem.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:19:22   
eugenija
Ne mislim ja zlo svom detetu, i da se ne daj Bože desi, da nešto ne bude ok, i da mi kažu To vam je zbog pušenja, ja bi uzela štrik i obesila se....
Nema dana da se ne grizem što pušim, nasekiram se, pa zapalim....



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:24:47   
Jeca*
E toliko sam na rr pisala o tom, da me sramota više da grdim pušače user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:24:54   
Lu
Eugi pokušaj ovako,nemoj se smijatiuser posted image
Naljuti se na cigarete stavi ih ispred sebe i reci im;
ma šta ste vi meni u životu da vas ja volim i trebam,niste mi ništa vi ste obično smeće koje me truje i daje mi prividni oblik zadovoljstva,
pa ja mogu u životu i bez prečih stvari i ljudi a kamoli bez vas
mrzim vas i neću vas više nikad ni pogledati,
imam prečih stvari u životu i mnogo većih užitaka!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:26:48   
Anoniman
I ja ću da vam kopiram jedan moj post, samo da ga nađem:

KADA JE MOJA MAMA BILA TRUDNA SA MNOM, PRESTALA JE DA PUŠI, NIJE UZELA U USTA NI GUTLJAJ ALKOHOLA, NIŠTA NEZDRAVO, DOJILA ME JE 2-3 MESECA KOLIKO JE IMALA MLEKA-I JA SAM ASTMATIČAR (U PITANJU JE PLUĆNA BOLEST).

KADA JE 13 GODINA KASNIJE BILA TRUDNA SA MOJIM BRATOM, NIJE PRESTALA DA PUŠI, NIJE SE ODRAKLA ČAŠICE VINA UZ RUČAK, JELA JE ŠTA JOJ SE JELO NEBITNO DAL JE ZDRAVO, NIJE GA DOJILA NI DANA JER NIJE IMALA MLEKA-A NJEMU NIJE APSOLUTNO NIŠTA, NON STOP JE ZDRAV.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:26:52   
eugenija
IZVORNA PORUKA: lu

Eugi pokušaj ovako,nemoj se smijatiuser posted image
Naljuti se na cigarete stavi ih ispred sebe i reci im;
ma šta ste vi meni u životu da vas ja volim i trebam,niste mi ništa vi ste obično smeće koje me truje i daje mi prividni oblik zadovoljstva,
pa ja mogu u životu i bez prečih stvari i ljudi a kamoli bez vas
mrzim vas i neću vas više nikad ni pogledati,
imam prečih stvari u životu i mnogo većih užitaka!


Tačno! Postoji i LSD, heroin, kokain, trava, ex, šta ima da se trujem duvanomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:27:37   
Sneža

IZVORNA PORUKA: lu

Eugi pokušaj ovako,nemoj se smijatiuser posted image
Naljuti se na cigarete stavi ih ispred sebe i reci im;
ma šta ste vi meni u životu da vas ja volim i trebam,niste mi ništa vi ste obično smeće koje me truje i daje mi prividni oblik zadovoljstva,
pa ja mogu u životu i bez prečih stvari i ljudi a kamoli bez vas
mrzim vas i neću vas više nikad ni pogledati,
imam prečih stvari u životu i mnogo većih užitaka!

Evo ja nisam trudna,ali probaću sa ovim receptom,stvarnouser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:28:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

E toliko sam na rr pisala o tom, da me sramota više da grdim pušače user posted image

A tek ja...više sama sebi postajem dosadna al ne mogu odolit nikakouser posted image
Stvarno mi je žao svih koji puše a žele da prestanu jer znam kroz što prolaze!
Ja znam kako je pušiti i kako je ne pušiti i vjerujte mi bolje je ne pušiti,,ali to nećete saznati dok ne prestaneteuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:29:58   
eugenija
Nije to stvar izbora - hoću ili neću..

To je pitanje ovisnosti, ali niko to tako ne shvata.. I alkoholičari se leče, i narkomani se leče... Ljudi to je ovisnost!

Samo malo da ponovim:

O V I S N O S T


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:33:42   
Lu
Eugi ja se potpuno slažem s tobom ovisnost je to,vjeruj mi znam o čemu pričam nažalostuser posted image
Ali hoću da kažem ako želite da prestanete može se...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:38:11   
Anoniman
Slazem se sa Lu, moze se samo ako hocete! Jako je tesko ali je mnoooogo bolje bez cigareta.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pušenje u trudnoći
25.3.2009 14:38:29   
Sneža
Ja imam problem sa tim,recimo kada sam na poslu i radim,ne padne mi na pamet uopšte cigara,ali kada dođem kući,okupam se skuvam kafu i sednem za kompjuter(inače sam registrovani zavisnik od kompjutera) ja pušim bukvalno jednu za drugom!I uopšte nemam osećaj da palim cigaru za cigarom,tek kad ustanem i pogledam u pepeljaru a ono majko moja poslagalo se kao u boju na Kosovu!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here