|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
19.5.2009 13:31:44   
vodolija 82
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Zdravo svima....eh,ja sam valjda imala tu srecu da su mi se zgadile cigarete vec u drugom mesecu,kao i sve moguce kafe,bez kojih nisam mogla da provodim dane!Sada mi jako jako jako smrdi i kada sam samo u prostoriji gde se pusi user posted image


joj i ja bih tako htjela,daj Boze da mi se zgade.....Inace po pitanju cigereta sam nikakav karakter.Kad sam operisana od jajovoda 5 dana sam bila na infuziji i cim su mi je skinuli otisla sam da zapilm,ma ja sam uzasuser posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 19.5.2009 13:34:20 >


_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pušenje u trudnoći
9.6.2009 13:35:57   
Trcosava
heeeee....joj pa najgora sam

inače pušila sam enormno mnogo (2 pakle na dan, nekad i više). Pošto smo znali da je stres mnogo gori za bebu nego 5 pa i 10 cigara dnevno - krenuli smo tom varijantom. Čak je dragi pokušao da bude strog prema meni i zezanjem da me ''natera'' no kad sam proplakala i počela da histerišem - rekao mi je gde su sakrivene cigarete user posted image user posted image

pušim i dalje, s tim da sebe nateram da dok je on na poslu - ne pušim, ni ujutru - tako da zapalim tek negde popodne

a za priče da su žene pušile i rodile sasvim zdravu decu - milion slučaja
na žalost mogu da vam nabrojim i min. 2 slučaja gde roditelji nisu bili pušači, čak je jedan bio sportista - pa su loši ishodi bili, jedan i smrtan (bebica je umrla sa mesec dana) - ništa od toga nije bilo genetski....

i posle mi kažu ostavi pušenje, to je štetno
ne kažem da je zdravo, daleko od toga, ali nemojte da svaljujete sve na cigare
i naravno i moja mama je pušila dok je mene nosila pa sam najzdravije dete bila - sećam se da sam kao mala čak i žalila zbog toga jer sam jedino ja uvek išla u školu i nikad nisam bila bolesna user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
na prste jedne ruke mogu da vam nabrojim koliko sam puta  životu bila bolesna (temp. veća od 38)......

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pušenje u trudnoći
17.6.2009 23:12:09   
bucica
Trenutno sam u sedmom mesecu i nisam ostavila cigarete. Pusila sam i u prvoj trudnoci. Grize me savest ali ocigledno ne dovoljno

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pušenje u trudnoći
17.6.2009 23:46:43   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: lu
A tek ja...više sama sebi postajem dosadna al ne mogu odolit nikakouser posted image
Stvarno mi je žao svih koji puše a žele da prestanu jer znam kroz što prolaze!
Ja znam kako je pušiti i kako je ne pušiti i vjerujte mi bolje je ne pušiti,,ali to nećete saznati dok ne prestaneteuser posted image



SLAZEM SE U POTPUNOSTI,SAMO STO SAM JA PUSILA ZA VREME TRUDNOCE,ZATO SE SAD DOBRO DRZIM,BRAVO JAuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pušenje u trudnoći
21.8.2009 17:34:29   
Sanja79
Ja bih trudnicu koja pusi poslala u stacionar.To je po meni bas bezdusno i krajnje mi je odvratno, ja sam bila pusac ali tokom trudnoce i prve i druge nisam ni dim povukla, ne moze se bez vode i hrane ali bez cigare, nikotina i jos kojekakvih otrovnih gluposti se moze, pianje je samo hocete li ili ne!

_____________________________

Anina mama

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pušenje u trudnoći
21.8.2009 17:41:48   
Shishica
Nek mi oproste sve trudilice, trudnice i mame ali koja god pusi natrpala bi joj cigare u usta i terala je da pusi sve odjednom dok ne povrati i tako bi ponavljala onoliko puta koliko bi bilo dosta da joj vise ne padne na pamet da pogleda cigaru, a ne da je pusi!!!
ETO!!!
Ali nema ljutnje! To ja samo iz ljubavi kazem user posted image

(odgovor članu Sanja79)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pušenje u trudnoći
21.8.2009 17:44:28   
Brand new mama
Ne zelim nikog da uvrijedim,ali meni je malo neodgovorno da se pusi u trudnoci.OK, u vecini slucajeva je "sve"OK, ali ja bih licno pukla da se nesto desi mojoj bebi zato sto sam ja pusila.Moja kuma pusi i njoj je doktorka rekla da je to OK, samo da posteljica brze stari.Pa nije OK-kad posteljica stari, beba ne dobija sve sto joj je potrebno. I nasa nervoza se nece bebi taloziti u bubrezima i jetri. Svako odlucuje za sebe i svoju bebu, a ja sam ostavila cigarete poslije 12 godina pusenja. Trebala sam sigurno ranije, ali kad sam se odlucila za bebu- to je bilo to. I nisam bila nervozna.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Sanja79)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pušenje u trudnoći
21.8.2009 17:49:26   
Shishica
user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pušenje u trudnoći
21.8.2009 17:52:08   
2002m
Kada sam saznala da sam trudna istog momenta sam ostavila cigarete i nisam povukla ni dim(mada bi ih pojela u tom trenutkuuser posted image )ali cim sam prestala sa dojenjem  pocela sam opet.I sada se tesim kako cu ostaviti cigarete ali tek kada ostanem trudnauser posted image user posted image user posted image .Imam tri drugarice koje ni u trudnoci nisu prekidale, jednoj sam rekla :zasto truje dete i da pokusa da ostavi cigarete a ona me mrko pogledalaaaa, svako je odgovoran za svoje dete i vise se nemesam.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pušenje u trudnoći
25.8.2009 10:53:41   
Anoniman
Ajde i ja...
Pusila sam paklu i po na dan dok nisam saznala da sam trudna..
U pocetku malo je bilo tesko ali posle...Super.
Mogu da razumem trudnice kojima treba cigara jer sam ih i sama obozavala

ALI DEVOJKE...VERUJTE...LAKSE SE UJUTRU DISE, VECI MI JE RASPON PLUCA CINI MI SE, nemam neke neprijatne osecaje kad se budim ili kad preterano pusim pa ujutru...Uzas.
Mnogo je bolje bez cigara...
A u trudnoci?
Mislim, stvarno! SAD VISE NISTE SAMO VI! SAD POSTOJI JOS NEKO!O KOME SAMO VI BRINETE I KO ZAVISI SAMO OD VAS. Ne budite sebicne...
Sa svojim organizmom radite sta hocete a sa bebinim? Nemate pravo da ga unistavate...

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pušenje u trudnoći
25.8.2009 21:45:27   
Jovanovici
Pusim...Kreten sam znam ali ne mogu da prestanem.
Pokusavam da smanjim ali ni to ne ide bas najbolje.
Najgora sam kad sednem za komp pa pocnem da cadim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pušenje u trudnoći
25.8.2009 21:50:38   
Nensi*
Ja pusim,ali onog trenutka kad saznam da sam trudna,prestajem istog momenta jer onda necu biti samo ja u pitanju,kako je oti napisala...

(odgovor članu Jovanovici)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pušenje u trudnoći
25.8.2009 21:52:04   
Nellyca
Kad sam saznala da sam trudna, smanjila sam, i posle 20 dana skroz prestala jer su pocele jako da mi smetaju. u 6om mesecu sam opet pocela, i pusila sam do 5 dnevno, nije opravdanje ali imala sam jako stresnu trudnocu. I sve je proslo u najboljem redu.

(odgovor članu Jovanovici)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pušenje u trudnoći
25.8.2009 21:54:11   
Buba76
Mojoj komsinici je sa 32 nedelje ostarila posteljica i beba bas nije dobro,non-stop ide na preglede,A TO JE ZATO STO PUSI. Sada se boji za bebu.
A vi izvolite pa pusite...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pušenje u trudnoći
25.8.2009 21:54:45   
Lu
IZVORNA PORUKA: bucica

Trenutno sam u sedmom mesecu i nisam ostavila cigarete. Pusila sam i u prvoj trudnoci. Grize me savest ali ocigledno ne dovoljno

Evo jedan najiskrenji odgovor koji sam pročitala ovdje,zašto trudnica još uvijek puši!
Ne ono tipa,ma nije to toliko štetno, štetnije je da se nerviramuser posted image

(odgovor članu bucica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pušenje u trudnoći
25.8.2009 21:55:51   
Ptičica
Ostavila sam ih par meseci pre svadbe, jer sam želela decu...
Sada, posle spontanog, ponovo sam počela...
Ne kažem da ću i u narednoj trudnoći, ali... sve više sumnjam u važnost zdravog života...
Znam slučajeve koji ne gase, a rađaju k'o majka devet Jugovića!!!

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu Nellyca)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pušenje u trudnoći
26.8.2009 10:29:33   
Anoniman
Nemojte da se ljutite ali uvek je lakse uzimati one primere koji nam odgovaraju i koji pravdaju nase postupke...
Naravno da ne mora da znaci da ce trudnice koje puse imati problema i naravno da nema pravila
ali zasto dovoditi uopste u rizik? Zasto i za 0,00001% povecavati rizik za bilo sta lose?

Trudnoca je Divan izgovor da prestanemo da pusimo prvo zbog bebe a dugorocno ZBOG NAS SAMIH. Molim vas probajte da prestanete...Lakse je nego sto izgleda.

(odgovor članu Ptičica)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pušenje u trudnoći
26.8.2009 10:33:10   
Buba76
IZVORNA PORUKA: OTI



Trudnoca je Divan izgovor da prestanemo da pusimo prvo zbog bebe a dugorocno ZBOG NAS SAMIH. Molim vas probajte da prestanete...Lakse je nego sto izgleda.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Bravo Oti!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pušenje u trudnoći
26.8.2009 10:34:13   
Shishica
Pusaci uvek izmisle neki izgovor. A nervoza se smiruje samo dok je cigara u ustima, a posle je jos veca!
Smrt cigaretama!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pušenje u trudnoći
26.8.2009 12:47:46   
Lu
IZVORNA PORUKA: OTI

Nemojte da se ljutite ali uvek je lakse uzimati one primere koji nam odgovaraju i koji pravdaju nase postupke...


Naravno,to svi uglavnom rade dok stvarno ne odluče da prestanu pušitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pušenje u trudnoći
27.8.2009 1:59:15   
Macak
Pozdrav svima,
ja sam nepusac, te tako nemam problema jer me to zaista nije privlacilo, iako sam dete dva strastvena pusaca. Dokaz da nema veze sa genetikom. Kada sam ostala trudna, posto ovde dobijate gomilu nekih prospekata o trudnoci cela jedna knjiga se odnosila na pusenje u trudnoci i zasto treba prekinuti istog momenta. Nije me puno zanimalo ali svakako da je preporucljivo uzdrzati se ako neko moze. Inace ovde je mnogo lakse biti nepusac nego pusac jer je njima zaista zakoplikovan zivot. Pusenje je zabranjeno svuda na svim javnim mestima(trzni centri, svi restorani, kafici bez obzira da li su na otvorenom ili zatvorenom prostoru),cak i na ulici ili parkovima. Da vam ne pricam da je skandalozno ako odete kod prijatelja u goste i zapalite cigaretu, mozete jedino u dvoristu, i to je takva kultura kod ljudi, znaci nema pusenja po kucama. Kutija cigareta kosta nesto oko 10eura pa na vise, ali su najace slike na njima, vidite kutija lucky strike, oblepljen slikama terminalnog stadijuma karcinoma pluca, grla, jezika, usana, vrlo realne slike sa obdukcije i natpis "ovo cete biti vi za nekoliko godina...." I nema sanse skinuti ih sa kutije, kao da se tako prozivode...Tako da kada vidite na kakve sve prepreke nailazite kazete sebi ma bolje da ostavim, jer ako treba sedeti u nekoj lepoj bastici i popiti kaficu bez cigarete onda je bolje i da ne pusim, ovo se odnosi na pusace naravnouser posted image user posted image user posted image A jos ako je trudnoca u pitanju treba definitivno reci NE barem za tih 9meseciuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pušenje u trudnoći
27.8.2009 9:31:38   
Markovicka
Slazem se. Ja sam takodje bez problema ostavila, mada mi je bilo lakse posto sam pre trudnoce nicim izazvana smanjila na otprilike pet dnevno, tako da kad je trebalo prestati, nije bilo tesko. Nisam nesto bila odgovorna prema svom telu, jela sam i radila ono sto mi prija, kod lekara sam isla kad bas zagusti. Medjutim kad sam saznala da raste jedan mali zivot u meni, osetila sam neverovatnu odgovornost i okrenula se kao palacinkauser posted image

(odgovor članu Macak)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pušenje u trudnoći
27.8.2009 14:31:37   
Buba76
Bravo Markovicka,tako treba razmisljati.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pušenje u trudnoći
27.9.2009 14:58:19   
*Dixy*
Ovo pusacima dodje kao minsko polje....user posted image

Dok nisam bila trudna, cak pre par godina mislila sam da ce me trudnoca naterati da prestanem da pusim, ne mislila -nego sam bila sigurna....
Znaci nista od toga...pusim celu trudnocu...bice kako mora...ne postoji savrsen plan kako da uradis ovo ili ono ima tu josh dosta faktora koji odlucuju, svako od nas zna kako treba da se ponasa neko ko je savrsen. A da li postoji neko takav? Ok, ne pusite...prestali ste da pusite- super,odlicno-  a one neke ostale stvari? Jel ste i tu savrseni? Da li to sto ste nepusac znaci da imate preduslov da budete savrsen roditelj? Da, al za malo....
Jbg lako je osudjivati druge ....
Mozda imam los primer al:  izjaviti saucesce nekom je mnogo lakse nego primiti ga...(daleko bilo)
Jos jedna stvar...ispada da sad sve buduce majke koje puse mrze svoju decu...naaaaaaajbolje da mi je to merilo, a da se precute i zazmuri na neke druge stvari...

E sad ....naravno da pusenje, a pogotovu u trudnoci nije najbolji komplex vitamina koji ce beba dobiti, iako svi znamo da je to stetno itd...lepo bi bilo i smanjiti i odreci se toga AKO SE MOZE...
Ko nije pusac nek se ne hvata tako lako za ovu temu...jer oni koji puse nisu debili - znaju tacno sta rade...a na to nam ne treba neko "savrsen" da nam posoli pamet...

Genetika je malo bitnija stvar od svega toga....al ajde...kritikovacemo nekog ko ima rak a nije zapalio ni jednu cigaru, ni popio casu rakije niti bilo sta ---->samo zato sto sedi na hladnom betonu.....

Toliko od mene, za sad....odoh da zapalim jednuuser posted image

< Poruku je uredio *Dixy* -- 27.9.2009 15:01:27 >


_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pušenje u trudnoći
27.9.2009 15:11:35   
Anoniman
Cao svima!user posted image


(odgovor članu vodolija 82)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here