|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nasumice izabran dan
25.12.2008 11:13:49   
Anoniman
Listam Radosnicu, i naletim na ovo. Sa Lukinih 4 meseca sam zapisala kako je izgledao njegov dan.

1.novembar: 20-21h 180ml mog mleka + 60ml Bebelac

-spava-

2. novembar:
7.15h. sisa - spava do 9h;
10h. ide malo kod prabake; 2 kašičice soka od šargarepe, 60ml Bebelac; kaki;
       Šetnja - spava 30-40min;
11.30h, kaki; 10ml soka od šargarepe;
14.45h. sisa; spava 45min;
16h. 110ml Bebelac;
16.30h. kaki;
16.45h. 30ml vode; igra se;
18.30h. 90ml Bebelac; spava 30min;
19.30h. kupanje; (čak piše i da je jedna drugarica prisutna... user posted image )
20h. 200ml mog mleka + 20ml Bebelac;

-spava-

3.novembar:
7h. sisa + 30ml Bebelac;

user posted image  UMRLA SAM OD SMEHA KADA SAM OVO PROČITALA. Naime, ono "igra se" ne znam šta je podrazumevalo sa njegovih 4 meseca... user posted image  Ali sam ja to tada smatrala igranjem... Verovatno je ležao u onom Baby Gym-u. user posted image

I Bože moj koliko je kakio. user posted image

Ovo kada u ml piše "mog mleka", to znači da sam se izmlazala i da je pio na flašicu, to je bilo pred kraj dojenja kada sam već imala ogromne ragade na grudima. Kako sa određivala dodatno koliko Bebelaca uz moje mleko? Mislim da sam uvek pravila istu količinu - pa koliko popije.

Vidim da tu baš i nije bilo neke regularnosti sa mlekom. user posted image

I vidim da su kašice postale aktuelne 22.11., znači sa oko 4,5 meseca. Mislim da sam negde pisala da je ranije počeo... ali nisam mnogo omašila, mislim da sam pisala sa 4.

Hajde i vi ispišite jedan nasumice izabran dan. Recimo, današnji... Ajmo to za sve uzraste. Možda nekome pomogne...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nasumice izabran dan
25.12.2008 14:22:02   
MERYEN
24.12. Jovan sutra puna 2 meseca
budjenje 6:30,presvlacenje,pranje guze,oko 07:10 doji,onda se igra,odnosno mene zajebava da ga nosam a on uziva u 09:30 sirup,kapi za nos,vigantol
10:00 bebelac 125ml zatim stuca doji jos malo spava 30:min.budan do 14:00,doji i spava do 16:00,onda bebelac125ml presvlacenje stucanje igranje,oko 17:45 pije vodu zasladjenu sa 5 kapi limuna,spremamo se i idemo na kontrolni pregled do bolnice,19:30 bebelac 60 ml i doji,oko 21:00 kupanje,pa doji ponovo onda opet nosenje da podrigne pa stucanje i zaspao je oko 23:00 i po prvi put od kad se rodio spavao je celu noc do 05:30h.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nasumice izabran dan
25.12.2008 14:25:18   
Jeca*
Jupiiii...ćestitam user posted image  nama to još nijednom nije pošlo za rukom...da prespava noć user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nasumice izabran dan
25.12.2008 14:51:25   
Anoniman
Gore sam napisala da je kašice počeo da jede sa 4,5 meseca, i nisam bila u pravu. Tada sam počela da ih zapisujem. A prvu kašicu (jabuka + banana je pojeo 6.11., odnosno sa 4 meseca i 1 dan. Banana ga namučila do zla boga, nakon toga je jako dugo više nije dobio.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nasumice izabran dan
10.12.2009 14:06:15   
*Alexx*
Ajmo, mamike, navalite, kako izgleda vaš dan sa bebama!!!!! user posted image

Elem, naš dan izgleda ovako:
Ustajanje oko 8.
Klopa otprilike na svaka tri sata.
Spavanjac na otprilike svaka dva sata, pa sad nekad bude pola sata, nekad sat vremena (retko kad duže).
Šetnja oko pola sata - 45 min ako vreme dozvoljava.
Kupanje oko 19h, pa klopa, pa spavanje.
Noću je počeo da se budi opet na svaka tri sata da jede, ali nastavi da spava.

U međuvremenu - zvečke, baby gym, nosanje, plesanje, pričanje? Andrej, recimo, počne da plače kad ga smaram nečim duže od par minuta, ali isto tako neće da se zabavlja sam, pa onda poludim nosajući. Za baby gym neće ni da čuje, samo bleji u to ili kuka da ga izvadim napolje. Onda ide pričanje, a ja uopšte nisam pričalica, ne umem da pričam ni o čemu... Pa opet zvečka, pa ogledalce, pa ... više ne znam ni ja šta. Sada je aktivniji, traži učešće u svemu, nije više da samo gleda u plafon i da je sam sebi dovoljan. Naravno, stoji i to da sam ga razmazila, navikla na nosanje, pa baš hoću da vidim kako vi provodite dan sa vašim bebicama, kako bih dobila neku ideju. Sebično, zar ne? user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nasumice izabran dan
10.12.2009 14:30:41   
Anoniman
Tipican dan je otprilike ovakav: Budjenje oko 7, momentalno presvlacenje ukakane pelene i mleko u isto vreme, posto samo dok pije mleko moze da bude miran dovoljno dugo da ga presvucemo. Oko 8-9 doruckuje,uglavnom prsutu, slaninicu, kobasicu, zitarice ili jaja, pa se igramo-tacnije-trcimo po stanu. Oko 11 neka uzinica, banana ili nesto slicno.Onda spavanjac, tad ja spremam rucak i perem, peglam, ribam...sta vec treba da uradim. Budjenje posle 1,5 sat, otprilike, rucak, setnja napolju, barem pola sata peske. Kod kuce nastavljamo jurcanje po stanu. Oko 4 opet, malo za promenu, jede, recimo kiselo mleko i hleb, ili pavlaku, margarin...pa spava do 5, pola 6. Ako mm radi popodne, onda obicno negde odemo, do mojih, ili napolje kolicima. Oko 7 je vecera, keks i mleko,proja, palacinka ili nesto sto sam vec pisala za ostale obroke a nije jeo tog dana. Posle toga kupanje, u 8 sati mleko i spavanje.
E to mi je idealan dan.
A moze da bude i ovako: budjenje u 6, trcanje citavog dana, jedno dnevno spavanje tokom kog ja ne stignem ni da skuvam rucak pa ga zavrsavam sa Nesom na kuku, trcanj, setanje pa opet u krug...mleko u 8, spavanje u 10...pa budjenje oko 1 i ne spava do 4. Desava se i to.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nasumice izabran dan
10.12.2009 20:12:09   
gagana83
Ja bolje da ne pisem kakav je nama dan.Nikakav red nemamo.
Unu kupamo oko 9,onda rucka i zaspi  nekad 15 minuta,nekad pola sata. E tad pocinje zurka i traje do 2-3. U medjuvremenu odspava jos jednom ili dva puta po 10-15 min,igra se,smeje pa malo kenjka i tako u krug. Kad konacno zaspi onda spava dobrih 11-12 sati s tim sto se budi na 4-5 sati da jede. Znaci ustaje u kasno popodne ko neki tinejdzer.Klopa na 2.5-3 sata a u medjuvremenu je nosimo,ili je u ljuljasci,pa malo u krevetac i tako u krug. A da,voli i auto sediste pa nekad i u njega stavimo. Zabavljamo je zveckama,muzikom i plisanim igrackama a obozava TV i ogledala. Hoce ponekad i sama u krevetcu da se zaigra,to traje 15-20 minuta pa joj dosadi.
Preko dana vrlo malo spava,mozda dva-tri puta po pola sata u proseku. A kad idemo u setnju onda zna da odspava i po 3 sata u komadu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nasumice izabran dan
10.12.2009 21:23:57   
*Alexx*
Dobro je, Gago, nisam ja jedina koja nema nekakav red i kojoj dete voli da gleda TV user posted image . Kod nas je red jedino da kuka (tj. sad je naučio da vriska, užas) kad mu se spava, na svaka dva sata. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nasumice izabran dan
10.12.2009 21:26:12   
Anoniman
gagana, alex, pa nemojte se sekirati, to je nromalno, doci ce sve na svoje...jos samo malo pa ce da spavaju po celu noc, a vama ce biti dosadno i htecete da ih buditeuser posted image osim ako ne budu kao moje malo cudoviste, on je prvi put prespavao od 9 uvece do 7 ujutro sa 9 meseci, pre toga se stalno budiouser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nasumice izabran dan
10.12.2009 21:57:54   
snješka
Jeste da upadnem ponekad, ali evo i jedan naš dan, koji iizgleda ovako:
buđenje i dojenje oko 6:0 ujutro, pa spavanje do 8-8:30. Buđenje, presvlačenje pa doručak, obično neke instant žitarice ili palenta s pavlakom, ili opet neka voćka, pa dojenje. Oko 12-12:30 spavanje, pa igranje i šetnja, u 15:00 ručak (obavezno slani), pa dojenje. Igranje. Užina  u 18:00, Monte ili voćkica, ili voćna kašica. Opet neka šetnjica ili kratka dremka nekih 30 minuta. Kupanje u 20:30, večera, čokolino, grisolino ili nešto slično, dojenje i spavanjac. E onda slijedi teror, tj. buđenje svakih dva sata, nekad svako sat. Rijetko se desi da prespava noćuser posted image .


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nasumice izabran dan
1.2.2010 12:06:18   
marija17
evo nas jedan dan,sad beban ima 4 meseca i par dana,recimo danas ce izgledati ovako,obicno su isti samo vreme budjenja varira

8.00 ustajemo,flasica odmah 180ml novalak
kaki,bljucka,podriguje,smeje se,skinem mu pelene,obrisem pustim ga 10 min golisavog,
presvlacenje u dnevnu odecu
igranje,ako je tata tu igraju se,ako ne onda on gleda kroz prozor vrtesku,smeje se,cici,brblja nesto,dok ja pijem kafu i gledam sta ima na netu

10.oospavanje oko sat-1.5,budjenje,malo ga zakim pricam mu nesto,,presvlacenje,
igranje,zvecke,gumena lopta,baby gym,gleda babytv,

11h mleko 180ml,presvlacenje igranje do 13h,stavljam ga na stomak,izazivam ga loptom malom da je uhvati,da okrece glavicu levo desno,ili idemo kod tetke na kafu,

13h mozda mala dremka ili se pripremamo za rucak,ja kuvam kafu,razgolitim ga,flasica mleko,malo mu pevam ili slicno,ili gleda tv(obozava da gleda tv)

14h rucak-mleko 180ml,presvlacenje,pola sata pripreme za setnju,setnja do 16-16.30,

17h mleko 180ml,presvlacenje,kuliranje,mazimo se ili nosamo bar 40 tak min dok se slegne mleko

17.40-19.40 idemo do babe,radimo vezbe,slusamo muziku,plesemo ili se zezamo sa igrackama

19.40 priprema za kupanje

20.00 kupanje,presvlacenje,oblacenje,lickanje,mleko 180ml,jos malo se poigramo,mazimo se i spavanjac

22.30 mleko 120ml to mu je neki obrok pojma nenam sta mu je to,nekad upali da mu dam caj

spavanje do 8h

jako rano je poceo da spava celu noc,nije ni 6 nedelja imaotada se budio samo da jede oko 2,sad spava celu noc samo sto se budi u 22.30,pojma nemam,mozda zato sto sam ga presvlacila u to vreme.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nasumice izabran dan
1.2.2010 12:18:07   
Trcosava
marija a ti bebi daješ na 3 sata da jede???

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nasumice izabran dan
1.2.2010 15:11:36   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Trcosava

marija a ti bebi daješ na 3 sata da jede???

Sto se cudis Trcouser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nasumice izabran dan
2.2.2010 17:57:12   
marija17
da,jos kad je imao oko 2m cinimi se davala sam mu na 3h i tako i osalo ima 5-6obroka,i to mu dajem po 180ml,sad sam trebala da povecam dozu na 210ml,ali mi nutrcionista rekla da oladim,on sada ima preko 6400,ali uopste nije debeo,nigde nema one krofnice,samo na nogama po jednu i to bas malu,on je mnoooogo aktivna beba,non-stop,ali non-sto mlati rukama i nogama,a kad ga okrenem na stmak to je tek ludnica,dize guzu oce da puza,i non stop je znojav koliko vitla.
kad je poceo da spava po celu noc ato je pocelo rano onda sam zapisivala kad jede,spava i ostalo i nekako se samo namestilo tako na 3,nekad izdrzi duze,ali to je retko,a i gladnica je samo tako

ustvari je tacije pocelo kad je mali imao 2m kad sam isla kod nutricioniste,ona mi kaze posto mali spava celu noc da mu dajem preko dana na 3h,tako da se onda tad navikao pojma nemam

< Poruku je uredio marija17 -- 2.2.2010 17:58:44 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nasumice izabran dan
2.2.2010 18:39:37   
lola78
Ova tema je bas super i zanimljiva je, bas mislim da moze da pomogne drugim mamama! Mislim jedino da joj treba promijeniti naziv, jer se iz naslova ne moze zakljuciti o cemu se radi.

Jedno pitanje za mame koje pominju baby gym, jel to chiccov baby gym?

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nasumice izabran dan
2.2.2010 19:48:09   
marija17
moj baby gym nije chiccov,vec je bertini,mnooogo je jeftiniji,ja sam ga platila oko 3000,to je onaj koji moze da se spakuje i nosi na put,i super nam je chiccov je mnogo skup,a ista funkcija,mozda sad ima neki moderniji sa vise funkcija ali sam se ja opreelila za jeftiniju varijantu,izgleda ovako

[URL=http://i1022.photobucket.com/albums/af346/marijamara/decembar61.jpg][IMG]http://i1022.photobucket.com/albums/af346/marijamara/th_decembar61.jpg[/IMG][/URL]

klik da uvecas

nece da radi ovaj ink,sorry pokusacu a ti posaljem na pp

< Poruku je uredio marija17 -- 2.2.2010 19:49:10 >

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nasumice izabran dan
19.11.2010 8:21:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Listam Radosnicu, i naletim na ovo. Sa Lukinih 4 meseca sam zapisala kako je izgledao njegov dan.

1.novembar: 20-21h 180ml mog mleka + 60ml Bebelac

-spava-

2. novembar:
7.15h. sisa - spava do 9h;
10h. ide malo kod prabake; 2 kašičice soka od šargarepe, 60ml Bebelac; kaki;
      Šetnja - spava 30-40min;
11.30h, kaki; 10ml soka od šargarepe;
14.45h. sisa; spava 45min;
16h. 110ml Bebelac;
16.30h. kaki;
16.45h. 30ml vode; igra se;
18.30h. 90ml Bebelac; spava 30min;
19.30h. kupanje; (čak piše i da je jedna drugarica prisutna... user posted image )
20h. 200ml mog mleka + 20ml Bebelac;

-spava-

3.novembar:
7h. sisa + 30ml Bebelac;

user posted image  UMRLA SAM OD SMEHA KADA SAM OVO PROČITALA. Naime, ono "igra se" ne znam šta je podrazumevalo sa njegovih 4 meseca... user posted image  Ali sam ja to tada smatrala igranjem... Verovatno je ležao u onom Baby Gym-u. user posted image

I Bože moj koliko je kakio. user posted image

Ovo kada u ml piše "mog mleka", to znači da sam se izmlazala i da je pio na flašicu, to je bilo pred kraj dojenja kada sam već imala ogromne ragade na grudima. Kako sa određivala dodatno koliko Bebelaca uz moje mleko? Mislim da sam uvek pravila istu količinu - pa koliko popije.

Vidim da tu baš i nije bilo neke regularnosti sa mlekom. user posted image

I vidim da su kašice postale aktuelne 22.11., znači sa oko 4,5 meseca. Mislim da sam negde pisala da je ranije počeo... ali nisam mnogo omašila, mislim da sam pisala sa 4.

Hajde i vi ispišite jedan nasumice izabran dan. Recimo, današnji... Ajmo to za sve uzraste. Možda nekome pomogne...



Tako je to izgledalo kada je Luka imao 4 meseca, a evo kako to izgleda sada, kada Luka ima 4,5 godine a Marko 2,5 meseca:

17.11.
Oko 19h Marko se kupa, sisa, pokušaj uspavljivanja u kolicima, sisa u 21h opet, čvrsto zaspe u 22h. U međuvremenu se Luka kupa, večera, igra sa mojom mamom, i ide i on da spava u 22h.

18.11.
Sisa oko 3h, sisa oko 5.30h, oko 7.15h se budi plačući, malo guče sa tatom, u 8h sisa. U 8.30h se ukaki, spava 15ak min.
Luka ustaje u 9h, doručkuje oko 10h, za to vreme je Marko kod prabake, spava.
Obojica slinavi, kašlju, Luka na Hemomicinu zbog traheitisa.
11h Luka ide kod pradede da se igra, Marko sisa.
12-13h šetnja po Keju, Marko spava dalje na terasi do 15h, Luka gleda crtaće. U međuvremenu mm, Luka i ja ručamo dok Marko spava. Marko sisa u 15.15h.
U 16h idemo svi kod dr, dr kaže da su zdravi, nos i kašalj će proći...
Marko zaspe u 17h, i spava na terasi do 19h, kada ga budim za kupanje, Luka u međuvremenu lepi sličice, gleda crtać, igra se, i odlazi opet kod pradede, tamo i večera. Marko sisa oko 19.15h.
Oko 20h Marko guče sa vrteškom nad krevetom, dolazi moja mama da ga pripazi dok okupam Luku.
Marko zaspe na rukama oko 20.30, ali se budi čim ga spustim u kolica oko 20.45h, kada stiže mm sa posla, nakon toga je budan do 21.30h, kada sisa. I Marko i Luka bleje budni do 22.30h, a mi pokušavamo da ih uspavamo.

19.11.
Marko sisa u 1.30, pa u 5.15h, i budi se u 6h, plače, muče ga gasovi i nos, malo sisa u 7.15h, i spava dalje. Luka i dalje spava.

Marko inače ne spava toliko u cugu (kao ova dva spavanja na terasi), valjda je premoren od nosa i kašlja. Inače drema, i čim ga spustiš ili ne ljuljaš kolica, budi se.

Mamike, koliko se podudaraju vaši dani sa mojim (vi što imate Markove vršnjake)?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nasumice izabran dan
19.11.2010 11:24:14   
Anoniman
beba ima 5 mjeseci i 4 dana..
dan 18.11.

Nocas je se probudila u 3h30 i hoce da se igra user posted image .. doslo mi da poludim, ja ne vidim na oci od ne spavanja a njoj do igre!
u 7h30 budjenje, presvlacenje i flasica od 100ml, nikad se ne zna koliko ce popiti! nastavlja spavati do 9h..
u 10h30 presvlacenje, flasica od 120ml, igranje, to jest u ljulji ili nosanje po kuci.. zaspi jedno 30-45 minuta..
13h45 presvlacenje, flasica 150ml.. gledamo tv zajedno user posted image .. spavamo 30 minuta, da bi mama rucala i popila kafu..
17h15 presvlacenje, flasica 100ml.. ljuti se, hoce da se nosa.. knjezava je, bole je desni, bali, a zubica nema jos..
19h kupanje, presvlacenje, mala teglica buranije od 130ml.. sva se umazemo ali nam je zanimljivo user posted image .. zaspi jedno 30 minuta.
22h presvlacenje, flasica 100ml i spavanje..

a pravi pravu dramu kad treba spavati, ljuti se i place!
mi jos nemamo odredjeni ritam user posted image .. doktorica kaze da ce to doci vremenom i ja se nadam..user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nasumice izabran dan
19.11.2010 13:02:15   
Anck Su Nmaun
18 11 2010 6 meseci i 1 nedelja

Beba spava citavu noc bez budjenja

7:30 se probudila,malo prica u kreveticu sa Tvitijem,
8h rucka babanu sa plazmom
gleda u ljulji crtani...dosli baba i deda i igraju se

10h - spava oko pola sata,
10:45 - spremamo se i idemo u set_njicu (svaki dan ako nije kisa)

12h- Bebelac 210 ml
igramo se , citamo, pricamo

13:30-spava oko sat i po,

15h - rucka kasicu od povrca sa mesom

uvek izmedju negde gledanje Baby Tv-a user posted image user posted image

17h -spava,

18h- Bebelac 210 ml

nakon toga pricamo ili se igramo malo,gnjavimo seuser posted image

20:30h- spremamo se za kupanje,
21h Bebelac 240 ml i ...

Uglavnom odmah zaspe ali sinoc nije bilo tako....

Prvo sam je ja ljuljala da zaspe, onda tata ali nista, dete se raspricalo, ja kazem sssssss a ona da umre od smeha, a i mi sa njom koliko se smejalauser posted image user posted image user posted image
u22h je prenela u dnevnu jer je poceo Survivor user posted image
tako sam je ljuljala na jastuku i zaspala je ubrzouser posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.11.2010 13:08:18 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nasumice izabran dan
19.11.2010 13:12:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Prvo sam je ja ljuljala da zaspe, onda tata ali nista, dete se raspricalo, ja kazem sssssss a ona da umre od smeha, a i mi sa njom koliko se smejalauser posted image user posted image user posted image



Sinoć je nešto bilo u vazduhu, nevezano za uzrast, moji oboje su sinoć tako... user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nasumice izabran dan
19.11.2010 13:33:06   
goda
Ovako izgleda naš dan sa 6 meseci i 3 dana.

Budi se u 5h i igra se do 5:30h sama zatim počne da viče AAAAAAAAAAAGGUUUUUUUUU jer gladna je. Jede i nastavi da se igra i da galami ne da mi da spavamuser posted image user posted image a ja ne mogu glavu da podignem tako do 7h.Tada opet doji i odrema oko 30 min.
Ustajem kuvam kafu a ona se igara na krevetu sa tatom. Kada tata dođe kod  mame da pijemo kafu ona počinje da kenjka i sve dok ja ili ne prestanem da uživam u jutarnjoj kafi i dođem kod nje ili je pustim da kenjka i nerviram se jer niakda ne mogu smirom popiti kafi ni jesti uvek plače u to vremeuser posted image user posted image . U 9 h doji i drema 30 min. Onda se budi i idgara se pokušava da sedi sta ne radi os sebe baš je interesantanauser posted image user posted image user posted image user posted image ,ja joj dajem da jede malo kašice ali ona više popljuje po meni nego što pojede i sve se smejeuser posted image . Onada sledi kupanje i spavanje oko 12h koje traje do 14h. Tada se budi,doji igrase do 16h kada opet jede kašicu zatim doji i spava 1h.
U 17h kaki ako se nije pokakila rano ujutru,presvučem je i igramo se,nosamo se do 19h kada doji ispava,zatim se budi u 21h doji,pa opet u 23h doji,tada spava do 5h ujutru.
Ovo spavanje nije uvek pravilo u toku noći,nekad se probudi u 3h i sama se igra ili me drži za ruku i štipa me ija naravno ne mogu da spavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nasumice izabran dan
5.2.2011 23:26:50   
IVA 11
Ovako izgleda nas dan:
*7 i 30 budenje, mlijeko, i stavljam ga na bracni sa mnom da spava i nastavljamo zajedno do 10 h. Igramo se u krevetu, ja se se presvucem, a onda i njega
*u 10 i 30, vocna kasica, igranje u ogradici, pa voznja dubka, gledanje na ogledalo, Kad se izmori od srece i smijeha, slijedi spavanje od 12 i 15 do 13 h, kakenje, presvlacenje, itd.
*U 13 i 30, slana kasica, igramo se, pripremamo za setnju, prvo je budan, kasnije spava, ili obrnuto.
*U 17 h mlijeko i zitarice, cokolino, griz isl. Pjevamo, plesemo, igramo se, ogradica, baby gim, razne igracke, sjedimo i "gledamo" crtace, spavanje  oko 45 min.
*19 i 30 h kupanje, presvlacenje, hranjenje, izljubim ga, stavim u krevetac(ja ili mm, jedan dan ja, jedan on) i lagano pjevanje pjesmice i za 5 minuta najkasnije zaspi. Spava cijelu noc bez budjenja, sem ponekad kad ruzno sanja isl.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nasumice izabran dan
6.2.2011 9:48:18   
ivaj
Jelena je prekjuce napunila 3 meseca i nas dan izgleda od prilike ovako:

-budi se oko 7,odmah je presvucem i ona narednih pola sata lezi na mom krevetu,dok se ja obucem,odem do kupatila i nalozim vatru
-onda prelazimo u dnevni boravak,malo je nosim pa spustim u ljuljasku
-zatim jede,mleko 100 ml
-nosimo se jos nekih dvadesetak minuta pa opet mleko i spavanje(to je oko devet sati)

-spava max 40 min,onda sve opet u krug-nosanje,ljuljaska,pricam joj,pokazujem zvecke i lutke,kad je lepo vreme izadjemo malo napolje

Ostatak dana sve isto,znaci izdrzi sat i po,dva budna i mora da odspava,uglavnom je to kratko spavanje,jedino popodne zna da odvali i po dva sata.
Uvece izmedju 20-20,30 kupanje,mleko 120 ml i spavanje.Uglavnom zaspi sama.
Budi se u 4 ujutru da jede,ali ne uvek,nekad zna da se probudi u dva,pa opet da jede u pet,jos uvek nije ustalila raspored...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nasumice izabran dan
16.9.2011 16:24:17   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: ivaj

Evo jednog mog dana:
-ustala jutros u sedam a legla sam sinoc u 12
-presvukla jelenu,nasla jani sta ce da obuce
-namestila dva kreveta
-napravila prvo jeci dorucak a potom jani
-nahranila jelenu,sklonila sve sa stola
-odvela ih napolje,bili smo sigurno dva sata
-uspavala jelenu,stavila rucak,opeglala ves
-postavila jani da jede
-ustala jelena,dala njoj da jede
-izvela ih napolje,bili smo skoro do osam
-dosla kuci,nahranila decu,ispekla koru za tortu,okupala jelenu,uspavala je,oprala sudove,slozila igracke,sredila kuhinju,pripremila i ukljucila masinu za ves i masinu
za sudove(posto imam toliko sudova i za masinu i za pranje na rukeuser posted image )

Eto.I sad se druzim sa vama.
I ovo je bio jedan od ne bas teskih dana,malopre razmisljam kako sam danas i dobro prosla sa obavezamauser posted image
Upadne tu i prostiranje vesa,odlazak na pijacu,ribanje kupatila,...


IZVORNA PORUKA: Tash

Ustala sam u 7h sa Markom.
Presvukla ga, namazala kremom.
Kuvala sam njemu doručak i ručak (u pitanju su 4 različite šerpice zbog njegove alergije) i usput mu dodavala igračke, da ne probudi brata i tatu. Uspela sam i kafu da popijem usput.
Ustao je Luka, obukla sam ga, napravila mu doručak, jer je danas zamolio da ne ide sa tatom u 8h u vrtić, već da ga ja vozim kad u 9h krenem na posao.
Odvezla Luku u vrtić.
Otišla na "posao", pod navodnicima je jer traje svega sat vremena jurcanja po bankama.
Pazarila u DM.
Došla kući, uspavala Marka.
Ispeglala veš.
Postavila sto. Bar za nas ne kuvam ja. user posted image
Otišla sa Markom u Univer.
Nahranila Marka. Mi ručali.
Otišla po Luku u vrtić.
Ispekla proju. Uspavala Marka.
Skuvala Marku večeru.
Bila sa Markom u savetovalištu.
Bila sa Lukom i Markom u dvorištu ispred zgrade.
Okupala Luku, dala mu večeru.
Okupala Marka, dala mu večeru, uspavala ga.
Onda se Marko probudio, pa sam ih obojicu odjednom uspavala.
Sad pijem pivu i blejim za kompom.

Lep dan. Proleteo. user posted image

Sad ću da palim mašinu za sudove, po jeftinoj struji.
Mašinu za veš nisam upalila danas jer nigde da nađem prašak kojim perem Markove stvari.

A Marko će da se budi da jede već oko 1.30, i oko 5-6h. user posted image  user posted image




IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Mislim da ne bi bilo lose da postoji tema o tome sta smo radile ceo dan, nekako mi je lakse kad vidim da se sve zene ubijaju od raznoraznog posla user posted image

Moj iscrpljujuci dan (ja sam razmazena mama cije dete spava po celu noc jos od kad je imao dve nedelje, ali sad mu je zapusen nos zbog vrtica i budi se svaki cas user posted image )

-ustala u 15 do 7, dala Vuku mleko, pripremila mu sve za vrtic, oprala flasicu, usput se sminkala i spremala za posao
-sazvakala muzu koji je na odmoru sta sve treba da uradi tog dana
-stali tramvaji pa sam morala peske preko zeleznickog mosta, bilo je sveze a ja u haljinici i sandalama i sad mi curi nos
-posto mi je bio prvi dan na poslu posle bolovanja, sacekao me haos na stolu, oko stola i svuda, plus jedno milion klijenata jer je 15. u mesecu
-tek u pola 12 prvi put stigla da pogledam na sat i otrcim u wc
-tek u 3 otrcala na pauzu od deset_ min. da nesto pojedem i zovem mm telefonom da cujem sta su sve radili i dam direktive za jelo, pice, podset_im ga na sirup za kasalj, vitaminski sirup i da poruci tepihe
-tek u 10 do 6 izasla s posla
-svratila u Aksu da kupim mleko za Vuka i sta jos treba za kucu
-set_ala se sa Vukom i mm jos sat vremena, onako nikakva s posla
-jos nam nije gotov stan pa jedemo kod mojih, onda sam prala tonu sudova jer mi je zao mame koja je takodje mrtva umorna s posla
-slozila sve stvari, oprala flasice, dude, pokupila igracke, kupali Vuka, zaspao u mom zagrljaju pa sam tako pola sata lezala i gledala Seks i grad, da odmorim mozak
-sad sam na netu da se bar nekako povezem sa svetom
-ceka me kupanje, pripremanje stvari za sutra i koji sat sna

Svaka majka je super zena! user posted image







IZVORNA PORUKA: majathegreat

Ustala u 6,30h. Ugrejala Maši mleko. Dok pije mleko i gleda tv ja radim vežbe za leđa. Onda se mazimo nekih 10ak minuta.
Presvlačim je, spremam joj garderobu za danas, šnalice, cuclice sve boje ipak treba iskombinovati...
Tuširam se, oblačim, spremam za posao, ispraćam babu i Mašu u šetnju i ja palim. Vraćam se oko 16h. Presvukla se, umila, ručali (keva moja kuva na sreću), Maša se probudila, maženje, pa napolje. Bili sa društvom do 19,30, vratili se kući, Maši spremila klopu. Večerala ona, a mi svi onako usput nešto.
Kupali Mašu oko 21h. Ja je obukla, mm joj daje mleko i uspavljuje svako veče. (leži u kolicima i zaspi uglavnom uvek dok pije mleko i gleda tv)
Ja opet radim i još nisam završila, samo se sad opuštam dok kuckam ovo, pa ću da perem sudove, tuš i u krevet. Mm je već zadžonjao.






IZVORNA PORUKA: Gliso

Pepeljuga, Tash, Ivaj i ostale mame, svaka vam cast! Citam i odmah me panika hvata. Joj. Kako izdrzavate?!
Evo mog jucerasnjeg dana:
Budjenje oko 7h, presvlacenje bebe, hranjenje uz grcice i jednosatni pokusaj uspavljivanja cuclicom
Dorucak, peglanje garderobe za supruga i usputno ispijanje kafe
Izmuzavanje mlijeka
Spremanje i ciscenje kuce
Preslaganje osusenog vesa
Ukljucivanje prve masine za ves
Odlazak na kontrolu u djecju bolnicu
Rucak
Dojenje i uspavljivanje (prvih pola sata-sat pokusaj)
Sirenje vesa, pa ukljucivanje jos jedne masine
Sredjivanje kuhinje
Taman legoh da odmorim, novo dojenje - grcici
Dolazak supruga sa posla
Beba spava, ja nikako da zaspem
Sirenje i sredjivanje vesa
Budjenje, kupanje, dojenje
Izmuzavanje preostalog mlijeka
Vecera
Par sati spavanja
Budjenje u 3h, pa u 7h, pa jutros u 9h (presvlacenje, dojenje, uspavljivanje i po sat sna izmedju)

I sad sve iz pocetka...

A sve mi u glavi - danas sve da sredim, pa cu sjutra da odmaram i da se naspavam... A to sjutra nikako da dodje... Da barem spava nocu, da spojim nekoliko sati sna, sve bi mi lakse bilo. Zato, ako imate kakav savjet za izbacivanje nocnog obroka, javljajte.


(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nasumice izabran dan
16.9.2011 16:24:22   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ustajanje u 6,stavljam kafu i obavljam kupatilo
6:30 budim decu,oblacenje spremanje
7:30 trcimo do vrtica narednih pola sata
8:00 ostavljamo Ducu a Lana i ja idemo u Merkator na kaficu,obilazimo butike
10:15 kupimo Dusana i svi zajedno u park pola sata
11:00 malo na RR
13 spremanje rucka,rucamo
16:00 kafica sa mojim muzicem
17:00 porodicna setnjica
19:00 vecera
20:00 kupanje jedno,drugo
21:00 klinci u krevet
a mama sinoc u izlazak user posted image



IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja ću da opišem moj jučerašnji džabalebaroški dan, kod mame sam pa uživam. user posted image

Nina se promeškoljila oko 7, dobila mleko i nastavila da džonja do 9h, a i ja sa njom. Oko 9 se probudila, pa smo se malo mazile, presvukle i tako to. Nina zatim puzi po stanu i igra se, dok ja pijem kafu. Doručkujemo. Igramo se, ja visim na netu. Oko 11h Nina već trlja oči, i oko pola 12 ponovo spava. Ja perem sudove, skupljam mrvice i vraćam igračke na mesto, posklonim malo šta treba. Visim na netu user posted image . Perem kosu, sušim kosu, šminkam se. Malo posle 13h Nina se budi, ruča, spremam je i idemo da pokupimo moju mamu s posla. Oko 14h kupimo mamu i idemo do "grada". Šetamo malo, zatim ručamo u pizzeriji. Pijemo kafu. Pridružuju nam se prijatelji i sedimo i uživamo. Nina užina oko 17h. Posle me mama odvlači u jedini ok butik u selu i tamo mi kupuje pantalone, majcu, maramu a Nini farke. user posted image Oko 18h smo kući, Nina leže da spava. Mama radi koješta, briše, sprema, ja visim na netu. user posted image Nina se budi oko 19h, žvakne nešto malo i u 19:30 smo pred zgradom, mama peče palačinke. u 20:30 se prežderavam palačinki i pridržavam Ninu koja ljubi tatu preko skajpa. Oko 21 i nešto kupamo Ninu, do 22h Nina spava. Gledam film sa mamom, pričamo, visim malo na netu. Čitam napokon "Baštu sljezove boje" i u 23:30 izvaljujem s eu kreveeeeeet.

naravno, sve ovo izgleda drugačije kad sam kući. user posted image




IZVORNA PORUKA: Dove

Uf prosto vam zavidim.Ja sad dzabalebarim posto sam u Generalnom Strajku,ali inace kad je sve ok moj dan izgleda ovako.
5:30 budim se i kuvam kaficu za mene i mm
6:00 idem sa mm u stalu
6:30 cistim hodnik i kuhinju dok muz doveze radnike i kuvam kafu za njih
7:00 stavljam rucak i cistim za sobom
Tad se i Nikola budi pa i njega spremam
8:30 pojim stoku
9:00 saljem rucak radnicima na njivu
9:30 cistim i postavljam sto za mene,decu,babu i dedu
10:00-11:00 cistim moje sobe i izivljavam se nad ves masinom
11:30 Uspavljujem Nikolu
E tad imam vremena da popijem kaficu i malo da skupim dusu.
Oko 14:00 se budi Nikola i njega hranim da bih u
!15:00 pripremam polako veceru koja mora da bude gotova do 17:00 jer

17:00 idem u stalu
17:30 u obor
sve to bude gotovo oko 18:30
Postavljam veceru jer se tad vracaju iz njive.Dok oni jedu ja pojim stoku.Podizem tanjire,perem sudje jer sutra opet rano dolaze ne mogu da ostavim svinjac.Oko 22:00 kupam Nikolu i smestam ga na spavanje.Dok se ja tusiram provri mi voda za kaficu koju u tisini pijem sa MM i to je jedino kvalitetno vreme koje provodim sa njim.Selo je to!




IZVORNA PORUKA: BubaMira

user posted image

Tebi ženo treba podići bistu i postaviti je posred RR!

Super je što pišemo ovde ko kako funkcioniše, da mi, koje ponekad mislimo da nam je teško, pročitamo kakav dan recimo ima Dove pa da podvijemo rep i ćutimo.




IZVORNA PORUKA: Dove

Hvala Bubo!user posted image
Ali navikla sam ja.Znas kako kazu,svakome je svoja muka najteza.Ali biti zena na selu u jednom velikom domacinstvu iziskuje puno fizicke snage.Sto ne znaci da vi ne radite nista u odnosu na mene.Naprotiv...




IZVORNA PORUKA: Dove

P.S. Zaboravila sam najvaznije.Sve to meni ne smeta ni malo.Najvise mi smeta to sto zbog toliko posla ja stvarno nemam vremena za druzenje.I kad mi svrati neka komsika ja jedva cekam da ode jer ako se zasedi ja posle namam vremena sve da zavrsim.Ali zato imam vas ovde na RR pa ne zamerite ako nekad znam da budem dosadna!!!


(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here