|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   CV
30.3.2009 8:51:38   
Anoniman
Mene recimo užasno nervira što se u CV-u piše prvo poslednja škola koju ste završili (ili je završavate) pa onda unazad... isto i sa poslom... jednostavno mi mozak ne radi tako... obrnuto.

No, nije to tema... iako može biti...

Koliko ljudi lažu u svojim CV-ima? Ustvari, da li lažu, ili samo lepo kažu neke stvari koje kada bi rekli obično, zvučale bi mnogo jednostavnije nego kada su lepo "zapakovane"?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: CV
30.3.2009 9:58:54   
Anoniman
evo ako nekome zatreba kako to treba da izgleda mada forma nije jedinstvena:
CV (lat. curriculum vitae): 1.Osnovne informacije: a. Ime i prezime;
b. Adresa;
c. Brojevi telefona;
d. E-mail adresa;
e. Obrazovanje; 2.Radno iskustvo i kvalifikacije: a. Navedite svoje radno iskustvo, počevši od posljednjeg;
b. Navedite koliko mjeseci/godina ste proveli na pojedinim pozicijama;
c. Uključite naziv radnog mjesta, zadatke i odgovornosti; 3.Specifična znanja i kompetencije: a. Poznavanje stranih jezika;
b. Poznavanje rada na računaru;
c. Vještine, programi, treninzi i kvalifikacije; 4.Interesi 5.Reference
naravno sve naopako...od zadnjeg ka prvom (koji kretenluk)a onda jos uz to propratno pismo u kojem se tako lijepo nalažeš... nahvališ... najsposobniji, nisi zamjenjv itd itd

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: CV
30.3.2009 10:09:22   
mihi
 Dok sam bila u Americi vidim da su tamo svi radili svoj PORTFOLIO to je kao prošireni CV sa svim veštinama koje poseduješ, kursevima koje si završila.......user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: CV
30.3.2009 10:15:11   
Anoniman
e moja mihi gdje je amerika gdje smo mi user posted image

kod nas je najbolji CV štela ili ti ga veza user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: CV
30.3.2009 10:19:38   
Jeca*
Ja imam uradjen i CV i portfolio. U portfoliu su mi predstavljeni i svi projekti na kojima sam radila.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: CV
31.3.2009 9:26:14   
Anoniman
Po novom... u CV treba da stoji i fotografija. I to mi je bezveze.

Evo kako izgleda moj CV:

- Opšti podaci (adresa, tel)
- Državljanstvo
- Datum rođenja
- Bračno stanje
- Relevantne osobine
- Obrazovanje
- Poznavanje stranih jezika
- Poznavanje rada na računaru
- Radno iskustvo

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: CV
26.3.2010 11:21:49   
Anoniman
Konecno jedan iskreni CV:

Potpuno nespreman za rad pod pritiskom, kao i prekovremeni rad, osim ako nije debelo plaćen.
Iskreno me zabole za ciljeve vaše kompanije ako platom ne mogu pokriti sve tekuće troškove, plus, da mi ostane za malo garderobe, knjiga, putovanja, izlaske,sport i provod.

Funkcisem po principu, koliko para toliko muzike.

Takođe me savršeno ne zanima što ste u problemima  i očekujem da sve vaše zakonom predviđene obaveze, izvršite na vreme,kao i da poštujete sve praznike i godišnji odmor.
Sva je prilika da ću vas napustiti čim nađem nešto malo bolje.     

Komunikativan s pristojnim i ljubaznim svetom, za dr*adžije imam kratak fitilj.

Psujem na nekoliko svjetskih jezika, al ozbiljnu prepisku i razgovor vodim samo na srpskom i engleskom, i ne prose*avajte se s multinacionalnim korporativnim tripom, jer vam je i to previše.

Studirao sam 100 godina, ali smatram da je uspeh što sam uopse i završio bilo šta u ovoj zemlji, ovakvoj kakva je.
Usavršavam se stalno i bez vas, jer sam radoznao i mislim da život ima smisla i bez umiranja na poslu.           

Reagujem samo na pozitivnu stimulaciju.
Ne gušite me testiranjima i timbilding budalaštinama.
Ako se već prose*avate s tim zapadnjačkim forama, onda ponudite i zapadnjačku platu i uslove rada.
To što ste pohađali dva, tri seminara, ne čini vas obrazovanom osobom.           

Što ne znam, naučiću, nisam debil. 

I da, postoje stvari koje bih u životu radio iz čistog entuzijazma, ali žalim što vas moram obavestiti, da to nije posao koji Vi nudite.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: CV
26.3.2010 11:23:46   
Mari86
Tasho ovo kao da sam ja pisala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: CV
26.3.2010 11:34:48   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Po novom... u CV treba da stoji i fotografija. I to mi je bezveze.

Evo kako izgleda moj CV:

- Opšti podaci (adresa, tel)
- Državljanstvo
- Datum rođenja
- Bračno stanje
- Relevantne osobine
- Obrazovanje
- Poznavanje stranih jezika
- Poznavanje rada na računaru
- Radno iskustvo


To nikada nisam stavila. Svaka firma ima neku svoju politiku, pa je prava umetnost ubosti sta ko voli. Neko ne voli nadugacke (ogranice na 1.5 starnicu), dok opet kod nekih su i 3 str. malo user posted image Ja ne volim da mnogo raspredam u CV, podelila sam ga na nekoliko delova:

Opsti podaci (mail, telefon, datum rodjenja...)
Obrazovanje (stavljam samo fakultet i pojedine oblasti kojima sam se bavila na faxu)
Profesionalne aktivnosti i projekti
Vestine (tehicke, jezicke...)
Profesionlano iskustvo
Profesionalana interesovanja
Aktivnosti i licna interesovanja
Reference


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: CV
26.3.2010 11:43:37   
Mari86
Ne gusite me testiranjima i timbilding budalaštinama !!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: CV
26.3.2010 16:44:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Po novom... u CV treba da stoji i fotografija. I to mi je bezveze.

Evo kako izgleda moj CV:

- Opšti podaci (adresa, tel)
- Državljanstvo
- Datum rođenja
- Bračno stanje
- Relevantne osobine
- Obrazovanje
- Poznavanje stranih jezika
- Poznavanje rada na računaru
- Radno iskustvo


Evo iz prve ruke posto sam do sada pregledala oko pet miliona CV-eva i radim taj posao.
PO zakonu o radu zabranjeno je da poslodavac u oglasu trazi sliku ili da navede:
- trazi se radnik do 25 godina\
- trazi se lepa devojka
...
sve to zakon tretira kao diskriminaciju..
Naravno, kad pogledate oglase, videcete da se niko toga ne pridrzava...Ali kazem kako je u zakonu...
Sto se tice iskrenosti CV...retko kome je CV sasvim iskren...Cesto se radno iskustvo formulise tako da izgleda ozbiljnije ili slozenije nego sto je zaista bilo...Ali poslodavci racunaju na to...
U mom poslu ja se uopste ne oslanjam na CV niti politika moje kompanije...Intervju jedan, drugi pa treci ...to je bitno..Samo budale veruju CV..

Pisala sam u temi saveti za trazenje posla (intervjui i to) ne znam kako se tacno tema zove...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: CV
26.3.2010 16:52:41   
*Alexx*
Pih, OTI, ako CV ne uzimaš o obzir, ja nikad ne bih prošla kod tebe, jer se ja sva spetljam prilikom intervjua user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: CV
26.3.2010 19:30:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Pih, OTI, ako CV ne uzimaš o obzir, ja nikad ne bih prošla kod tebe, jer se ja sva spetljam prilikom intervjua user posted image




prosla bi jer imam tehniku opustanja kandidata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: CV
26.3.2010 19:50:29   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Pih, OTI, ako CV ne uzimaš o obzir, ja nikad ne bih prošla kod tebe, jer se ja sva spetljam prilikom intervjua user posted image




prosla bi jer imam tehniku opustanja kandidata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Uuuu, ne smem ni da zamislim user posted image user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: CV
26.3.2010 23:13:48   
choopa choops
Tasho ovo je fenomenalno!!!user posted image user posted image user posted image Covjek je potpuno u pravu! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: CV
28.9.2013 23:15:22   
Anck Su Nmaun
Pojavio se jedan oglas za posao preko neta, moze se prijaviti preko neta ali i poslati CV postom. Posto je rok bio do petka, ja sad saljem postom, tj. odnecu licno ( glumicu postarauser posted image ) ujutru, da probam sto da ne....

E sad posto samo saljem CV u koverti da li je glupo da na poledjini koverte stavim oznaku da je povodom oglasa za vaspitaca, jer traze i logopeda? Neznam kako drugacije user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: CV
28.9.2013 23:19:25   
Didy
ASN, ja kad konkurišem za posao u školi, obavezno napišem i molbu na posebnom papiru i tu navedem za šta konkurišem, da ne bude zabune.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: CV
28.9.2013 23:32:45   
Ana RR
ASN, ja uvek uz CV šaljem i propratno pismo u kome navedem za koju poziciju konkurišem, zašto smatram da da ispunjavam uslove itd.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: CV
28.9.2013 23:43:29   
Anck Su Nmaun
Hvala draga... i to sam sad otkucala!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here