|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sukrvica iz nosa
20.3.2009 13:49:23   
eugenija
Curke, zadnjih 15-tak dana imam neku sukrvicu u nosu, a nos mi zna "iz čista mira" procuriti. Nisam prehlađena, to se tako dešava bez meni vidljivog i jasnog razloga..
Sa sinusima nikad nisam imala problema, ne znam ni kako to izgleda kad su oni upaljeni... A primećujem i da mi se uši znaju začepiti..

Da nisu sinusi?

Da li možda ima veze sa nekih hormonskim promenama u trudnoći i da li je neka od vas imala šta slično u trudnoći?

Ili da ipak idem ORL?


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 13:50:32   
Jeca*
Ja sam ubedjena da sam u trudnoći negde pročitala da je moguće krvarenje iz nosa. Moram da nadjem tu knjigu da proverim.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 13:51:47   
Jeca*
Evo sa neta (izvor: moja beba)


Koagulacija krvi se menja za vreme trudnoce i mnogim trudnicama se dogadja da im desni krvare dok peru zube. Tokom trudnoce su desni osetljivije, tako da je bolje da koriste meksu cetkicu za zube. Obratite se zubaru da vam ukloni kamenac, jer je to pravo leglo mikroba. Mozete isprati usta rastvorom koji se kupuje u apoteci a namenjen je tome.


Krvarenje iz nosa, koje je najcesce blago, moze se ponavljati. Ne postoji nista delotvorno sto bi sprecilo tu pojavu. Ucestalost krvarenja iz nosa moze se smanjiti pomocu lokalnih sredstava koja ubrzavaju zarastanje rane. Ako su krvarenja suvise cesta, treba da odete na pregled kod specijaliste ORL-a.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 13:52:08   
Anoniman
Ja nisam trudna a dešava mi se isto već nekih 15ak dana. Mada, ja sam bila bolesna, curio mi je nos, pre nekih 10ak dana, ali je ostalo samo to sa ušima i glavobolja.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 13:52:30   
eugenija
Joj Jeco, hvala!!!! Kad god mi nešto zapne oko zdravlja, eto tebe, kao dobri duh uskočišuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 13:56:40   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Jeca RR
 Ako su krvarenja suvise cesta, treba da odete na pregled kod specijaliste ORL-a.


E sad šta je česta.. I nisu to prava krvarenja, to je sukrvica kod mene, i uglavnom se javlja ujutro... Ništa, ako se nastavi još neko vreme, prošetaću do ORL... nadam se da to nije ništa...

Tasho, jelda kako je nezgodan osećaj sa ušima, joj kad se začepe tako, imam osećaj da sam u drugoj dimenziji, samu sebe čudno čujem... Unervozim se...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 17:09:16   
mihi
Meni je u prva tri meseca trudnoće bio zapušen nos a u poslednja tri imala sam svako jutro po nekoliko kapi krvi a nekad i sukrvica u nosnom sekretu, mislim da je to hormonski uslovljeno. Naime progesteron dovodi do periferne vazokonstrikcije krvnih sudova u nosu i do edema sluznice zbog čega se javlja zapušenost i sukrvica kao kada ste prehlađeni.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 18:22:30   
Vesna 1975
Meni se sad u trudnoci jako cesto desava da imam krvarenje iz nosa, ali me to ne opterecuje s obzirom da sam citala da je to u trudnoci normalno.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
20.3.2009 19:12:05   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Vesna 1975)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 19:24:16   
eugenija
O jbt kako je ovo Mihi stručno objasnilauser posted image Super!! Od danas se više ne brinemuser posted image

Gagi, meni je pritisak okk.. Baš merila pre tri dana kod ginek.
A kako znaš da je do toga? Jel ti bude visok tada?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
20.3.2009 19:25:31   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sukrvica iz nosa
20.3.2009 19:31:09   
Maya21
meni se desavalo da mi curne krv iz nosa ili da mi je zapusen bez razloga... a hoce i od nagle promene pritiska.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 12
   [Obrisana poruka]
20.3.2009 19:35:55   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sukrvica iz nosa
25.3.2009 20:55:18   
Anoniman
Ne brini, tako je i meni, a nikada nisam imala problema sa tim . Ipak nisu sinusi, nego organizam trpi hormonske promjene, i cak je normalno da krv ide iz nosa. Pogotovo izjutra kada se probudim, maramica mi je puna sukrvice..

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sukrvica iz nosa
25.3.2009 23:30:09   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Pogotovo izjutra kada se probudim, maramica mi je puna sukrvice..


Isto kod mene ovako... Definitivno nije za brigu...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sukrvica iz nosa
4.4.2016 4:26:42   
New Mom
U ovoj trudnoci mi je ovo bas izrazeno. Navikla sam na krvarenje desnih, al da bas svaki dan imam i sukrvicu iz nosa, ne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sukrvica iz nosa
4.4.2016 8:14:06   
IvanaSK RR
Krvarenje desni mi je bas izrazeno u ovoj trudnoći. Sukrvica iz nosa po malo, nije toliko strasno.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here